Főételek-egészséges módra!

milyen gyakran sütsz otthon diétás finomságot?


  • Összes szavazó
    37

borka

Őstag
A fentebb leírt salátát minden hónapba 1x meg szoktuk csinálni csak kevesebb mennyiségben.
Az albumokban több minden fel van töltve.
S.
 

borka

Őstag
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:punctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--> Párolt padlizsán (köretnek)

Személyenként 1 db padlizsánt meghámozok (ha zsenge akkor nem kell) Kb. 1 cm-es karikákra vágom, majd ezeket szintén felcsíkozom. (Kb. 1 cm) Olíva olajon (nem szűz) fedő alatt lassú tűzön puhára párolom, rádobok 1 tk. morzsolt kakukkfüvet, ízlés szerint (fehér) őrölt borsot, csipetnyi sót és ráfacsarok némi citromlevet.

Vasárnapi menü: Csirke aprólékból leves, krumplipüré, natúr halfilé( pangaziusz/naphal) párolt padlizsán.:dr_104:


Pirítós kenyérrel is nagyon finom.:dr_104: (helyettesíti a vargánya gombát):cool:

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if !mso]><object classid="clsid:38481807-CA0E-42D2-BF39-B33AF135CC4D" id=ieooui></object> <style> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } </style> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
ha jól meglazítod, miután 10 percet állt a forró vízben, a kuszkusz sem masszás ám!!! majdnem darabjaira esik szét! nálunk pont ez a nehéz, hogy egy kisgyereknek nehéz szépen enni, de annyira szereti, hogy sízvesen takarítok utána :) szóval az a lényeg, hogy ugyanannyi ml forrásban lévő vizet kell ráönteni, mint amennyi gr a kuszkusz szárazon, plusz bele 100 ml vízhez 1 evőkanál olivaolajat és azonnal jól szét kell villázni, 10 percre lefedni, majd utána újra megkavarni, villával jól szét kell cincálni. utána már nem fog összeragadni.
igen, én is szoktam hideg salihoz keverni, de egy jó francialecsóhoz keverve - hát az mennyei :)

a mai menü: tonhalas-paradicsomos főtt tészta fekete olivabogyóval :)

Ja, le vagyok maradva, de most jutottam ide.
Kuszkusz?

Nektek nem dob nagyot a cukrotokon?? Én nem tudom megenni, nem tudok elég inzulint adni hozzá :O Pedig pl a cukros kajákat tök jól bírom... szóval, nem vagyok egy ch érzékeny amúgy, de ez...
Bulgur nagyon bejött, az nagyon klassz cukor szempontból.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:punctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--> Párolt padlizsán (köretnek)

Személyenként 1 db padlizsánt meghámozok (ha zsenge akkor nem kell) Kb. 1 cm-es karikákra vágom, majd ezeket szintén felcsíkozom. (Kb. 1 cm) Olíva olajon (nem szűz) fedő alatt lassú tűzön puhára párolom, rádobok 1 tk. morzsolt kakukkfüvet, ízlés szerint (fehér) őrölt borsot, csipetnyi sót és ráfacsarok némi citromlevet.

Vasárnapi menü: Csirke aprólékból leves, krumplipüré, natúr halfilé( pangaziusz/naphal) párolt padlizsán.:dr_104:


Pirítós kenyérrel is nagyon finom.:dr_104: (helyettesíti a vargánya gombát):cool:

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if !mso]><object classid="clsid:38481807-CA0E-42D2-BF39-B33AF135CC4D" id=ieooui></object> <style> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } </style> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->

Borka, ez nagyon jól hangzik, köszönjük!
 

poe

Őstag
Ja, le vagyok maradva, de most jutottam ide.
Kuszkusz?

Nektek nem dob nagyot a cukrotokon?? Én nem tudom megenni, nem tudok elég inzulint adni hozzá :O Pedig pl a cukros kajákat tök jól bírom... szóval, nem vagyok egy ch érzékeny amúgy, de ez...
Bulgur nagyon bejött, az nagyon klassz cukor szempontból.
Nekem semmi gondom vele, pár napja csináltam.
 

tubi

Aktív tag
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:punctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--> Párolt padlizsán (köretnek)

Személyenként 1 db padlizsánt meghámozok (ha zsenge akkor nem kell) Kb. 1 cm-es karikákra vágom, majd ezeket szintén felcsíkozom. (Kb. 1 cm) Olíva olajon (nem szűz) fedő alatt lassú tűzön puhára párolom, rádobok 1 tk. morzsolt kakukkfüvet, ízlés szerint (fehér) őrölt borsot, csipetnyi sót és ráfacsarok némi citromlevet.

Vasárnapi menü: Csirke aprólékból leves, krumplipüré, natúr halfilé( pangaziusz/naphal) párolt padlizsán.:dr_104:


Pirítós kenyérrel is nagyon finom.:dr_104: (helyettesíti a vargánya gombát):cool:

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if !mso]><object classid="clsid:38481807-CA0E-42D2-BF39-B33AF135CC4D" id=ieooui></object> <style> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } </style> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->
változat padlizsánra: simán kettévágom, nem hámozom, megkenem a belső felét olivaolajjal, be a sütőbe, amikor már szép barna, ki, kiveszem kanállal a belsejét (magok is maradhatnak), párolt petrezselyemmel és párolt-összetört fokhagymával összekeverem, esetleg még kis citromlé mehet bele és kész is a finom padlizsánsaláta:) ha nagyobb CH kell, akkor főtt rízzsel szoktam keverni, Ricsi is imádja :) max fél óra alatt kész, nem nagy macera.
 

poe

Őstag
A tegnapi vacsora:
Egy fej jégsaláta összetépve, egy doboz madársaláta, két gránátalma. Öntetnek egy púpozott evőkanál mascarponét három kanál mézzel és némi dióolajjal kikevertem (ez olyan finom, hogy kipróbálom majd süteménybe is), majd hozzáadtam fél liter joghurtot. Voilá! :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:punctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--> Párolt padlizsán (köretnek)

Személyenként 1 db padlizsánt meghámozok (ha zsenge akkor nem kell) Kb. 1 cm-es karikákra vágom, majd ezeket szintén felcsíkozom. (Kb. 1 cm) Olíva olajon (nem szűz) fedő alatt lassú tűzön puhára párolom, rádobok 1 tk. morzsolt kakukkfüvet, ízlés szerint (fehér) őrölt borsot, csipetnyi sót és ráfacsarok némi citromlevet.

Vasárnapi menü: Csirke aprólékból leves, krumplipüré, natúr halfilé( pangaziusz/naphal) párolt padlizsán.:dr_104:


Pirítós kenyérrel is nagyon finom.:dr_104: (helyettesíti a vargánya gombát):cool:

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if !mso]><object classid="clsid:38481807-CA0E-42D2-BF39-B33AF135CC4D" id=ieooui></object> <style> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } </style> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->

Szeretnék reflektálni, mert megcsináltam a halat a padlizsánnal! Iszonyú finom lett (vajban pároltam mondjuk a halat), én rizst tudtam csak gyorsan csinálni, de ígyis jó volt (leves nem volt). A padlizsán nekem ízlett így együtt a hallal, valóban passzolnak egymáshoz, sajna a gyerekek kiköpték :p De ezek a tökfilkók minden egészséges dolgot kiköpnek, nem meglepő. (mert külön eszik a falatokat, és külön egy falat padlizsán valóban nem olyan jó)
Köszönöm!
 

tubi

Aktív tag
Molli: és más formában szeretik a padlizsánt? salátaként, vagy sülten, vagy krémként? én is igyekszem megszerettetni a családdal, mert nekem nagy kedvencem ;)
 

poe

Őstag
Padlizsán rulez. :) Én időnként használom hús helyett is, csíkokra vágva, kis hagymán, vagy csak natúrban olajon, serpenyőben megsütve, úgy fűszerezve, mintha csirkemellet készítenék.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Padlizsán rulez. :) Én időnként használom hús helyett is, csíkokra vágva, kis hagymán, vagy csak natúrban olajon, serpenyőben megsütve, úgy fűszerezve, mintha csirkemellet készítenék.
Ez nagyon érdekes, hogy így szeretitek a padlizsánt, mert én érzek benne valami fura ízt, amitől önmagában képtelen vagyok megenni. A cukkinit és a patiszont viszont mindennél jobban imádom, cukkini főzeléket szoktam csinálni (kaporral, hagymával, nagyon pici kolbásszal, párolva, kis lisztes tejjel sűrítve).

Tubi, neeeem, semmilyen formában nem esznek padlizsánt :) A cukkinit időnként, patiszont kiköpik, tulajdonképpen semmi reform kaja nem megy le a torkukon, ami zöldséges, csak az ovis menzakaja (borsófőzi pl, de már a spenótot nem eszik meg, mondjuk Nimród most elkezdte a sóskát enni, talán megérett rá :)). De ez nem így volt ám... még 2 éve mindenféle zöldséget megevett mindkettő, állandóan zöldséges kajákat kaptak. Meg most egész nyáron főzelékeket ettek, de panaszkodtak, hogy muszáj? mennyit kell enni? szóval nem szerették, csak éhesek voltak nagyon (és, asszem egyszer mondtam, hogy a sok gyümölcs és főzi mellett mindkét gyerek fogyott a nyáron :O )
Szerintem az ovi változtatott az ízlésükön sajnos. A bölcsis kaja az OK volt különben, de az ovi... juj...
 

poe

Őstag
Még nekem sincs, de pár dolgot tudok róluk. ;)
Zöldség, gyümölcs, csont mentes hús feldolgozására alkalmasak, az élüket sokáig tartják, élezni házilag nemigen lehet őket és hajlamosak a törésre (legalábbis az olcsó konstrukciók), emiatt kerülendő a kemény anyagokkal (pl. csont) való találkozás, feszegetés, leejtés. Kipróbálásra, alkalmankénti használatra szerintem megteszi az aldis, lidlis 2-3000 ft-os csoda, de az igazi minőség ennek kb a 8-10 szeresénél kezdődik árban.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Bár, nem teljesen ez a topik jó a kérdésemhez, de most nincs időm újat nyitni...

Nem tudjátok (misamaci? :)),hogy a tejpor, tejszínpor miből van pontosan? Tudom, tejből, de van-e benne még más is, adalékanyagok, akármi. A porlasztás során milyen szerkezetű lesz, mennyire káros-nem káros ez a szerkezet a szervezetünknek?
Köszi!
 
Oldal tetejére