A keresés eredményei

  1. tímeácska

    Insulinpumpa

    Igaz, hogy Facebookon már elmondtam... De azért itt is! :) A szenzor 1 nap híján 7, azaz hét hetet bírt! ;) Február 15-től április 4-ig működött! Töltök majd fel képeket a szenzorról! Nem értem, hogy miért állítja a gondozó, hogy ha valami probléma lenne, nem tudnának segíteni...! Azt nem...
  2. tímeácska

    Insulinpumpa

    Szia! Igen, a Vibe IOB címszó alatt mutatja az aktív inzulin mennyiségét! ;) (Kezdő képernyő, felfele nyíl 1×, majd az OK gomb 2× lenyomása után hozzáférünk az IOB mennyiségéhez!)
  3. tímeácska

    mindenkinek

    Edukátorképző vagy edukátor továbbképző? Mert volt már ilyen is, meg olyan is, de a kettő nem ugyanaz! ;)
  4. tímeácska

    Insulinpumpa

    Amúgy, annyira "vacak" ez a pumpa, hogy immáron 1 hete magam is Animas Vibe pumpahasználó vagyok! :hurra:;):rolleyes:
  5. tímeácska

    Insulinpumpa

    Na, itt vagyok én is. "Az", aki a Diabetes Junior magazinba írta az inzulinpumpás cikket. Mi mindhárom pumpát használtuk, és ez alapján döntöttünk végül Bogi (a legifjabb pumpásunk a családban) esetében az Animas Vibe mellett. Sajnos, az a tapasztalat, hogy sok orvos úgy csinál, mintha nem is...
  6. tímeácska

    Vércukormérők

    Még egy fontos információ azoknak, akik OneTouch Select Mini cukormérőt használnak (továbbiakban csak OT Mini :) ), illetve, esetleg még csak gondolkoznak azon, hogy használnák: elérhető már a Mini letöltőkábele, szintén ingyenesen, a 06-80/019-653-as ingyenes zöld számon lehet megrendelni! ;)...
  7. tímeácska

    Vércukormérők

    Macikám, telefonon/e-mailen keresztül is tudsz igényelni ingyenesen OneTouch Select cukimérőt! Esetleg intézkedjek az érdekedben? :D ;)
  8. tímeácska

    Az AGP jobb mérési mód, mint a HbA1c?

    6,4% HbA1c mellett akár napi 100 perc hypo? Hát, ezért én ezt nem gondolnám... Hiszen, egy egészséges (nem diabéteszes) embernek 6,4%-nál alacsonyabb HbA1c szintje van - és nagy valószínűséggel nincs hypoja... Szerintem ez az egész "tanulmány" inkább csak a CGSM forszírozásáról szól - ami, mint...
  9. tímeácska

    Egészségügyi azonosító karkötő

    Nálunk minden diabosnak van egészségügyi azonosító karkötője! Máténak "dögcédulája" is van, amit suliban is a nyakában hord (kék). Egyáltalán nem idegen tőle, nem frusztrálja, hogy ott fityeg rajta!
  10. tímeácska

    Újdonságok

    Na, én is visszataláltam! Hát, fantasztikusan szépek lettünk! Remélem, hamarosan felpörög a DF (nekem nagyon tetszik a Diabfórum név, a DF rövidítés, meg ez a logo is - kék és narancssárga színekbe öltözött...! ;) )! Jó újra Itthon! :)
  11. tímeácska

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Csak pár sorban, a munkahelyet illetően: jó, ha tisztában vagytok azzal, hogy tekintettel arra, hogy Anna még csak 6 éves, és tartósan beteg, 10 éves koráig az egyik szülő alanyi jogon GYES-re jogosult. Gondolom, ez már folyamatban van. Ha nem, AZONNAL intézzétek a helyi MÁK-nál. A GYES...
  12. tímeácska

    Insulinpumpa

    Szia! A SmartPixen a beállításokat Internet Exporerrel lehet beállítani/átállítani! Firefoxszal nem! :-/
  13. tímeácska

    Inzulincsomó(k)

    Nagy valószínűséggel Gergőnél nem kifejezetten a NovoRapid okozta a csomókat. Vagyis, de, az, csak úgy értettem, hogy ha kezdetektől (több éven át) a Humalogot kapta volna Gergő, lehet, hogy annál is kialakult volna dystrophia. És akkor most NovoRapidot kapott volna. Arról nem írt a cikk...
  14. tímeácska

    Diabétesz tesztek, kérdőívek főiskolásoknak, egyetemistáknak

    Szeretném továbbítani Gacsal Szandra kérését: Kedves Mindenki!!! Nagyon szépen szeretnék megkérni Mindenkit, hogy legyen olyan kedves és töltse ki az alábbi kérdőívet, mellyel nagyban segítené a kutatómunkámat!!! A kérdőív nagyon rövid, egyszerű kérdéseket tartalmaz, anoním és tényleg csak...
  15. tímeácska

    Inzulincsomó(k)

    A gyors hatású inzulinanalógok és a lipoatrophia (zsírszövet-elhalás) (Kifejezetten Moncsi2011-nek ajánlanám figyelmébe!!!) Az injekció helyén jelentkező lokális zsírszövetvesztés, a lipoatrophia (lipodystrophia) a humán inzulinok bevezetése előtti időben meglehetősen gyakori jelenség volt; a...
  16. tímeácska

    Mindenkinek - inzulinok

    Találtam pár érdekes dolgot, hátha valakinek hasznára lesznek. Vagy csak érdekességnek is jók... :) 2011. decemberben publikált IDF/ISPAD útmutató írásából idézek pár mondatot. 1. A glargine inzulint (Lantus) naponta egyszer adagolják gyermekek és serdülők körében, de sok gyermek részére...
  17. tímeácska

    Cukorbeteg gyermek

    http://www.youtube.com/<wbr>watch?v=IdtRz0JTUBE&list=UUOiE2<wbr>yhJ3x8vYN2Fc4MchQw&index=26&fe<wbr>ature=plcp 7'58-nál kezdődik amin nekünk "érdekes" lehet! Emma pótuzsonnája...
  18. tímeácska

    Egészségügyi azonosító karkötő

    Ó, igen... A tavalyi Egy Cseppen találkozhattunk vele... Sajnos nekem úgy tűnik, teljesen inaktív az oldal... A webshopot is 2012. február 3-tól írják - már egy ideje elmúlt február 3, de semmi...
  19. tímeácska

    Insulinpumpa

    (Leginkább Kata figyelmébe ajánlanám... Persze, másnak is!:)) Egy 2007-es tanulmány szerint az Aspart inzulin (NovoRapid) kevesebb hypoglikémiát okoz, mint a Lispro (Humalog)! (Teki, ezt már mondtam Neked, de végre hivatkozást is találtam az akkor még csak feltételezésemre! TDK keretén belül...
  20. tímeácska

    mindenkinek

    Régebben beszélgettünk arról, hogy tudjuk, a máj raktároz cukrot (glikogén formájában), de azt nem tudtuk, hogy mégis mennyit? Nos, kb. 190 g CH-t bír tárolni a májunk... Most már ezt is tudjuk... :) Ez olyankor lehet fontos, amikor pl. hányás esetében az inzulin már bent van, de a kaja kint...
  21. tímeácska

    Egészségügyi azonosító karkötő

    Már olyan régen foglalkoztunk ezzel a témával... Gondoltam, egy kicsit felpezsdítem ezt a topicot! :) Volt (van) szerencsém belekóstolni a mentőzés világába...;) Érdekesen tapasztaltam, hogy még mindig mennyire nincs "forgalomban", "köztudatban" az egészségügyi azonosító karkötő. De nem hogy a...
  22. tímeácska

    mindenkinek

    Nem lehetséges, hogy egy kicsit több időt kellene kivárnod az inzulin beadása, és az evés között? A leglassabban a combból szívódik fel az inzulin. Leggyorsabban pedig hasból. A karból "közepes" gyorsasággal szívódik fel. Esetleg a tomport nem próbáltad még? Én mindenképpen azt javasolnám, hogy...
  23. tímeácska

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Van valaki, akinek az ovi/suli nem engedi meg, hogy otthonról vitt ebédet egyen a gyerkőc az adott intézményben? Éppen ma beszélgettem egy közegészségügyi-szakemberrel, akitől azt az infót kaptam, hogy az intézményen múlik, hogy a "külsős" kaját tudja-e külön helyen (a többi gyerek ételeitől...
  24. tímeácska

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Nahát, nem is vettem észre, hogy kérdeztél! Máskor kicsit hangosabban, ha kérhetném, tudod, a hallásom már nem a régi... :rohog: Szóval... Igen, megnyerték maguknak, de Máté osztálya (nagyon okosan) a "sok lúd disznót győz" elvét alkalmazva, megregulázták az újoncot! :):D;):cool: Egyelőre úgy...
  25. tímeácska

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Szia Cipócska! Kezdetben, ha a gyerekek cukortartalmú szirupos gyógyszert kaptak, én mindig valamelyik étkezésükhöz időzítettem a gyógyszer beadását - amennyiben nem kellett hosszabb időnek eltelnie a szirup beadása és az étkezés között. Így a szirup Ch-ját bele lehetett kalkulálni az étkezési...
  26. tímeácska

    mindenkinek

    Igen, és akkor majd úgy megyünk az orvoshoz, hogy - "Kedves Doktor Úr! Legyen szíves állítani egy kicsit a béta sejtjeimen, mert a programázással valami gond lehet, folyamatosan 10 körüli cukrokat mérek!" Vagy egyszerűen csak egy programot kapunk CD-n vagy DVD-n, hozzá egy adatkábelt, és a...
  27. tímeácska

    mindenkinek

    És akkor már "csak" az esetleges autoimmun folyamatot (folyamatokat) kell kiiktatni... Mert ameddig az dolgozik... :o De ez egy nem autoimmun eredetű diabétesz esetében eléggé kecsegtető!
  28. tímeácska

    mindenkinek

    Igen, valóban "mutogatni" kellene Áront a friss diabos gyerkőcöknek! :-) És nem csak a beszéde, annak stílusa ami hitelessé teszi Áront, hanem az, ahogyan a diabos dolgait kezeli! Kb. másfél hete Mátéval Herceghalmon voltunk egy rendezvényen, ahol Áronnal egy asztalnál ültünk. Hozták a...
  29. tímeácska

    mindenkinek

    Csak az esetleges félreértések elkerülése végett (:)): én is összességében elégedett vagyok azzal, hogy egy közszolgálati rádióban "helyet kaptunk", lehetőséget, hogy hallassuk a hangunkat. A riporter valóban nagyon segítőkész volt, tényleg segíteni akart! Én ezt nem is vitatom! De van még egy...
  30. tímeácska

    mindenkinek

    Csak titokban jelzem...: holnap délelőtt 10 órakor találkozom egy ismerősömmel, aki a minisztériumban dolgozik. Igaz, nem az egészségügyiben, de elég nagy ismeretséggel bír. Az analóg inzulin támogatásáról fogunk beszélgetni... Hátha...
Oldal tetejére