A keresés eredményei

  1. krisz_2011

    Őssejt terápiával kapcsolatos fejlemények. Vannak?

    Folyamatosan rengeteg, már humán fázisban járó kutatás zajlik a világban. A magyar oldalakról ajánlom a Szurikáta Alapítvány híreit: Technikai eszközök, újdonságok Archívum - Szurikáta alapítvány (szurikataalapitvany.hu)
  2. krisz_2011

    Magas szénhidrát akkor is ha tornázok akkor is ha nem

    Szia! Kicsit nehéz ebből kihámozni, hogy mi is a probléma. 2-es típusú cukorbeteg vagy? Milyen kezelést kapsz?
  3. krisz_2011

    Vércukor érték HbA1c

    Kedves Fórumozók! Tud valaki esetleg Budapest, Gödöllő, Hatvan térségében olyan (magán) labort, ahol HbA1c-t ujjbegy vérből lehet méretni? (Kiskunfélegyházán találtam, de az kicsit messze van...)
  4. krisz_2011

    Kipróbált édesség receptek

    Ezzel sajna tökéletesen egyetértek...
  5. krisz_2011

    FreeStyle Libre

    Kedves Cukibaba! Hát, ingyeneset azt szeretnénk, de nem hogy az nincs, még a fizetőshöz is csak nagy-nagy nehézségek árán lehet jutni. Létezik az Enlite szenzor a Medtronc pumpákhoz, ami TB támogatott, de az sem ingyenes...
  6. krisz_2011

    Omnipod Dash es Dexcom G6

    Szia! Támogatással sehol. Támogatás nélkül Dexcom G6: www.aimport.hu , Omnipodot nem forgalmaznak sehol.
  7. krisz_2011

    Inzulin-problémák

    Válts háziorvost szerintem. Nem gondolom, hogy a szakorvos felelős döntését jogában áll felülbírálni. A hatóság ellenőrzéskor biztosan megnézi, hogy a szakorvosi rendelvény szerint mi felírható, ha ettől többet ad, az kérdéseket vethet fel, de egyébként nem tudom elképzelni, hogy ne a szakorvosi...
  8. krisz_2011

    Hogyan lehet inzulinos tollhoz hozzájutni, ha a meglévő elromlott?

    Kedves Ili! Lac információja alapján rákerestem a Novopen 4-es penre, amely több forgalmazónál is megtalálható, van raktáron. A legegyszerűbb az lenne, ha felhívnád őket, hogy a receptet tudják-e érvényesíteni. (Volt köztük gyógyszertár is, szerintem lehetséges ez az út.)
  9. krisz_2011

    Inzulin-problémák

    Szia! Hát ez elég szörnyen hangzik. Mindig ugyanabba a patikába jársz inzulinért? Annak idején sokat vitáztam ott, ahova jártunk, de végül is előfordult, hogy előbb fogyott el az inzulin, mint ahogy recept lett volna és így is kiadtak egy ampullával, amíg rendezem a sorokat. Nem is értem, hogy a...
  10. krisz_2011

    Insulinpumpa

    Tudom, hogy nem szereted túlzottan a céget, de nekünk már 10 éves kapcsolatunk van velük és továbbra sem gondolom rossz döntésnek. Folyamatosan nagyon komolyan ellenőrzik a készülékeket és hiba esetén azonnali visszahívás van, bármelyik termékükre. Nálunk megbízhatóan működik, bármilyen...
  11. krisz_2011

    Hogyan lehet inzulinos tollhoz hozzájutni, ha a meglévő elromlott?

    Kedves Ili! Ha jól tudom, 6 év a tollak kihordási ideje, utána felírható. A szakorvosnak kellene ezt felírni és így támogatással meg tudnátok venni. Kellene még egy kört futni a szakorvosotoknál. Ha nem megy, akkor próbálnám, amit Vitamin javasolt.
  12. krisz_2011

    FreeStyle Libre

    Sajnos támogatással sehogyan sem. Úgy tudom, hogy nincs magyar forgalmazó sem, így legfeljebb teljes áron, külföldről lenne lehetséges. Ebben az esetben a támogatás nagyon nehezen kivitelezhető...
  13. krisz_2011

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    támogatás
  14. krisz_2011

    Szólánc

    dinamit
  15. krisz_2011

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    lövészárok
  16. krisz_2011

    Szólánc

    róka
  17. krisz_2011

    Szólánc

    nitrogén
  18. krisz_2011

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    anyós
  19. krisz_2011

    Szólánc

    óbester
  20. krisz_2011

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    király
  21. krisz_2011

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    békakirály
  22. krisz_2011

    Szólánc

    óda
  23. krisz_2011

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    kígyó
  24. krisz_2011

    Szólánc

    rotor
  25. krisz_2011

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    Kislány a zongoránál :)
  26. krisz_2011

    Szólánc

    csendélet
  27. krisz_2011

    FreeStyle Libre

    Pontosan így :)
  28. krisz_2011

    FreeStyle Libre

    Nyár van :) . Ez valóban egy nagyon jó videó. Annak idején nézegettük az Ominpodot is, igazából ezt a típusú pumpát is kb. annyian szeretik, mint a Medtronicot. Talán az a kulcs, hogy mindenkinek meg kell találnia a magáét. A Dexcommal együtt alkalmazva biztos, hogy szuper találmány. Viszont...
  29. krisz_2011

    FreeStyle Libre

    A Medtronic-kal a családunknak több mint 10 éves tapasztalata van. Azt vettem észre, hogy nem feltétlenül verik nagydobra, hogy pont mit is fejlesztenek, aztán egyszer csak piacra dobnak valami sokkal jobbat (pl. 680 g esetében). Az Enlite-tal sok a gond, de feltételezem, dolgoznak már az ügyön...
Oldal tetejére