Legutóbbi tartalom: Sani

  1. Sani

    Insulinpumpa

    Szia! A második képen van az a kanül, amit én használok. Nagyon jó és egyszerű. Az élet pumpával sokkal - sokkal szabadabb ( nem kötöttek az étkezési idők ( bár ez inkább az ultragyors inzulinnak köszönhető, ), szóval sokkal egyszerűbb. ; a lassabban felszívódó ch-ot tartalmazó étel...
  2. Sani

    Insulinpumpa

    Szia riza 9 ! Én kb. 3 éve használom az Animas pumpát, és azért ajánlom neked - ami nagyon fontos előnye a másik 2 cég pumpái előtt, mert ez tudja a legkisebb egységben adagolni az inzluint. 0,025 E Ez azért nagyon jó, mert így tökéletesen be tudod állítani a bázis inzulin adagolást. És ez...
  3. Sani

    C-peptid

    Inzulin receptor antitest? Nem értek hozzá, csak átgondolva eddigi ismereteimet erre tudok következtetni: Az antitest valamit idegenként ismer fel a szervezetben, tehát ebben az esetben az inzulinreceptort és az ellenanyag termelődés által megpróbálja elpusztítani. De hogy van-e ilyen és...
  4. Sani

    C-peptid

    Sziasztok! Régen jártam erre, és tényleg érdekes témát, kérdéseket feszegettek. Inzulinreceptor: Az inzulin hatásához egy olyan molekuklára van szükség, amely érzékeli a jelenlétét. Ez az inzulin receptor a sejtek felszínén helyezkedik el. Az inzulin kötődésekor a receptor molekuláris...
  5. Sani

    Insulinpumpa

    Szia Évike! Hallottál-e már az IR 1250-es, ill. 2020-es pumpáról? S azt nem tudod-e, hogy mikor lesz nálunk, magyarországon is elérhető?
  6. Sani

    Insulinpumpa

    Szia Évi! Örülök, hogy köztünk vagy. Nekem is IR 1200-asom van már kb. 2,5 éve, és tényleg nagyon jó. ( Úgy tudom, nem sokan vagyunk a fórumon Animas-os pumpások. ) Pedig ez tudja legkisebb egységekben adagolni a bázist : 0,025. És talán ez az egyik legmeggyőzőbb érv, ami miatt ha újra kéne...
  7. Sani

    Ünnepeljünk!

    Boldog születésnapot kívánok, Ildikó!
  8. Sani

    Szólánc

    attitűd
  9. Sani

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    alkalmazott
  10. Sani

    Babázhatok

    30 éves vagyok, múltam, és 22 éve vagyok cukorbeteg. Szövődményem még nincsen. A lányom 27 éves koromban jött világra 2930 g-mal és 48 cm-el. Betöltöttem a 39.-edik hetet, és akkor indították meg a szülést. Szerencsére a szülés 24. órája után én is baba- mama szobában voltam a Dórával, ami...
  11. Sani

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    értelem
  12. Sani

    Babázhatok

    Sziasztok! Sajnos, Mantanya én nem tudok segíteni neked, mert nem Pest környéki vagyok. viszont a kérdés engem is foglalkoztat: Hány éves korig ajánlott cukorbetegen szülni? Bár, gondolom ez nagyban függ a meglévő / nemlévő szövődményektől, ill. a vércukorértékektől. Ha megtudtok...
  13. Sani

    Szólánc

    gólya
  14. Sani

    Ünnepeljünk!

    Boldog névnapot kívánok én is minden Ildikónak ! ;)
  15. Sani

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    fűszer
Oldal tetejére