Insulinpumpa

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A vércukorszint esése következtében ugyanis agyunk egyes területeinek idegsejtjei eltérő mértékben jutnak energiához. Az ellátás zavarának következményei vannak, hirtelen farkaséhségrohamok, kézremegés, végtagzsibbadás, elesettség, gyengeség vagy akár heves fejfájás.<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
Gabibaba, köszi! Bár ez nem az ödémáról szól, de hasznos volt!
Ahogy olvasom, kezd az az érzésem lenni, hogy már középkorúan egy aszott szivacshoz lesz hasonló az agyi tevékenységem, mivel én igen sokszor hipózom, bár az itt felsorolt tünetek ritkán jelentkeznek, mert hamar elkapom, de azért így is gyanítom, hogy többször, mint a legtöbb IDDMesnek, mondjuk 3-4 naponta tuti van ilyesmi tünetem, mégha jól ellensúlyozom is és nincs somogyim utána és nem is mérek túl alacsonyat (mondjuk 3.4-et).

Ha valakinek az ödéma kialakulásáról és tüneteiről van infoja, az írjon még bátran!!!
 

lizzi

Őstag
hát az ödéma kialakulásáról nincs infóm ,de azt tudom ,hogy mostanában én is nagyon sokat hipózom,talán a szoptatás miatt és annyira nincs benne logika ,hogy mikor és mi miatt ,hogy nem tudok vele mit kezdeni:(
de az biztos ,hogy nálam is elég súlyos ez a jelenség és olyankor nagyon ideges is leszek és sokszor csak azt érzem ,hogy már felrobbanok az idegtől ami egyik percről a másikra jön rám és akkor jut eszembe ,hogy talán hipozom
utálom ezt az érzést!!!!
 

laffi

Tag
Gabibaba, köszi! Bár ez nem az ödémáról szól, de hasznos volt!
Ha valakinek az ödéma kialakulásáról és tüneteiről van infoja, az írjon még bátran!!!

Köszi mindenkinek az infókat... az ödéma végülis az agyban lévő víz felszaporodása. Okozhat erős és hosszantartó fejfájást. De remélem mást nem. Én sem szeretnék "elbutulni" a gyakori hipók következtében. Remélem h nem vált ki komolyabb agyi problémákat.

Lizzi! Ismerős amit írsz, h hirtelen ideges lesz az ember, felkapja a vizet ok nélkül. Ezt is okozhatja a hipó.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
hát az ödéma kialakulásáról nincs infóm ,de azt tudom ,hogy mostanában én is nagyon sokat hipózom,talán a szoptatás miatt és annyira nincs benne logika ,hogy mikor és mi miatt ,hogy nem tudok vele mit kezdeni:(
de az biztos ,hogy nálam is elég súlyos ez a jelenség és olyankor nagyon ideges is leszek és sokszor csak azt érzem ,hogy már felrobbanok az idegtől ami egyik percről a másikra jön rám és akkor jut eszembe ,hogy talán hipozom
utálom ezt az érzést!!!!
Lizzi, szerintem ez tuti a szoptatástól van, mert nálam is a szoptatás óta ilyen gyakori vendég ez a fajta hipó és szintén kiszámíthatatlanul sokszor, bár ahogy telik az idő, egyre kiszámíthatóbb, az első hónapokban nagyon rossz volt valóban.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi mindenkinek az infókat... az ödéma végülis az agyban lévő víz felszaporodása. Okozhat erős és hosszantartó fejfájást. De remélem mást nem. Én sem szeretnék "elbutulni" a gyakori hipók következtében. Remélem h nem vált ki komolyabb agyi problémákat.
Laffi, tegnap volt egy kis mini osztálytalálkozónk, és van egy osztálytársam, aki gyógyszerkutató, és megkérdeztem az agyi ödémáról.
Ő ugyan nem orvos, és ezáltal csak minimális, amit a diabhoz ért, azt is a gyógyszerek és hatóanyagok révén, de azt mondta, hogy nem tartja valószínűnek a hirtelen vc szint esést az ödéma okának.
A fejfájást, szédülést említette, mert a hirtelen, több mmol/l csökkenés felborítja az ion egyensúlyt, amit az érzékeny agy nem tud "követni", csak késve.
Tehát ez a válasz ugye nem ad pontos, megnyugtató választ a kérdésre, de talán egy kicsit közelebb jutottunk, feltételesen elfogadva az infot.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amit én tudok, hogy a hipok átélésekor az agysejtek pusztulnak, hiszen az agy kevesebb glukozhoz jut. Egyedül az agysejteknek nincs szükségük inzulin jelenlétére a glukoz felvételéhez, és sajna azt agysejtek nem nem képsek regenerálódni. Ha elpusztult, akkor elpusztult, szerencse, hogy bőséges a tartalék, ez nem vezet idejekorán elbutuláshoz. Sőt, emiatt talán soha.
 

laffi

Tag
Amit én tudok, hogy a hipok átélésekor az agysejtek pusztulnak, hiszen az agy kevesebb glukozhoz jut. Egyedül az agysejteknek nincs szükségük inzulin jelenlétére a glukoz felvételéhez, és sajna azt agysejtek nem nem képsek regenerálódni. Ha elpusztult, akkor elpusztult, szerencse, hogy bőséges a tartalék, ez nem vezet idejekorán elbutuláshoz. Sőt, emiatt talán soha.

Huh, akkor most megnyugodtam. Csak nem fogunk elbutulni, hm?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Huh, akkor most megnyugodtam. Csak nem fogunk elbutulni, hm?
Hát nem tudom, hogy pontos-e a következtetésem, de a diabosok körében nem gyakoribb az időskori elbutulás, mint az átlag populációban, legalábbis erre vonatkozó kimutatásról nem tudok. Az elbutulásnak egyéb előzményei, okai vannak, de a diab, ha jól sejtem, nincs köztük. Pedig idős korra egy diabos sok hipot átél.
 

ildikó

Új tag
Ez elég félelmetesen hangzik, de sajna nekem erre nincs semmi infom. Mikor találkozol a dokiddal, hogy meg tudd tőle kérdezni?


Még mindig nem mondtam Péternek semmit, pedig szerdán megyünk. És nagyon félek az egésztől, erről álmodom. Éjjel pl. azt, hogy tolták ki, mondja az ápoló, hogy 13 volt a cukra, adtak rá 2E (2!!!!!) inzulint. Én meg ki voltam akadva, hogy mennyit? Ilyenkor esetleg 0,2 kell! Szóval nem fogom túlbonyolítani a dolgokat, kedd este mondom, hogy holnap megyünk, ottalszunk, lesz egy kis vizsgálat. De hogy vágás, meg fájdalom, azt nem, mert akkor vonszolhatom be a kórházba. De nem is fáj nekik, akik eddig mondták, fel sem veszik a gyerekek. Szülők annál jobban.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma dolgozó után megyünk a lányokkal az élményfürdőbe, és kipróbálom a vízálló pumpatokot. (Ami mobiltok, de a pumpa pont belefér.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Majd mindenképp számolj be a sikerességéről, mert szerintem sokakat érint a probléma, főleg most hogy jön a nyári pancsolós szezon.

Röviden: katasztrofális

Hosszabban, ókortól napjainkig:
Mivel ez nem pumpatartó tok, így nem is tudtam teljesen lezárni ott, ahol a szerelék vezeték kijön a tokból. Szuper minőségű ragaccsal "lezártam" ugyan, de a víz mégis befolyt, tehát pumpás pancsikolásra alkalmatlan.
Tudom, a pumpa is vízálló, de nem órákon át, mivel a pumpaházon vannak le-felcsavarható részek, így előfordulhat, hogy esetleg beszivárog némi kis víz.

Szóval pumpa levéve, és ahogy Borka és Poe ajánlotta, én is inkább cukit mértem. A pumpát betettem az értékmegőrzőbe. Megérkezéskor a cuki 6,4 volt, 3/4 óra múlva 5,9. A többi már nem volt ilyen fényes eredmény, de a pumpát nem is lehet levenni levenni 4-5 órára, bólusokkal nem is lehet tökéletesen a bázis egyenletességét reprodukálni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Majd mindenképp számolj be a sikerességéről, mert szerintem sokakat érint a probléma, főleg most hogy jön a nyári pancsolós szezon.
Péter, ha jártadban-keltedben a nagyvilágban ráakadsz valami szuper vízmentes pumpatokra, akkor csapd a hónod alá és hozd el. Az első teszt darabnak szívesen leszek az alanya (alig öncélúan).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

poe

Őstag
Találtam még infót itt:
http://www.aquapac.de/index.php
Ezt:
http://www.aquapac.de/en/Products/Devices-with-Cable/Insulinpumpe.html
Adalék:
"Can I use an insuline pump in an Aquapac? Aquapac have commissioned research by Imperial College London into the use of the 154 (Radio Microphone case) and 554 (Connected Electronics case) after receiving a large number of customer enquiries regarding their suitability for use with insulin pumps. Results show that, in some circumstances, insulin flow rate can be reduced by the case. In particular, low flow rates are impeded, and as such Aquapac can make no claim regarding the suitablity of these cases with insulin pumps. Use of these cases for insulin pumps is entirely at the discretion of the user. Aquapac has been advised to recommend that users of Aquapac cases with insulin pumps regularly check their blood sugar levels.

The tests were conducted by Imperial College of Science, Technology and Medicine using a Roche Accu-Check Spirit insulin pump at a temperature of 20C at flow rates of 2U/hr and 10U/hr.
The amounts of insulin delivered over 60 minutes observed were as follows:
2U/hr not in case - 0.0131g (flow rate of 100%)
2U/hr in Aquapac 150 - 0.0106g (flow rate of 81%)
2U/hr in Aquapac 150 - 0.0056g (2nd test model)(flow rate of 42%)
2U/hr in Aquapac 550 - 0.0121g (flow rate of 92%)

10U/hr not in case - 0.0864g (flow rate of 100%)
10U/hr in Aquapac 150 - 0.0878g (flow rate of 100%)
10U/hr in Aquapac 550 - 0.0903g (flow rate of 100%)

21st August 2006"
 
Oldal tetejére