Babázhatok

mantanya

Aktív tag
ja, a dokik... Meg tudom én is adni neked a dokim elérhetőségét, de én azt mondanám, hogy egyelőre Thaiszhoz jelentkezz be, menjél el hozzá és beszéld meg vele az egészet, hátha ajánl valakit (de szerintem nem fog), mindenesetre ő legyen az első lépésed!
Köszi! Kezdesz 'meggyőzni', ami jelen pillanatban nem nehéz! Köszönöm a segítséget!
Amúgy a másodk gyerkőc lány, ő lett ilyen nagyocska. A végén ráfogták az anyagcserémre, de mikor felmutattam az eredményeket, (mind 7 alatt volt), nem szóltak semmit. Persze én is tudtam, tudom, hogy nekünk erre nagyobb esélyünk van (habár én is 4200 gr-mal szülteem, nem cukros anyától).
Azt nem is írtam, hogy a Tamás mennyire ellenezte már a 2. gyereket is, mondván, hogy örüljek neki, hogy van 1 egészséges, minek kísértem a sorsot. Így elég nehéz volr más a másodikkal is hozzá járni. Azt hallottam, hogy Baranyi sem híve, hogy cukrosok 'tööb' gyereket szüljenek. Erről amúgy az a véleményem, hogy mi sokkal jobban figyelünk magunkra, mint bármelyik egészséges kismama, testünk minden rezzenését ismerjük (nagyjából). Persze a kockázat megvan, de az így is úgy is van. Szerintem. Szóval hajrá! Thisz nem ellenzi a 3. babát?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Köszi! Kezdesz 'meggyőzni', ami jelen pillanatban nem nehéz! Köszönöm a segítséget!
Amúgy a másodk gyerkőc lány, ő lett ilyen nagyocska. A végén ráfogták az anyagcserémre, de mikor felmutattam az eredményeket, (mind 7 alatt volt), nem szóltak semmit. Persze én is tudtam, tudom, hogy nekünk erre nagyobb esélyünk van (habár én is 4200 gr-mal szülteem, nem cukros anyától).
Azt nem is írtam, hogy a Tamás mennyire ellenezte már a 2. gyereket is, mondván, hogy örüljek neki, hogy van 1 egészséges, minek kísértem a sorsot. Így elég nehéz volr más a másodikkal is hozzá járni. Azt hallottam, hogy Baranyi sem híve, hogy cukrosok 'tööb' gyereket szüljenek. Erről amúgy az a véleményem, hogy mi sokkal jobban figyelünk magunkra, mint bármelyik egészséges kismama, testünk minden rezzenését ismerjük (nagyjából). Persze a kockázat megvan, de az így is úgy is van. Szerintem. Szóval hajrá! Thisz nem ellenzi a 3. babát?
A nődokim azt mondta a nagy baba problémára, hogy ez, mármint a macrosomia, egy olyan probléma, aminek nem tudják a konkrét okát. Azt tudják, hogy a rossz cukoranyagcsere biztosan nagy babát okoz, de azt nem tudják, hogy az IDDM-es nőknél miért lesz nagy a baba, ha mégis tökéletes cukrai voltak - azt tudják, hogy ez mégcsak nem is egyéni, hanem terhességfüggő dolog, ahogy nálad és nálam is, az egyik baba normál méretű volt, a másik meg nagy. Nekem pl pont ugyanolyan HbA1c-m volt a 2 terhességem alatt végig, 5.5 körüliek voltak és nem ingadozott a cukrom sem, nem azért volt ennyi, tehát kizárt, hogy simán az anyagcsere miatt lett nagyobb a második. Tényleg lehet genetikai is, nálunk is nagy mindenki, de valszeg javarészt közrejátszott az a faktor is, amit a nődokim mondott, amit nem tudnak hova kötni, csak annyit tudnak, hogy legtöbbször hiába tökéletesen a cukrai az IDDMes anyukának, főleg, ha többedik baba, akkor nagyobb lesz, de ez sem törvényszerű. Mondjuk egy súlyos toxémiával spékelt cukros terhes nőnek tuti nem lesz olyan nagy a babája :D Akkor már inkább nagyobb babát szeretnék...
Hogy engedi-e a 3. babát Thaisz? Nem tudom előre megmondani, de ez egyéni kérdés, neki nincsenek ilyen általános szabályai, egyáltalán nem vaskalapos. Ha valakit ő úgy ítél meg, hogy még egészséges, bírná a szervezete, akkor szvsz engedni fogja. A barátnőm 40 fölött szült most, rá csóválta a fejét, de elfogadta a döntését és ugye megszülte, tehát elvállalta őt.
Azt nem tudom, hogy nekem engedni fogja-e, mert én már 20 éve vagyok cukros, pont holnap tervezem erről a beszélgetést vele, izgulok is, mit fog mondani...
 

mantanya

Aktív tag
A nődokim azt mondta a nagy baba problémára, hogy ez, mármint a macrosomia, egy olyan probléma, aminek nem tudják a konkrét okát. Azt tudják, hogy a rossz cukoranyagcsere biztosan nagy babát okoz, de azt nem tudják, hogy az IDDM-es nőknél miért lesz nagy a baba, ha mégis tökéletes cukrai voltak - azt tudják, hogy ez mégcsak nem is egyéni, hanem terhességfüggő dolog, ahogy nálad és nálam is, az egyik baba normál méretű volt, a másik meg nagy. Nekem pl pont ugyanolyan HbA1c-m volt a 2 terhességem alatt végig, 5.5 körüliek voltak és nem ingadozott a cukrom sem, nem azért volt ennyi, tehát kizárt, hogy simán az anyagcsere miatt lett nagyobb a második. Tényleg lehet genetikai is, nálunk is nagy mindenki, de valszeg javarészt közrejátszott az a faktor is, amit a nődokim mondott, amit nem tudnak hova kötni, csak annyit tudnak, hogy legtöbbször hiába tökéletesen a cukrai az IDDMes anyukának, főleg, ha többedik baba, akkor nagyobb lesz, de ez sem törvényszerű. Mondjuk egy súlyos toxémiával spékelt cukros terhes nőnek tuti nem lesz olyan nagy a babája :D Akkor már inkább nagyobb babát szeretnék...
Hogy engedi-e a 3. babát Thaisz? Nem tudom előre megmondani, de ez egyéni kérdés, neki nincsenek ilyen általános szabályai, egyáltalán nem vaskalapos. Ha valakit ő úgy ítél meg, hogy még egészséges, bírná a szervezete, akkor szvsz engedni fogja. A barátnőm 40 fölött szült most, rá csóválta a fejét, de elfogadta a döntését és ugye megszülte, tehát elvállalta őt.
Azt nem tudom, hogy nekem engedni fogja-e, mert én már 20 éve vagyok cukros, pont holnap tervezem erről a beszélgetést vele, izgulok is, mit fog mondani...
Majd írj, mit mondott, kíváncsi vagyok! Próbálom összeszedni a bátorságom, és én is mihamarabb felhívom időpont ügyben!
Amúgy a lányom a koraszülött osztályra került inkubátorba (pedig 38 hétre született 4550 gr-mal), de leesett a cukra, azt mondják, ilyenkor úgy 'viselkednek", mint egy koraszülött. Így benn is voltunk 10 napot, 3 óránként járhattam hozzá szoptatni. A fiammal baba-mamás szobába voltunk, össze sem lehet hasonlítani a két dolgot!
Ha visszagondolok, és így utólag lehetne választani, biztos a császárt választottam volna, így a gyereket sem viselte volna meg annyira szülés. Szegénynek vérömleny lett a buksijába (ugye sokat volt a szülőcsatornába, jártunk is emiatt vissza ultrahangra), a szemei véresek voltak (kb. 4 hónapos koráig), így persze be is sárgult!
 

lizzi

Őstag
szia mantanya!
én is az 1-es nőin szültem ,igaz én elég problémás eset vagyok úgymond az orvosok szempontjából:)lassan 28 éve cukros,magas vérnyomás, szem-és veseszövödmény.
én is a Thaiszhoz járok és nekem ő ajánlott nődokit igaz mindkettőnek csak magánrendelése van ,de ha érdekel akkor megadom a számukat majd .ja és mindketten értenek a pumpához és mindketten nagyon jó dokik szerintem :)az egyikük a Péterfiben a amásik az 1-es nőin dolgozik ,tehát választhatsz:)ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok,nekem még elég friss a dolog ,hiszen nemrég szültem:)
 

lizzi

Őstag
érdekes nagyon azért ez a nagy baba dolog:9engem azóta is foglalkoztat ,hogy amilyen nagy pocakom volt és amennyi bajom Karola mégis csak 2680 gr-al született
és ki tudja miért???
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
érdekes nagyon azért ez a nagy baba dolog:9engem azóta is foglalkoztat ,hogy amilyen nagy pocakom volt és amennyi bajom Karola mégis csak 2680 gr-al született
és ki tudja miért???
Lizzi, a vérnyomásproblémák miatt sokszor kisebb a baba, meg nálad volt valami lepényi keringés probléma, hiszen ezért csasziztak a végén, ugye jól rémlik? (mert rossz lett a ctgd) Ez a kettő már lehet oka a kisebb magzatnak. És persze a cukrod jó volt! Meg első baba is volt.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Majd írj, mit mondott, kíváncsi vagyok! Próbálom összeszedni a bátorságom, és én is mihamarabb felhívom időpont ügyben!
Amúgy a lányom a koraszülött osztályra került inkubátorba (pedig 38 hétre született 4550 gr-mal), de leesett a cukra, azt mondják, ilyenkor úgy 'viselkednek", mint egy koraszülött. Így benn is voltunk 10 napot, 3 óránként járhattam hozzá szoptatni. A fiammal baba-mamás szobába voltunk, össze sem lehet hasonlítani a két dolgot!
Ha visszagondolok, és így utólag lehetne választani, biztos a császárt választottam volna, így a gyereket sem viselte volna meg annyira szülés. Szegénynek vérömleny lett a buksijába (ugye sokat volt a szülőcsatornába, jártunk is emiatt vissza ultrahangra), a szemei véresek voltak (kb. 4 hónapos koráig), így persze be is sárgult!
Az, hogy leesik a cukra, szinte élettani egy ekkora babánál, még akkor is, ha az anya nem cukros, de ha cukros az anya, akkor ez császárnál is törvényszerű, de azért nem 10 napos PICes tartózkodást jelent... nálam is a másodiknak nagyon alacsony lett a cukra születése után, de ez csak 1 napos PICet jelentett volna alapból, 2 napot volt a szívritmuszavara miatt összvissz picen, harmadik naptól mentem vele babamama szobára és ez így még jobb is volt, mint az elsőnél a rögtön babamama szoba, mert legalább pihentem 2 napot, így rendesen tudtam szoptatni is. Amúgy 35+4-en született Brúnó és semmi jele nem volt a korababaságnak, a cukros infúziót akkor is kellett volna kapnia, ha 40 hetesen születik. Ez is kórházát válogatja, az 1-es nőin másnap mindenképpen megkapod a babát, ha nincs egyéb baja és mehettek a babamamás szobába.
Amúgy a sárgaság is olyan, ami nagy babáknál nagyon gyakori és a cukros anyák gyerekeinél is nagyon gyakori, együtt a kettő meg szinte 100%. A bevérzett szem ismerős, nálunk is a hüvelyi szülés után csúnyán bevérzett a szeme és ami nálunk még durva volt, mivel szintén hosszú kitolás volt, hogy hipotón is lett és 1 évig folyamatos gyógytorna volt. Brúnó is enyhén hipotón, a neurológus meg is állapította, hogy ez alkati, családi örökség lehet, de a nagyobbik sokkal rosszabb állapotban volt, a doki szerint a hosszú kitolás lehetett ennek az oka.
 

mantanya

Aktív tag
Az, hogy leesik a cukra, szinte élettani egy ekkora babánál, még akkor is, ha az anya nem cukros, de ha cukros az anya, akkor ez császárnál is törvényszerű, de azért nem 10 napos PICes tartózkodást jelent... nálam is a másodiknak nagyon alacsony lett a cukra születése után, de ez csak 1 napos PICet jelentett volna alapból, 2 napot volt a szívritmuszavara miatt összvissz picen, harmadik naptól mentem vele babamama szobára és ez így még jobb is volt, mint az elsőnél a rögtön babamama szoba, mert legalább pihentem 2 napot, így rendesen tudtam szoptatni is. Amúgy 35+4-en született Brúnó és semmi jele nem volt a korababaságnak, a cukros infúziót akkor is kellett volna kapnia, ha 40 hetesen születik. Ez is kórházát válogatja, az 1-es nőin másnap mindenképpen megkapod a babát, ha nincs egyéb baja és mehettek a babamamás szobába.
Amúgy a sárgaság is olyan, ami nagy babáknál nagyon gyakori és a cukros anyák gyerekeinél is nagyon gyakori, együtt a kettő meg szinte 100%. A bevérzett szem ismerős, nálunk is a hüvelyi szülés után csúnyán bevérzett a szeme és ami nálunk még durva volt, mivel szintén hosszú kitolás volt, hogy hipotón is lett és 1 évig folyamatos gyógytorna volt. Brúnó is enyhén hipotón, a neurológus meg is állapította, hogy ez alkati, családi örökség lehet, de a nagyobbik sokkal rosszabb állapotban volt, a doki szerint a hosszú kitolás lehetett ennek az oka.
Egyre inkább kezdek az 1-es felé hajlani. Tök jó, hogy baba-mamásba lehettetek! Ha megadnád az elérhetőséget, azt megköszönném!
 

mantanya

Aktív tag
szia mantanya!
én is az 1-es nőin szültem ,igaz én elég problémás eset vagyok úgymond az orvosok szempontjából:)lassan 28 éve cukros,magas vérnyomás, szem-és veseszövödmény.
én is a Thaiszhoz járok és nekem ő ajánlott nődokit igaz mindkettőnek csak magánrendelése van ,de ha érdekel akkor megadom a számukat majd .ja és mindketten értenek a pumpához és mindketten nagyon jó dokik szerintem :)az egyikük a Péterfiben a amásik az 1-es nőin dolgozik ,tehát választhatsz:)ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok,nekem még elég friss a dolog ,hiszen nemrég szültem:)
Szia! Szívesen veszem tőled is az elérhetőségeket, neveket! Milye volt a szülészet?
 

Sani

Új tag
Sani, te mennyi idős vagy?
Ezen a fórumon volt egy Reni nevű lány, aki mostanában már nem netezik (még a régi mcds fórumon, akkor még nem voltál fent, ha jól rémlik), ő most elmúlt 40 éves, mire a második megszületett és 38 volt az elsőnél, ha jól rémlenek a számok. Most 10 éve cukros vagy több, mint 10... Szóval ez egyértelműen nem meghatározott, hogy ki meddig szülhet. De mindenképpen megírom, hogy pl nekem mit mond a Thaisz, ugyanis én most csütörtökön fogok vele beszélni erről.... még nem tudja, hogy szeretnék még babát. Te még biztosan szülhetsz, igaz?

30 éves vagyok, múltam, és 22 éve vagyok cukorbeteg. Szövődményem még nincsen.
A lányom 27 éves koromban jött világra 2930 g-mal és 48 cm-el.
Betöltöttem a 39.-edik hetet, és akkor indították meg a szülést.
Szerencsére a szülés 24. órája után én is baba- mama szobában voltam a Dórával, ami nagyon jó volt.
A lányom cukra 3,9 volt születése után, az enyén szülés közben 6,5 volt.
Gondolkodunk még a folytatáson...;)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Rami írta:
Sziasztok!
Régóta olvasom a fórumot 37 hetes kismama vagyok és van egy 8 éves kisfiam. 5 éve vagyok I. tip. diabos.Meg kell mondjam sokszor voltam mélyponton a 8 hónap alatt és akkor olvasgattam a fórumot aztán mindig megnyugtatott a sok pozitív elmény! Kettő hét múlva lessz a császármetszésem a Sznt Imre kh-ban fogok szülni. Segítség és jó tanács kellene nekem!!
Mire számíthatok közvetlen a műtét után? Tudom drasztikusan vissza fog esni az insulin szükség, de mégis mikor és mennyivel vegyem vissza az egységeket? Még mi az amire figyelnem kell? Mit csinálnak a cukros kismamák babájával születés után? Nagyon megköszönöm a hasznos tanácsokat!(mindenkinek) Segítsetek az infókba!!!!
Szia Rami!

Gratula a második babához!
Miért kell császár??
Ezeket az infokat, amiket kérdeztél, a diabdokidnak kötelessége lenne elmondani, már kötelessége lett volna, ki a diabdokid?
Azonnal, műtét után vissza kell venni, minimum a felére minden inzulinból, amint kijön a baba, szinte azonnal visszaáll a terhesség előtti igény - sőt, nálam spec kevesebb lett, nekem harmadannyi inzulin kellett, mint szülés előtt közvetlenül.
A cukros mamák babáját elviszik alaposan kivizsgálni és nagyon valószínű, hogy kell majd neki cukros infúzió fél-1 napig, de ha nem, akkor azonnal megkaphatod, ennyi! Már ha egészséges persze...
Drukkolok, hogy minden a legnagyobb rendben menjen!
 

szolnok

Új tag
érdekes nagyon azért ez a nagy baba dolog:9engem azóta is foglalkoztat ,hogy amilyen nagy pocakom volt és amennyi bajom Karola mégis csak 2680 gr-al született
és ki tudja miért???

Nekem az" ókorban " hatalmas hasam volt mindkét gyermekemmel és "csak" tök normális súllyal születtek. Akkor azt mondta az orvos, hogy a has mérete attól is függ, hogy a medence mennyire mély.
Egy nem mély medencében is hely kell a babának és akkor domborodik nagyon a pocak. Lehet benne valami mert a kolléganőm, a 9. hónapban nem nézett ki úgy mint én a 6. ban, pedig piszkafa vékony volt.
A szüléssel kapcsolatban pedig Molli tudja az én lányom a Baranyihoz jár az ÁEK-be, és ott is szült a Dr Turi Zsuzsannánál, maximális megelégedésre, pedig véletlen került hozzá.
Már ott sem divat a sok hetes be fektetés, / bár ő más okok miatt heteket nyomott le a kórházban, ./ A 39. héten szült császárral. Neki mindkét baba 4000 gr felett volt és bele sem engedték szülésbe.Most 9 hónapos a második baba. De ott is van, mint mindenütt epidurális érzéstelenítés és baba-mama szoba. Őis azonnal ilyenbe került. Zsirait még a Szabolcsból ismerte és nem szerették. Ultra hangra is inkább a Hajdú dr nőhöz jártak, mint Zsiraihoz.
Persze itt az ifju anyukák jobban képben vannak nyilván jobb tanácsot tudnak adni.
 

Rami

Tag
cukros kismama

Kedves kmolli !
Köszönöm a gratulációt neked! Éppen nemrég jöttem haza a diabetológusomtól és mindent megbeszéltem vele ami szóba jöhet szülés után és szinte ugyan ezeket mondta amit írtál nekem. De azért jobb, ha tapasztalt anyukáktól tájékozódom! Az az igazság nagyon izgulok, már csak 12 nap és találkozhatok az én kis pocaklakommal! Azt már írtam, hogy a Sznt Imrében fogok szülni. Nekem egy privát time van a hátam mögött, van Budán egy centrum (egy bevásárlóközpont emeletén) és már a terhességem elött elkezdték a gondozásom. Nagyon szuperűl és probléma mentesen vittem végig a terhességem, így biztos háttérrel. A diabetológusom dr.Almássy Zsuzsanna (gyermek diabetológus a Heim P. kh-ba) nagyon sokat tanultam tőle! 4-6 hetente jártam hozzá, persze ha valami segítség kellett, akkor hívtam telefonon. Terhesség alatt a HbA1c eredményem 6.1, 5.5 volt a következő most aktuális. Most olvasom tovább a fórumot nagyon jó!!! És mégegyszer köszi a választ!!!!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves kmolli !
Köszönöm a gratulációt neked! Éppen nemrég jöttem haza a diabetológusomtól és mindent megbeszéltem vele ami szóba jöhet szülés után és szinte ugyan ezeket mondta amit írtál nekem. De azért jobb, ha tapasztalt anyukáktól tájékozódom! Az az igazság nagyon izgulok, már csak 12 nap és találkozhatok az én kis pocaklakommal! Azt már írtam, hogy a Sznt Imrében fogok szülni. Nekem egy privát time van a hátam mögött, van Budán egy centrum (egy bevásárlóközpont emeletén) és már a terhességem elött elkezdték a gondozásom. Nagyon szuperűl és probléma mentesen vittem végig a terhességem, így biztos háttérrel. A diabetológusom dr.Almássy Zsuzsanna (gyermek diabetológus a Heim P. kh-ba) nagyon sokat tanultam tőle! 4-6 hetente jártam hozzá, persze ha valami segítség kellett, akkor hívtam telefonon. Terhesség alatt a HbA1c eredményem 6.1, 5.5 volt a következő most aktuális. Most olvasom tovább a fórumot nagyon jó!!! És mégegyszer köszi a választ!!!!
Mindjárt itt van már az a 12 nap! :)
De miért kell császár?
 

Totyi

Új tag
Szia kmolli!

Áprilisban lesz egy éves a második fiam, és a cukrommal nem bírok. Voltam több kivizsgáláson, mindíg azt mondták, ha befejezem a szoptatást menjek vissza.
A probléma ott kezdődött, hogy a szoptatás után hirtelen leesett a cukrom, és szinte egész nap ennem kellett. Több mint 40 kilót híztam. Jelenleg csak este és reggel kap a pici tejet, ezért a cukrom ismét megbolondult. Most ugrál, hol 18 nemsokkal később 3 . Nagyon nehezen viselem, de szeretnék tovább szoptatni. Jelenleg próbálok diétázni, több kevesebb sikerrel. Kérlek segíts, hogy ne kelljen elválasztanom a fiam.
Köszönettel
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Áprilisban lesz egy éves a második fiam, és a cukrommal nem bírok. Voltam több kivizsgáláson, mindíg azt mondták, ha befejezem a szoptatást menjek vissza.
A probléma ott kezdődött, hogy a szoptatás után hirtelen leesett a cukrom, és szinte egész nap ennem kellett. Több mint 40 kilót híztam. Jelenleg csak este és reggel kap a pici tejet, ezért a cukrom ismét megbolondult. Most ugrál, hol 18 nemsokkal később 3 . Nagyon nehezen viselem, de szeretnék tovább szoptatni. Jelenleg próbálok diétázni, több kevesebb sikerrel. Kérlek segíts, hogy ne kelljen elválasztanom a fiam.
Köszönettel
Kedves Totyi!

Nagyon megértem a problémádat, ugyanis én is küzdöm a cukrommal most a szoptatás alatt. A szoptatás leviszi a vércukrot, ez eddig teljesen normális is, azt kell kitapasztalni, hogy mindig szoptatás után közvetlenül megy-e le vagy napszakfüggő a dolog. Nekem például inkább napszakfüggő, de a szoptatás miatt van ez. Ha szoptatás után közvetlenül esik le a cukrod, akkor azt kéne elkerülni mondjuk úgy, hogy szopi előtt bekapsz valamit, amiben van cukor is és lassan felszívódó CH is, pl keksz. Esetleg szopi közben, vagy előtt, amikor iszol, akkor gyümölcslevet ihatnál és mellé 1 kekszet ehetnél. Ha jól értem, az a probléma, hogy a hipókat követi a somogyi (ezért lesz valszeg 18 a cukrod) és ez hullámvasutat okoz - ezért kell a hipót kikerülni első körben.
Azért néhány alapinfot írjál meg léccí :) Például, milyen inzulinokat és mikor adsz és mikor eszel.
Biztosan nem kell ezért elválasztanod a fiad! Az is lehet, hogy túl sok a bázisod vagy valamelyik másik inzulinod, ki fogjuk találni közösen :)
 

Totyi

Új tag
Helló!

Alapesetben II. típusú diabetesem van. és magasvérnyomás(10 éves koromtól), amit terhességelőtt gyógyszerrel kezeltek, terhesség alatt csak rövidhatású inzulint kaptam (azt is minimálisat végig 6-4-4 egységet). Nagyon jó cukoredményeim voltak, a vérnyomásom leesett és fantasztikusan jól éreztem magyam míg az inzulint kaptam. Terhes diab rendelésen elvették a vérnyomáscsökkentőt, és így sem ment 110/60 fölé. Az orvos szerint gyerekkorom óta félrekezeltek. A terhesség végére 12 kg-ot fogytam. A szülés napján már nem kaptam, és azóta sem kapok semmit. A kétszeri szoptatást megelőzően 6 fölés soha nem ment fel. Addig folyamatosan ettem MINDENT.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Alapesetben II. típusú diabetesem van. és magasvérnyomás(10 éves koromtól), amit terhességelőtt gyógyszerrel kezeltek, terhesség alatt csak rövidhatású inzulint kaptam (azt is minimálisat végig 6-4-4 egységet). Nagyon jó cukoredményeim voltak, a vérnyomásom leesett és fantasztikusan jól éreztem magyam míg az inzulint kaptam. Terhes diab rendelésen elvették a vérnyomáscsökkentőt, és így sem ment 110/60 fölé. Az orvos szerint gyerekkorom óta félrekezeltek. A terhesség végére 12 kg-ot fogytam. A szülés napján már nem kaptam, és azóta sem kapok semmit. A kétszeri szoptatást megelőzően 6 fölés soha nem ment fel. Addig folyamatosan ettem MINDENT.
Kedves Totyi!

Ez így egészen más helyzet, mint ahogy hittem (azt hittem, inzulinos cukros vagy...). Ebben az esetben viszont egyáltalán ne várjál, el kell menni diabetológushoz. Gyanítom, hogy máshová, mint ahová eddig jártál... hova jártál eddig? Hol laksz?
Ettől még nem kell abbahagyni a szoptatást, de szinte biztosan kell, hogy kapjál gyógyszert vagy inzulint, de ennek eldöntéséhez muszáj lesz néhány vérvételt elvégezni (szerintem a gyógyszer elég lesz, de ezt majd a doki eldönti). Vagyis helyesbítek, mert szopi mellett valszeg inzulint kell, hogy kapjál és nem gyógyszert, mert az átmegy az anyatejbe, inzulint lehet adni szoptatás alatt is. Kérsz jó diabetológus elérhetőséget? Ne várjál, a 18-as cukrok nagyon veszélyesek, főleg úgy, hogy nem vagy kezelés alatt.
Na, megyek szoptatni :)
 

Totyi

Új tag
örölök

Nagyon örülök, hogy megtaláltalak, mindenki az elválasztásra akar rábeszélni.
Sajna fiacskám nem hajlandó enni, és nem iszik semmit meg. Az üveges bébiételeket, sőt a tejpépet sem szereti. Megeszi a joghurtot és az almakompótot, ja és a narancsot kicsavarva. Ennyi.
Ebben is hatudnál valamit tanácsolni, szívesen venném.
Diab elérhetőséget megköszönöm, ha küldeni.
Örök hála
 

lizzi

Őstag
szolnok örülök,hogy ezeket leírtad ,mármint a nagy pocak ,kisebb baba okát ,mert ediig még erre nem nagyon kaptam választ :)
Molli igen,jól tudod nem lett jó a ctg-m ezért császároztak meg szinte azonnal
Mantanya én több mint egy hónapig voltam kórházban , a terhesosztályon voltam hosszabb ideig ugye és aztán 5 napig a gyerekágyon hát vannak az 1-es nőin nagyon jó dolgok ,mint ahogy Molli is írta ,de sajnos nagyon sok problémás eset van ott és ezért kevés a dokik ideje a betegekre ,meg nincs ott helyben diab doki ,de ugye legtöbbünknek már nem is kell,mert szinte magunkat kezeljük,de azért én ezt hiányoltam ott ,mert minden dokit a cukrom érdekelt leginkább ,de igazítani rajta nem tudott senki
az elérhetőségeket priviben küldöm majd ,de szerintem is előszőr beszélj a Thaisszal és majd meglátod,hogy ő neked kit ajánl és akkor majd visszatérünk rá :)
 
Oldal tetejére