mindenkinek

pumpás

Őstag
A Juvenilis Diab Help Alapitvány hagyományaihoz hiven 2014-ben is megrendezi
edukátor továbbképző tanfolyamát.

Időpont: 2014. április 3. csürtörök délutántól április 6. vasárnap délutánig
A tanfolyamra KIZÁROLAG IDDM-es, magukat jól önmenedzselő fiatalok jelentkezését várjuk.
Helyszín: Budapesttől 60 km-re lévő Gánt bánya telep Fecskepalota /www.fecskepalota.hu /
Önéletrajz postán szükséges!
Őnköltség: 12000 FT
 

FMoncsi

Új tag
Kedves Sorstársak!

Talán érdekes lehet a történetem, de mivel igen hosszúra nyúlna a teljes, közel öt évnyi tapasztalatomat megosztani, ezért nagyvonalakban foglalnám csak össze a lényeget. De természetesen igény esetén minden kérdésre válaszolok, és/vagy részletesebben is beszámolok az "utamról", az eredményeimről! :)

2009 májusában egy rutin vérvizsgálaton kiderült, hogy igen magas a vércukrom.
Éhomi érték: 23,00 mmol/l :(

Ezt követően elindult a szokásos tortúra (diabetológia, szemészet...stb), de kiderült, hogy a cukor mindkét szememre ráhúzódott, és sajnos a helyzet odáig jutott (bizonyos "kezelések" miatt), hogy a bal szememet elvesztettem, a jobb szememen pedig alig valamicske látásmaradványom maradt! S mivel mindez 1 - 1,5 hónapon belül zajlott le, így időm sem volt felfogni, hogy mi történik velem! :(

Kisebb depressziós időszak után aztán összeszedtem magam és kitartó munkával MOST OTT TARTOK, hogy

• már NINCS SZÜKSÉGEM INZULINRA, holott a diabetológus - akit időközben leváltottam - már napi 4x-i szúrkálásra akart ráállítani,
• a megmaradt jobb szemem világát pedig még mindig nem vesztettem el teljesen, sőt ha mondhatom, javulás indult be rajta, :) pedig az orvosok éppeb az ellenkezőjével "kecsegtettek"!
• a vércukor értékeim pedig mondhatni tökéletesek , a papírforma szerinti 4 – 6 mmol/l között mozognak! :)

Vagyis én már tudom, hogy nincs lehetetlen, csupán az a fontos, hogy kitartóan és keményen meg kell dolgozni azért, amit szeretnénk elérni! De ez még mindig sokkal kevésbé "fáj", mintha a saját esetemben pl. vakon és kiszolgáltatva kellene "túlélnem" az életemet.

Várom tehát sok szeretettel a kérdéseket, és amiben csak tudok, segítek!
Hiszen együtt minden könnyebb! ;)

Üdvözlettel: István
 

gyulacs1

Új tag
Kedves István!
A történeted teljesen lenyűgözött, szeretettel gratulálok a hozzáállásodhoz, sok sikert kívánok a küzdelmedhez.
Én 13. éve ismert II. típ. diab. vagyok, eddig tablettáztak, most jutottunk el az inzulinig, egy hete szúrkálom magamat napi négy alkalommal. Amiért ráálltam erre az, hogy a cukorbaj a veséimet támadja, jelenleg a veseelégtelenséget jelző 60-as gfr értéket átléptem, először 53, ma már 43 az érték. Azt ígérték, hogy ezzel a kezeléssel lassítani lehet a folyamatot. Ezért én is megteszek mindent az állapotromlásom lassításáért, ennyiben hasonlítunk egymásra. Jelenleg tanulom az inzulinozást ( R: 20egység Insuman Rapid Solo Star, D.: 10egység, E.: 10 egység. és lefekvés előtt 10 egység Insuman Basal Solo Star ), az adagolást, a szúrásokat próbálgatom különböző testrészeimen, stb.
Minden esetre nagy kitartásra lesz szükségem, ha sikert akarok.
Majd még fogok írni, ha lesz tapasztalatom.
Üdv: gyulacs1
 

gyulacs1

Új tag
Nos, az első gondom:
Reggel 20 egység Insuman Rapid beadása előtt a vércuk. értéem: 5,8 éhgy, majd 1óreggeli előtt 6,7. Reggeli: 1 zsemle, közte a zsemle méretéves azonos méretű főtt sonkaszelet (húsvéti maradék), mustár + zöld salátalevél közte. Tea 3dl. Inzulin beadása 30 perccel a reggeli előtt. Két órával a reggeli után a vc.: 10,00., ami a reggeli utáni 4. órára visszamegy 4 alá.
Ez most miért lehet?
Túl bőséges a reggelim?
 

borka

Őstag
Nos, az első gondom:
Reggel 20 egység Insuman Rapid beadása előtt a vércuk. értéem: 5,8 éhgy, majd 1óreggeli előtt 6,7. Reggeli: 1 zsemle, közte a zsemle méretéves azonos méretű főtt sonkaszelet (húsvéti maradék), mustár + zöld salátalevél közte. Tea 3dl. Inzulin beadása 30 perccel a reggeli előtt. Két órával a reggeli után a vc.: 10,00., ami a reggeli utáni 4. órára visszamegy 4 alá.
Ez most miért lehet?
Túl bőséges a reggelim?

Kedves Gyula (gondolom ez a keresztneved :) ) Üdv a Fórumon!

Szerintem a zsemlével van a baj, amennyiben nem teljes kiőrlésű. Ugyanis a fehér lisztből készült sütőipari termékek, nagyon gyorsan megemelik a vc. (vércukor) értéket és ugyan olyan gyorsan le is esik, mivel nem tartalmaz rost anyagot. Erre mondják azt, hogy magas a GI (Glikémiás Index )-je.
Itt olvashatsz róla bővebben. http://diabforum.hu/temak/glikémiás-index-g-i.1177/
Üdv:
Sándor
 
Utoljára módosítva:

gyulacs1

Új tag
Kedves Gyula (gondolom ez a keresztneved :) ) Üdv a Fórumon!

Szerintem a zsemlével van a baj, amennyiben nem teljes kiőrlésű. Ugyanis a fehér lisztből készült sütőipari termékek, nagyon gyorsan megemelik a vc. (vércukor) értéket és ugyan olyan gyorsan le is esik, mivel nem tartalmaz rost anyagot. Erre mondják azt, hogy magas a GI (Glikémiás Index )-je.
Itt olvashatsz róla bővebben. http://diabforum.hu/temak/glikémiás-index-g-i.1177/
Üdv:
Sándor
Kedves Sanyi!
Én is erre gondoltam, köszönöm a segítségedet.
Talán újra el kellene kezdenem teljes kiőrlésű lisztből kenyeret sütni, mivel itt faluhelyen ( Pákai vagyok ) nem lehet másféle zsemlét kapni.
Üdv: Gyula
 

FMoncsi

Új tag
Kedves Gyula!

Először is köszönöm a gratulációt! :) Viszont ami nekem sikerült, szerintem bárkinek sikerülhet! De ahogyan mondtam, kitartó munkával, fegyelemmel és figyelemmel! Úgy értem, figyelni kell a test jelzéseire! Tehát ha valamit megváltoztatsz, akkor meg kell nézni, hogy arra hogyan reagál a szervezet! No és természetesen időt kell hagyni mindennek! Anno, amikor az inzulint elhagytam, nálam is volt egy-két nap, amíg magasabb volt az érték, de aztán szépen beállt a rend! Aztán ugyanez volt a mozgással! Meg kellett tapasztalnom, hogy nekem melyik időszakban jobb, hasznosabba a mozgás és milyen mozgás segít - illetve mindegyik segít, csak másmilyen mértékben.

Mivel személyesen hatékonyabban tudnék segíteni, mondanám, hogy találkozzunk, de Páka igencsak messze van Bp-től :), úgyhogy nagyon jó lenne, ha Skype-on vagy MSN-en fel tudnánk venni a kapcsolatot, mert beszélgetni sokkal könnyebb, egyszerűbb és célravezetőbb, mint így írásban átadni az öt évnyi tapasztalatot illetve írásban ide-oda passzolni a kérdés-válaszokat! :)

Viszont első körben azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi volt az inzulinra állítás előtt a HgbA1c értéked?!

Illetve saját tapasztalatom alapján azt tanácsolnám, hogy a pékárukat el kell felejteni!!! Legalábbis az elején, aztán miután helyrebillen az egyensúly, akkor szép lassan, de csak kis mértékben be lehet iktatni az alacsony Ch-jú és GI-jű lisztek, pékáruk fogyasztását. Addig meg ki kell váltani valami mással a reggeli zsömlét, kiflit, kenyeret...stb, és ehhez is tudok segítséget nyújtani! Hiszen magam sem éhezem! ;-)

De nem akarok részletekbe belemenni, mert tényleg nagyon hosszúra nyúlna a levelem, úgyhogy majd Skype-on vagy MSN-en megbeszéljük a tudnivalókat! :)

További szép napot!

István

Ui: A felhasználó nevem azért FMoncsi néven fut, ugyanis mivel én látássérült vagyok, a leveleket a feleségem írja/olvassa, úgyhogy előre is elnézést mindenkitől, akit megtévesztett a név/aláírás különbözősége!
 

gyulacs1

Új tag
Kedves Gyula!

Először is köszönöm a gratulációt! :) Viszont ami nekem sikerült, szerintem bárkinek sikerülhet! De ahogyan mondtam, kitartó munkával, fegyelemmel és figyelemmel! Úgy értem, figyelni kell a test jelzéseire! Tehát ha valamit megváltoztatsz, akkor meg kell nézni, hogy arra hogyan reagál a szervezet! No és természetesen időt kell hagyni mindennek! Anno, amikor az inzulint elhagytam, nálam is volt egy-két nap, amíg magasabb volt az érték, de aztán szépen beállt a rend! Aztán ugyanez volt a mozgással! Meg kellett tapasztalnom, hogy nekem melyik időszakban jobb, hasznosabba a mozgás és milyen mozgás segít - illetve mindegyik segít, csak másmilyen mértékben.

Mivel személyesen hatékonyabban tudnék segíteni, mondanám, hogy találkozzunk, de Páka igencsak messze van Bp-től :), úgyhogy nagyon jó lenne, ha Skype-on vagy MSN-en fel tudnánk venni a kapcsolatot, mert beszélgetni sokkal könnyebb, egyszerűbb és célravezetőbb, mint így írásban átadni az öt évnyi tapasztalatot illetve írásban ide-oda passzolni a kérdés-válaszokat! :)

Viszont első körben azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi volt az inzulinra állítás előtt a HgbA1c értéked?!

Illetve saját tapasztalatom alapján azt tanácsolnám, hogy a pékárukat el kell felejteni!!! Legalábbis az elején, aztán miután helyrebillen az egyensúly, akkor szép lassan, de csak kis mértékben be lehet iktatni az alacsony Ch-jú és GI-jű lisztek, pékáruk fogyasztását. Addig meg ki kell váltani valami mással a reggeli zsömlét, kiflit, kenyeret...stb, és ehhez is tudok segítséget nyújtani! Hiszen magam sem éhezem! ;-)

De nem akarok részletekbe belemenni, mert tényleg nagyon hosszúra nyúlna a levelem, úgyhogy majd Skype-on vagy MSN-en megbeszéljük a tudnivalókat! :)

További szép napot!

István

Ui: A felhasználó nevem azért FMoncsi néven fut, ugyanis mivel én látássérült vagyok, a leveleket a feleségem írja/olvassa, úgyhogy előre is elnézést mindenkitől, akit megtévesztett a név/aláírás különbözősége!
Kedves István!
Örülök, hogy írtál.
A HgbA1c értékem utolsó méréskor (március) 9,2 volt. Előtte évekig 7-7,1.
Eddig Diaprel MR 30mg 1x és Metfogamma 1000 mg 3x /nap szedtem, de nem igen diétáztam, csak annyiban, hogy a süteményeket, cukrot, csokit, stb kerültem, de másképpen nem diétáztam.
Amitől megijedtem, hogy a vesefunkcióim kezdtek beszűkülni, először 60 gfr alá, most meg márciusban 43 volt.
No, ettől megijedtem, döntöttem az inzulin mellett ( a metformin rombolja a vesét) és diétázok.
Amúgy én havonta járok Pesten, ott is dolgoztam vagy 10 évet a rendszerváltás után.
Jelenleg nyugdíjas vagyok, 69 éves és van négy unokám!!!!! Imádom őket.....
Add meg a skype címedet, hívni foglak.
Üdv: Ács Gyula
8956. Páka, Kossuth u. 53.
Tel: +3630/5196485
mail: gyulacs1@kelekabel.hu
 

gyulacs1

Új tag
Kedves Sanyi!
Én is erre gondoltam, köszönöm a segítségedet.
Talán újra el kellene kezdenem teljes kiőrlésű lisztből kenyeret sütni, mivel itt faluhelyen ( Pákai vagyok ) nem lehet másféle zsemlét kapni.
Üdv: Gyula
Nos, itt a következő gondom:
Elhatározásomnak megfelelően tegnap du. sütöttem egy kenyeret graham lisztből (2/3 rész graham+1/3 rész BL80 ), olyan receptem nincs, amivel tisztán grahamból tudnék sütni.
Ma reggel levágtam a kis végét, két szelet pulyka párizsival+tea (instant erdei gyümölcs+4 édesítő tabl)
és másfél órával később a vc. 14 felett. Lehet, hogy a zsemle még azért ennél jobb?
Teljesen tanácstalan lettem..... Nem jó kezdő inzulinosnak lenni!
 

borka

Őstag
Nos, itt a következő gondom:
Elhatározásomnak megfelelően tegnap du. sütöttem egy kenyeret graham lisztből (2/3 rész graham+1/3 rész BL80 ), olyan receptem nincs, amivel tisztán grahamból tudnék sütni.
Ma reggel levágtam a kis végét, két szelet pulyka párizsival+tea (instant erdei gyümölcs+4 édesítő tabl)
és másfél órával később a vc. 14 felett. Lehet, hogy a zsemle még azért ennél jobb?
Teljesen tanácstalan lettem..... Nem jó kezdő inzulinosnak lenni!

Milyenek a napi vc. értékeid???? Éjszaka 0-3 óra között szoktál-e mérni, mint új inzulinos???
Javasolnék egy kis olvasnivalót a kenyerekről és egyéb süteményekről.
http://diabforum.hu/xfa-blog-category/kenyerek-sütemények.13/view-entries
 

gyulacs1

Új tag
Milyenek a napi vc. értékeid???? Éjszaka 0-3 óra között szoktál-e mérni, mint új inzulinos???
Javasolnék egy kis olvasnivalót a kenyerekről és egyéb süteményekről.
http://diabforum.hu/xfa-blog-category/kenyerek-sütemények.13/view-entries
Igen, természetesen. Éjjel 2 és 3 óra között 5 közelében. Reggel 6,00-7,00 között felmegy 6-7 -ig, reggeli után 2 órával hirtelen 10-14 közé ment. De. 10-re újra 6 alatt, 11-re 4 vagy az alatti.
 

FMoncsi

Új tag
Kedves Sorstársak!

Szeretném megosztani Veletek a legfrissebb laborértékeimet, mert talán érdekes lehet számotokra is. Röviden az előzményekről csak annyit, hogy 2,5 éve napi 4x-i inzulinra akartak ráállítani, ennek ellenére viszont 2 éve már egyáltalán nem használok inzulint, és mégis ilyen eredményeket produkálok:

Éhgyomri vércukor: 5,4 mmol/l
HgbA1c (háromhavi vércukor): 5,29 %

Azt gondolom, hogy ez már elegendő bizonyíték arra, hogy ha valóban akarunk tenni magunkért, akkor elképesztő dolgokra vagyunk képesek! Ha bárkinek tudok segíteni az eredményeimmel, akkor szívesen megteszem. Keressetek hát bátra, vagy itt, vagy pedig az fx7407 (teljes név: Fülöp Mónika & István) Skype elérhetőségen.

További szép napot! :)

Üdvözlettel: István
 

borka

Őstag
Kedves Sorstársak!

Szeretném megosztani Veletek a legfrissebb laborértékeimet, mert talán érdekes lehet számotokra is. Röviden az előzményekről csak annyit, hogy 2,5 éve napi 4x-i inzulinra akartak ráállítani, ennek ellenére viszont 2 éve már egyáltalán nem használok inzulint, és mégis ilyen eredményeket produkálok:

Éhgyomri vércukor: 5,4 mmol/l
HgbA1c (háromhavi vércukor): 5,29 %

Azt gondolom, hogy ez már elegendő bizonyíték arra, hogy ha valóban akarunk tenni magunkért, akkor elképesztő dolgokra vagyunk képesek! Ha bárkinek tudok segíteni az eredményeimmel, akkor szívesen megteszem. Keressetek hát bátra, vagy itt, vagy pedig az fx7407 (teljes név: Fülöp Mónika & István) Skype elérhetőségen.

További szép napot! :)

Üdvözlettel: István

Kedves István!!!!
Gratulálok az eredményedhez.:cool:
Üdv:
Sándor
 

FMoncsi

Új tag
Kedves Sándor & Gyula!

Köszönöm az elismerő szavakat és örülök, ha példát tudok mutatni a saját utammal másoknak is! :)

Üdv, István
 

gyulacs1

Új tag
Mindenkinek! Aki tud olyan kenyérreceptet adni HM-1300-as sütőgéphez, amit mint cukorbeteg megsüthetek és megehetek anélkül, hogy a cukrom az egekbe menne, azt nagyon szívesen venném és megköszönném.
gyulacs1
 
Oldal tetejére