A keresés eredményei

  1. poe

    Insulinpumpa

    Szia Moncsi! Ugyanilyen pumpát használok. Szívesen segítek. Keress itt privátban, vagy mailben. Egyébként meg gratulálok. :cool:
  2. poe

    Hírek Meghívás klinikai vizsgálatra - 1-es típusú cukorbetegek részére

    Megosztottam face-en, két zárt csoportban is. :)
  3. poe

    Hírek Meghívás klinikai vizsgálatra - 1-es típusú cukorbetegek részére

    Terjeszthető a felhívás, Nofre?
  4. poe

    Insulinpumpa

    Kísérletezz a különféle szerelékekkel, hátha lesz megfelelő. A Roche-os szerelékeket nem ismerem, de elméletileg bármilyen luer lockos szerelék jó a pumpához.
  5. poe

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Ezt most olvasom csak. Annyit hallottam mostanában előadásokon ezzel kapcsolatban, hogy egyes kutatások szerint érdemes a jelenlegi protokollnál hamarabb bevezetni az inzulinterápiát a 2-es típusúak esetében is, mert a hasnyálmirigy tehermentesítésével tovább megőrizhető a saját inzulintermelés.
  6. poe

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Kedves Sándor! Az, hogy a tényeket vérlázítónak érzed, a te problémád, nem az enyém. A feltöltött orvosi papírjaidból az látszik (mint azt fentebb már írták többen), hogy 2-es típusú diabos vagy, akit 2007-ben inzulinterápiára állítottak. A legutóbbi HgA1c értéked alapján megfelelő kezelést...
  7. poe

    Vércukormérők

    A OneTouch Select Minit tudom ajánlani, szerintem pontos és olcsó/támogatott a tesztcsíkja is.
  8. poe

    Vércukormérők

    Igen, én is használtam pár hónapig Méryt (kétfélét párhuzamosan). A HgA1c-m alapján lett gyanús, hogy alámér. Azóta lecseréltem, tartaléknak használom csak.Az Accu Chek szerintem jó, csak ahhoz meg drága a tesztcsík.
  9. poe

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    A cukorbetegség a tudomány jelenlegi állása szerint gyógyíthatatlan, ám kezelhető és teljes élet élhető vele, ha valaki hajlandó megtanulni önmaga kezelését. Aki mást állít, az csak pénzzel akarja lehúzni a kétségbeesett, hinni akaró embereket.
  10. poe

    Insulinpumpa

    Klassz hír, Moncsi! :cool: Szerintem, ha a távirányítás és a vc mérő - pumpa együttműködése fontos neked, akkor a Roche. Ha a vízállóság, akkor az Animas. Ha a szenzor, akkor a Medtronic. (Bár ezt az újabb Animas is tudja és sanszos, hogy be is hozzák majd a hozzá való szenzort.) De tényleg...
  11. poe

    Hányszor mérje az 1-es típusú diabéteszes a vércukrát?

    Annyit még hozzátennék, hogy ha valaki rendszeresen sportol (ha rendszertelenül, akkor pláne), érdemes megmérni előtte és utána is a vércukorszintet. Igazából ez a napi 4-5 mérés szerintem egy jól beállított, stabil, kevéssé ingadozó vércukorszinttel rendelkező diabosnak, egy átlagos napra...
  12. poe

    Gyógygombák és a Cukorbetegség

    Hasonló témát találtam, ajánlom figyelmetekbe a kommentet, szerintem nagyon korrekt. http://cukorbetegseg.drtihanyi.hu/cikk/cukorbetegseg-vs.-gyogygombak
  13. poe

    Új kezelési mód az 1-es típusú diabétesz kezdetén

    Ez mindenképpen jó hír, még ha csak pár hónapra, fél évre is lehet vele kitolni a saját inzulintermelés megszűnését. Addig is jó lesz anyagcsere, nem növekszik a szövődmények kialakulásának a kockázata, illetve lesz idő beletanulni a diab kezelésébe, nem azonnali mély víz... :)
  14. poe

    Gyógygombák és a Cukorbetegség

    Te, ez a weboldal annyira meggyőző.... :rohog: És nincsennek magvak, ez gyom. Most pedig had áruljak el neked és valamit az MLM-ről kedves HUN. A körítés tökmindegy. Nem számít, hogy kozmetikum, gyógyhatású cucc, főzőedény, vagy éppen aranykötvény szerepel a termékpalettán. A lényeg, a hangsúly...
  15. poe

    Gyógygombák és a Cukorbetegség

    Igen, a legnagyobb problémát én is abban látom, hogy leginkább a gyászfolyamat elején, az elutasítási fázisban lévőket lehet ilyenekkel bepalizni, akik diab témában még szinte teljesen tájékozatlanok és elutasítják azt, hogy nekik (vagy a gyermeküknek) ezzel együtt kell a továbbiakban élniük...
  16. poe

    Gyógygombák és a Cukorbetegség

    Ja, a lehetőség... :rolleyes: Mesélj már picit arról, mit és hol tanultál a diabétszről, légy szíves! Mert amit az első posztodba bemásoltál az elég pontatlan, hogy finoman fogalmazzak. És tudod, lehet hogy neked ez a pénztárcádról szól, de nekünk az egészségünk, az életünk a tét. Ez nem olyan...
  17. poe

    Gyógygombák és a Cukorbetegség

    Te olvasol is, vagy csak a marketinget nyomod? :rolleyes: Páran jeleztük itt, hogy ez kamu, lehúzás, átverés, kuruzslás, vagy ahogy tetszik.... :dr_9:
  18. poe

    Különböző a glükóz és a fruktóz anyagcsere hatása

    Talán itt: http://diabforum.hu/temak/ch-számláló-segítség.2678/page-3#post-90718 Egyébként ezt ki kell tapasztalni. Az alacsonyabb GI ugye alapvetően azt jelenti, hogy lassabban szívódik fel a CH, ezt kell összhangba hozni az inzulin felszívódással, Szóval lehet hogy nem kevesebb kell, hanem...
  19. poe

    Gyógygombák és a Cukorbetegség

    Hogy teljes legyen a kép: most néztem utána a neten, MLM rendszerben árusítják. Ez számomra egyértelmű bizonyíték, csak sajnos nem a minőségre és a szavahihetőségre. :dr_4:
  20. poe

    Gyógygombák és a Cukorbetegség

    Jesszus.... :(
  21. poe

    Vércukormérők

    Szuper! Már nem a tok, a kábel. :)
  22. poe

    Vércukormérők

    Misamaci, szerintem szerveznek, kérdezz rá. Ha nem kapsz, keresd meg a forgalmazót, szerintem elküldik. A biznisz úgyis a csíkban van, nem a mérőben. ;)
  23. poe

    mindenkinek

    One Touch Mini jó, én pár hónapja használom, ajánlott. ;)
  24. poe

    Fizikai sport/aktivitás

    Az extendbarból olyan lassan szívódik a CH, hogy elméletileg nem emel, csak segít szinten tartani. Ha minden igaz, ma tesztelem edzésen, CGM-el. Ha rendesen kajálsz utána, az is megoldás, én volt hogy úgy csináltam, nem tudatosan,de működött. Ezt egyébként egy doki javasolta nekem is. Az...
  25. poe

    Fizikai sport/aktivitás

    Van ilyen, kimerítőbb edzés után. A pontos fiziológiáját nem ismerem (azt hiszem hormonok indulnak be és ürítik a cukorraktárat), a kivédésére vannak ötleteim. :) 1. eszel edzés után 15-20 g összetett ch-t, pl kekszet, kevesebb inzulinnak (én olyan 50-60%-ot adtam) 2. edzés előtt extendbar...
  26. poe

    mindenkinek

    ;) http://hvg.hu/egeszseg/20130416_2es_tipusu_cukorbetegek_feltetelekhez_ko
  27. poe

    Diabétesz tesztek, kérdőívek főiskolásoknak, egyetemistáknak

    Köszönöm. Elég lesz, meg van a szükséges mennyiség. A face-re kitette ő maga, onnan hoztam ide. ;)
  28. poe

    Diabétesz tesztek, kérdőívek főiskolásoknak, egyetemistáknak

    Egy barátom dietetikusnak tanul, egy beadandójához készítette ezt a kérdőívet, akinek van öt perce és 1-es típusú, töltse ki legyen szíves ;): https://docs.google.com/forms/d/1CY9OUH6j_fzR9VPBNb6NeG5kV1c44vpeWJT2pn-G4h0/viewform
  29. poe

    mindenkinek

    Nincs értelme kéthavonta HgA1C csináltatni, mivel az nagyjából 3 hónapot fed le...
Oldal tetejére