Babázhatok

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
gady77 írta:
Tehát most start jelet kaptam Kautzkytól és a Thaisz-hoz kerültem és most nyugodt, boldog vagyok és talán, bízom benne, hogy most már nem egyedül írok nektek. De ez talán már jövő héten ki is derül Szorítsatok.
Nagyon örülök, hogy csináltatok egy ilyen fórumot, mert lelki támaszt is tud adni az embernek a nehezebb napokon. Köszi. Szasztok.
Gratulálok és nagyon nagyon drukkolok a babához!!!! Én is Thaiszhoz járok, szerintem a legjobb terhesdiabdoki... Nagyon jól csináltad, hogy odébb álltál, amikor eleged lett!! Én is 5 évet húztam le Baranyinál (egyéb családi szálak miatt, rokonom vele dolgozik együtt és így nem volt kérdés, hogy 18 évesen hozzá kell mennem, szerencsére akkor még nem akartam babát) és úgy léptem le tőle, hogy nem is szóltam :oops: Gondolom rájött... nagyon elegem lett belőle, nem írom le, miért, de a végén már egyszerűen nem jártam kontrollra, a háziorvosom írta fel az inzulinokat és magamat kezeltem kvázi. Ekkor utánanéztem és megkérdeztem az akkori nődokimat (tudtam, hogy egyszer szeretnék babát), aki a Szabolcsban volt :wink: és azt súgta nekem, hogy ha ennyire nem értek egyet Baranyival, nekem a Thaisz fog bejönni - és igaza lett... már 7 éve járok hozzá és tavaly szültem nála. Imádom... Remélem, te is meg leszel elégedve, ha a kórházzal kapcsolatban van bármi kérdésed (vagy bármivel kapcs...), nyugodtan kérdezz! Szülni is ott fogsz?
 

eremit

Új tag
Köszi a gyors válaszokat. Szerencsére még van időm dolgozni a HgA1C-men, van is mit, mert kétszer egymás után 7,7 volt. Engem a pumpa hozott helyre (10,9-ről), de majd igyekszem azt a 6-ost "produkálni". Nektek azért a fővárosban egyszerűbb, könnyen dobálóztok a SOTE-val. De gondolom, sőt ha jól emlékszem már hallottam is arról, hogy itt Miskolcon is van jó szakember, aki segít mindenben. Hát majd elválik, hogy lesz, mint említettem van időm, mert kb egy év múlva szándékozok belevágni a dologba. De ugye nem lehet elég korán elkezdeni a tervezést! :wink:
Köszi mégegyszer!
 

naty77

Új tag
ó ha tudnád, a szabolcsban alig volt pesti, szinte csak vidékiek, még messzebbről is mint Miskolc... :shock: sajnos még mindig nincs mindenhol jó orvos erre az országban. :?
 

gady77

Új tag
Segítsetek nekem, ha tudtok. Nődokit keresek. Akihez én jártam, és járok az a Dr Túri Zsuzsa. Én imádom őt, még a Szabolcs utcában Baranyis időszakomban kezdődött kapcsolatunk. Aztán Ő otthagyta a Szabolcs utcát én mentem utána a Szent Rókusba. Most én hagytam el Baranyit és Thaiszhoz járok. A Thaisz azt mondta, hogy így nem fogja elvállalni a terhességet és szülést a Túri doktornő, mert ő "Baranyis". Hát minden nem lehet tök jó! Eddig ragaszkodtam a nődokimhoz, de feladom. A baba fondosabb és most Ő lesz az első ha összejön!!! A Péterffyben ki jó? Kihez lehet járni, aki profi és a cukor is megy neki?!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
gady77 írta:
Segítsetek nekem, ha tudtok. Nődokit keresek. Akihez én jártam, és járok az a Dr Túri Zsuzsa. Én imádom őt, még a Szabolcs utcában Baranyis időszakomban kezdődött kapcsolatunk. Aztán Ő otthagyta a Szabolcs utcát én mentem utána a Szent Rókusba. Most én hagytam el Baranyit és Thaiszhoz járok. A Thaisz azt mondta, hogy így nem fogja elvállalni a terhességet és szülést a Túri doktornő, mert ő "Baranyis". Hát minden nem lehet tök jó! Eddig ragaszkodtam a nődokimhoz, de feladom. A baba fondosabb és most Ő lesz az első ha összejön!!! A Péterffyben ki jó? Kihez lehet járni, aki profi és a cukor is megy neki?!
Nem kell mindenáron a Péterfyben szülnöd. Már nagyon nyomjuk Natyval mindketten a SOTE 1-et... Ha érdekel, tudok ajánlani neked ott dokikat. Asszem írtam neked emailben, vagy nem? :oops:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
eremit írta:
Köszi a gyors válaszokat. Szerencsére még van időm dolgozni a HgA1C-men, van is mit, mert kétszer egymás után 7,7 volt. Engem a pumpa hozott helyre (10,9-ről), de majd igyekszem azt a 6-ost "produkálni". Nektek azért a fővárosban egyszerűbb, könnyen dobálóztok a SOTE-val. De gondolom, sőt ha jól emlékszem már hallottam is arról, hogy itt Miskolcon is van jó szakember, aki segít mindenben. Hát majd elválik, hogy lesz, mint említettem van időm, mert kb egy év múlva szándékozok belevágni a dologba. De ugye nem lehet elég korán elkezdeni a tervezést! :wink:
Köszi mégegyszer!
Megértelek, ha nem akarsz pestre jönni Miskolcról. Az a fontos, hogy legyen PIC, koraszülött intenzív osztály a szülészeten, ahol szülsz. Biztosan van ilyen Miskolcon. De ha nincs, akkor én nem kockáztatnék és jönnék pestre...
 

nit83

Új tag
Szia Naty77:
Nagyon érfekelnének azok a dolgok amiket a Zsirairól tudsz!!!
Meséltem a férjemnek, hogy eddi semmi jót nem hallottam a Szabolcs u.ról, meg amiket említettél és kiborult, azt mondta ne is mondjam neki. Ha gondolod az emailemre(nit83@citromail.hu) irhatnál mi is történt veled, meg azokkal a lányokkal, mert megmondom őszintén elbizonytalanítottál a Zsiraival kapcsolatban....

Tudjátok lányok tényleg ngyon jó ez a fórum, mert sok dologban lehet segítséget kapni,és ez sokat jelen szerintem mindenkinek. Főleg azért,mert soxor ugy tapasztaltam, hogy nem is vagyunk megfelelően tájékoztatva.

Amugy, képzeljétek a babánk-kinek neve még kérdéses-mozgolodik, de már úgy, hogy ennek látható jelei is vannak :lol: :D
Fura, de nagyonjó érzés. :lol: Akinek meg van a babája az már tudja, akinek még nincs kivánom, hogy minél hamarabb élje át ezt, mert hihetetlen jó érzés!!!

Üdv
 

Camilla

Új tag
Hahó!
Eremit: Miskolcon szült egy ismerősöm,aki I.diabos szintén, és nagyon rosszak voltak a cukrai,de sikerült neki ott beállítatni (pedig ő először Pestre jött, de nem igazán tetszett neki), Humalog N és R-et kapott ,igaz hajnali 3-kor is szúrnia kellett magát a terhesség előtt és alatt. De egészséges gyöngyörű kisfia született!
Nekem a HgA1C-m legutóbb 7,4 volt, most pénteken tudom meg a legújabb eredényét, hát kíváncsi vagyok...
De addig úgyse vágunk bele, amíg nem feküdtem be a SOTE I-re beállításra. Most már ott tartok,hogy napi szinten zaklatom őket, és a nőgyógyászt is ráállítottam,hogy ő is hívogassa őket, hogy mielőbb bekerüljek.Egyelőre az a válasz,hogy sok a beteg,kevés az ágy! (Ez elképzelhető,vagy csak leráznak????)Tényleg ilyen nehéz bejutni?
 

eremit

Új tag
Köszi Camilla az infót! Ha esetleg megkérdeznéd még az ismerősöd, hogy a Megyei Kórházban szült vagy valamelyik másikban?
A megyeiben egy nagyon korrekt kezelőorvosom van, de neki még nem nagyon mondtam, hogy milyen terveim vannak ez elkövetkezendő évben (években). Itt a fórumon egyébként megkaptam azt a választ, hogy első körben a HgA1C-t kell rendberakni. (Ami talán nálam szerencsés helyzet most és a későbbiekben is, hogy pumpás vagyok. Ezzel talán egyszerűbben be lehet majd lőni a dolgokat... ) Remélem neked sikerül!!! Majd tájékoztass az eredményről!
A másik kérdés, hogy nehéz-e bejutni, nem tudom. Eddig még nem voltam ilyen helyzetben.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
eremit írta:
Köszi Camilla az infót! Ha esetleg megkérdeznéd még az ismerősöd, hogy a Megyei Kórházban szült vagy valamelyik másikban?
A megyeiben egy nagyon korrekt kezelőorvosom van, de neki még nem nagyon mondtam, hogy milyen terveim vannak ez elkövetkezendő évben (években). Itt a fórumon egyébként megkaptam azt a választ, hogy első körben a HgA1C-t kell rendberakni. (Ami talán nálam szerencsés helyzet most és a későbbiekben is, hogy pumpás vagyok. Ezzel talán egyszerűbben be lehet majd lőni a dolgokat... ) Remélem neked sikerül!!! Majd tájékoztass az eredményről!
A másik kérdés, hogy nehéz-e bejutni, nem tudom. Eddig még nem voltam ilyen helyzetben.
Lányok, nem azért fontos a jó szülész-kórház, mert ott jól vagy rosszul állítják be a cukrokat!!! Hanem a baba miatt! Az esetleges szövődmények miatt! Ha erre nincs rendesen felkészülve egy szülészet (márpedig az országban nemsok PIC-el rendelkező klinika van!), nincsenek felkészülve eléggé az orvosok a diabos mamák babáinak várható szövődményeire, akkor mi van, ha mégis probléma van a legjobb cukorbeállítás mellett akár? Ez benne van a pakliban, még akkor is, ha ez ritka! A terhesség alatt is figyelni kell, hogy mi az, ami a cukor miatt van, mi nem, nem akarok példákat mondani szándékosan, mert nem akarok senkit sem ijesztegetni. És ami még fontos: ha egy kevésbé hozzáértő orvosnál szül a cukros nő, kb 99%, hogy császáros lesz, pedig nem kéne. Szerintem a baba egészsége kell, hogy az első legyen. Ha valaki meg tudja oldani, hogy nem a városában szül, mert ott nincs ilyen kórház (nem tudom, hogy van-e Miskolcon, nem írtátok, csak feltételezem, hogy nincsen), akkor szerintem ez kellene, hogy az elsődleges legyen. Nyilván más helyzet, ha valaki ezt nem tudja megoldani, akkor a lehető legjobbat kell megtalálni ugye... Engem amúgy az győzne meg, ha valaki azt is mesélné, hogy xy gyerekével probléma lett vagy terhessége alatt lett, de megoldották (mondom, nem a cukorra gondolok, az diabetológiai kérdés, hanem szülészeti és babával kapcsolatos komplikációkra) a nemtommilyen kórházban.
Szóval szerintem egy nagyon fontos szempont, hogy legyen a kórházban PIC, ez már feltételezi, hogy itt értenek a problémás esetekhez is.
 

szolnok

Új tag
Kmollinak igaza van lányok!
PIC NIC
Ezen osztályok feladata ugyanis az olyan ujszülötteknek "akik rossz eü.állapotban születtek, vagy betegen, vagy az anya állapota miatt pl cukros mama fokozott orvosi felügyeletre szorulnak, legyen az légzés, bármilyen műtét vagy cukros mamama esetleg hipózó ujszülöttjének fokozott megfigyelése kezelése gyógyítása!

Lányok itt voltak vannak az isteni átszervezések és megszűnések miatt utána kell járni! PIC

Magyarországon jelenleg 22 helyen mûködik működött [b]perinatális intenzív centrum (PIC)vagy neonatális intenzív centrum (NIC).[/b]



Semmelweis Egyetem I.sz.Szülészeti és Nõgyógyászati Klinika NIC
Semmelweis Egyetem II.sz.Szülészeti és Nõgyógyászati Klinika NIC
Semmelweis Egyetem I.sz.Gyermekklinika NIC
Semmelweis Egyetem II.sz.Gyermekklinika NIC
Országos Gyógyintézeti Központ Szülészeti és Nõgyógyászati Osztály PIC
Schöpf-Merei Ágost Kórház és Anyavédelmi Központ PIC
Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Szülészeti Klinika Neonatológiai Tanszék PIC
Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Gyermekklinika NIC
Szegedi Tudományegyetem Orvostudományi Kar Gyermekklinika NIC
Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Szülészeti és Nõgyógyászati Klinika PIC
Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Gyermekklinika NIC
Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kórháza (Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Oktató Kórháza) PIC, Kecskemét
Békés Megyei Képviselõtestület Pándy Kálmán Kórháza PIC, Gyula
Borsod-A-Z. Megyei Kórház Koraszülött-újszülöttpathologiai Osztály, Miskolc
Fejér Megyei Szent György Kórház PIC, Székesfehérvár
JNSZ Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelõintézet Koraszülött Osztály, Szolnok
Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Szent Borbála Kórháza PIC, Tatabánya
Petz Aladár Megyei Oktató Kórház PIC, Gyõr
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Jósa András Kórháza PIC, Nyíregyháza
Vas Megyei Markusovszky Kórház Orvostudományi Egyetemi Oktatókórháza PIC, Szombathely
Veszprém Megyei Önkormányzat Cholnoky Ferenc Kórháza PIC, Veszprém
Zala Megyei Kórház PIC, Zalaegerszeg

--------------------------------------------------------------------------------

Semmelweis Egyetem I.sz.Szülészeti és Nõgyógyászati Klinika NIC



Vezetõ: Dr. Hajdu Júlia egyetemi docens
Dr. Görbe Éva egyetemi docens
Cím: 1088 Budapest, Baross u. 27.
Telefon: 06-1-2660507
Fax: 06-1-3176174
hajdu@noi1.sote.hu




Semmelweis Egyetem II.sz.Szülészeti és Nõgyógyászati Klinika NIC



Vezetõ: Dr. Nobilis András egyetemi adjunktus
Cím: 1082 Budapest, Üllõi út 78/a
Telefon: 06-1-3342131
Fax: 06-1-3334934
nobilis@noi2.sote.hu
nobilisa@axelero.hu




Semmelweis Egyetem I.sz.Gyermekklinika NIC



Vezetõ: Prof.Dr. Machay Tamás egyetemi tanár
Cím: 1083 Budapest, Bókay J. u. 53.
Telefon: 06-1-3343186
Fax: 06-1-3138212




Semmelweis Egyetem II.sz.Gyermekklinika NIC



Vezetõ: Dr. Pataki Margit
Cím: 1094 Budapest, Tûzoltó u. 7/9
Telefon: 06-1-2158544

http://www.is.hu/klinika/index.html



Országos Gyógyintézeti Központ Szülészeti és Nõgyógyászati Osztály PIC



Vezetõ: Dr. Mészáros József egyetemi docens
Cím: 1135 Budapest, Szabolcs u. 35.
Telefon: 06-1-3500305/1805,1843
Fax: 06-1-3504738
meszi@hiete.hu
ogyk pic




Schöpf-Merei Ágost Kórház és Anyavédelmi Központ PIC



Vezetõ: Dr. Zubovics László
Cím: 1092 Budapest, Bakáts tér 10.
Telefon: 06-1-2174382
zubovics@axelero.hu




Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Szülészeti Klinika Neonatológiai Tanszék PIC



Vezetõ: Prof.Dr. Balla György egyetemi tanár
Cím: 4012 Debrecen, Nagyerdei krt. 98.
Telefon: 06-52-432283
balla@obgyn.dote.hu




Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Gyermekklinika NIC



Vezetõ: Dr. Nagy Andrea egyetemi adjunktus
Cím: 4012 Debrecen, Nagyerdei krt. 98.
Telefon: 06-52-432283
nagya@gyermek.dote.hu




Szegedi Tudományegyetem Orvostudományi Kar Gyermekklinika NIC



Vezetõ: Dr. Katona Márta egyetemi docens
Cím: 6701 Szeged, Pf.471.
Telefon: 06-62-545129, 06-62-545333
Fax: 06-62-545329
katonama@pedia-szote.u-szeged.hu




Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Szülészeti és Nõgyógyászati Klinika PIC



Vezetõ: Dr. Ertl Tibor
Cím: 7624 Pécs, Édesanyák u. 13.
Telefon: 06-72-326222
ertlt@educa.pote.hu




Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Gyermekklinika NIC



Vezetõ: Dr. Adamovich Károly egyetemi docens
Cím: 7623 Pécs, József A. u. 7.
Telefon: 06-72-535999
Fax: 06-72-535971
karoly.adamovich@aok.pte.hu




Bács-Kiskun Megyei Önkormányzet Kórháza
(Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Oktató Kórháza) PIC, Kecskemét



Vezetõ: Dr. Temesvári Péter
Cím: 6001 Kecskemét, Izsáki u.5. Pf.149.
Telefon: 06-76-484384
Fax: 06-76-481219
temespete@hotmail.com




Békés Megyei Képviselõtestület Pándy Kálmán Kórháza PIC, Gyula



Vezetõ: Dr. Nagy Katalin
Cím: 5700 Gyula, Semmelweis u. 1.
Telefon:
nagykati@gyula.hungary.net




Borsod-A-Z. Megyei Kórház Koraszülött-újszülöttpathologiai Osztály, Miskolc



Vezetõ: Dr. Szûts Ágnes
Cím: 3501 Miskolc, Szentpéteri kapu 72-76.
Telefon/Fax: 06-46-515259
szuts.pic@bazmkorhaz.hu



Fejér Megyei Szent György Kórház PIC, Székesfehérvár



Vezetõ: Dr. Simon Gábor
Cím: 8000 Székesfehérvár, Seregélyesi út 3.
Telefon: 06-22-535597, 06-22-535655
Fax: 06-22-314197
gsimon@mail.fmkorhaz.hu




JNSZ Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelõintézet Koraszülött Osztály, Szolnok



Vezetõ: Dr. Némedi Mária
Cím: 5004 Szolnok, Tószegi u 21.
Telefon: 06-56-421521, 06-56-503603




Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Szent Borbála Kórháza PIC, Tatabánya



Vezetõ: Dr. Békefi Dezsõ fõorvos
Cím: 2800 Tatabánya, Semmelweis u. 2.
Telefon: 06-34-515540
Fax: 06-34-515523




Petz Aladár Megyei Oktató Kórház PIC, Gyõr



Vezetõ: Dr. Alexy Miklós
Cím: 9023 Gyõr, Magyar u. 8.
Telefon: 06-96-507951
alexym@petz.gyor.hu




Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Jósa András Kórháza PIC, Nyíregyháza



Vezetõ: Dr. Dicsõ Ferenc
Cím: 4000 Nyíregyháza, Szent István u 68.
Telefon: 06-42-465666




Vas Megyei Markusovszky Kórház Orvostudományi Egyetemi Oktatókórháza PIC, Szombathely



Vezetõ: Dr. Gagyi Dénes
Cím: 9700 Szombathely, Markusovszky u. 3.
Telefon: 06-94-311542




Veszprém Megyei Önkormányzat Cholnoky Ferenc Kórháza PIC, Veszprém



Vezetõ: Dr. Szabó Éva
Cím: 8200 Veszprém, Kórház u. 1.
Telefon: 06-88-420211
Fax: 06-88-421457




Zala Megyei Kórház PIC, Zalaegerszeg



Vezetõ: Dr. Rubecz István
Cím: 8900 Zalaegerszeg, Zrínyi u. 1.
Telefon: 06-92-311410



 

naty77

Új tag
Tökéletesen egyetértek, a nőgyógyász mellett 50% a baba születése utáni pár nap. Ehhez kell PIC. Viszont sajnos az sem mind jó. Országosan a SOTE a legjobb, nem véletlen, hogy vidékről is hoznak babákat.
Sajna a szabolcs utcáról tudok rosszat mesélni. Mások történeteit nem szeretném, de ami biztos, nálunk egy idegrendszeri sérülést, aminek szemmel látható jelei voltak, nem vettek észre. Pedig sok múlt rajta, hogy a kezeléseket mikor kezdjük el.... :twisted: Sőt a 6 hetes kontrollnál a főorvos az általunk elmondottakból sem jött rá, mi meg kezdő szülőkként nem tudhattuk, hogy bizonyos dolgokat egészséges baba nem produkál. :cry:
 

Camilla

Új tag
Kmolli:Légyszi nekem is ajánlj már dokikat, mert nem tudom,hogy én jó kezekbe fogok-e kerülni.Nekem Madarász dokinőt (diabetológus) mondták, amikor bementem személyesen érdeklődni a SOTE 1-re. Ti kit tudtok még?
Most 7,0 lett a januári HgA1C-m, a múltkori 7,4 helyett. Milyen értéktől lehet a START jelet megkapni?
 

naty77

Új tag
Szerintem ha a 7,0 marad vagy lejjebb megy, akkor indulás! :wink:
Milyen doki kéne a SOTE I-en? Én tudok diabot és nőgyógyot is.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
gady77 írta:
Csajok!

NovoRrapid-dal lehet szülni? Ha valaki tudja várom válaszát. Köszi.
Nem. De Humaloggal igen, az megy a pumpába is! És pont ugyanolyan, mint a novorapid.

Camilla, Naty tud jókat, ő diabdokival együtt tud ajánlani!
 

Beatty

Új tag
Bocsi, de ellent kell mondanom Kmollinak! Én is "előkészítésen" :lol: vagyok, és NovoRapidot használok. Azzal is lehet már szülni, már megkapták rá az engedélyt. Csak sajna a Levemirről kellett visszaállnom Insulatardra.
 

gady77

Új tag
Kmolli!

Ez nagyon felzaklatott. Ugyanis ha nem lehet, akkor talán árthat is a babának, ha már terhes vagyok?! Ezt nem beszéltük meg Thaisz-al és én annak idején úgy emlékszem azért adták ezt az inzulint (a régi diab dokim), hogy a terhesség alatt is használható. :oops: Legalábbis halványan így dereng. Jaj, most nagyon ideges lettem. Szerintetek nagyon nagy baj, ha ezzel lettem terhes? Igaz, még nem igazolt a terhesség, de nem jött meg és tüneteim is vannak.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
gady77 írta:
Kmolli!

Ez nagyon felzaklatott. Ugyanis ha nem lehet, akkor talán árthat is a babának, ha már terhes vagyok?! Ezt nem beszéltük meg Thaisz-al és én annak idején úgy emlékszem azért adták ezt az inzulint (a régi diab dokim), hogy a terhesség alatt is használható. :oops: Legalábbis halványan így dereng. Jaj, most nagyon ideges lettem. Szerintetek nagyon nagy baj, ha ezzel lettem terhes? Igaz, még nem igazolt a terhesség, de nem jött meg és tüneteim is vannak.
Ezek szerint, ahogy Beatty írta, már lehet, szóval ne aggódj. De ha még nem is lehetne, ez ilyenkor nem árt a babának.
Köszi Beatty :)
Amúgy már annyiszor szóba került itt, ez mindig csak egy hülye papírt jelent az OEPtől, komoly veszélye annak sincs, ha még nem érkezett volna meg a papír, szóval ilyenen kár aggódni. Lehet jó sok máson...
 
Oldal tetejére