Insulinpumpa

tímeácska

Őstag
(Leginkább Kata figyelmébe ajánlanám... Persze, másnak is!:))

Egy 2007-es tanulmány szerint az Aspart inzulin (NovoRapid) kevesebb hypoglikémiát okoz, mint a Lispro (Humalog)! (Teki, ezt már mondtam Neked, de végre hivatkozást is találtam az akkor még csak feltételezésemre! TDK keretén belül foglalkoztunk ezzel, de még nem volt konkrét eredmény ezzel kapcsolatosan publikálva, ezért volt csak feltételezés - pusztán a statisztikára hagyatkozhattunk!) (Bode, BW: Use of rapid-acting insulin analogues in the treatment of patients with type 1 and 2 diabetes mellitus: insulin pump therapy vs. multiple daily injections. Clin Ther Suppl D: S135-144, 2007)
2010-es tanulmány szerint az inzulinpumpa kezelés alkalmazásakor is vizsgálták a bólusbeadás ideális időzítését. Az eredmények azt mutatták, hogy az inzulinpumpában a 20 perccel étkezést megelőzően adott bólus előnyösebb hatású a postprandualis (étkezés utáni) vércukorszintre, mint a közvetlenül az étkezés előtt vagy azt követően adott bólus. (Leginkább az étkezést követő hypoglikémia kialakulása miatt, majd az azt követő Somogyi-válasz miatt!)
Tapasztalatok?
 

poe

Őstag
Hasonlókat tapasztaltam, többszöri CGMS-nél is. Ugyanannál a kajánál az ugyanakkora mennyiségű, 15-20 perccel korábban adott inzulin korrekt emelkedést okozott, míg a közvetlen előtte adott hipert. Ha meg emeltem az adagon, akkor hipó volt utána. Mondjuk nálam napszaktól is függ, reggelente ez sokkal jellemzőbb, mint délben, vagy este.
 

lizzi

Őstag
Érdekes amit írsz Timi....én szinte mindig kaja után rögtön adom be az inzulint ,mert előre szinte sosem tudom ,hogy most éppen mennyit fogok megenni ,na nem azért mert zabálom ,hanem éppen ellenkezőleg néha azt hiszem ,hogy megeszem amit kitettem magamnak ,aztán mégsem,de létezik ,hogy az a pár perc 15-20 ilyen sokat számítana???
 

lizzi

Őstag
Mostanában jó sok fura dolog történik velem.....
2 napja 13 óra körül hipóztam ,hazajöttem a melóból és ebédeltem ,majd adtam be rá inzulint,kb. du. 16 órakor mértem:14,adtam be rá 2 egységet,jelzett a pumpa ,hogy kifogy az inzulin (20 U van még) majd elmentem Karoláért az oviba .Hazajöttünk és egyre s.arabbul voltam ,a fene se gondolta ,hogy a cukrom, miatt.Fél 6 kor már 26 volt a cukrom ,nem értettem mi van ,adtam be 2 U inzulint ,de fél 7 kor már 30 volt...ekkor gondoltam megnézem már azt a pumpát ,hát képzeljétek el egy csepp inzulin sem volt benne és lecsatlakoztattam és próbáltam újra adagolni és simán ment mintha adna be ,de semmi nem jött ki belőle ,mivel nem is volt benne ,de jelezni semmit nem jelzett.....ekkor adtam már be pennel 4 U inzulint de még kúszott egy picit 31,7-ig aztán pár óra múlva már ,,csak" 27 volt ,hát nem vagyok ettől most boldog ,mert nemsokára pumpaváltás ,de ez a pumpa még csak 4 éves és már másodszor játssza ezt el velem.....
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Timi, miért van kevesebb hipo a Novorapid használata során? Nincs ennek a dolognak egy olyan oldala is, hogy lassabban is kezd el felszívódni, mint a Humalog? Nem azért okoz több hipót a humalog, mert hirtelen, gyorsabban szívódik fel?

A másik jelenségnek meg mi lehet az oka? Nem az, amit Poe is írt, hogy ha közvetlen kaja előtt (vagy után) ad az ember inzulint, akkor többet kell adnia (nyilván ezt megszokta az adott illető, tehát neki a 10gr Ch-hoz adott inzulinja ehhez az adási módhoz van mérve)?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Lizzi, szegény, 30-as cukor? Nagyon rosszul lehettél! sajnálom :( Remélem, az új pumpáddal nem lesz ilyen!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
2010-es tanulmány szerint az inzulinpumpa kezelés alkalmazásakor is vizsgálták a bólusbeadás ideális időzítését. Az eredmények azt mutatták, hogy az inzulinpumpában a 20 perccel étkezést megelőzően adott bólus előnyösebb hatású a postprandualis (étkezés utáni) vércukorszintre, mint a közvetlenül az étkezés előtt vagy azt követően adott bólus. (Leginkább az étkezést követő hypoglikémia kialakulása miatt, majd az azt követő Somogyi-válasz miatt!)
Tapasztalatok?
Háát, tehetek egy próbát, hogy egy kicsit kivárok az bólus adagolás, és kaja között. Legfeljebb 10 perccel kezdem a kísérletet. Köszi az infot, valahol ott van a megoldás, és lehet, hogy ez lesz az. :dr_24:
 
Sziasztok!

Vannak újabb tapasztalatok a fém kanülről? Csongornál rendszeres a kanül elhajlás/görbülés. Megoldást jelenthetne a fém kanül? Nagyon sokat mozog, focizik, teniszezik stb. mint egy átlagos 10 éves fiúgyerek. Kanült 2 naponta cserélünk. Szúrjuk karba, farba, combba. A pocakot azért nem használjuk, mert ott még ennél is gyakrabban van hajlás. Jelenleg úgy minden második lesz ilyen. Eléggé el vagyok már keseredve ettől. Ja és 90 fokos 8mm-est használ. Próbáltuk a 45 fokost, de azt nem szereti.

Előre is köszi a hozzászólásokat!

Gyöngyi
(Combo, Apidra)
 
Sziasztok!

Vannak újabb tapasztalatok a fém kanülről? Csongornál rendszeres a kanül elhajlás/görbülés. Megoldást jelenthetne a fém kanül? Nagyon sokat mozog, focizik, teniszezik stb. mint egy átlagos 10 éves fiúgyerek. Kanült 2 naponta cserélünk. Szúrjuk karba, farba, combba. A pocakot azért nem használjuk, mert ott még ennél is gyakrabban van hajlás. Jelenleg úgy minden második lesz ilyen. Eléggé el vagyok már keseredve ettől. Ja és 90 fokos 8mm-est használ. Próbáltuk a 45 fokost, de azt nem szereti.

Előre is köszi a hozzászólásokat!

Gyöngyi
(Combo, Apidra)

...és ismét. Délelőtt 11-kor cseréltünk kanült, mert elhajlott. Cukor: 22,1. Délre sikerült némileg leküzdeni, vacsoránál 5,8 volt. Örültünk nagyon. Lefekvés előtt: 17,2. Kanül be, régi ki,... megint meghajlott. Nagyon elegem van már. Pennel a legmagasabb cukor 15 volt, akkor is csak azért, ha néha behipózott. Pumpa mellett meg szinte mindennaposak a 17-21-es cukrok, mert elhajlik a kanül!!!!
 

krisz_2011

Aktív tag
...és ismét. Délelőtt 11-kor cseréltünk kanült, mert elhajlott. Cukor: 22,1. Délre sikerült némileg leküzdeni, vacsoránál 5,8 volt. Örültünk nagyon. Lefekvés előtt: 17,2. Kanül be, régi ki,... megint meghajlott. Nagyon elegem van már. Pennel a legmagasabb cukor 15 volt, akkor is csak azért, ha néha behipózott. Pumpa mellett meg szinte mindennaposak a 17-21-es cukrok, mert elhajlik a kanül!!!!

Szia! Miért nem szereti a 45 fokost? Nálunk ez tökéletes megoldást jelent, ha kivételnél látjuk, hogy el is hajlott, akkor is hibátlanul adagolta az inzulint.
 
...és ismét. Délelőtt 11-kor cseréltünk kanült, mert elhajlott. Cukor: 22,1. Délre sikerült némileg leküzdeni, vacsoránál 5,8 volt. Örültünk nagyon. Lefekvés előtt: 17,2. Kanül be, régi ki,... megint meghajlott. Nagyon elegem van már. Pennel a legmagasabb cukor 15 volt, akkor is csak azért, ha néha behipózott. Pumpa mellett meg szinte mindennaposak a 17-21-es cukrok, mert elhajlik a kanül!!!!

Nekünk is jobban bevált a 45 fokos kanül de nekem is sokáig nem engedte használni a gyerek aztán miután nekem is hasonló problémáim voltak (igen magas cukor értékek! bár a kanül nem mindig hajlott el de annak ellenére a vc. magasak voltak!) "bekeményítettem" :) és kipróbáltuk a 45 fokost, sokkal jobbak lettek az értékek. De itt is van hogy görbén veszem ki a kanült de attól az értékeinket nem befolyásolta. (Vannak azért nekünk is értelmetlen magas értékek!! de nem mindennaposak!! De kezdetben -pumpa használatra gondolok- sokkal több volt nekünk is!! de én azért nem minden esetben kaptam ki a kanült rögtön!! Vártam és ha 2 óra műlva plusz egységgel esetleg bázis emelés mellett is csak felfelé megy akkor cserélünk/-tünk)
A 45 fokos szerintem jobban besimul a bőre alá a így lehet, hogy jobban felszívódik nem "dugul" el!
DE a 45 fokos kanül egy kicsit nekünk nagyobb heget hagy pláne ha belövővel lövöm be ezért én beleteszem a belövőbe de nem húzom fel csak tartom kézzel és így óvatosan tudom beszúrni!! Mi most azzal küzdünk, hogy más területeket is kipróbáljunk mert régen csak a hasába engedte de egyszer végre rávettem a popsija felső részére és azóta nem hajlandó engedni a hasát!!;) Hát ez van!! Ilyenek ezek a gyerkőcök!!
Egyszóval én is azt tanácsolom próbáljátok ki a 45 fokos kanült. Nektek mi a baj vele??
 
Köszi a válaszokat! Az a helyzet, hogy kb. 3x próbáltuk a 45 fokost, azzal nem volt baj, de Csongor azt mondja, hogy az "baromira" fáj. Nem tudom. Az biztos, hogy elég nehéz rávenni őt új dolgokra, pedig eddig még csak jó tapasztalatai voltak. Pl. nem akarta popsiba szúrni ő sem. Hallani sem akart róla. Sok rábeszélés után sikerült és azóta imádja. Pumpát sem akart, most azt is imádja.
A kanülöket egyébként a comjába saját maga szúrja kézzel és nekünk sem enged belövőt használni sehol.
Szerintem felhívom a területi képviselőnket és kérek azért pár 45 fokos kanült. Hátha....

Egyébként nem szoktam rögtön "kikapni" a kanülöket én sem. 15-16-os cukinál még én is számításba veszem, hogy lehetett egy hipó is, de 18-20-nál (sőt 24!) már nem várok.
 

krisz_2011

Aktív tag
Köszi a válaszokat! Az a helyzet, hogy kb. 3x próbáltuk a 45 fokost, azzal nem volt baj, de Csongor azt mondja, hogy az "baromira" fáj. Nem tudom. Az biztos, hogy elég nehéz rávenni őt új dolgokra, pedig eddig még csak jó tapasztalatai voltak. Pl. nem akarta popsiba szúrni ő sem. Hallani sem akart róla. Sok rábeszélés után sikerült és azóta imádja. Pumpát sem akart, most azt is imádja.
A kanülöket egyébként a comjába saját maga szúrja kézzel és nekünk sem enged belövőt használni sehol.
Szerintem felhívom a területi képviselőnket és kérek azért pár 45 fokos kanült. Hátha....

Egyébként nem szoktam rögtön "kikapni" a kanülöket én sem. 15-16-os cukinál még én is számításba veszem, hogy lehetett egy hipó is, de 18-20-nál (sőt 24!) már nem várok.

A lányomnak is volt "nagyon fáj" megjegyzése a legelején, de úgy tűnt, hogy ez leginkább a rettentő hosszúnak kinéző tű látványa idézi elő, nem a tényleges érzés. Ezt úgy hidaltuk át, hogy eleinte én lőttem be, ő oda sem nézett. Fokozatosan vette át, néhány hét alatt.
A fém kanülről csak olvastam, amerikai fórumon. Akinek van, szereti, de megjegyezték, hogy ha izmot talál el, akkor az valóban fájdalmat okoz. Vékony és/vagy sokat sportoló gyerekeknek mindenhol a 45 fokost javasolták inkább. A gyerekemnél még a csípő környéke vált be nagyon szúrásra alkalmas helyként.
 
Beszéltem délután a területi képviselőnkkel és azt mondta, hogy pont emiatt a probléma miatt piacra dobják a 6 mm-es 90 fokos kanülöket. Talán jövő év elején már nálunk is kapható/felírható lesz. Február 19-én kell mennünk kontrollra, akkor lesz recept felírás is. Reménykedek...!
Addig meg igyekszünk popsit használni, amennyire lehet.
 

borka

Őstag
Beszéltem délután a területi képviselőnkkel és azt mondta, hogy pont emiatt a probléma miatt piacra dobják a 6 mm-es 90 fokos kanülöket. Talán jövő év elején már nálunk is kapható/felírható lesz. Február 19-én kell mennünk kontrollra, akkor lesz recept felírás is. Reménykedek...!
Addig meg igyekszünk popsit használni, amennyire lehet.

Szia Gyöngyös76!
Írtam neked privit!. Nézd meg az értesizéseidet!
S.
 

emi76

Új tag
Sziasztok, a combosokat kérdezem a smartot felteszem leolvasásra nem tudom a beállítást használni és csak 2 hetet tudok így beolvasni, ötlet? vayg én csinálok valamit rosszul? köszi Emi
 
Sziasztok, a combosokat kérdezem a smartot felteszem leolvasásra nem tudom a beállítást használni és csak 2 hetet tudok így beolvasni, ötlet? vayg én csinálok valamit rosszul? köszi Emi

Szia!
A Vércukomérők fórumra írtam egy bejegyzést, amit talán érdekes lehet:
http://drinfo.hu/forum/vercukormeres/21-vercukormerok.html#post91967

Főleg az "Accu-Chek Smart Pix Software" miatt idézem ide, mert szerintem sokkal jobb, mint a Smart Pix beépített programja, vagy a Smart Pix Pocket Tool.
Ez is a Smart Pix-et használja, mint kiolvasóeszközt, de megjegyzi a régi méréseket is, és sokkal könnyebben használható.
Gyakorlatilag nem kell telepíteni, csak felmásolni a gépre.
Be tudja importálni a Smart Pix Pocket Tool ".dia" naplóját, és egyszerre több személyt is tud kezelni.
Ja, persze teljesen ingyenes, és nincs tele reklámokkal.
Na, nem ragozom tovább, szerintem érdemes kipróbálni, az egyik legjobb szoftver a piacon.

Hátránya: csak Accu Chek készüléket tud felolvasni, és nincs lefordítva magyarra. (Az utóbbi miatt nem hozták be hivatalosan Magyarországra, de a német honlapról simán letölthető.)

Üdv:
Zöldfülü
 
Oldal tetejére