Babázhatok

naty77

Új tag
Várjuk a híreket! Nyugi! A lényeg a jó cukor. Ha most késik a vérzésed, akkor még átállítható vagy ha ez még sem menne. De szerintem igen. :wink: Azt hiszem Laffi is novo mellett lett babás, igaz mindjárt actrapidra tették Fehérváron, de 1-2 hétig novos volt még.
 

laffi

Tag
Sziasztok!
Kmolli erősen bíztatott hogy járjak ide is...
Nos aki még nem tudja: Lafficsek váratlanul spontán babás lett :D Ez azért izgi mert az ikreink (22 hónaposak) a Kaáli Intézet segítségével lettek.
7,3%-os HbA1c valamint Lantus+Novorapid mellett sikerült a mutatvány, ezért nem nagyon dícsért meg a diabetológusom.
De mivel korán - 5 hetesen - kiderült a terhesség, rögtön átállítottak napi 5x-i Actrapidra. Azóta erős javulásban vagyok.
Vidéki lány vagyok, Szfvárra járok gondozásra és ott is fogok szülni.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
laffi írta:
Sziasztok!
Kmolli erősen bíztatott hogy járjak ide is...
Nos aki még nem tudja: Lafficsek váratlanul spontán babás lett :D Ez azért izgi mert az ikreink (22 hónaposak) a Kaáli Intézet segítségével lettek.
7,3%-os HbA1c valamint Lantus+Novorapid mellett sikerült a mutatvány, ezért nem nagyon dícsért meg a diabetológusom.
De mivel korán - 5 hetesen - kiderült a terhesség, rögtön átállítottak napi 5x-i Actrapidra. Azóta erős javulásban vagyok.
Vidéki lány vagyok, Szfvárra járok gondozásra és ott is fogok szülni.
Szia Laffi :) Jó, hogy itt is vagy :)
 

Camilla

Új tag
Hahó!
Naty, nekem elsősorban diab doki kellene, aki foglalkozik is velem a terhesség előtti cukorbeállítással kapcsolatban. De ha tudsz jó nőgyógyászt ajánlani, azt is megköszönöm. (Végülis nőgyógyásszal el vagyok látva, de a SOTE1-ben azt mondták,hogy ők adnak mellém valakit, és a mostani (aki a 2-ben dolgozik) nem vezetheti végig a terhességet.:( Ezt igazából nem értem, de biztos megvan az oka.
 

gady77

Új tag
Kmolli!

Hát az e-mail-ek valahol elakadtak. Kedden felhívlak, mert a hétfől este elszaladt és nem jutottam oda. Érdekesen alakulnak az események, nődoki, diabdoki, szemész. Hát azt hiszem sínen van az életem. Köszi a sok segítséget.

Naty77!

Sajnos még nem léptem be a táborotokba "babaügyileg", de nagyon dolgozunk a projekten. Mindenképpen jelzem a nagy hírt. Köszi a szurkolást.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
szolnok írta:
Ez a protokol Pesten is él. mert bár KmMolly szerint már Mo-on is lehet lantussal szülni, ha aláírod a papírt , hogy te akarod és vállalod, / ami végül is azt jelenti az orvos hárítja magáról a felelőséget/. Ám a terhesség amugy is annyi veszélyt rejt magában még az egészségeseknél is, hogy inkább marad a prokol szerinti napi 5-6 szori ahtrapid. A lányomat most állították vissza erre, mert ujból gyereket szeretne. Ja és Pesten. Ilyenkor mi van? Nem mehet mindenki a dr Thaiszhoz, ! Ugy emlékszem őt ajánlotta Molli. Nagy itt a zürzavar egyébként is. Nagy az izgalom és fész a kismamákban is, és nincs egységes állásfoglalás az orvosok közt sem.!
Szolnok, ha szeretne megint babát a lányod, akkor nagyon szívesen beszélgetnék vele! 70-3186931 a számom, ki_molli@yahoo.com az emailem. Az a helyzet, hogy a legfelháborítóbb az, hogy Insulatarddal és Humaloggal is lehet LEGÁLISAN (mégcsak papírt sem kell alárni, mint a Lantusnál!!!) szülni, amivel legalább bázissal és extragyors inzulinnal megy a dolog! És a legtöbb orvos ezt sem hajlandó bevállalni. Biztosan olvastad anno, amiket írtam Dániáról, tényleg nagy tapasztalatom van ebben, egyszerűen nem tudom nyugodtan elviselni, hogy feleslegesen "szivatják" a kismamákat ezzel a hülye actrapidozással!!! Nem kell a Thaiszhoz menni! Tényleg szívesen beszélgetnék a lányoddal. (egyébként megfontolandó, hogyha tőlünk nyugatabbra és az USAban is már elegen szültek Lantussal például ahhoz, hogy engedélyezett legyen, de nálunk kizárólag a bürökrácia miatt nem jut el az orvosokhoz ez - és, mert az orvosokat baromira nem érdekli sajnos -, akkor nyilvánvalóan nem árt a babának ezekkel az inzulinokkal senki sem!)
 

lizzi

Őstag
Sziasztok lányok!
Ha van valaki köztetek aki pumpás vagy pumpával szült légyszi irjatok!Én 26 éve vagyok diabos és már nagyon szeretnénk babát,ezért most lettem pumpás és remélem nemsokára örülhetünk is majd!
üdv lizzi
 

diamond

Új tag
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy volt köztetek olyan, aki miután megtudta, hogy babát vár, tovább dolgozott munkahelyén? Mik a tapasztalatok? Vagy kár gondolkodni, hogy meddig maradhatna az ember munkában (persze a munka típusától függően mások lehetnek a kockázati tényezők), legjobb ha otthon marad az ember és maximálisan az egészségére koncentrál?
Nagyon örülnék, ha megosztanátok, ti hogyan töltöttétek a legszebb hónapokat.

Üdv: Lili
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
diamond írta:
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy volt köztetek olyan, aki miután megtudta, hogy babát vár, tovább dolgozott munkahelyén? Mik a tapasztalatok? Vagy kár gondolkodni, hogy meddig maradhatna az ember munkában (persze a munka típusától függően mások lehetnek a kockázati tényezők), legjobb ha otthon marad az ember és maximálisan az egészségére koncentrál?
Nagyon örülnék, ha megosztanátok, ti hogyan töltöttétek a legszebb hónapokat.

Üdv: Lili
Szia Lili!

Én szoftverfejlesztőként dolgoztam, amikor terhes lettem, akkor éppen Dániában dolgoztam férjemmel együtt. 3 hónapig dolgoztam Dániában még és 2 hónapot otthonról, Budapestről a saját lakásunkból. De ez már soknak bizonyult, ezért is hagytam abba. Ha újra csinálhatnám, akkor a 3. hónap után elmennék betegszabira, de én szerencsés voltam, mert nem hánytam, hányingerem sem volt az első 12 hétben, nem is éreztem, hogy terhes vagyok, csak este 5kor zabálnom kellett és 10kor mindig ágyban voltam (ja, persze éjjel 3-4x felkeltem cukrot mérni és legtöbbször korrigálni vagy enni, mert azért naponta 20x mértem, hogy minden ok legyen). Szóval, ha rosszul érzed magad az első 12 hétben, akkor szerintem érdemes már akkortól otthon maradni. Amint átveszi a méhlepény az irányítást (12. héttől), onnantól lesznek mindenkinek más cukrai (az első 12 hétben szinte mindenkinek alacsonyak a cukrai, vannak kivételek persze, de ez az általános), onnantól kicsit kiszámíthatatlan a dolog, ezért gondolom, hogy akkor már célszerű nem dolgozni. Persze, ha olyan a melód, nem stresszes, nem kell bejárni, akkor dolgozol és annyit, amennyi jólesik, akkor nyilván nem kérdés ez az egész.
 

szolnok

Új tag
Diamond!

Mint diabos veszélyeztetett terhesnek számítasz és táppénzen tartanak szinte 9 hónapig. Ha megengedheted magadnak élj ezzel a lehetősséggel, mert nem hiszem, hogy van munkahely amelyik tolerálja, hogy állandóan mérsz , korrigálsz számolsz és eszel és ha ehez még esetleg más problémád is van, /pl hányinger stb/ , jobb ha Mollira hallgatsz és otthon vigyázol maximálisan magatokra!!!!
 

diamond

Új tag
Kedves 'kmolli' és 'szolnok'!

Nagyon köszönöm válaszotokat. Igen, tényleg ez a legjobb megoldás, hogy otthon marad az ember.
A 20x-i cukormérésen nem lepődöm meg, jelenleg én is napi 10-nél járok, hogy minden rendben legyen. Jelenleg a tervezésnél járunk, de rendesen félek, hogy biztos minden rendben lesz-e. Sajnos én sem a könnyen beállítható vércukorral rendelkezem, nagyon könnyen fel tud borulni, és hogy a terhesség során változik az inzulinigény, tényleg veszélyes, hogy sikerül-e kellő gyorsasággal az inzulinigényt hozzáigazítani. Ehhez tényleg nyugodt körülmények kellenek.
Nem stresszes túlzottan a munkám, de kutatással foglalkozom, számos veszélyes anyaggal dolgozom, már csak ezért is abba kell hagynom a munkát (legalábbis a laborban töltendőt), ha sikerül teherbe esnem.
Kívánok mindenkinek jó és kiszámítható cukrokat :)

Üdv: Lili
 

naty77

Új tag
Szia!
Üdv köztünk!
Azt hiszem vagy itt vagy az nlc-n volt már ez téma. Én abszolút támogatom az otthon maradást!!! Egy normális cukros terhesség hipókkal indul. Nagyon oda kell figyelni, hogy ne legyen komolyabb rosszullét, és komolyabb somogyi miatta...
Hozzáteszem az első terhességemnél egy fia hipó nem volt, holott végig bent feküdtem a szabolcs utcában figyeltek rám, nem bűnöztem (nem mertem volna), és mégsem.
Ha maúgy is nehezen beállítható vagy, akkor a terhesség eleje nagyon zűrös lesz és nem tudhatod milyen egyéb finomságok jönnek mellé (hányinger, álmosság, gyomorégés, a jó ég tudja...) :lol: Nem egyszerű...
Minél előbbi sikert kívánunk, majd jelentkezz!
 

diamond

Új tag
Szia Naty!

Jó csatlakozni e csapathoz, főleg, hogy tényleg reagáltok kérdésekre. Már másfél hónapja kaptam start jelet diabetológusomtól, de sajnos 3 hete elromlott a cukrom, épp hipók miatt (meg az azt követő Somogyik miatt). Úgy néz ki mostanra sikerül ismét beállítanom a cukrom, így a startjelet én magam stoppá kellett, hogy változtassam. Júl. közepén mérnek ismét HbA1C-t, ha az még ennek ellenére mindig jó lesz, akkor ismét próbálkozunk.
Sajnos a most jelentkező hipók egy kicsit megrémisztettek, hogy mi van ha már terhesen lesz ennyire nehéz alkalmazkodni a megváltozott inzulinigényhez. De ezt nyilván sokkal egyszerűbb megoldani, ha semmi másra nem kell koncentrálnom, csak magamra.
Nem lesz egyszerű, de optimista vagyok, kellő odafigyeléssel, (ill. amit kmolli is írt: napi 20x-i cukorméréssel) bízom benne, nem lesznek leküzdhetetlen akadályok.

Üdv: Lili


naty77 írta:
Szia!
Üdv köztünk!
Azt hiszem vagy itt vagy az nlc-n volt már ez téma. Én abszolút támogatom az otthon maradást!!! Egy normális cukros terhesség hipókkal indul. Nagyon oda kell figyelni, hogy ne legyen komolyabb rosszullét, és komolyabb somogyi miatta...
Hozzáteszem az első terhességemnél egy fia hipó nem volt, holott végig bent feküdtem a szabolcs utcában figyeltek rám, nem bűnöztem (nem mertem volna), és mégsem.
Ha maúgy is nehezen beállítható vagy, akkor a terhesség eleje nagyon zűrös lesz és nem tudhatod milyen egyéb finomságok jönnek mellé (hányinger, álmosság, gyomorégés, a jó ég tudja...) :lol: Nem egyszerű...
Minél előbbi sikert kívánunk, majd jelentkezz!
 

zsuzs

Új tag
Sziasztok lanyok!
Nagyon orultem, mikor megtalaltam ezt az oldalt, mert segitsegre van szuksegem.
12 eve vagyok cukorbeteg (most 28eves) es aprilis vegen estem eloszor teherbe zold jelzessel (6.7 HgbA1c). Nagyon boldogok voltunk, izgatottan vartuk a fejlemenyeket.
Elso meglepetes akkor ert, mikor azonnal a pozitiv teszt utan be kellett fekudnom a SOTE I. Bel. Klinikara, mert erre egyaltalan nem szamitottam. 30 napig fekudtem ott, probaltam magam azzal nyugtatni, hogy ez most a babam erdeke es ha erre van szukseg, hat legyen. Azonban a cukraim eleg erdekesen alakultak...foleg hajnalban hipoztam sokat, de az ellenregulaciok sose voltak magasabbak mint 10 (vagy nagy ritkan 12), megis alapbol Actrapid-Insulatardon voltam, azon tartottak 2 hetig, majd atraktak a Levemirre, majd arrol az 5X Actrapidra. Mint ahogy elottem is irtak mar, nagyon sok negativ elmeny ert, a prof. nagyon szigoru es konzervativ. Az egyoldalu taplalkozas sem igen segitett, hogy tokeletesedjen a cukrom, pedig tenyleg mindent megtettem, fegyelmezett voltam!! Aztan nagy hirtelen kirugtak a korhazbol..
Orultem neki, mert mar nagyon hianyzott a csaladom, de az orom nem tartott sokaig. Ra egy hettel elkezdtem verezni es mire ultrahangon megvizsgaltak, kiderult, hogy elhalt a magzatunk 15mm-en. (Ekkor a 9. hetben kellett volna lennem, de a baba meretebol szamitva a szomoru esemeny mar hetekkel elotte bekovetkezett, tehat meg a korhazban fekudtem es SENKI nem vette eszre!!!)
A kijelolt nogyogyaszomat meg azota sem ertem el, a telefonja ki van kapcsolva, pedig most hetfon lett volna idopontom nala! A regi nogyogyom segitett ki, de vegul nem is o, hanem az aktualis ugyeletes orvos vegezte el a mutetet a MAV Korhazban...

Lanyok, akinek mar volt vetelese es pozitivan alakult utana az elete, kerlek, irjatok par vigasztalo szot!!!

En egyaltalan nem latom ertelmet ennek a hosszu bentfekvesnek es ennek az orult nagy szigornak. Felfogtam a sulyat, en is egeszsegugyis vagyok, tehat valamennyit meg konyitok is a dologhoz es a babamat nem bantanam meg veletlenul sem..igy ugy dontottem, hogy ha ujra terhes leszek (bar bevallom, nem is mondtak, mikor lehet ujra probalkozni..) nem megyek vissza az I.Bel.-re!!!! Bar Madarasz dokino fantaszikus, o kezeli ambulansan a kismamakat, de az elozmenyeket nem javaslom senkinek. Rajtam es a gyerekemen ne kiserletezzen senki!!!

Elozo irasokbol en is a Peterfy-be mennek a terhesseg alatt, szerintetek lehetseges? ott is ilyen sokaig kell korhazban fekudni az elejen?

Koszonom elore is ! Sziasztok!
 

zsuzs

Új tag
Szia Molli!
Koszonom gyors es bo valaszod, megnyugtattal!! Amig nem esek ujra teherbe visszamegyek Kerenyi foorvosnohoz, de utana irany a Peterfy es senki nem allithat meg!!!:)
Szoritsatok kerlek, hogy minel elobb!!!
Aztan igerem, jelzek folyamatosan!
 

naty77

Új tag
Szia!
Először is üdv köztünk.
Én jártam így a lányok előtt, csak Szabolcs utcával. Igaz a vetélés azonnal kiderült, illetve mivel ott heti 2 uh van, látszott, hogy nem oké a fejlődés. A 8. héten ment el a baba és utána 3 hónap szünet volt. Közben kontroll.
3 hónap pihi után jött a baba simán. ;)
A szabolcsba nem küldenélek semmiképpen.
Viszont a SOTE II-n van egy jó orvosom, és a SOTE I-n nőgyógyászom. Ha érdekel írj és hajrá!!!
 

Beno

Új tag
Sziasztok Lányok, Anyukák!

Bekapcsolódok hozzátok én is, bár nekem még nem sürgősen megoldandó problémáim vannak. 22 éves vagyok és 10 hónapos korom óta vagyok cukros. Nemrég mentem át felnőttgondozásba és nagyon nincs megelégedve az orvos a cukraimmal- holott nem rosszabbak, mint voltak. A legmagasabb HGlA1c-m 7,8 volt. Az a baj, hogy nekem nagyon ingadoznak. Mindig van valami, ami bekavar. Néhány éven belül szeretnék gyereket vállalni, de tele vagyok kérdéssel. Még nincs szövődményem, de egyre jobban félek. Úgy tudom, nem lehet szövődménnyel terhes az ember.Másik, ami aggaszt, hogy a párom is cukros, ami úgy tudom tovább emeli a kockázatát, hogy a baba is az legyen. Segítsetek eloszlatni a kételyeimet!
 

lizzi

Őstag
Szia Beno!
Üdv köztünk,és remélem találsz majd kielégítő válaszokat a kérdéseidre.Először is igenis lehet szövődményekkel szülni csak sokkal jobban oda kell figyelni mindenre.Én 26 éve vagyok diabos,sajnos szövődményekkel ,és most ,,készülök,, a babavállalásra.Ha pedig nagyon ingadozóak a cukraid akkor érdemes lenne kipróbálni az inzulinpumpát,nekem bevállt.Azzal kapcsolatban pedig ,hogy mindketten cukrosok vagytok a pároddal és ez mennyivel növeli az esélyét hogy a baba is az lesz nem tudok pontos adatokat,de gondolom ma már sok minden van amivel erre figyelni tudnak és segíteni talán hogy ne legyen az!De nem tudok konkrét eseteket hogy ez hogy alakul ilyen esetben.Ha bármi kérdésed van szívesen segítek ,amiben tudok.
 
Oldal tetejére