Insulinpumpa

borka

Őstag
Szia manocs,
" nem jön ki?? úgyértem nehéz kirántani, vagy ilyesmi?? "
Természetesen nem csúszik szét csak úgy magátol.Az első időkben még szétszedni is nehéz mert meg kell tanulni a fogását,hogy szét tudjdad választani.
Javasolnám,hogy keress valakit aki személyesen megtudná neked mutatni a pumpát, hogy leküzdjed ezeket az aggályaidat.
Üdv, Borka
 

napocska

Őstag
Hát igen! IMÁÁÁÁÁÁÁDOM a pumpát!
Gergőnek pár napja volt egy egy napig tartó erőteljes hasmenése, ami étvágytalansággal és egész napi hypoval kezdődött. Aztán este csúcsosodott a fosival.
A pumpát kétszer is leállítottuk 1-2 órára, éjjel a bázis minimumon ment, bolust 1,5 napig nem is kapott az étkezésekhez.
Így szép cukrokat produkáltunk.
Ezt a régi mixtardos kezeléssel, (de lehet, hogy egy intenzifikált kezeléssel se) nem tudtuk volna ilyen szépen megoldani.
És a legbüszkébb arra vagyok, hogy orvosi segítség nélkül oldottam meg.
(Aminek a doki nem biztosan örül, mert a bázisba is belenyúltam a betegség alatt. És gyerekeknél ezt nem szorgalmazzák)
:p

De jó! Nagyon ügyesek vagytok, tudtam, hogy bele fogtok jönni ;). Örülök, hogy ilyen klasszul beválik!
 

pusimelu

Őstag
Hát igen! IMÁÁÁÁÁÁÁDOM a pumpát!
Gergőnek pár napja volt egy egy napig tartó erőteljes hasmenése, ami étvágytalansággal és egész napi hypoval kezdődött. Aztán este csúcsosodott a fosival.
A pumpát kétszer is leállítottuk 1-2 órára, éjjel a bázis minimumon ment, bolust 1,5 napig nem is kapott az étkezésekhez.
Így szép cukrokat produkáltunk.
Ezt a régi mixtardos kezeléssel, (de lehet, hogy egy intenzifikált kezeléssel se) nem tudtuk volna ilyen szépen megoldani.
És a legbüszkébb arra vagyok, hogy orvosi segítség nélkül oldottam meg.
(Aminek a doki nem biztosan örül, mert a bázisba is belenyúltam a betegség alatt. És gyerekeknél ezt nem szorgalmazzák)
:p

Christina!
Gratulálok!Szerintem sokan ugyan így cselekedtek volna mint ti.A muszály pedig nagy Úr!A legjobb dolog a pumpa,pedig nekem még nincs is.
Szóval gratulálok!Meli
 

manocs

Új tag
nagyon szépen köszönöm az infókat és a biztatásokat! elnézést, hogy így lerohantalak titeket a hülye kérdéseimmel, de nagyon fejbe vágott a hír.igyekszem minden jótanácsot megfogadni. :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! Mi újság, hogy vagytok? Én jól vagyok. :)
Hétfőn tudom meg a hemoglobinomat. Szoktam tippelni előre. Szerintem most 7,9 % lesz. :)
Tudni akarjuk a végeredményt. Szerintem 7,6 lesz, csak azért is. Én drukkolok magamnak, hogy eltaláljam, és neked, hogy jobb legyen, mint amit tippelsz.
Ha nem jelentkezel be megint 1 hónapig, akkor 5 emillel foglak zaklatni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
nagyon szépen köszönöm az infókat és a biztatásokat! elnézést, hogy így lerohantalak titeket a hülye kérdéseimmel, de nagyon fejbe vágott a hír.igyekszem minden jótanácsot megfogadni. :D
Ne izélj mán. Semmi sem hülye kérdés, nagyon is praktikusak voltak. Amíg nekünk nem volt pumpánk, ugyanígy nekünk is kérdés volt.
 

Berci

Új tag
Sziasztok!

Lenne néhány gyakorlati kérdésem az inzulin pumpával kapcsolatban. Gondolkozom rajta, hogy átállnék én is rá, de nem tudom például, hogy ez milyen esetben támogatott az OEP által, ill. ha az ember nem kap támogatást, akkor ez milyen költségekkel jár.

A pumpára való átállás mennyire nehéz? Vagy aki intenzív inzulin kezelésen van, az viszonylag könnyen rájön a menetére? Kicsit tartok a kezdeti "macerától", amíg az ember megismeri, hogy hogy is működik ez az egész, rászabni a saját szervezetedre, életritmusodra.

Köszönöm előre is!
 

manocs

Új tag
most egy kicsit okosabb lettem: nyáron kapok valószínűleg pumpát, a doki a medtronic-ot ajánlotta, mert ahhoz lehet szenzort is kapni. addig meg teljesen átvariálja a jelenlegi (már egész jól működő....mármint megszokott) inzulinadagjaimat. a csapatból a lányok mind ajánlották, hogy átalakítják a ruháimat és varrnak nekem belső zsebet :D
valamelyik oldalon láttam egy kiegészítőként forgalmazott kaméleon plüssállatot, aminek a pocijába lehet tenni éjjszakára a pumpát, ......szimpi volt.. :D
 

bogesz

Új tag
szia!
nekem nem okozott gondot,először,melltartón hordtam az mondjuk kellemetlen,most a nadrágom zsebébe teszem,én álltalában azt hordok.éjszaka meg azt sem tudom hol van nem is veszem észre!
 

napocska

Őstag
Mi is erősen törpölünk a pumpán. Kedden viszi a párom Danit diab. rendelésre, és megkérdezi a doktornőt, hogy mit szólna hozzá, ha most nyáron belevágnánk. Szeptembertől Dani iskolás lesz, és jó lenne, ha a pumpa révén kicsit lazíthatnánk a kötött napirenden. Itt az oviban elég jól be lehet tartani a tízórai, gyümi, ebéd, uzsonna időpontokat, de a suliban már nem lesz ilyen fix a program.
Kérdésem is lenne, gyakorló pumpások, Hozzátok, szerintetek egy 7 éves gyerek és egy jó fej tanítónéni fogja tudni önállóan menedzselni a pumpát? A tanítónéninek élőben bemutatnánk, megtanítanánk a használatát, írnánk hozzá használati útmutatót, és Dani is ügyes, de egyedül azért nem bíznám rá....
Jelenleg ez az egyetlen, ami visszatart a pumpától, hogy míg a Mixtardot reggel este beadjuk, itt napközben is adagolni kell az inzulint, és hogy az hogyan lesz?! Mi dolgozunk mind a ketten, tehát az, hogy valamelyikünk besétál az iskolába inzulin-beadásra, az nem működik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mi is erősen törpölünk a pumpán. Kedden viszi a párom Danit diab. rendelésre, és megkérdezi a doktornőt, hogy mit szólna hozzá, ha most nyáron belevágnánk. Szeptembertől Dani iskolás lesz, és jó lenne, ha a pumpa révén kicsit lazíthatnánk a kötött napirenden. Itt az oviban elég jól be lehet tartani a tízórai, gyümi, ebéd, uzsonna időpontokat, de a suliban már nem lesz ilyen fix a program.
Kérdésem is lenne, gyakorló pumpások, Hozzátok, szerintetek egy 7 éves gyerek és egy jó fej tanítónéni fogja tudni önállóan menedzselni a pumpát? A tanítónéninek élőben bemutatnánk, megtanítanánk a használatát, írnánk hozzá használati útmutatót, és Dani is ügyes, de egyedül azért nem bíznám rá....
Jelenleg ez az egyetlen, ami visszatart a pumpától, hogy míg a Mixtardot reggel este beadjuk, itt napközben is adagolni kell az inzulint, és hogy az hogyan lesz?! Mi dolgozunk mind a ketten, tehát az, hogy valamelyikünk besétál az iskolába inzulin-beadásra, az nem működik.
Napocska, én mindenképpen támogatnám Daninak a pumpa projektet. De ne a te félelmed, vagy vágyad legyen az irányadó.
Dani döntse el, hogy akarja-e a pumpát. Dani a 7 évével már el tudja dönteni, hogy akarja, vagy sem. Ha ő szívesen kipróbálná, akkor mindenképpen vágjatok bele. Igaz, ti a napi kétszeri szúrással meg tudtátok oldani a kezelést, de a pumpa az iskolában nem jelent hátrányt.
Sokkal inkább előnyt jelent, ha azt nézzük, hogy az iskolában az órák, főleg a tornaórák nagyobb kötöttséget, időbeosztást jelentenek az ovihoz képest.

Amikor arról esik szó, hogy mennyi idő alatt tanulja meg egy ember a pumpa használatát, akkor a gyerekek verhetetlenek. A gyerkőcök 2 óra alatt szinte mindent tudnak a pumpáról, míg a felnőttek még 2 nap után is azon aggódnak, hogy mindent jól csináltak-e.
Gondolj csak bele, van mobilod, számtangépetek, és sokszor a gyerkőcöket kell megkérdezni valami technikai furfangot illetően, és a gyerkőcök csodálkoznak, hogy a papa meg a mama még "ezt sem tudja".

Amikor én megkaptam az első pumpámat, akkor a koordinátorom mondta, hogy a gyerekek 1-2 nap után a zsebükben "vakon" állítják be a dózisokat, és hallás útján (visszacsipogja a kütyü a beállított dózist) ellenőrzik a beállítást. Gondolhatod, hogy én nem olyan hagyom magamat típus vagyok, tehát szélvész sebesen megtanultam zsebben, vakon beállítani. (Az elnyújtott bólusoknál viszont nézni kell a kijelzőt.)

Az első időben, és még sokáig a te felügyeleted kell a pumpához, de ez inkább az étkezési időhöz tartozó dózis meghatározása, beadása, stb. De a pumpát Dani nagyszerűen fogja kezelni. Viszont te fogod vele egyeztetni, hogy mely funkciók azok, amiket ő egyedül elvégezhet, és meg is kell csinálnia. De a CH-t továbbra is te számolod, viszont lassan azt is kell már Daninak tanulgatnia, de ez meg nem függ a pumpától, ez pen mellett is így lenne.

A pumpán a bázist nem lehet egyszerű nyomkodással elállítani, mert programozni csak a pumpa kikapcsolt állapotában lehet, tehát ettől nem kell tartani. Az viszont nagyon hasznos a pumpánál, hogy az "információk"-ban te délután vissza tudod nézni, hogy Dani a suliban mennyi inzulint adott be magának, vagy esetleg elfelejtett beadni inzulint. Vagyis te minden nap le tudod ellenőrizni a pumpa "forgalmát".
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kérdésem is lenne, gyakorló pumpások, Hozzátok, szerintetek egy 7 éves gyerek és egy jó fej tanítónéni fogja tudni önállóan menedzselni a pumpát? A tanítónéninek élőben bemutatnánk, megtanítanánk a használatát, írnánk hozzá használati útmutatót, és Dani is ügyes, de egyedül azért nem bíznám
Jó fej tanító néni. Hát ez nagyon fontos.
De a tanító néninek sokkal inkább kell toleránsnak lennie egy cukorbeteg élettani sajátosságaival (időközönként cukimérés, órán étkezés, ha szükséges, torna alól felmentés hiper, vagy hipo esetén), mint egy pen, vagy pumpa technikai részének ismeretével. Ha a tolerancia meg van, akkor sem a pen, sem a pumpa nem lehet akadály nála.
 

christina

Őstag
Mi is erősen törpölünk a pumpán. Kedden viszi a párom Danit diab. rendelésre, és megkérdezi a doktornőt, hogy mit szólna hozzá, ha most nyáron belevágnánk. Szeptembertől Dani iskolás lesz, és jó lenne, ha a pumpa révén kicsit lazíthatnánk a kötött napirenden. Itt az oviban elég jól be lehet tartani a tízórai, gyümi, ebéd, uzsonna időpontokat, de a suliban már nem lesz ilyen fix a program.
Kérdésem is lenne, gyakorló pumpások, Hozzátok, szerintetek egy 7 éves gyerek és egy jó fej tanítónéni fogja tudni önállóan menedzselni a pumpát? A tanítónéninek élőben bemutatnánk, megtanítanánk a használatát, írnánk hozzá használati útmutatót, és Dani is ügyes, de egyedül azért nem bíznám rá....
Jelenleg ez az egyetlen, ami visszatart a pumpától, hogy míg a Mixtardot reggel este beadjuk, itt napközben is adagolni kell az inzulint, és hogy az hogyan lesz?! Mi dolgozunk mind a ketten, tehát az, hogy valamelyikünk besétál az iskolába inzulin-beadásra, az nem működik.

Szia Napocska!
Ha Dani is akarja egy percig se gondolkodjatok rajta!
Mi is filoztunk több mint 1 évig, de alaptalan volt az összes félelmem.
Bár a szeptemberi ovi miatt én is aggódok egy kicsit, de Gergő még csak 4 éves lesz. (a pumpán a gombokat már ő zárja le.)
Ismétlem a többieket. Aki a mai világban a mobilokon eligazodik, annak a pumpa sem egy ördöngösség. A tanárnőnek igazából úgyis csak a bólust kell beadni. A talin nagyon szívesen megmutatunk mindent nektek, ha ez segítség!
Szia, Kriszta
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Napocska!
Ha Dani is akarja egy percig se gondolkodjatok rajta!
Mi is filoztunk több mint 1 évig, de alaptalan volt az összes félelmem.
Bár a szeptemberi ovi miatt én is aggódok egy kicsit, de Gergő még csak 4 éves lesz. (a pumpán a gombokat már ő zárja le.)
Ismétlem a többieket. Aki a mai világban a mobilokon eligazodik, annak a pumpa sem egy ördöngösség. A tanárnőnek igazából úgyis csak a bólust kell beadni. A talin nagyon szívesen megmutatunk mindent nektek, ha ez segítség!
Szia, Kriszta
Szia Christina!
Bíztam benne, hogy hamarosan benézel, rátok gondoltam, amikor Napocskának írtam az okosságokat. A leghitelesebb mégis csak egy gyerkőcös anyuka tapasztalat.
 

napocska

Őstag
Köszönöm a válaszokat! Azért én úgy gondolom, egy hétéves gyerek döntésképessége még nem terjed ki odáig, hogy egyedül döntsön egy ilyen kérdésben. Persze semmiképp sem hagyjuk ki a döntésből, ill. részletesen megbeszéljük vele, hogy mire számíthat. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! Mi újság, hogy vagytok? Én jól vagyok. :)
Hétfőn tudom meg a hemoglobinomat. Szoktam tippelni előre. Szerintem most 7,9 % lesz. :)

Tudni akarjuk a végeredményt. Szerintem 7,6 lesz, csak azért is. Én drukkolok magamnak, hogy eltaláljam, és neked, hogy jobb legyen, mint amit tippelsz.
Ha nem jelentkezel be megint 1 hónapig, akkor 5 emillel foglak zaklatni.
Hétfő van, holnap elkezdem az emiles zaklatást. :twisted:;):rolleyes:
 

christina

Őstag
Köszönöm a válaszokat! Azért én úgy gondolom, egy hétéves gyerek döntésképessége még nem terjed ki odáig, hogy egyedül döntsön egy ilyen kérdésben. Persze semmiképp sem hagyjuk ki a döntésből, ill. részletesen megbeszéljük vele, hogy mire számíthat. :)

Nem is arra gondoltunk Katával, hogy Dani egyedül döntsön a pumpáról, hanem ha ti már gondolkodtok rajta, hogy esetleg jó lenne, az ő véleményét is meg kell kérdezni- hisz ő hordja majd. De te is így gondolod ahogy olvasom.
Nyilván egy ilyen helyzetben elsősorban nem a gyerek dönt. Hisz a kezelés a szülő feladata még ebben a korban. (meg persze még egy kicsit később is :p)
Mi nem csak a bizonytalanságunk miatt vártunk eddig a pumpával- hanem azért is, hogy Gergővel meg tudjuk beszélni az ő kis 3 éves szintjén.;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Napocska!
Én viszont még arra is gondoltam, hogy egy gyerkőc, ha bizalmat kap, akkor meglepő módon "túl" is teljesíti azt. A diabos gyerekekről pedig köztudott, hogy sokkal fegyelmezettebbek, okosabbak a kortársaiknál.
Természetes, hogy egy 7 éves gyerek még szoros felügyeletet és kontrollt igényel, de biztos vagyok benne, ha megkapja a lehetőséget, akkor érzi a felelősség súlyát, és önbizalmat kelt benne. És ez szinte csak a diétára és a CH számolásra vonatkozik, a kütyü technikai részét tekintve lepipálja a felnőtteket. Sőt, a CH-t sem kell számolni, hiszen az inzulin is, a kaja is előre meg van határozva. Amit újként kell megtanulni, az a hipo rendezése és korrigálása egyedül a suliban. Ez az, amit önálló döntés meghozatalt igényel. De ez a pennél és bármelyik inzulinnál fennáll.
 
Oldal tetejére