Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Másfél óráig fürdesz? Valaki azt írta, hogy úgy fürdik pumpával, hogy törülközőbe csavarja és a kád szélére teszi.
Nem fürdök másfél órát de annyit adok elöre.Kivárom még az 1 órát hogy feltehessem az uj szereléket .Azért több az idö.
Értem, így már összeraktam a dolgot, már azt hittem, ilyen jó sorod van (1,5 óra pancsika). Van kedved kipróbálni a szappanos zsírmentesítést? Vagy annyira megszoktad, és jól működik a kivárás, hogy nem is akarsz próbálkozni?
 

ildikó

Új tag
Sziasztok!

Tegnap feltűnt valami érdekesség. Szereléket cseréltem, volt még a tartályban 19 egység inzulin. Úgy gondoltam, ez még jó lesz, 8-9 a légtelenítés, napi 10 egység inzulin kell, majd akkor teszsek bele frisset. Elvégeztem a cserét, és nézem, 5,6 e. maradt benne. Ez hogy lehet? Most figyelni fogom, legközelebb hogy alakul.

Más: mit mondjak egy 4 éves gyereknek, hogy miért megyünk a kórházba 1-2 éjjelre? Mert műtik, vízsérve van. Ha azt mondom, hogy felvágják a pocakját, kiszalad a világból.

Köszi!
 

ildikó

Új tag
Igy jártam én is utaztam Bécsbe tavaly nyáron reggel csetréltem szereléket indulás elött.Okos parast módjára nem tettem tartalék szereléket.Mire Pestre értünk fájt az oldalam,megnéztem és folyt a vér a szerelék alol.Bábolnárol tudtam mási szereléket csak szeválni az autópályán cseréltem ki.


Ezt a sztorit én már hallottam valakitől......:D
 
Sziasztok!
Más: mit mondjak egy 4 éves gyereknek, hogy miért megyünk a kórházba 1-2 éjjelre? Mert műtik, vízsérve van. Ha azt mondom, hogy felvágják a pocakját, kiszalad a világból.
Köszi!
"Aludni és meggyógyulni"? Ez nem jó? Nagyon leegyszerűsítve ez fog történni abban a pár napban. A pocakfelvágást ráérsz akkor részletezni másnap amikor észreveszi. Vagy ez az Ő esetében nem nyerő taktika?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Más: mit mondjak egy 4 éves gyereknek, hogy miért megyünk a kórházba 1-2 éjjelre? Mert műtik, vízsérve van. Ha azt mondom, hogy felvágják a pocakját, kiszalad a világból.

Köszi!
Valóban felvágják a pociját? Nem laparoszkóppal végzik?
Amit Péter ajánlott, az szerintem jól hangzik, te pedig nyugtasd meg, hogy végig vele leszel, csak kívül az ajtón, de ott leszel, és várod.
Az orvost is megkérdezheted, hogy ők mit szoktak ilyenkor mondani egy gyerkőcnek, nekik ebben biztosan van rutinjuk.
 

ildikó

Új tag
Igen, picit felvágják, nem nagy vágás, fél órás műtét. Elvileg este jöhetünk is haza, ha rendeződik az anyagcseréje.
Ok, megpróbálom ezt a megelőzéses sztorit, csak az a baj, hogy ált. az ilyeneket azzal kapcsolja össze, hogy akkor ő már nem lesz cukorbeteg.
 

laffi

Tag
Sziasztok!
Na nem vagyok formában.
2 hete elég vacakok a cukraim, tisztára mint a pumpa előtt.

Elkövettem 1-2 baklövést is:
vacsi után kellett feltöltenem a pumpát, ui --- NE egység inzulin maradt benne. Gondolom más is észrevette h a pumpa nem 0 NE-nél ürül ki, hanem még utána valamivel. Kanülkihúzás után jócskán buggyant ki inzulin a lyukból, icipicit véresen. Vacsi előtt 14,7 volt a cukor :???:.
Gondoltam sebaj, majd visszamérem aztán kiderül hogy kell.e még valamicskét pótolni, korrigálni.
Vacsi után 3 gyerek fürdetését elkezdtük szokás szerint. Egyszercsak szédülni kezdtem, zavartan viselkedtem és elég erős fejfájást kaptam hirtelen. Cukormérés: 4,1 mindez egy órával az inzulinbeadás, vacsorázás után (nem vártam a beadás és a vacsi között semennyit és ittam gyors CH-t:tejet)
A korrekció 2 NE volt!
Nem akarom túlmisztifikálni a dolgot és nem akarok hipochondernek látszani, DE..... Egy közel 11-es vc esés 1 óra alatt tudtommal már okozhat agyi ödémát.
Mik annak a tünetei? Kell-e valahogy reagálni rá? Okozhat-e valami durvább eseményt (agyvérzés, stroke)? Bocs, de ezzel nagyon nem vagyok képbe. Ez mind elég vacakul hangzik, nem szeretnék vele közelebbről találkozni. Mindenesetre az agyam még mindig fáj, holott ez már 1 órája volt. Egy sima mezei hipó hatása már rég lecsengett volna.
 

laffi

Tag
Igen, picit felvágják, nem nagy vágás, fél órás műtét. Elvileg este jöhetünk is haza, ha rendeződik az anyagcseréje.
Ok, megpróbálom ezt a megelőzéses sztorit, csak az a baj, hogy ált. az ilyeneket azzal kapcsolja össze, hogy akkor ő már nem lesz cukorbeteg.

Ildikó! Nincs egyszerű dolgod!!!! Hazudni ugye nem szabad, igazat pedig egy ekkora gyerek elég korlátozottan fogja még fel. Pocakfelvágásról inkább ne beszélj, se vérről, se fájdalomról, se sebről.
Talán annyit mondanék hogy megoperálja a doktorbácsi, és esetleg otthon a macin el lehet mutogatni, hogy el kell feküdni nyugodtan, maszkot lehet a macira tenni, hogy abból kapja a levegőt, valamit mókolni a macipocakkal, utána bekötözni és felébreszteni. Nagyjából azt eljátszani ami vele a műtőben fog történni, az ő szintjén hogy felfogja. Ez a kis előzetes játék jó a félelem feloldására. A sebbel és a fájdalommal ráér később talákozni, de azt is le lehet vezetni úgy hogy: a fájdalom holnapra már kevesebb lesz, aztán még kevesebb, és pár nap múlva már egyáltalán nem fáj. A seb is gyorsan meggyógyul és később a barátai ha megkérdezik hogy mi az a seb a pociján, elmondhatja hogy őt a doktorbácsi megműtötte és hogy ő milyen bátran viselkedett.
Szóval én valahogy így csinálnám.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem akarom túlmisztifikálni a dolgot és nem akarok hipochondernek látszani, DE..... Egy közel 11-es vc esés 1 óra alatt tudtommal már okozhat agyi ödémát.
Mik annak a tünetei? Kell-e valahogy reagálni rá? Okozhat-e valami durvább eseményt (agyvérzés, stroke)? Bocs, de ezzel nagyon nem vagyok képbe. Ez mind elég vacakul hangzik, nem szeretnék vele közelebbről találkozni. Mindenesetre az agyam még mindig fáj, holott ez már 1 órája volt. Egy sima mezei hipó hatása már rég lecsengett volna.
Ez elég félelmetesen hangzik, de sajna nekem erre nincs semmi infom. Mikor találkozol a dokiddal, hogy meg tudd tőle kérdezni?
 

zsuzsa

Új tag
Ildikó, nálunk az nagyon bevált, hogy mindíg mindent megbeszélünk. Ha ilyesmire készülnénk, én is mindent elmondanék neki, de csak annyit amit ő megért, és amire ő emlékezni fog. Arról biztosítanám hogy vele leszek végig, még az előkészítőbe is beengednek. Aztán elmondanám hogy mi a gond, és meg kell oldani, szurit biztos fog kapni, valószínű bekötnek infúziót, de kap egy gysz amitől egyre álmosabb lesz, elalszik, én addig őrzöm az álmát és vigyázok rá, és mikor felébred, túl leszünk mindenen, és ott fogom lesni, mikor nyitja ki a szemecskéjét, és megbeszéljük mit álmodott. Aztán minden rendben lesz és hazamegyünk, és többet emiatt nem is kell mennünk, az ügye sdr.-bácsik nagyon tudják hogyan kell ezt ügyesen megoldani, és vigyázni fognak rá, aranyosak lesznek a dr.-bácsik is, a nővérkék is stb... szóval valahogy így mennnénk egy műtétre.
 

laffi

Tag
Ez elég félelmetesen hangzik, de sajna nekem erre nincs semmi infom. Mikor találkozol a dokiddal, hogy meg tudd tőle kérdezni?
Na pont ez az amit a dokitól nem is akarok megkérdezni, mert kinevet hogy miket képzelek be magamnak, holott szó nincs róla. Tegnap elég vacak volt ez a "rosszullét" de 3 óra múlva már lecsengett a fejfájás. Nem vettem be semmit, csak lepihentem. Nem is tudtam volna semmit csináni, kóvályogtam, zavarodott voltam és iszonyúan fájt a fejem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na pont ez az amit a dokitól nem is akarok megkérdezni, mert kinevet hogy miket képzelek be magamnak, holott szó nincs róla. Tegnap elég vacak volt ez a "rosszullét" de 3 óra múlva már lecsengett a fejfájás. Nem vettem be semmit, csak lepihentem. Nem is tudtam volna semmit csináni, kóvályogtam, zavarodott voltam és iszonyúan fájt a fejem.
Akkor én megkérdezem, de nem ígérem tegnapra. Szerencsére elmúlt, de engem is rémisztene a dolog.
 

laffi

Tag
Akkor én megkérdezem, de nem ígérem tegnapra. Szerencsére elmúlt, de engem is rémisztene a dolog.
Végülis annyira nem fontos, de ha eszedbe jut amikor úgyis dokinál vagy rákérdezhetsz... Tudtommal 5 mmol/l vagy annál nagyobb óránkénti vc esés okozhat ilyet. De tényleg nem akarok ezen lovagolni, mindenesetre a 11-es esést 1 órán belül k...ra megéreztem. Nem szeretném megismételni.:p
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Egy közel 11-es vc esés 1 óra alatt tudtommal már okozhat agyi ödémát.
Mik annak a tünetei? Kell-e valahogy reagálni rá? Okozhat-e valami durvább eseményt (agyvérzés, stroke)? Bocs, de ezzel nagyon nem vagyok képbe. Ez mind elég vacakul hangzik, nem szeretnék vele közelebbről találkozni. Mindenesetre az agyam még mindig fáj, holott ez már 1 órája volt. Egy sima mezei hipó hatása már rég lecsengett volna.
Ez engem is érdekelne, úgy látom, nem sok válasz érkezett (ha igen, javítsatok ki, érdemi választ nem találtam).
Aki valamit tud arról, hogy mekkora vc esés okozhat ödémát az is nagyon fontos lenne. És a tünetek is persze fontosak.

Laffi, ilyen agyi fájdalom lehet a vérnyomáseséstől is amúgy, nekem sokszor volt már ilyen és a hirtelen vc esés vérnyomásesést is okoz sokszor, lehet, hogy ez volt veled most...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Tudtommal 5 mmol/l vagy annál nagyobb óránkénti vc esés okozhat ilyet.
Nem tudok erről a témáról sokat, de ezt nem nagyon tudom elképzelni, mármint az 5mmol/l-es esést óránként, hogy ilyen súlyos problémát okozna. Nekem napi szinten van ilyenem délelőtt évek óta.
 

gabibaba

Aktív tag
Szia, Laffi!
Én ezeket találtam:

A vércukorszint csökkenése: hipoglikémia<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
A fejfájás gyakran kapcsolódik kedvezőtlen táplálkozási szokásokhoz. Így például a roham kiváltásában a vércukorszint zuhanása, a hipoglikémia gyakori és nem kellő mértékben figyelembe vett tényező. Évtizedekkel ezelőtt felfedezték ezt a kapcsolatot, de csak ma láttak hozzá a komolyabb kutatásokhoz. A vércukorszint esése következtében ugyanis agyunk egyes területeinek idegsejtjei eltérő mértékben jutnak energiához. Az ellátás zavarának következményei vannak, hirtelen farkaséhségrohamok, kézremegés, végtagzsibbadás, elesettség, gyengeség vagy akár heves fejfájás.<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Éhezés. a vércukorszint hirtelen, gyakran egyéb tünetekkel pl ájulás, szédülés nem járó esése gyakori migrénes rohamkiváltó tényező, melyre főleg gyermekeknél, fiatal felnőtteknél nem gondolnak. A rendszertelen étkezés, fogyókúra során ebből adódóan lehetnek gyakoribbak a migrénes rohamok. A magyarázata, hogy az agy egyes területi különböző mértékben jutnak energiához, mivel az egész agy ellátásához nincs elég glükóz a szervezetben. <o:p></o:p>
 
Oldal tetejére