Insulinpumpa

Közel négy éve használok Spirit pumpát. Technikai probléma - mostanáig - nem volt. Amikor távolabbi országba mentem nyaralni, készségesen és ingyen adtak tartalék pumpát, hiszen repülővel nem lehet hazaugrani. Eleinte volt klubprogram, étkezési használati tanácsokat kaptunk mások tapasztalatai alapján. De ez régen volt.
A pumpánál és a vele együtt kapott Accu-Chek Aktív mérőnél szinte egyszerre történt, hogy napsütés miatt beégett a kijelzőt védő lap, ami kicsit rontotta a láthatóságot. Ettől még használatra alkalmas maradt mindkét készülék.
Tavasszal majd én is Combót szeretnék.
 
Szia Kata!

Köszi a válaszod! Én már annak idején, amikor még PEN-es volt Csongor, felvetettem ezt a dietetikusunknak, de ő azt mondta, hogy biztosan nem a korpás zsemle a hibás a magas cukikért. Akkor most megmutatom neki, hogy lám, ilyen is van, a szenzoron szépen látszik.
Lehet, hogy félreérthető voltam, a széltől magas cukrok lesznek sajna, 15 alá olyankor szinte nem is tudjuk vinni.

Gyöngyi
(Roche: Combo, Apidra)
 
Szia!

Katát talán az zavarta meg,hogy az ő válasza előtt én is válaszoltam neked a "szél kérdésre" és az én fiam folyamatos HIPO val reagálja le a szelet..........
Szép hétvégét!

Szia Kata!

Köszi a válaszod! Én már annak idején, amikor még PEN-es volt Csongor, felvetettem ezt a dietetikusunknak, de ő azt mondta, hogy biztosan nem a korpás zsemle a hibás a magas cukikért. Akkor most megmutatom neki, hogy lám, ilyen is van, a szenzoron szépen látszik.
Lehet, hogy félreérthető voltam, a széltől magas cukrok lesznek sajna, 15 alá olyankor szinte nem is tudjuk vinni.

Gyöngyi
(Roche: Combo, Apidra)
 

emi76

Új tag
Sziasztok, köszönöm szépen a hozzászólásokat, sajnos próbáltam én is utána olvasni a neten, lehet, hogy balfék voltam, de túl sok mindent nem találtam, hát 13-án találkozom a koordinátorral valószínű többet fogok tudni.köszi Emi
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!

Lehet, hogy félreérthető voltam, a széltől magas cukrok lesznek sajna, 15 alá olyankor szinte nem is tudjuk vinni.

Gyöngyi
(Roche: Combo, Apidra)

Szia!

Katát talán az zavarta meg,hogy az ő válasza előtt én is válaszoltam neked a "szél kérdésre" és az én fiam folyamatos HIPO val reagálja le a szelet..........
Szép hétvégét!
Köszi az infokat. Igen, valóban megzavart. Innen is látszik, hogy egy adott jelenséget mindenki másképp reagál le. Az a legneccesebb, amikor valaki produkálja az alacsony és magas cukikat is, azt nagyon nehéz lekövetni és ezáltal kivédeni is. Amit én eddig kitapasztaltam, pl a szél esetében, hogy a légnyomásváltozás iránya határozza meg, hogy le, vagy fölviszi a cukrot. A rossz a dologban, hogy nem előre lehet kalkulálni (bár az sem lenne egyszerű est), hanem amikor már javában esik vagy emelkedik a légnyomás. Ráadásul nem minden légnyomásváltozásnál borul a cukor. Nincs már megoldás, a felborult cukrot kell valahogy korrigálni, de ez elég necces, mert nem diéta hibáról van szó, és ha megfordul a szél, vagy a légnyomás iránya, akkor a korrekció máris túlzó lehet, ha pedig nagyon óvatos a korrekció, akkor meg lehet, hogy kevésnek bizonyul.
Szerencsére én már nem reagálom le olyan hevesen a frontokat, mint régen, de anno nagyon sokat szerencsétlenkedtem miatta. Hogy mi változott? Nem tudom, mint ahogy azt sem tudtam, hogy rám miért voltak olyan erős hatással. Van aki meg sem érzi a frontokat, más meg nem tud semmit tenni elenne, csak hintázik a cukra. Ez olyan, mint hogy valakinek sohasem fáj a feje a frontoknál, más meg szenved tőle, és még a bogyókat is veszi be rá, a frontnak el kell vonulnia, hogy rendbe jöjjön. Tegnap pl. kénytelen voltam bevenni egy fejfájás bogyót, pedig én nagyon gyógyszer ellenes vagyok. Érdekes módon a cukrom meg rendben volt, nem voltak "érthetetlen" hiperek vagy hipok.
 

Mugi80

Új tag
Sziasztok!A kislányom 10 hónapja diabos és most 28-án jár le a pumpa 3 hónapos kipróbálási ideje viszont a cukrai nagyon kaotikusak.Néha már azt sem tudom,hogy mit csináljak?Lehet,hogy most fogy el a saját inzulin termelése és pont rosszkor döntöttünk így?Előre is köszönöm
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!A kislányom 10 hónapja diabos és most 28-án jár le a pumpa 3 hónapos kipróbálási ideje viszont a cukrai nagyon kaotikusak.Néha már azt sem tudom,hogy mit csináljak?Lehet,hogy most fogy el a saját inzulin termelése és pont rosszkor döntöttünk így?Előre is köszönöm

Szia!
Először is nyugodj meg. Gondolom, most fogtok visszamenni a kezelőorvosotokhoz konzultációra és HbA1c mérésre. Lehet, hogy ez utóbbi nem is lesz olyan szörnyű és azért az orvos is fog tanácsot adni. Pennel sokkal nehezebb a változásokat követni, mint a pumpával, de tény, hogy az embernek kicsit át kell állítania a gondolkodását. Hány éves a gyermeked? Írtátok a cukrait, hogy mikor mit és mennyit evett? Az inzulinszükséglet bizony növekedhet, nem lesz mindig olyan egyenletes a cukra sem, mint a betegség kezdetén volt. Nő, változnak a hormonjai, az időjárás, a frontok, a lelkiállapot. Folyton alkalmazkodni kell, de hidd el, belejöttök majd és azt is hidd el, hogy a pumpa jó döntés volt.
 

tubi

Aktív tag
szia! a pumpa szerintem mindig jó döntés, biztos, hogy jobb lesz, mint pennel (mondom ezt úgy, hogy az én fiam penes, de mivel jók a cukrai, nem pumpázunk még). a saját inzulintermelés megszűnése egy átmeneti állapot, bezavarhat, én még most sem tudom megmondani, a fiamnak van-e sajátja, de pl az utóbbi 2 hétben neki is megnőtt az inzulinigénye, növeljük is, hogy ehessen, amennyit akar (vékonyka, úgyhogy a kajaigényt mimdig igyekszünk kielégíteni). ahoyg Krisz is írta, csak rövid időszakra fog normalizálódni, mindig lesz valami, amit majd vagy kitaláltok, hogy mi, vagy nem, de sose számíts állandó 4 és 8 közötti cukrokra... erre max törekedni lehet és kell is. a pumpával sokkal könnyebb lesz finomhangolni. ahogy a többiek tapasztalatát olvasom, egy átmeneti megszokási időszak után sokkal könnyebb lesz majd, mint pennel. szóval türelem és meglesz a rózsa is ;)
 
Sziasztok!A kislányom 10 hónapja diabos és most 28-án jár le a pumpa 3 hónapos kipróbálási ideje viszont a cukrai nagyon kaotikusak.Néha már azt sem tudom,hogy mit csináljak?Lehet,hogy most fogy el a saját inzulin termelése és pont rosszkor döntöttünk így?Előre is köszönöm

Sziasztok!

Csongor május óta pumpás. Az eleje nagyon jól ment, de most elbizonytalanodtam. Kértem szenzort egy hétre, hogy megnézzük, hogy mi lehet a baj, mert az éjszakákkal nem voltam kibékülve. Pont tegnap mentem vissza a kórházba kiértékelni az eredményeket. Főorvosnő meg volt elégedve, mert az derült ki, hogy inkább rejtett hipok lehetnek a háttérben és először ezt kellene kiküszöbölni. Így csak a tízóraihoz számolandó inzulin szorzóját csökkentjük egy picit, ill. mozgásokhoz enni kell még akkor is, ha leveszi a pumpát.
Amit a Főorvosnő még mondott és ezzel ismét helyrerakta az önbizalmamat az a következő volt: "Higgye el, hogy nem az a lényeg, hogy a gyereknek néha felmegy a cukra, hanem az, hogy jól tudnak a váratlan helyzetekre reagálni és okosan használják a pumpát. Ahhoz, hogy mindig jó cukra legyen a gyereknek, sok tényezőt kell összehangolni, pl. pontosan kiszámolni a szénhidrátot, jól megbecsülni, hogy az mennyi idő alatt szívódik fel, volt e mozgás, van e front, milyen a gyerek hangulata. Igazából, úgy kellene gondolkodni, mint egy Bétasejt. De mi nem vagyunk Bétasejt!..." :)

Csongor nagyon szereti a pumpáját, sokkal szabadabb vele az élete. Ez a lényeg. A többit pedig majd megtanuljuk és kitapasztaljuk!

Jó cukikat és kitartást kívánok!

Gyöngyi
(Roche: Combo; Apidra)
 

emi76

Új tag
Sziasztok, hát megismerhettem a a Combo pumpát és a döntésem is gyorssá vált, mert a pumpa nagyon jó, sokkal többet tud mint a medtronicos. Ráadásul a koordinátor személyisége is nagyon kedves és kellemes volt, egyértelmű, hogy kapcsolatot tart a jelenlegi pumpa használokkal is. Kb. 2 hét és meglesz a pumpa, írni fogok róla, kiváncsi vagyok, hogy a gyakorlat is igazolja-e a feltétlezésemet.:hurra:

Kedves Kisgyermekes Anyukák! szerintem nekeseredjetek el!!!!!én 3 éves voltam amikor cukros lettem, és kkor még nem volt pumpa, de toll sem, és most itt vagyok 37 évesen szövödmények nélkül, hála a lelkiismeretes édesanyámnak aki oda figyelt rám, de túlzásba soha nem vitte, minden rendeződik és bele kell mindenkinek jönnie!!!:)
 
Sziasztok!

Megőrülök már a légoszlopok ,légbuborékok jelenlététől.
Napi szinten megkeserítik az életem.
Megpróbálok egy képet becsatolni,nem tudom,h sikerül-e...
Segítsetek légyszives,mi a fenét csinálok rosszul??

Annyit szeretnék még hozzátenni,hogy a tartályom feltöltés után kristálytiszta,bubi mentes.
1 tartályt 2-3 napig használok.

Köszönöm!!
 

Csatolások

  • szerelek.jpg
    szerelek.jpg
    193.1 KB · Olvasás: 18
Sziasztok!

Megőrülök már a légoszlopok ,légbuborékok jelenlététől.
Napi szinten megkeserítik az életem.
Megpróbálok egy képet becsatolni,nem tudom,h sikerül-e...
Segítsetek légyszives,mi a fenét csinálok rosszul??

Annyit szeretnék még hozzátenni,hogy a tartályom feltöltés után kristálytiszta,bubi mentes.
1 tartályt 2-3 napig használok.

Köszönöm!!

Szia!

Ez elég durvának néz ki. Mi pont a múlt héten pénteken jártunk így. Olyan szépen sikerült Csongornak mindent légteleníteni patroncsere után, mint még soha. A suliban viszont szépen ment felfelé a cukra, délben 23-mal hoztam haza. Mintha lett volna a csatlakozónál egy kis levegő, de pontosan nem tudtam megállapítani. A biztonság kedvéért, kanült is cseréltünk, az is mintha levegős lett volna. Utána rendbe jött szépen. Én arra gondoltam, (miután a fórumon olvastam, hogy ha légkondis helyről mennek ki a melegre, akkor lesz bubi), hogy aznap reggel elég hűvös volt, az osztályteremben meg meleg. Bár a héten többször is volt már hűvös, ez a nagy vc emelkedés, buborék nem jött újra elő. Igaz, mondtam Csongornak, hogy dugja el a vezetéket rendesen a pulcsija alá. :-(

Gyöngyi
(Roche: Combo, Apidra)
 
Szia!

Ez elég durvának néz ki. Mi pont a múlt héten pénteken jártunk így. Olyan szépen sikerült Csongornak mindent légteleníteni patroncsere után, mint még soha. A suliban viszont szépen ment felfelé a cukra, délben 23-mal hoztam haza. Mintha lett volna a csatlakozónál egy kis levegő, de pontosan nem tudtam megállapítani. A biztonság kedvéért, kanült is cseréltünk, az is mintha levegős lett volna. Utána rendbe jött szépen. Én arra gondoltam, (miután a fórumon olvastam, hogy ha légkondis helyről mennek ki a melegre, akkor lesz bubi), hogy aznap reggel elég hűvös volt, az osztályteremben meg meleg. Bár a héten többször is volt már hűvös, ez a nagy vc emelkedés, buborék nem jött újra elő. Igaz, mondtam Csongornak, hogy dugja el a vezetéket rendesen a pulcsija alá. :-(

Gyöngyi
(Roche: Combo, Apidra)


Igen, sajnos ilyen durva légoszlopokat tudunk "produkálni".
Beszéltem már "medtronicossal" is ez ügyben.Ő is a hőtágulással indokolta.Csak azt nem értem,hogy akkor másoknak miért nem bubisodik a tartályuk?Ők is járkálnak hidegből - melegbe és fordítva......
Egy csomó inzulint elpacsálok az örökös légtelenítés miatt. :(
Arról nem beszélve,hogy ahányszor "kéznél van" a gyerek,annyiszor a csövét vizslatom. Ha mondjuk látok egyet közvetlenül kijönni a pumpától,akkor észben tartom,hogy majd néhány óra múlva újra ránézzek,mert akkor már előre kerül,így nem pazarlok annyi inzut a légtelenítéssel.......-aztán az észben tartás vagy sikerül,vagy nem :( -
 

christina

Őstag
Igen, sajnos ilyen durva légoszlopokat tudunk "produkálni".
Beszéltem már "medtronicossal" is ez ügyben.Ő is a hőtágulással indokolta.Csak azt nem értem,hogy akkor másoknak miért nem bubisodik a tartályuk?Ők is járkálnak hidegből - melegbe és fordítva......
Egy csomó inzulint elpacsálok az örökös légtelenítés miatt. :(
Arról nem beszélve,hogy ahányszor "kéznél van" a gyerek,annyiszor a csövét vizslatom. Ha mondjuk látok egyet közvetlenül kijönni a pumpától,akkor észben tartom,hogy majd néhány óra múlva újra ránézzek,mert akkor már előre kerül,így nem pazarlok annyi inzut a légtelenítéssel.......-aztán az észben tartás vagy sikerül,vagy nem :( -


Ez nálunk is pont ugyanígy van. :rolleyes:
 
Sziasztok!
Azt hiszem, már írtam ezt korábban is...
Eleinte engem is nagyon idegesített a buborék a patronban. Mert buborék az mindig keletkezik, hiába légteleníted ki, egy fél nap múlva megint ott lesz.
Ha ezt mindig megpróbálod kilégteleníteni, akkor rengeteg inzulint kell kilőni, és persze állandóan ezzel kell foglalkozni.
Nekem a következő megoldás jött be, és azóta gyakorlatilag nem kell légtelenítsek két patroncsere között:
(Az éjszakát leszámítva) mindig lefele tartom a pumpa kivezetését, így a patronban keletkező buborék bent marad, és nem kerül bele a csőbe.
Olyan pumpa-tokokat viselek, amiben lefele áll a kivezetés, elsősorban övre csíptetve, vagy nyakba akasztva.
Így a patronban szinte mindig van buborék, de ez már nem idegesít.
Éjszaka a pumpát magam mellé fektetem, de szerencsére ilyenkor sem szokott elindulni a buborék a csőben. Persze ez lehet, hogy csak mázli, mert ilyenkor nem lefele áll a kivezetése.

Ha tudtok más tippet, szívesen meghallgatom, mert az én módszeremmel néhány tok ki van zárva, (amelyiknél a kivezetés nem lefele áll), pedig néha praktikusak lennének.

Üdv:
Zöldfülü

u.i.:
A hőmérséklet változást persze ez a módszer sem küszöböli ki. Az ellen a legjobb az, ha a pumpát mindig a ruhád alatt hordod, mert ott kb. állandó testkőmérséklet van.
Itt persze felvetődik az a kérdés, hogy testhőmérsékleten meddig bírja az inzulin, de ez már egy másik téma...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, sajnos ilyen durva légoszlopokat tudunk "produkálni".
Beszéltem már "medtronicossal" is ez ügyben.Ő is a hőtágulással indokolta.Csak azt nem értem,hogy akkor másoknak miért nem bubisodik a tartályuk?Ők is járkálnak hidegből - melegbe és fordítva......
Egy csomó inzulint elpacsálok az örökös légtelenítés miatt. :(
Arról nem beszélve,hogy ahányszor "kéznél van" a gyerek,annyiszor a csövét vizslatom. Ha mondjuk látok egyet közvetlenül kijönni a pumpától,akkor észben tartom,hogy majd néhány óra múlva újra ránézzek,mert akkor már előre kerül,így nem pazarlok annyi inzut a légtelenítéssel.......-aztán az észben tartás vagy sikerül,vagy nem :( -
A hidegből melegbe átmasírozás okozhat hőtágulást ez tiszta sor. De a pumpában lévő tartály, és a hozzá csatlakoztatott cső és a végén a kanül, benne egy pociban már zárt rendszert alkot. Az a hőtágulás ilyen pici mennyiségben, mint egy pumpa tartálya nem lehet számottevő, és mivel zárt rendszer, nem juthat be levegő sem. Levegő csak akkor juthat be, ha valahol sérült a rendszer, és nincs nyomás alatt. Akkor a hideg-meleg váltakozása és hőtágulás miatt nyomáskülönbség már okozhat nagyobb bubit, vagy légoszlopot.

Kisebb bubiknál már jártam én is úgy, hogy megjegyeztem hol a bubi, nagyjából kiszámoltam az mikor ér a kanülhöz közel, aztán amikor ott lehetett, akkor meg szépen megfeledkeztem az egészről. Nekem mondjuk nagyon ritka a bubi, ha van, az megreked még a tartály falán és nem kerül a csőbe, ahol már menthetetlenül tolja előre a pumpa.
Azt meg tudod csinálni, ha tudod, hogy kb mikor ér a bubi a kanülhöz közel, hogy beállítod a telodat csipogásra, vagy akár a pumpa óráját állítod csipogásra (ébresztőre), és akkor kevés inzulin veszteséggel lehet légteleníteni.

Azért mindenképpen fel kell venni a cég képviselőjével a kapcsolatot, hogy tudjanak az esetről, és akár egy komolyabb pumpa átvizsgálást is megejtsenek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
u.i.:
A hőmérséklet változást persze ez a módszer sem küszöböli ki. Az ellen a legjobb az, ha a pumpát mindig a ruhád alatt hordod, mert ott kb. állandó testkőmérséklet van.
Itt persze felvetődik az a kérdés, hogy testhőmérsékleten meddig bírja az inzulin, de ez már egy másik téma...
Én egész évben a ruhám alatt hordom a pumpát, testhőmérsékleten (kivétel, amikor kánikula van, és a Frio-ban van a pumpa). A testhőmérséklettől még nem lett hatástalan az inzulin.
 

matiz

Új tag
Sziasztok, hát megismerhettem a a Combo pumpát és a döntésem is gyorssá vált, mert a pumpa nagyon jó, sokkal többet tud mint a medtronicos. Ráadásul a koordinátor személyisége is nagyon kedves és kellemes volt, egyértelmű, hogy kapcsolatot tart a jelenlegi pumpa használokkal is. Kb. 2 hét és meglesz a pumpa, írni fogok róla, kiváncsi vagyok, hogy a gyakorlat is igazolja-e a feltétlezésemet.:hurra:

Kedves Kisgyermekes Anyukák! szerintem nekeseredjetek el!!!!!én 3 éves voltam amikor cukros lettem, és kkor még nem volt pumpa, de toll sem, és most itt vagyok 37 évesen szövödmények nélkül, hála a lelkiismeretes édesanyámnak aki oda figyelt rám, de túlzásba soha nem vitte, minden rendeződik és bele kell mindenkinek jönnie!!!:)

Szia!
Hogy ismerted meg, kitől kértél tájékoztatót?
Hogy megy egyik cégről a másikra való áttérés?
Mivel tud többet?
Írj, ha már van tapasztalatod, köszi.
 
Oldal tetejére