Legutóbbi tartalom: tímeácska

  1. tímeácska

    Insulinpumpa

    Igaz, hogy Facebookon már elmondtam... De azért itt is! :) A szenzor 1 nap híján 7, azaz hét hetet bírt! ;) Február 15-től április 4-ig működött! Töltök majd fel képeket a szenzorról! Nem értem, hogy miért állítja a gondozó, hogy ha valami probléma lenne, nem tudnának segíteni...! Azt nem...
  2. tímeácska

    Insulinpumpa

    Szia! Igen, a Vibe IOB címszó alatt mutatja az aktív inzulin mennyiségét! ;) (Kezdő képernyő, felfele nyíl 1×, majd az OK gomb 2× lenyomása után hozzáférünk az IOB mennyiségéhez!)
  3. tímeácska

    mindenkinek

    Edukátorképző vagy edukátor továbbképző? Mert volt már ilyen is, meg olyan is, de a kettő nem ugyanaz! ;)
  4. tímeácska

    Insulinpumpa

    Amúgy, annyira "vacak" ez a pumpa, hogy immáron 1 hete magam is Animas Vibe pumpahasználó vagyok! :hurra:;):rolleyes:
  5. tímeácska

    Insulinpumpa

    Na, itt vagyok én is. "Az", aki a Diabetes Junior magazinba írta az inzulinpumpás cikket. Mi mindhárom pumpát használtuk, és ez alapján döntöttünk végül Bogi (a legifjabb pumpásunk a családban) esetében az Animas Vibe mellett. Sajnos, az a tapasztalat, hogy sok orvos úgy csinál, mintha nem is...
  6. tímeácska

    Vércukormérők

    Még egy fontos információ azoknak, akik OneTouch Select Mini cukormérőt használnak (továbbiakban csak OT Mini :) ), illetve, esetleg még csak gondolkoznak azon, hogy használnák: elérhető már a Mini letöltőkábele, szintén ingyenesen, a 06-80/019-653-as ingyenes zöld számon lehet megrendelni! ;)...
  7. tímeácska

    Vércukormérők

    Macikám, telefonon/e-mailen keresztül is tudsz igényelni ingyenesen OneTouch Select cukimérőt! Esetleg intézkedjek az érdekedben? :D ;)
  8. tímeácska

    Az AGP jobb mérési mód, mint a HbA1c?

    6,4% HbA1c mellett akár napi 100 perc hypo? Hát, ezért én ezt nem gondolnám... Hiszen, egy egészséges (nem diabéteszes) embernek 6,4%-nál alacsonyabb HbA1c szintje van - és nagy valószínűséggel nincs hypoja... Szerintem ez az egész "tanulmány" inkább csak a CGSM forszírozásáról szól - ami, mint...
  9. tímeácska

    Egészségügyi azonosító karkötő

    Nálunk minden diabosnak van egészségügyi azonosító karkötője! Máténak "dögcédulája" is van, amit suliban is a nyakában hord (kék). Egyáltalán nem idegen tőle, nem frusztrálja, hogy ott fityeg rajta!
  10. tímeácska

    Újdonságok

    Na, én is visszataláltam! Hát, fantasztikusan szépek lettünk! Remélem, hamarosan felpörög a DF (nekem nagyon tetszik a Diabfórum név, a DF rövidítés, meg ez a logo is - kék és narancssárga színekbe öltözött...! ;) )! Jó újra Itthon! :)
  11. tímeácska

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Csak pár sorban, a munkahelyet illetően: jó, ha tisztában vagytok azzal, hogy tekintettel arra, hogy Anna még csak 6 éves, és tartósan beteg, 10 éves koráig az egyik szülő alanyi jogon GYES-re jogosult. Gondolom, ez már folyamatban van. Ha nem, AZONNAL intézzétek a helyi MÁK-nál. A GYES...
  12. tímeácska

    Insulinpumpa

    Szia! A SmartPixen a beállításokat Internet Exporerrel lehet beállítani/átállítani! Firefoxszal nem! :-/
  13. tímeácska

    Inzulincsomó(k)

    Nagy valószínűséggel Gergőnél nem kifejezetten a NovoRapid okozta a csomókat. Vagyis, de, az, csak úgy értettem, hogy ha kezdetektől (több éven át) a Humalogot kapta volna Gergő, lehet, hogy annál is kialakult volna dystrophia. És akkor most NovoRapidot kapott volna. Arról nem írt a cikk...
  14. tímeácska

    Diabétesz tesztek, kérdőívek főiskolásoknak, egyetemistáknak

    Szeretném továbbítani Gacsal Szandra kérését: Kedves Mindenki!!! Nagyon szépen szeretnék megkérni Mindenkit, hogy legyen olyan kedves és töltse ki az alábbi kérdőívet, mellyel nagyban segítené a kutatómunkámat!!! A kérdőív nagyon rövid, egyszerű kérdéseket tartalmaz, anoním és tényleg csak...
  15. tímeácska

    Inzulincsomó(k)

    A gyors hatású inzulinanalógok és a lipoatrophia (zsírszövet-elhalás) (Kifejezetten Moncsi2011-nek ajánlanám figyelmébe!!!) Az injekció helyén jelentkező lokális zsírszövetvesztés, a lipoatrophia (lipodystrophia) a humán inzulinok bevezetése előtti időben meglehetősen gyakori jelenség volt; a...
Oldal tetejére