Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Találtam még infót itt:
http://www.aquapac.de/index.php
Ezt:
http://www.aquapac.de/en/Products/Devices-with-Cable/Insulinpumpe.html
Adalék:
The tests were conducted by Imperial College of Science, Technology and Medicine using a Roche Accu-Check Spirit insulin pump at a temperature of
Ez már elég jól hangzik, és jól is néz ki, de átszámítva 18 ezer pénz nagyon húzós. Körbenézek Amerikában, hátha van még más típus óccsóbbért. Azért jó látni, hogy van megoldás.
Köszi a keresést.

Eddig ugye (majd 5 év) jól megvoltam vízzáró tok nélkül, a Balatonba is simán bementem, de az csak 5-10 perc pancsi volt, élményfürdőzni meg most voltam először, tehát nem napi szükséglet.
 

Évike88

Új tag
Sziasztok!!!

Új vagyok itt a fórumon,láttam,hogy sok pumpásnak gondot okoz,hogy nem fürödhet a pumpájával.
Nekem ilyen gondom nincs,mivel az én pumpám vízálló. :) Nem tudom,hogy hallottatok-e már az Animas inzuinpumpáról,nekem az van és egyszerűen imádom. (Itt meg tudjátok nézni: http://www.medtrust.hu/animasir1200.htm)
Most már majdnem 3 éve pumpás vagyok és egyszerűen nem szeretnék már egy az,hogy pumpa nélkül lenni,a másik,hogy másik pumpával sem. Ez nekem tökéletes,rengeteg nagyon jó funkciója van.Ha valakit érdekel írjon itt is nyugodtan,most már többször itt leszek.:) De csak ajánlani tudom!!!
Évi (Animas IR 1200)
 

eremit

Új tag
Nem tudom, melyik fórumba kellene írnom, de azt hiszem ez lesz a legideálisabb. Azt szeretném megkérdezni, hogy hallottatok-e már arról a japán cégről, ami mágneses termékekkel foglalkozik. Nekem nagyon tetszik, ám nem tudom (és eddig nem találtam erre vonatkozóan információt), hogy nem zavarná-e meg a pumpát. Valaki tudna segíteni?
 

Sani

Új tag
Sziasztok!!!

Új vagyok itt a fórumon,láttam,hogy sok pumpásnak gondot okoz,hogy nem fürödhet a pumpájával.
Nekem ilyen gondom nincs,mivel az én pumpám vízálló. :) Nem tudom,hogy hallottatok-e már az Animas inzuinpumpáról,nekem az van és egyszerűen imádom. (Itt meg tudjátok nézni: http://www.medtrust.hu/animasir1200.htm)
Most már majdnem 3 éve pumpás vagyok és egyszerűen nem szeretnék már egy az,hogy pumpa nélkül lenni,a másik,hogy másik pumpával sem. Ez nekem tökéletes,rengeteg nagyon jó funkciója van.Ha valakit érdekel írjon itt is nyugodtan,most már többször itt leszek.:) De csak ajánlani tudom!!!
Évi (Animas IR 1200)

Szia Évi!

Örülök, hogy köztünk vagy.
Nekem is IR 1200-asom van már kb. 2,5 éve, és tényleg nagyon jó. ( Úgy tudom, nem sokan vagyunk a fórumon Animas-os pumpások. )
Pedig ez tudja legkisebb egységekben adagolni a bázist : 0,025.
És talán ez az egyik legmeggyőzőbb érv, ami miatt ha újra kéne választanom, ismét ezt a pumpát választanám.:)
 

Évike88

Új tag
Szia Sani!!!

Nagyon örülök én is,hogy van rajtam kívül más Animas pumpás is.Egyébként nekem még a Combo Bolus a kedvencem,imádom és nagyon sokat használom az elnyújtott bolus funkciót.Bár én az egész pumpát szeretem így ahogy van...:)
Nekem lassan újra kell választanom,de biztos maradok Animasos,nagyon szeretem a belövős tűjét,csak azt használom,magamnak nem igazán tudnám bebökni és így viszont nagyon könnyű.:p

Évi
 

Sani

Új tag
Szia Évike!

Hallottál-e már az IR 1250-es, ill. 2020-es pumpáról?
S azt nem tudod-e, hogy mikor lesz nálunk, magyarországon is elérhető?
 

manocs

Új tag
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, tegnap közölte velem a doki, h inzulinpumpát javasol (vagy napi 6x percre pontos étkezést...) mivel babát tervezünk. Harmadik éve vagyok beteg(1-es típusú), eddig (ez első pár hónapot leszámítva) elég jól boldogultam a penemmel és a levemir novorapid kombóval.Tudom, hogy nevetséges, de engem nagyon zavar a gondolat, főleg hiúsági okokból, meg azért, mert valahogy látványosabban leszek beteg tőle. Ahogy olvasom a hozzászólásokat, ti már nagyon rutinosak vagytok :) segítsetek kérlek egy kicsit nekem, most mi fog változni?? hogy működik ez a ketyere, meg ilyenek... köszönöm szépen
 

poe

Őstag
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, tegnap közölte velem a doki, h inzulinpumpát javasol (vagy napi 6x percre pontos étkezést...) mivel babát tervezünk. Harmadik éve vagyok beteg(1-es típusú), eddig (ez első pár hónapot leszámítva) elég jól boldogultam a penemmel és a levemir novorapid kombóval.Tudom, hogy nevetséges, de engem nagyon zavar a gondolat, főleg hiúsági okokból, meg azért, mert valahogy látványosabban leszek beteg tőle. Ahogy olvasom a hozzászólásokat, ti már nagyon rutinosak vagytok :) segítsetek kérlek egy kicsit nekem, most mi fog változni?? hogy működik ez a ketyere, meg ilyenek... köszönöm szépen

Szia!
Semmi okod a félelemre. Először én is idegenkedtem tőle, de amikor kipróbáltam (tesztidőszak közben minden további nélkül visszaléphetsz), gyakorlatilag 2 nap után észre sem vettem, hogy rajtam van. Mások sem szokták, ha nem mutogatom. A pumpa ugye ultragyors hatású inzulint adagol bólusnak és bázisnak (ezt pár percenként, nagyon pici adagokban). Szvsz a legnagyobb előnye, hogy lekövethető vele a változó inzulinigény. Míg a hosszúhatású inzulinoknál nem tudod befolyásolni a felszívódást, a pumpán a bázisütemet beállíthatod úgy, hogy pl hajnal 2 környékén kevesebbet adjon, mint 6 kor (ált félórás időszakokban állítható). Ezen túl, ha pl előre be nem tervezetten sportolsz, akkor egyszerűen ideiglenesen lejjebb veszed a bázist, ha lázas beteg vagy, akkor feljebb. Lényeg a lényeg sokkal rugalmasabb még a hagyományos intenzifikált inzulinkezelésnél is.
További előnye, hogy a beadás is észrevétlenebb, az emberek nagy része azt hiszi, hogy a mobilodat nyomkodod. És, bár nekem nem volt bajom az injekciókkal, nem mindegy, hogy napi 4-5 szúrás, vagy 3 naponta egy.
Szvsz mindenképp próbáld ki, aztán még mindig mondhatsz nemet...
;)
 

manocs

Új tag
köszönöm szépen! Ezek szerint a bólus a mostani novorapidomnak felel meg. A szurkálás nem nagyon zavar, sőt, ha olyan helyen vagyok, ahol nem tudom a combomba szúrni, akkor a legtöbb barátom is be tudja nekem adni, nem csináltam belőle titkot és nem is bujkálok vele. A legfőbb macerát az okozza, ( a hiuságon felül) hogy hadihagyományőrző vagyok, és nem tudom, hová rakni a fellépőcuccomon. Gyakran megyünk olyan helyekre, ahol a higénia.....hát nem nagyon létezik :) http://nordegard.hu/frameset.htm
szóval egyenlőre agyalok, hogyan oldom meg. eddig is nekem volt a legnagyobb szütyőm az intulin, vércukormérő, vészcsoki pakk miatt.
Bár a hétköznapi ruháimon sem nagyon tudom, hová pakoljam..
 

poe

Őstag
köszönöm szépen! Ezek szerint a bólus a mostani novorapidomnak felel meg. A szurkálás nem nagyon zavar, sőt, ha olyan helyen vagyok, ahol nem tudom a combomba szúrni, akkor a legtöbb barátom is be tudja nekem adni, nem csináltam belőle titkot és nem is bujkálok vele. A legfőbb macerát az okozza, ( a hiuságon felül) hogy hadihagyományőrző vagyok, és nem tudom, hová rakni a fellépőcuccomon. Gyakran megyünk olyan helyekre, ahol a higénia.....hát nem nagyon létezik :) http://nordegard.hu/frameset.htm
szóval egyenlőre agyalok, hogyan oldom meg. eddig is nekem volt a legnagyobb szütyőm az intulin, vércukormérő, vészcsoki pakk miatt.
Bár a hétköznapi ruháimon sem nagyon tudom, hová pakoljam..

Szívesen.
Nem tudom érthető voltam-e... A pumpa egyféle inzulint adagol, ami ultragyors hatású. Ez lehet akár a novorapid is.
A hordástól ne tarts, sok megoldás van. Én övön hordom fejjel lefelé, de lehet tokban övön, meg mindenféle egyéb helyekre rögzített szövet tokban.
Itt láthatsz néhányat:
http://www.minimed.com/mmStore/appl...iew.event&wlcs_catalog_category_key=2-PA-PARA
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
aha, ez adott ötleteket, még egyszer köszi szépen :D
Szia Manocs!
Én lassan 5. éve pumpás vagyok, így elég sok pumpa hordási variációt kipróbáltam. A nyári ruhákhoz adnék tanácsot, ami hasonló a fellépő ruháidhoz.
Minden nyári egyrészes ruhám bal oldalán varrónővel csináltattam gomblukat, pont akkorát, hogy a kanülre csatlakozó cső átférjen rajta. Így a pumpát tudom viselni egy vállon átvetett kis tokban, ami lehet eredeti pumpa hordó tok vagy díszes mobil tok.
Annyira "láthatatlan" a pumpa viselése, hogy pl strandon 10 emberből 8 észre sem veszi, pedig fürdőruhán kevesen hordanak valamilyen tokot.
A két hónapos próbaidő tényleg kockázat mentes.
 

christina

Őstag
Szvsz a legnagyobb előnye, hogy lekövethető vele a változó inzulinigény.
;)


Hát igen! IMÁÁÁÁÁÁÁDOM a pumpát!
Gergőnek pár napja volt egy egy napig tartó erőteljes hasmenése, ami étvágytalansággal és egész napi hypoval kezdődött. Aztán este csúcsosodott a fosival.
A pumpát kétszer is leállítottuk 1-2 órára, éjjel a bázis minimumon ment, bolust 1,5 napig nem is kapott az étkezésekhez.
Így szép cukrokat produkáltunk.
Ezt a régi mixtardos kezeléssel, (de lehet, hogy egy intenzifikált kezeléssel se) nem tudtuk volna ilyen szépen megoldani.
És a legbüszkébb arra vagyok, hogy orvosi segítség nélkül oldottam meg.
(Aminek a doki nem biztosan örül, mert a bázisba is belenyúltam a betegség alatt. És gyerekeknél ezt nem szorgalmazzák)
:p
 

borka

Őstag
Szia Krisztina.
Nagyon ügyesen csináltd,hiszen a Te gyermekedről van szó ,ilyen esetekben minden megengedett a cél érdekében.Valóban büszke lehetsz magadra:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát igen! IMÁÁÁÁÁÁÁDOM a pumpát!
Gergőnek pár napja volt egy egy napig tartó erőteljes hasmenése, ami étvágytalansággal és egész napi hypoval kezdődött. Aztán este csúcsosodott a fosival.
A pumpát kétszer is leállítottuk 1-2 órára, éjjel a bázis minimumon ment, bolust 1,5 napig nem is kapott az étkezésekhez.
Így szép cukrokat produkáltunk.
Ezt a régi mixtardos kezeléssel, (de lehet, hogy egy intenzifikált kezeléssel se) nem tudtuk volna ilyen szépen megoldani.
És a legbüszkébb arra vagyok, hogy orvosi segítség nélkül oldottam meg.
(Aminek a doki nem biztosan örül, mert a bázisba is belenyúltam a betegség alatt. És gyerekeknél ezt nem szorgalmazzák)
:p
Szuper vagy!!! Ügyesen és bátran kihasználtad a pumpa adta lehetőséget.
A dokitok meg majd hozzászokik, hogy ha a nap 24 órájában ti vagytok a pumpával, akkor bármikor hozzányúlhattok amikor szükség van rá.
Nem újra titráltátok az adagokat, hanem ideiglenesen, és nagyon okosan az egyedi igényekhez igazítottátok a dózist. Okos doktor ennek örül, és büszke rá, hogy az ő betege (páciense anyukája) ért a betegséghez, és a kezeléshez. Én büszke vagyok rátok, és te is jogosan vagy büszke önmagadra!!! :cool:
 

manocs

Új tag
ez most lehet, hogy hülyén hangzik de: nem jön ki?? úgyértem nehéz kirántani, vagy ilyesmi?? ha mondjuk verekszem, csatázom??? lányrabláskor vállra dobnak, vagy felrántanak lóra...asszem nem ilyesmire tervezik ezt a cuccot...próbálom belőni, miket nem csinálhatok majd vele :(
Köszi szépen!, valami hasonlóra gondoltam én is, hogy kivezetem a ruhán kívülre.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
ez most lehet, hogy hülyén hangzik de: nem jön ki?? úgyértem nehéz kirántani, vagy ilyesmi?? ha mondjuk verekszem, csatázom??? lányrabláskor vállra dobnak, vagy felrántanak lóra...asszem nem ilyesmire tervezik ezt a cuccot...próbálom belőni, miket nem csinálhatok majd vele :(
Köszi szépen!, valami hasonlóra gondoltam én is, hogy kivezetem a ruhán kívülre.
Ha ruhán kívül akarod viselni, az hétköznapra való. A lányrabláshoz, és egyéb harci tevékenységekhez pedig közel a testhez kell viselni ruha alatt. Lehet kapni tépőzáras övet is, de az alapkészletben is van. Ezen kívül (hát hülyén hangzik), de a legbiztonságosabb a bugyiba rakni arra a pár órára.
Próbált ki egy mobilteloval, hogy milyen érzés, és mennyire van biztonságban. Teljesen biztonságos, és érezni is alig lehet, én gyakran rakom a gatyókán belülre, a pumpát is és a mobilt is, pl ha csak szabadidő gatya van rajtam.
 

pumpás

Őstag
ez most lehet, hogy hülyén hangzik de: nem jön ki?? úgyértem nehéz kirántani, vagy ilyesmi?? ha mondjuk verekszem, csatázom??? lányrabláskor vállra dobnak, vagy felrántanak lóra...asszem nem ilyesmire tervezik ezt a cuccot...próbálom belőni, miket nem csinálhatok majd vele :(
Köszi szépen!, valami hasonlóra gondoltam én is, hogy kivezetem a ruhán kívülre.
Szia Manocs!Énis játszom egy technikai spotrot airsoftotom ez ollyan mint a paintball csak komolyabb egy kicsit és egyáltalán nem zavar hogy rajtam van a pumpa!Én az estek 90%-ban mobiltokban hordom ruha alatt a nyakamban igy a kicsi az esélye hogy valalami baja legyen a pumpának.Ha tudom előre hogy játékra megyek akkor a szereléket a vállamba teszem ott kissebb az esélye hogy megsérüljön!:p
 
Oldal tetejére