Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Fiúk, Lányok, Mindenki!

Csigu (alias Tímeácska) üzeni, hogy aki teheti, az holnap 9:00-kor hallgassa a Kossuth rádiót, mert az inzulin problémákkal kapcsolatos vita fórum lesz. A mi Csigunk mellett megszólal Kautzky tanár úr is.

Szóval ha csak egy módotok lesz rá, akkor holnap hallgassátok a rádiót.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Még egy fontos info Csigutól:

A műsorba (de nem az élő adásba) van lehetőség sms-t küldeni, kérdés, vélemény, hozzászólás, akármi.

az sms szám: +36 30 900 0666

vagy aki ismeri Tímeácska emilcímét, akkor oda is lehet üzit, véleményt, kérést írni, és ő továbbítja a műsorba,

vagy stefanits.csaba@radio.hu emilcímre, ha valakinek ez szimpibb.
 

emi76

Új tag
Szia, bocsi, hogy nem jelentkeztem, de nem jártam a honlapon.Szóval a pumpacentrumba mentem, új pumpa miatt, ott ajánlotta a főorvos doki, mert náluk ezt használják sokan, kérdezte, hogy feltétlenül ragaszkodom-e az akkori pumpámhoz, mondtam, hogy nem, ha jobb szívesen váltok,hogy egy feltételem volt, hogy drágább ne legyen.
Ezek után a koordinátor megkeresett a roche-tól és megnéztem illetve próbálgattam a pumpát, akkor döntöttem el, váltok.
most egy hete használom, eléggé fura, de ez azért van mert 6 évig egy teljesen mást medtroicost használtam.Ha kérdésed van, nyugodtan írj, szia
 

matiz

Új tag
Szia, bocsi, hogy nem jelentkeztem, de nem jártam a honlapon.Szóval a pumpacentrumba mentem, új pumpa miatt, ott ajánlotta a főorvos doki, mert náluk ezt használják sokan, kérdezte, hogy feltétlenül ragaszkodom-e az akkori pumpámhoz, mondtam, hogy nem, ha jobb szívesen váltok,hogy egy feltételem volt, hogy drágább ne legyen.
Ezek után a koordinátor megkeresett a roche-tól és megnéztem illetve próbálgattam a pumpát, akkor döntöttem el, váltok.
most egy hete használom, eléggé fura, de ez azért van mert 6 évig egy teljesen mást medtroicost használtam.Ha kérdésed van, nyugodtan írj, szia
Szia!
Köszi, mivel több vagy kevesebb, mint a medtronicos? Én is azt használom...
Tapasztalat?
Köszi
 

emi76

Új tag
Szia, amivel több: a vércukormérője maga kalkulálja amegadott szénhidrát alapján és az aktuális vércukor szerint a bólust, valamintminden adatot jegyez, amit rögzítesz benne, pl. étkezés előtti, vagy volt –e mozgásstb. Megmutat tendenciákat, összesít. Két fajta bólus van. kiterjesztett éskombinált, valamint a bólust , ha arról van szó tizedes mennyiséget is be tudokadni, tehát pl.4,7.<o:p></o:p>
A pumpát be tudom állítani, hogy rezegjen vagy csengjen,vagy mindkettő. Tök jó, hogy teljes változtatásokat tök pontosan betudokállítani, mondjuk 6, 12-től 8, 43-ig.<o:p></o:p>
Ami rossz: hát a szerelék egyenlőre nem szimpatikus, tökhülyén van megcsinálva, hogy minden szétszedhető, mert felszívásnállevegőbuborék könnyen belemehet, pedig én 31 éve szívogatok. De persze jó ishogy minden szétszedhető, mert külön is cserélhető az éppen aktuális része. Hátennyi röviden, egyenlőre nem bánom, de nehezen szokom meg és most kezdemmegérteni a buborékokra panaszkodóanyukákat. szió<o:p></o:p>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bocsi, nem értem miért mosta össze a gépem a szöveget több helyen.
Semmi gond, értjük amit írni szerettél volna.:)
Viszont ezt a mondatot nem értem, nem tudom értelmezni a számokat: "Tök jó, hogy teljes változtatásokat tök pontosan betudokállítani, mondjuk 6, 12-től 8, 43-ig.>>" Ebben segítsél léccike, hogy itt milyen beállításra gondoltál?

A szerelékeket biztosan meg fogod szokni, én 8 éve ezt használom. Nekem valószínű a Medtronicos szerelékek lennének furák, minden megszokás kérdése.
 

matiz

Új tag
Szia, amivel több: a vércukormérője maga kalkulálja amegadott szénhidrát alapján és az aktuális vércukor szerint a bólust, valamintminden adatot jegyez, amit rögzítesz benne, pl. étkezés előtti, vagy volt –e mozgásstb. Megmutat tendenciákat, összesít. Két fajta bólus van. kiterjesztett éskombinált, valamint a bólust , ha arról van szó tizedes mennyiséget is be tudokadni, tehát pl.4,7.<o:p></o:p>
A pumpát be tudom állítani, hogy rezegjen vagy csengjen,vagy mindkettő. Tök jó, hogy teljes változtatásokat tök pontosan betudokállítani, mondjuk 6, 12-től 8, 43-ig.<o:p></o:p>
Ami rossz: hát a szerelék egyenlőre nem szimpatikus, tökhülyén van megcsinálva, hogy minden szétszedhető, mert felszívásnállevegőbuborék könnyen belemehet, pedig én 31 éve szívogatok. De persze jó ishogy minden szétszedhető, mert külön is cserélhető az éppen aktuális része. Hátennyi röviden, egyenlőre nem bánom, de nehezen szokom meg és most kezdemmegérteni a buborékokra panaszkodóanyukákat. szió<o:p></o:p>

Szia!
1, ez egyezik az eddig szerintünk számolt ill. korrigált értékkel?
Te e szerint adod is ill. bevált a gép számítása?
Bólusok között mi a különbség?
Én ezzel is tudok (Paradigm minimed) akár 0.1 bólust adni.
Ez is rezgésen van, mert bocs de a bugyimban hordom. :)
Na ezt én sem értem - Tök jó, hogy teljes változtatásokat tök pontosan betudokállítani, mondjuk 6, 12-től 8, 43-ig.>>
Mondjuk nekem pl. egy csomó szerelék madzag" megmaradt, mert alig esik egybe, hogy akkor fogy el az inzulin, mikor cserélni kell, így rakosgatni kellett, hogy minden legyen kéznél, ha kell. Ezt nem bánnám...
Ezeknek milyen áruk van?
Ja és a vércukormérőnek+ belevaló csíknak?

köszi
 
Sziasztok!
Nekünk még nincs pumpák most harcolok,hogy kapjunk. Lenne pár praktikus kérdésem.
- mennyire zavaró a szerelék?
- este zuhanyozáskor le kell venni és újra szúrni ?
- új vércukor mérő is kell hozzá? mi Optimumot használunk, de van AccuChek-em is?

6,5 éves kislányom van, 1 éve diabos
 

poe

Őstag
Szia!

- Szerintem nem zavaró, az alvástól tartottam, de már az első éjszaka úgy telt, hogy észre sem vettem.
- Nem kell levenni. A pumpa lecsatlakoztatható a kanülről, illetve visszacsatlakoztatható bármennyiszer. Szúrni 2-4 naponta kell, vagy ha valami gond van (pl begyullad a kanül stb., ilyesmi egyébként ritkán fordul elő)
- Nem feltétlen kell hozzá új vc mérő, bár van olyan pumpa (épp az AccuCheck, legalábbis nálunk csak ez hozzáférhető), ami a hozzá tatozó mérővel távirányítható.
 
Sziasztok !

Szeretném kérdezni hogy olvasgattam a régebbi hozzászólásokat és arról a vízálló tokról érdeklődnék amit poe rakott fel képekkel hogy az szerintetek jó lehet?Köszönöm a válaszokat!
:)
 

emi76

Új tag
Sziasztok, combosokat keresek, a problémám a kanul mellett kifolyik az inzulinom, tehát a ragasztás és kanul között folyik a 2 naptól az inzulin, nem a ragsztásnál és, ha kihúzom, nincsen elferdülve a kanul, teljesen elvagyok keseredve, légyszi, ha volt valakinek ilyen problémája írjon nekem, köszi
találkoztatok valaki ilyen problémával?????
 
Szia!

Nemrég velem is volt ilyen. (AC Tenderlink 13mm-t használok.) A bázis rendesen bement, de amikor bólust adtam, éreztem, hogy a kanül körül valami "vizes". Utána jó fel is ment a cukrom. A következő étkezésnél megint, úgyhogy azonnal kanült cseréltem. A kanülön nem látszott semmi probléma. Máshova szúrtam át, és azóta nincs gond.
Tippek:
- Vagy maga a kanül sérült (pl. el van törve a cső az bevezetésnél.) Ezt nehéz észrevenni, de ha már a harmadik helyre szúrod, akkor próbálj egy teljesen új doboz kanült felbontani.
- Vagy nem megfelelő helyre szúrod be (pl. túl laposan, és nem a bőr alá, hanem a bőrbe megy.), és az inzulin kifolyik a tű mellett. Próbálj máshova szúrni. Legbiztonságosabb a hasba.
- Lehet, hogy beszúrás közben megsérül a kanül, de ha gyakorlott vagy, akkor ez nem valószínű.
- A csövet is kicserélted? Lehet, hogy a cső vége nem jól csatlakozik a kanülhüz, és ott folyik mellé?

Ez a probléma minden kanülnél jelentkezik a második napon? Vagy eddig nem olt ilyen gondod, csak most először?

Mindenesetre ha mellé folyik, akkor sűrűn ellenőrizd a cukrodat (ne csak étkezés előtt), éjjel is.

Üdv:
Züldfülü
 

emi76

Új tag
Szia,flexlinket használok, azért nem tudok sokkal korábbról nyilatkozni, mert eddigmedtronicos voltam és ott soha nem volt ilyen problémám. Kb. ez volt 4 alkalomaz írásomig, de az a probléma, hogy amit tegnap cseréltem az már ugyan ilyenproblémát mutat. Minden alkaommal egyébként hason volt szúrva. Okés, hogyfelrakok egy ujjat, csak, ha két napot sem bír ki akkor hamar elhasználom aszerelékeimet. Jó ötlet a vezeték kifogom most azt is cserélni, köszi szépen,egyébként most ez a 6 év vége, hogy használok pumpát, de ilyen problémám nemvolt mondom a régivel ezt pedig kb egy bő hónapja használom. Vércukrot ellenőriztem,de h már egy picit rosszabb szorul a gyomrom. Aranyos volt egyébként aképviselő, és nem sokára találkozunk, a "rossz" szerelékeket pedigcseréli, hál isten mert nem tudom mi lenne, köszi még egyszer<o:p></o:p>
 
Oldal tetejére