Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Képzeljétek el, hogy mióta pumpások lettünk már 4-szer fordult elő, hogy a kanül elgörbült belővés után.
Ezt vajon mitől van? A múlt héten majd minden nap új kanült szúrtunk, végül már az első 4 napig volt bent, mert mindig vissza kellett arra rakni, és volt olyan nap amikor kettőt is szúrtunk.
Mit csinálunk rosszul? Úgyanúgy csináljuk mint ahogyan megtanultuk.
Zsuzsi, ez a 4 alkalom nagyon soknak tűnik. Egészen biztos, hogy itt valami technikai bibi van a háttérben, ahogy Mesüge is írja. Biztosan van valami megoldás, arra rá kell találni. Hova szúrjátok a kanült? Mert a vékony bőrfelület alá szúrt kanül tényleg "mozoghat", bár szerintem lehet a háttérben más is. Az a baj, hogy a ti kanüljeiteket nem ismerem.
Jöttök a talira? Ott még a belövővel történő beszúrást is meg tudják mutatni a többiek, mert annak is vannak furfangjai.
 

napocska

Őstag
Csak egy tipp, hátha... Egyszer itt a fórumon írta valaki, hogy amikor a tűt kihúzzuk belövés után a már belőtt kanülből, akkor le kell szorítani a kanült, mert visszahúzhatja kihúzáskor a kis teflonszárat, ami aztán nem tud ismét visszailleszkedni, hanem elgörbül.
 

tímeácska

Őstag
Csak egy tipp, hátha... Egyszer itt a fórumon írta valaki, hogy amikor a tűt kihúzzuk belövés után a már belőtt kanülből, akkor le kell szorítani a kanült, mert visszahúzhatja kihúzáskor a kis teflonszárat, ami aztán nem tud ismét visszailleszkedni, hanem elgörbül.

Igen, a szúrcsatornában, ha nem támasztunk ellen a kanülnek, akkor elgörbülhet, megtörhet!
Ezek szerint a Medtronic-os kanülnek is van kihúzható "segédtűje", amit bebökés után el kell távolítani...
Köszönöm Napocska az üzidet, így már képben vagyok én is...!:dr_24:
 

tímeácska

Őstag
Pár napja "lekényszerültem" a pumpáról, de csak szigorúan tudományos és kutatási célból...
Ugyanis, sajnos valami folyamatosan kiüt... Majd' fél tenyérnyi vörös-viszkető folt lesz az inzulinbeadás helyén, ami még ki is dudorodik...
Egyelőre megy a totózás, hogy mitől lehet
A, vagy a kanül anyagára vagyok allergiás
B, esetleg a kanül ragacsára vagyok allergiás
C, netán az inzulinra
D, valami másra...?:o:
Jelen pillanatban NovoRapidon és Levemiren "élek", Levemirt reggel-este 8-10 E-t adok be, NovoRapid maradt változatlan adagon, ugyan annyikat adok belőle, mint pumpával.
Egyébként én rájöttem, hogy pumpafüggő vagyok! :D Folyton keresem magamon, éjjel-nappal... Fürdésnél is vigyázok a kanülre, ami most nincs is...:o :rohog:

Eddigi tapasztalataim:
nagyjából ki tudom zárni, hogy nem a kanül okozza a galibát.
Viszont még mindig vannak oltári nagy kiütések a beadás helyén, független attól, hogy Levemir vagy NovoRapid lett beadva... Lehetséges, hogy az inzulin egyik összetevőjére - vivőanyagára - mutatok allergiás reakciót?! :o
Ja, és minden penes beadás helye gyönyörű szépen belilul... Csodaszép a hasam...!:o Kértek fényképet? :D
 

umbra08

Aktív tag
Képzeljétek el, hogy mióta pumpások lettünk már 4-szer fordult elő, hogy a kanül elgörbült belővés után.
Ezt vajon mitől van? A múlt héten majd minden nap új kanült szúrtunk, végül már az első 4 napig volt bent, mert mindig vissza kellett arra rakni, és volt olyan nap amikor kettőt is szúrtunk.
Mit csinálunk rosszul? Úgyanúgy csináljuk mint ahogyan megtanultuk.

Egy ideje elkezdtük a karjába is szúrni Tökmagnak, már 2x is görbült a vége, láttam, amikor kihúztam a kanült cserekor és a cukija is emiatt lehetett akkor magas. (Medtronic)
 
Sziasztok!
Kislányomnak is rengetegszer elgörbült a kanül (Quick Set).
Egyetlen megoldást találtunk: ferde szerelék (Silhouette). Javaslom, hogy próbáljátok ki, ha még nem tettétek. És nekünk a jvasolt 0,7 fix feltöltés helyett 1,0 vált be, különben meglódul a cukra.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csak egy tipp, hátha... Egyszer itt a fórumon írta valaki, hogy amikor a tűt kihúzzuk belövés után a már belőtt kanülből, akkor le kell szorítani a kanült, mert visszahúzhatja kihúzáskor a kis teflonszárat, ami aztán nem tud ismét visszailleszkedni, hanem elgörbül.
Igen, én írtam, amikor felmerült ez a probléma. Akkor nekem azt javasolták, hogy kihúzáskor le kell nyomni a kanült, mert a kihúzáskor megnyúlik a bőr és az alatta lévő szövet. Amikor pedig "visszaáll" a bűrke, akkor a szövetben lévő vékony, puha teflonkanül megakad, és megtörik.
 

somcsika

Aktív tag
Melyik kanült használjátok? Quick-set vagy Silhouette tipust. Lehet, hogy nem megfelelő a mérete. Misivel,(Ő a férjem) töbször jártunk így.
Sovány alkatú, keresgéljük azt a pici "hályréteget" ahol nem görbül el a kanül vége. Jártunk úgy is, hogy semmi baja nem volt a kanülnek,
mégis leált a bolusz beadás mert nem tudott megfelelő ütemben felszívódni az insulin. Azóta "kéthullámú bólust" használunk.

Mi a 6 mm-es quick-setet használjuk
 

somcsika

Aktív tag
Sziasztok!
Kislányomnak is rengetegszer elgörbült a kanül (Quick Set).
Egyetlen megoldást találtunk: ferde szerelék (Silhouette). Javaslom, hogy próbáljátok ki, ha még nem tettétek. És nekünk a jvasolt 0,7 fix feltöltés helyett 1,0 vált be, különben meglódul a cukra.
Kedves Erika,
Próbaként már volt szúrva a ferde kanül, de az nem jött be neki. Egyébként éppen most telefonált, hogy megint meglódult a cukra, és nem tudja miért mert ebéd óta nem is evett semmit, most megint átdugta a régire.
Majd reggel szúr egy másikat, elmondtam neki, hogy hogyan csinálja, hogy erősen tartson rá amikor kihúzza a tűt.
 

tímeácska

Őstag
Pár napja "lekényszerültem" a pumpáról, de csak szigorúan tudományos és kutatási célból...
Ugyanis, sajnos valami folyamatosan kiüt... Majd' fél tenyérnyi vörös-viszkető folt lesz az inzulinbeadás helyén, ami még ki is dudorodik...
Egyelőre megy a totózás, hogy mitől lehet
A, vagy a kanül anyagára vagyok allergiás
B, esetleg a kanül ragacsára vagyok allergiás
C, netán az inzulinra
D, valami másra...?:o:
Jelen pillanatban NovoRapidon és Levemiren "élek"

Úgy néz ki, hogy a NovoRapid és a Levemir beadási helyén is allergiás reakció mutatkozik...:o Ez így egyre izgalmasabb... :o
Lassan megpróbálkozok a Lantus-Humalog duóval... Hátha...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Úgy néz ki, hogy a NovoRapid és a Levemir beadási helyén is allergiás reakció mutatkozik...:o Ez így egyre izgalmasabb... :o
Lassan megpróbálkozok a Lantus-Humalog duóval... Hátha...
De ha valószínű nem a kanül ragacsa, teflon kanülje a ludas, akkor pumpával is kipróbálhatod a Humalogot.
 

tímeácska

Őstag
De ha valószínű nem a kanül ragacsa, teflon kanülje a ludas, akkor pumpával is kipróbálhatod a Humalogot.

Ezzel csak egy bibi van: ISZONYATOSAN viszket a ragacs alatt! :o A kiütések egyébként jócskán nagyobbak, mint a ragacs! És egy ilyen lobos égő viszkető felületen egy ragacsot elviselni, na, az se semmi... :(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezzel csak egy bibi van: ISZONYATOSAN viszket a ragacs alatt! :o A kiütések egyébként jócskán nagyobbak, mint a ragacs! És egy ilyen lobos égő viszkető felületen egy ragacsot elviselni, na, az se semmi... :(
A Roche-nak az új FlexLink Plus kanülje, ill. a ragacsa extra érzékeny bőrre lett kifejlesztve.

Nekem akkor szokott viszketni és pirosodni, amikor leveszem a ragacsot, de utána hamar megszűnik a probléma cca 10-15 perc múlva. Úgyhogy el tudom képzelni, ha arra a viszketős felületre kellene újból ragacsot tenni, hát..., elég nyűgös lennék.
Nálad egyértelműen az adott anyaggal szembeni érzékenység áll fenn. Agyalok valami jó megoldáson, csak hát ha az ember ki akar pattogni, akkor lehet kenni, mosni, fertőtleníteni, bármit, akkor pattogni és pirosodni fog.
 
Oldal tetejére