Legutóbbi tartalom: Camilla

  1. C

    Insulinpumpa

    Köszi a tippeket a strandoláshoz!A farbalövést nem próbáltam még, de itt az ideje.Csak egy kicsit ki kell tekerednem hátrafelé, ha csatlakoztatom a pumpát, de nem baj.REmélem nem fog leázni a kanül és a tapasz.A penezést hanyagolom, mert az átszámolgatás tényleg elég macerás,meg lehet,hogy csak...
  2. C

    Insulinpumpa

    HAhó! Korábban olvastam egy kérdést a pumpával való strandolásról ,de az arra adott válasz nem elégítette ki teljesen az általam felmerült kérdéseket.(Elnézést a válaszadótól).Ha pl. 1 teljes hétig nyaralok, és napközben egész nap strandon vagyok, akkor úgy gondolom, hogy pennel fogom magam...
  3. C

    Glikémiás Index = G.I.

    Molli, inkább örülök annak, hogy hosszan ecsetelted a véleményedet! :) Ezen el lehet gondolkozni! Eddig én is magamnak korrigáltam, és kétszeri Inzulatardon voltam, (most este 1), és jobbak voltak százszor a cukraim! Igaz voltak hipók, de már azt is visszasírom,mert most 1 teljes hete nem megy...
  4. C

    Glikémiás Index = G.I.

    Sziasztok! Köszi a megnyugtatást, én is így gondolom,hogy korrekció nélkül lehetetlen csinálni! Most be van állítva egy inzulinadagolási rendszer, amit én most elkezdtem növelni, de egyelőre csak a gyorshatásút, az Actrapidot. Este 1X adok Inzulatardot. A SOTE I. belklinikán voltam most...
  5. C

    Glikémiás Index = G.I.

    Molli: még egyelőre nem vagyok terhes,csak szeretnénk nagyon, de eddig nem kaptuk meg a "START" jelet, ezért a felkészülés fázisában szeretnék mindenről tájékozódni. Köszi a sok infót, hasznát fogom venni. MEgpróbálok már most ésszerűen és az előírtak szerint táplálkozni. Más: ti szoktátok...
  6. C

    Glikémiás Index = G.I.

    Hahó! Igazából én nem nagyon merek kísérletezni pl. a sztíviával,mert amit az interneten találtam,az nem volt túl meggyőző. Ráadásul írtam e-mailt az értékesítőnek,hogy van-e tapasztalatuk terhesség során való alkalmazásról,és még csak nem is írt vissza... És amiben szacharin van,azt lehet...
  7. C

    Insulinpumpa

    Mollival én is egyetértek, mert az orvosok nem merik rábízni a betegre a korrekciót.Most jöttem ki a körházból,és ott sem engedték,hogy itthon korrigáljak.A régi gyerekdiabetológusom pedig totál az ellenkezője volt, ő mindig azt sulykolta belém,hogy akkor kezelem magam profi módon,ha megtanulom...
  8. C

    Insulinpumpa

    Engem is érdekel,hogy terhesség tervezésekor ill. terhesség elején lehet-e átállni pumpára? 12 napja fekszem kórházban a vc. beállítása miatt, nem sok sikerrel...:( Az orvosok mennyire támogatják ezt a dolgot, és hogy lehet leggyorsabban pumpához jutni?
  9. C

    Dobozdíj???????????

    Hahó! A vizitdíj-és ágydíjjal kapcsolatos észrevételeim: jelenleg kórházi kezelés alatt állok a vércukor beállítás miatt, és a kórházban közszemlére is ki van téve, hogy aki cukros, a cukorbetegségével kapcsolatban áll kórházi kezelés alatt, az mentesül az ágydíj befizetése alól. Ennek ellenére...
  10. C

    Gyógyszerek, vitaminok a szövődmények ellen

    Köszi a válaszokat a Milgramma-ról! :) Képzeljétek!Ma felhívtak a SOTE1-től, a nőgyógyászom közbenjárásával, és holnap már mennem is kell terhesség előtti vércukor beállításra. Még nem tudom ki lesz a kezelőorvos, de ha kijövök, beszámolok róla. MEgpróbálok mindent megkérdezni, amit eddig...
  11. C

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Gady!Most olvastam,hogy a lábon jelentkező neuropátiás zavart magamál is tapasztalom amit te leírtál, rám teljesen illik. SAJNOS!:( kb. 3 hónapja érzem a jobb lábfejem zsibbadását, és el van lilulva,de még nem vizsgálta meg senki, ezt csak én öngyógyítás szintjén vettem észre. 2...
  12. C

    Vércukormérők

    Sziasztok! Most szeretnék vásárolni új vércukormérő gépet, és az a kérdésem,hogy ti melyiket ajánljátok, illetve milyen támogatások esetleg akciók vannak mostanában? Most a hagyományos D-Contom van (nem a Personal), és arra gondoltam, hogy Accu Checket veszek, csak nem tudom,hogy pl. háziorvos...
  13. C

    Babázhatok

    Hahó! Naty, nekem elsősorban diab doki kellene, aki foglalkozik is velem a terhesség előtti cukorbeállítással kapcsolatban. De ha tudsz jó nőgyógyászt ajánlani, azt is megköszönöm. (Végülis nőgyógyásszal el vagyok látva, de a SOTE1-ben azt mondták,hogy ők adnak mellém valakit, és a mostani (aki...
  14. C

    Babázhatok

    Kmolli:Légyszi nekem is ajánlj már dokikat, mert nem tudom,hogy én jó kezekbe fogok-e kerülni.Nekem Madarász dokinőt (diabetológus) mondták, amikor bementem személyesen érdeklődni a SOTE 1-re. Ti kit tudtok még? Most 7,0 lett a januári HgA1C-m, a múltkori 7,4 helyett. Milyen értéktől lehet a...
  15. C

    Insulinpumpa

    Gady77: Akkor én megállapítom,hogy nekem szükségem van pumpára!(Már ha ez így működne..:) Ugyanis hiába állítgatom leveszem 1 egységgel pl. az éjszakait, akkor reggelre felmegy a cukrom 10-13-ra, ha meg beadom az előírt adagot,akkor jön a HYPO, hiába eszem a szokásos 15g CH-ot! Szóval ez egy...
Oldal tetejére