Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Te 7,6-ot írtál, én 7,9-et tippeltem.
Nos, mindketten jól mellélőttünk.

6,4 lett.
Hat egész négy tized.

:-D

Gondolom, azért, mert két napig lázas beteg voltam... :eek:
Hű, hát ez nagyon szuper. Akkor a zaklatás elmarad, cserébe dupla dícséret illet meg. Jutalmul egy Shrek-es pps már el is ment neked.:rolleyes:

Ezek szerint teljesen kiiktattad a hajnali magasabb cukikat. Nagyon jól csináltad. 8)
 

napocska

Őstag
Napocska!
Én viszont még arra is gondoltam, hogy egy gyerkőc, ha bizalmat kap, akkor meglepő módon "túl" is teljesíti azt. A diabos gyerekekről pedig köztudott, hogy sokkal fegyelmezettebbek, okosabbak a kortársaiknál.
Természetes, hogy egy 7 éves gyerek még szoros felügyeletet és kontrollt igényel, de biztos vagyok benne, ha megkapja a lehetőséget, akkor érzi a felelősség súlyát, és önbizalmat kelt benne.

Ez így van! Már most is sokszor meglepően önállóan és felelősen gondolkodik és tesz a diabbal kapcsolatosan. Pl. az oviban egyedül cukrot mér. Ráadásul önállóan kezdeményezte a dolgot, én nem erőltettem.

Jó hír egyébként, hogy a doktornő támogatja a pumpa-projektet, kaptunk egy telefonszámot, és egy időpontot, amikor meg kell majd jelennünk a kórházban.
 

borka

Őstag
Öröm az Ürömben.
Mint írtam "a mai nap örömei" oldalon, megkaptam az új Spirit pumpámat, miután 2 H-Tron plus pumpát elhasználtam.A H-Tron plus és a Spirit pumpát úgy tudnám összehasonlítani ,mint a Trabantot,és a Mercédeszt.
Ami az én gondom,hogy a pumpát csak egy kemény ,számomra otromba ,műanyag tokba tudom beletenni a mellékelt tartozékok közül.
Itt szeretném megjegyezni,hogy ennyi pénzért csinálhatnának külön Férfi szettet,és Női szettet.Nem hinném,hogy ez a kis odafigyelés nagyobb költséggel járna.:rolleyes:

Hasonló nevű albumba feltettem a képeket és a hozzájuk fűzött megjegyzéseimet
 

pumpás

Őstag
Öröm az Ürömben.
Mint írtam "a mai nap örömei" oldalon, megkaptam az új Spirit pumpámat, miután 2 H-Tron plus pumpát elhasználtam.A H-Tron plus és a Spirit pumpát úgy tudnám összehasonlítani ,mint a Trabantot,és a Mercédeszt.
Ami az én gondom,hogy a pumpát csak egy kemény ,számomra otromba ,műanyag tokba tudom beletenni a mellékelt tartozékok közül.
Itt szeretném megjegyezni,hogy ennyi pénzért csinálhatnának külön Férfi szettet,és Női szettet.Nem hinném,hogy ez a kis odafigyelés nagyobb költséggel járna.:rolleyes:

Hasonló nevű albumba feltettem a képeket és a hozzájuk fűzött megjegyzéseimet
Tettem egy pár képet fel a tartozékokrol én is!:p
 

manocs

Új tag
ez kb olyan, mint a vércukormérők, amik tökéletesen működnek, éppen csak a hideget, a meleget, az szelet és a napfényt nem bírják....ha nem mész el a 20-22 fokos lakásból, akkor tök jó...ez enyém egy túrakulacs hőtartó tokjában lakik inzulinostul. (és még így is vittek már egy rendezvényen a mentősök az ügyeletre vércukrot mérni)
mindent végiggondolnak, csak arra nem számítanak, hogy elmész valahová otthonról, és használni akarod...
pedig az a combtok tényleg elég praktikusnak néz ki..
 

borka

Őstag
Na én kis önző,a gyermekekre még nem is gondoltam. Ők is ezt a csomagot kapják??????
Szenecsétlen kis lurkonak rögtön elmegy a kedve az egésztől.
Krisztina Ti milyen csomagot kaptatok? Légyszi írd meg.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ez így van! Már most is sokszor meglepően önállóan és felelősen gondolkodik és tesz a diabbal kapcsolatosan. Pl. az oviban egyedül cukrot mér. Ráadásul önállóan kezdeményezte a dolgot, én nem erőltettem.

Jó hír egyébként, hogy a doktornő támogatja a pumpa-projektet, kaptunk egy telefonszámot, és egy időpontot, amikor meg kell majd jelennünk a kórházban.

Ez nagyon szuper, hajrá projekt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
ez kb olyan, mint a vércukormérők, amik tökéletesen működnek, éppen csak a hideget, a meleget, az szelet és a napfényt nem bírják....ha nem mész el a 20-22 fokos lakásból, akkor tök jó...ez enyém egy túrakulacs hőtartó tokjában lakik inzulinostul. (és még így is vittek már egy rendezvényen a mentősök az ügyeletre vércukrot mérni)
mindent végiggondolnak, csak arra nem számítanak, hogy elmész valahová otthonról, és használni akarod...
pedig az a combtok tényleg elég praktikusnak néz ki..

Cukimérőnél az egyi nagy hátrány, ha szélsőséges helyen nem tudod használni a kütyüt. Kukkants bele a vércukormérős topikba is, ott szidunk is dícsérünk is. Van cukimérő, ami bírja a hideget-meleget, napfényt stb. és már az is elavultnak számít.
 
Hogy viseltétek a tegnapi hőséget? Egész nap a hűvös irodában üldögélve dolgoztam, mégis folyamatosan 4 alatt volt a vércukrom, pedig félóránként-óránként ettem... Este meg úgy rosszul lettem, hogy majdnem összerogytam. Vasárnap is hasonló volt a helyzet, végig szédelegtem. Ettem-ittam, amit találtam, és semmi vércukor-emelkedés...
Két nap alatt 1,5 egységgel vettem vissza a bázist!
Titeket is így megvisel a nagy meleg?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hogy viseltétek a tegnapi hőséget? Egész nap a hűvös irodában üldögélve dolgoztam, mégis folyamatosan 4 alatt volt a vércukrom, pedig félóránként-óránként ettem... Este meg úgy rosszul lettem, hogy majdnem összerogytam. Vasárnap is hasonló volt a helyzet, végig szédelegtem. Ettem-ittam, amit találtam, és semmi vércukor-emelkedés...
Két nap alatt 1,5 egységgel vettem vissza a bázist!
Titeket is így megvisel a nagy meleg?
Én imádom a meleget, ilyenkor kezd inkább helyreállni a cukim. Miután beáll a meleg idő hatására, egész jól követhető.
A bólusokat is vedd vissza egy kicsit, vagy nyújtsd meg jobban, mint ahogy szoktad.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De izékek vagytok!:p:p:p

Napocska, egy kicsit bővebben a történetről.
Kapott Dani egy szenzoros pumpát, és te konok mama, máris lenyúltad? Hát anya az ilyen????;););)
 

napocska

Őstag
Igen, megkaptuk a pumpát, most még csak ismerkedésre, és ilyenkor nem a gyerekbe bökik, hanem valamelyik vállalkozó szülőbe a kanült, sóoldattal. A párom nem tülekedett a lehetőségért , így én nyertem meg a nemes feladatot, hogy kipróbálhassam, milyen a pumpaviselet. Azóta is rajtam van, és terveim szerint vele is alszom, sőt holnap viszem a dolgozóba, hogy kellőképpen át tudjam élni a helyzetet.
Csak nektek súgom meg, hogy itthon beböktünk egy kanült Daniba is, (ő kérte) de nem volt nagyon jó ötlet, mert fájt neki, és ki is kellett szedni hamar, mert még a víz is leverte. Érdekes, nekem nem fáj. Bár a hájréteg vastagsága azért némileg különbözik kettőnk hasán, az igaz... Lehet, hogy emiatt nem érzem én, és ő igen. Most eléggé parázok, hogy ha majd júniusban inzulinnal, élesben rátesszük, mi lesz, ha így fog fájni neki? Esetleg beszerzek addigra 45 fokos kanült, meg talán más helyen próbáljük meg belőni. Remélem, csak most találtunk el egy kényesebb pontot... Mindenesetre a lelkesedés Dani részéről kissé le is lohadt, és mondta, hogy köszi, de inkább nem kell a pumpa. :-(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, megkaptuk a pumpát, most még csak ismerkedésre, és ilyenkor nem a gyerekbe bökik, hanem valamelyik vállalkozó szülőbe a kanült, sóoldattal. A párom nem tülekedett a lehetőségért , így én nyertem meg a nemes feladatot, :-(
Férfinépek nem ismertek a tülekedésről, ha bökésről van szó. Előszeretettel tolják maguk előtt asszonypajtást.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Azóta is rajtam van, és terveim szerint vele is alszom, sőt holnap viszem a dolgozóba, hogy kellőképpen át tudjam élni a helyzetet.
:-(
Valld be, már alig várod, hogy holnap mutizhasd a dolgozóban.

Félre tréfa! Nagyon jó ötlet, hogy nem csak böktél, hanem alszol, és dolgozol is vele. A gyerkőcnek is nagyobb biztonság érzetet ad, hogy a mama is kipróbálja élesben.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csak nektek súgom meg, hogy itthon beböktünk egy kanült Daniba is, (ő kérte) de nem volt nagyon jó ötlet, mert fájt neki, és ki is kellett szedni hamar, mert még a víz is leverte. Érdekes, nekem nem fáj. Bár a hájréteg vastagsága azért némileg különbözik kettőnk hasán, az igaz... Lehet, hogy emiatt nem érzem én, és ő igen. Most eléggé parázok, hogy ha majd júniusban inzulinnal, élesben rátesszük, mi lesz, ha így fog fájni neki? Esetleg beszerzek addigra 45 fokos kanült, meg talán más helyen próbáljük meg belőni. Remélem, csak most találtunk el egy kényesebb pontot... Mindenesetre a lelkesedés Dani részéről kissé le is lohadt, és mondta, hogy köszi, de inkább nem kell a pumpa. :-(
Az nem túl szerencsés, ha az első bökés fájdalmas még pedig pszichés szempontból. Ott fog a gondolataiban cikázni a fájdalomtól való félelem. Szinte fel fog készülni a bármikor előforduló fájdalomra.

Azt beszéld meg Danival, hogy bizony vannak olyan területek, ahol csíp, vagy fájdalmas. Ezt szinte a legtöbb pumpás el tudja mondani magáról. De kellő gyakorlással és poci terület ismerettel ki lehet kerülni az érzékenyebb területet. Az is lehetséges, hogy egy pici, vékony bőr felszín alatti eret, vagy ideget találtatok el, ezért volt érzékenyebb a bökés.
Még az is benne lehet a pakliban, hogy izgatott volt Dani az ismeretlen szúrás előtt, annyira készült rá, hogy felspanolta magát, és ezért érezte jobban.

De az tény és való, hogy bizony nekem is előfordul, de szerencsére nagyon ritkán, hogy "érzem"a beszúrt kanült, zavar a forgolódásban, és ki kell cserélni, még akkor is, ha 1-2 órája böktem be.

Az nem nyugtatja meg a gyerkőcöt, hogy a mamának nem fáj. A gyerek akkor is érzi a maga fájdalmát. Az nyugtatja meg, hogy, ha rossz helyre került a kanül, akkor fájhat, lehet kellemetlen, de nem kell szenvedni, hanem ki kell cserélni egy másikra. A gyerkőc érezni fogja a biztonságot.
 

napocska

Őstag
Az nem túl szerencsés, ha az első bökés fájdalmas még pedig pszichés szempontból. Ott fog a gondolataiban cikázni a fájdalomtól való félelem. Szinte fel fog készülni a bármikor előforduló fájdalomra.

Azt beszéld meg Danival, hogy bizony vannak olyan területek, ahol csíp, vagy fájdalmas. Ezt szinte a legtöbb pumpás el tudja mondani magáról. De kellő gyakorlással és poci terület ismerettel ki lehet kerülni az érzékenyebb területet. Az is lehetséges, hogy egy pici, vékony bőr felszín alatti eret, vagy ideget találtatok el, ezért volt érzékenyebb a bökés.
Még az is benne lehet a pakliban, hogy izgatott volt Dani az ismeretlen szúrás előtt, annyira készült rá, hogy felspanolta magát, és ezért érezte jobban.

De az tény és való, hogy bizony nekem is előfordul, de szerencsére nagyon ritkán, hogy "érzem"a beszúrt kanült, zavar a forgolódásban, és ki kell cserélni, még akkor is, ha 1-2 órája böktem be.

Az nem nyugtatja meg a gyerkőcöt, hogy a mamának nem fáj. A gyerek akkor is érzi a maga fájdalmát. Az nyugtatja meg, hogy, ha rossz helyre került a kanül, akkor fájhat, lehet kellemetlen, de nem kell szenvedni, hanem ki kell cserélni egy másikra. A gyerkőc érezni fogja a biztonságot.

Hát, igen. Dolgozunk az ügyön, most egy darabig jegeljük a bebökés témát szerintem, aztán remélem, legközelebb sikeresebbek leszünk.
Pumpás gyerkőcös anyukák, írjátok meg legyetek szívesek, hogy Ti hová lövitek be a kanült? Ill. milyen fajta kanül vált be?
 
Oldal tetejére