Insulinpumpa

borka

Őstag
Tartozékok rendelésénél kell odafigyelni,hogy miből mennyit rendelünk meg. Nem muszáj mindig minden megrendelni ezzel egy kis anyagi megtakarítás is eszközölhető. Borka úgy szokta rendelni,hogy a flexLink kanülből (szerelék nélküli) és ami szerelékkel együtt van abból is 3-3 doboz/10 db-ot rendel fél évre a tartályból pedig 2x25/ doboz.Kanül csere 3-4 naponta,szerelék pedig minden második kanül csere alkalmával,ill.tartálycsere esetében is teljes szerelék csere.
 

bogesz

Új tag
sziasztok!
régen jártam köztetek,jól vagyunk nincs semmi probléma! kérdezni szeretnék tőletek: hétvégén Zalakarosra megyünk fürdőzni,ugye a picivel kb.2 órát töltünk a fürdőben,hogy szedjem le a pumpát? múltkor gondoltam mielőtt leteszem adok rá 2 egységet kitart 2-3 órát, 1 óra múlva hipo,ebből somogyi! másnap magasabb cukorra ismét megtettem és képzeljétek ismét hipo,somogyi! Ezértvagyok tanácstalan!:dr_24::dr_24:köszi előre is az ötleteket!
 

Beva21

Új tag
sziasztok!

köszönöm a válaszokat!
Megnéztem a tokot Poe, kb. ezt kaptam hozzá gyárilag, annyi különbséggel hogy a tépőzáras öv fehér /nyáron gyönyörűen fog kinézni.../. Egyenlőre megpróbálom ezzel a lehetőségeket azt még lehet jelentkezem érte.

A kanül, tartály cserénél első ízben a "kanül csere, majd a tartállyal vezetékcsere" verziót választottam. A legszimpatikusabb a Poe által vázolt, a kanül cserével párhuzamos mennyiség betöltése a tartályba. Ezzel nekem csak annyi a gondom, hogy félévre felírható mennyiség az infúziós szerelékből 60, a tartályból 50. nagyjából, ha nincs semmi extrém akkor az infúziós szerelék éppen elég, viszont a tartályból ki fogok fogyni hamarább, ha nem töltöm tele és a kanüllel együtt cserélem. Gondolom azért egy tartály többszöri használata aggályos. Igazából elsőre a többszöri légtelenítés miatt elpazarolt inzulint sokaltam, de már látom, hogy a buborékokkal folytatott szélmalomharcban több is áldozatul fog esni...:)
 

poe

Őstag
Bogesz, ne előre add be a kimaradt bázist, hanem utólag. Mérsz, és a mért érték függvényében adsz inzulint.
Beva21, én simán használok kétszer egy tartályt, nem volt még vele gondom.
 

bogesz

Új tag
Bogesz, ne előre add be a kimaradt bázist, hanem utólag. Mérsz, és a mért érték függvényében adsz inzulint.
Beva21, én simán használok kétszer egy tartályt, nem volt még vele gondom.

poe!
félek ,hogy mire visszateszem nagyon felugrik,mert ugye egy ilyen fürdőzés nem intenzív sport! pl. szerinted 8-10-es értékkel is így csináljam? remélem nem lesz annyi,de ha mégis?
 

poe

Őstag
Ha magasabb, akkor próbáld ki úgy, hogy beadod mondjuk a negyedét, ha kevés akkor legközelebb a felét előre. A víz sokat ki tud venni az emberből.
 

bogesz

Új tag
nem jött össze! 7,6-tal mentem fürdeni,23,8 volt a vége!
szerintetek,ha napok óta dél után magasat mérek pl:ma 17-15,0 mikortól emeljek? ebéd előtt jó,beadom a megfelelő egységet,de van hogy a kisfiamhoz oda kell bújni,mert nem tud aludni,na ilyenkor ez lesz belőle!:mad:
 

Beva21

Új tag
Na, hát így túl az első 10 napon a tapasztalataim elég pozitívak. tetszik a dolog és jók a cukraim. Finomhangolás még persze kell, de különösen a reggeli értékek tetszenek. Mindig is bajom volt a reggeli cukraimmal, ritkán maradtam 7 alatt. Most picit a ló túloldala van, 3,5-4,0 közti értékekkel ébredek. Ami furcsa mert sokszor 4 körül belép a hipo érzet, most meg kelek mérek 3,6 és nem érzem. Bár gyanítom, ha jönnék mennék picit azért beköszönne egy két tünet. Ezt egyenlőre betudtam annak, hogy általában intenzív zuhanás végeztével érek ebbe a tartományba, most viszont nincs gyors esés, csak az éjjeli bázis teszi a dolgát.
Ami tetszik, hogy a bázis-bólus adagom 100 egység körül mozgott, sokalltam nagyon, most összesen 45 egységgel jobb értékeket produkálok.

Bogesz,
ha tendenciózusan (értsd legalább 4-5 alkalommal egy héten belül) egy adott időpontban magasat mérsz, akkor a bázist emeld előtte két órával. Tapasztalatom még sok sajnos nincs, viszont nekem ezt az elvet magyarázták. Van például 17:00-kor visszatérően egy magas értéked, akkor ez annyit jelent, hogy érdemes, a 14:00-16:00 órai -vagy még szélesebb- intervallumba egy bázisemelés a magasabb érték nagyságának függvényében. Ha a magasabb értéked egy az egyben étkezés utáni magas érték, akkor a kajához kötődő bólus vagy a szénhidrát felülvizsgálata javallott. Bár ha ebéd előtt jók az értékeid és eddig működött a dolog, akkor nem valószínű, hogy a CH-bólus arány a probléma.
Amit nem tudok, hogy minden inzulin esetében ez a két órái időtáv az irányadó, vagy ez változhat. Tapasztaltabb kollégák? (én Novorapidot használok, ott biztosan így van, de szerintem ez nem inzulin függvénye).

A végére egy saját kérdés:
nem annyira ide való, de a pumpának köszönhetően soha nem látott minőségű cukorértékeim lettek, ennek ürügyén elhatároztam, hogy szeretnék hízni. Cél egy plusz 10 kiló, intenzív mozgás mellett. Természetesen izmosodni szeretnék javarészt. Mozgásintenzitásom 4 X 1 óra edzőterem, 2 X 40 perc futás, 2 X 1 óra úszás. Ehhez jön még márciustól heti 2 X 2 óra küzdősport, itt még nem döntöttem most épp mi jön. Kérdésem röviden: mit egyek? Úgy okoskodtam, hogy a CH bevitelt max 20 %-kal növelném, így is sokat eszem a diabhoz képest (kb 280 g / nap). Eddig próbáltam figyelni a CH-fehérje-zsír arányra, viszont ha hízni szeretnék akkor a fehérje adagomat kéne emelnem, normál esetben 2g / testsúlykg a javallott ilyen jellegű súlygyarapodáshoz. Cukorbetegség esetén alkalmazható ez az elv?
Most ott tartok, hogy ez alapján rengeteg csirke / pulyka mellet, rizst, halat kéne ennem. Van valakinek tapasztalata e téren?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.,
Andris
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A végére egy saját kérdés:
nem annyira ide való, de a pumpának köszönhetően soha nem látott minőségű cukorértékeim lettek, ennek ürügyén elhatároztam, hogy szeretnék hízni. Cél egy plusz 10 kiló, intenzív mozgás mellett. Természetesen izmosodni szeretnék javarészt. Mozgásintenzitásom 4 X 1 óra edzőterem, 2 X 40 perc futás, 2 X 1 óra úszás. Ehhez jön még márciustól heti 2 X 2 óra küzdősport, itt még nem döntöttem most épp mi jön. Kérdésem röviden: mit egyek? Úgy okoskodtam, hogy a CH bevitelt max 20 %-kal növelném, így is sokat eszem a diabhoz képest (kb 280 g / nap). Eddig próbáltam figyelni a CH-fehérje-zsír arányra, viszont ha hízni szeretnék akkor a fehérje adagomat kéne emelnem, normál esetben 2g / testsúlykg a javallott ilyen jellegű súlygyarapodáshoz. Cukorbetegség esetén alkalmazható ez az elv?
Most ott tartok, hogy ez alapján rengeteg csirke / pulyka mellet, rizst, halat kéne ennem. Van valakinek tapasztalata e téren?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.,
Andris
Szia Andris!
VAn egy sportos topikunk: http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/737-fizikai-sport-aktivitas-29.html itt biztosan tudnak majd segíteni. Legalábbis nálunk Poe, aki rendelkezik tapasztalattal sport-inzulin-étkezés terén. A kérdésedet átmozgatom (úgy, hogy itt is megmaradjon), ott lehet beszélgetni róla, de természetesen itt is maradhat a téma (csak ha később keresünk valamit, akkor a helyén könnyebben megtaláljuk a témákat.)
 

magdapeti

Új tag
Kedves Dr. Info Fórumozók!

A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola Piackutatás tantárgyának keretén belül alakult kutatócsoport tagjaiként szeretnénk megkérni Önöket, hogy egy önkéntes, kb. 10 percüket igénybe vevő, online kérdőív kitöltésével segítsék a vizsgajegyünket felfelé. A felmérésből születendő március végi prezentációnk értékelése beleszámít a majdani diplomajegyünkbe is, szóval nagy támogatás lenne ez az Önök részéről, amiért előre is óriási köszönet!
A piackutatás témája az egészséges életmód összetevői. Ez a kérdőív a fogyasztói magatartás és általában az egészséghez való hozzáállás témaköreinek felmérésével járul hozzá a prezentációhoz. A kérdőív névtelen, kizárólag erre a célra íródik, harmadik fél kezébe nem kerül, reklám célra nem használható. Kitöltése egyszerű, visszaküldése egy kattintás. A kitöltés határideje március 15!
A kutatással, kérdőívvel kapcsolatos bármilyen kérdését várjuk az egeszsegkutatas@freemail.hu e-mail címen.

Köszönettel: Magda Péter

Kérdőív
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Dr. Info Fórumozók!

A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola Piackutatás tantárgyának keretén belül alakult kutatócsoport tagjaiként szeretnénk megkérni Önöket, hogy egy önkéntes, kb. 10 percüket igénybe vevő, online kérdőív kitöltésével segítsék a vizsgajegyünket felfelé. A felmérésből születendő március végi prezentációnk értékelése beleszámít a majdani diplomajegyünkbe is, szóval nagy támogatás lenne ez az Önök részéről, amiért előre is óriási köszönet!
A piackutatás témája az egészséges életmód összetevői. Ez a kérdőív a fogyasztói magatartás és általában az egészséghez való hozzáállás témaköreinek felmérésével járul hozzá a prezentációhoz. A kérdőív névtelen, kizárólag erre a célra íródik, harmadik fél kezébe nem kerül, reklám célra nem használható. Kitöltése egyszerű, visszaküldése egy kattintás. A kitöltés határideje március 15!
A kutatással, kérdőívvel kapcsolatos bármilyen kérdését várjuk az egeszsegkutatas@freemail.hu e-mail címen.

Köszönettel: Magda Péter

Kedves Péter!

A teszt felhívásához ajánlanám ezt a topikot: http://drinfo.hu/forum/altalanos-ke...kerdoivek-foiskolasoknak-egyetemistaknak.html

(Szeretném felajánlani a tegeződő viszonyt. Köszönöm: Kata)
 

magdapeti

Új tag
Szia Kata!

Köszönöm szépen a figyelmeztetést, teljesen jogos! Javítottam a hozzászólást!

Az ajánlott témákat is köszönöm!

Üdv
Magda Péter



Kedves Péter!

Nagyon szívesen kitöltjük a tesztet, de kérlek, a teszt elérési útvonalát is add meg.

A teszt felhívásához ajánlanám ezt a topikot: http://drinfo.hu/forum/altalanos-ke...kerdoivek-foiskolasoknak-egyetemistaknak.html

(Szeretném felajánlani a tegeződő viszonyt. Köszönöm: Kata
 

Okoska77

Új tag
Sziasztok !

Engem is foglalkoztat az inzulinpumpa, probáltam már az anyagcserém beállításához, de állandó használatra nem nyerte el a teszésem :-( olvasgattam az itteni tapasztalatokat és véleményeket, igazából az is érdekelne h mennyire alakul ki a pumpa használattól az ugynevezett "Lipodisztrófia: Az inzulin injekciók károsíthatják a bőrt és az alatta fekvő szöveteket. Az injekciók vagy zsírlerakódást okoznak, ezzel a bőr dudorossá válik, vagy zsírpusztulást, amely viszont a bőrön kisebb benyomódásokként ismerhető fel. Ezeknek a szövődményeknek az elkerülésére érdekében fontos az injekció beadásának helyét változtatni, például egyik nap a combot, másnap a hasat, harmadik nap pedig a kart használni."
Pen mellett azért kevésbé , hiszen mnden alkalommal változtatható az adagolás helye, ellenben a pumpa napokig egyetlen helyen nyomkodja az inzulint, ami csak rongálja a szöveteket ls kialakulhat az a megnyúlt esztétikailag ronda bőr..... ?????
Előre is köszönöm a válaszokat :)
 

borka

Őstag
Sziasztok !

Engem is foglalkoztat az inzulinpumpa, probáltam már az anyagcserém beállításához, de állandó használatra nem nyerte el a teszésem :-( olvasgattam az itteni tapasztalatokat és véleményeket, igazából az is érdekelne h mennyire alakul ki a pumpa használattól az ugynevezett "Lipodisztrófia: Az inzulin injekciók károsíthatják a bőrt és az alatta fekvő szöveteket. Az injekciók vagy zsírlerakódást okoznak, ezzel a bőr dudorossá válik, vagy zsírpusztulást, amely viszont a bőrön kisebb benyomódásokként ismerhető fel. Ezeknek a szövődményeknek az elkerülésére érdekében fontos az injekció beadásának helyét változtatni, például egyik nap a combot, másnap a hasat, harmadik nap pedig a kart használni."
Pen mellett azért kevésbé , hiszen mnden alkalommal változtatható az adagolás helye, ellenben a pumpa napokig egyetlen helyen nyomkodja az inzulint, ami csak rongálja a szöveteket ls kialakulhat az a megnyúlt esztétikailag ronda bőr..... ?????
Előre is köszönöm a válaszokat :)

Kedves Okoska77!
Üdvözlünk a fórumon!
Az általad leírt problémát a 8-10 éve inzulinpumpát használok közül még tudomásom szerint senki nem írta le.
Azt kell, hogy mondjam, hogy a pennel való beadás ugyan azt a jelenséget idézhetné elő. Ugyanis nagyon nem mindegy, hogy hová adod be az inzulint mivel minden testrészről más az inzulinnak a felszívódása. Persze vannak kivételek, de a pumpát általában azon személyeknek javasolt akiknek a beállításuk nagyon problémás, az-az nehezen beállíthatóak, mivel nagyon érzékenyek az inzulinra. Felnőttek esetében 3 nap ajánlott a kanül cserére, míg gyermekek esetében 2 nap. Több ismerősöm akár 4-5 naponta cserél szereléket( kanült), mert bírja a bőre. Viszont vannak olyanok is akinek az 1 napot is kész kín kibírni. Tehát egyén válogatja, nem működünk egyformán.
"kialakulhat az a megnyúlt esztétikailag ronda bőr..... ?????" :rohog: Szerintem ettől nem kell féltened a szép pocidat. :) ;)


Sándor
 
Haraszti Mónika
Kedves Mindenki! Szeptember 12 az én napom, végre elérem a 3. éves kritériumot, és gépre állhatok! Van valakinek valami jó ötlete, hogy milyen pumpát válasszak? Ja, és ami nagyon fontos! Bírnia kellene, mert heti 2 edzés, illetve egy 20 km-es bicikli táv van hetente beiktatva. Nagyon szerencsés vagyok, mert a munkahelyi vezetőm, és egyházi segítséggel sikerült a pumpa önrészét előteremteni! Előre is köszike!
 

krisz_2011

Aktív tag
Haraszti Mónika
Kedves Mindenki! Szeptember 12 az én napom, végre elérem a 3. éves kritériumot, és gépre állhatok! Van valakinek valami jó ötlete, hogy milyen pumpát válasszak? Ja, és ami nagyon fontos! Bírnia kellene, mert heti 2 edzés, illetve egy 20 km-es bicikli táv van hetente beiktatva. Nagyon szerencsés vagyok, mert a munkahelyi vezetőm, és egyházi segítséggel sikerült a pumpa önrészét előteremteni! Előre is köszike!

Szia Moncsi! Nagyon örülök, hogy összejött a pénz a pumpára! Szerintem mindhárom, TB-re kapható pumpa kiváló. Nálunk a Medtronic teljesen jó, a lányom lovagol, túrázik (20 km fölött), táncol, jól bírja a strapát. Annak idején azért ezt választottam, mert a gyerek sovány, izmos, így már az elején valószínű volt, hogy a 45 fokos szerelék lesz a megfelelő, amihez itt van belövő. Egyszerű kezelni, praktikus a szereléke, jó a terméktámogatása. Ha visszanézed a fórumot, Poe váltott Medtronicról Animas-ra, az egyik válaszában részletesen leírja, hogy miért.Bármelyiket is fogod választani, meg leszel elégedve, az biztos!
 

pacseny

Új tag
Haraszti Mónika
Kedves Mindenki! Szeptember 12 az én napom, végre elérem a 3. éves kritériumot, és gépre állhatok! Van valakinek valami jó ötlete, hogy milyen pumpát válasszak? Ja, és ami nagyon fontos! Bírnia kellene, mert heti 2 edzés, illetve egy 20 km-es bicikli táv van hetente beiktatva. Nagyon szerencsés vagyok, mert a munkahelyi vezetőm, és egyházi segítséggel sikerült a pumpa önrészét előteremteni! Előre is köszike!



Szia Mónika.
A szeptember hamar itt van, és az hogy pumpával fogsz élni tovább az nagyon jó. Nekem már 6-éve van pumpám és nem bántam meg. Amikor eljött az idő, hogy válasszak nekem a kezelőorvosom, és a Rosch képviselője segített. Én,- ahogy most te is- nagyon vártam, de féltem is tőle, mivel elég aktív életet élek, heti 3 edzés, és dolgozni is biciklivel járok ami napi 14 km távot jelent. Nekem Accu-Chek Spirit Combo pumpám van és minden tekintetben meg vagyok elégedve vele.
Amíg bele nem jöttem a pumpa használatába, előfordult a hipo v. a hiperglikémia, de nekem ez kellett ahhoz, hogy megtanuljam jól kezelni. Szóval csak nyugodtan csináld a heti 2 edzést, és nyomd a pedálokat, hajráááá. :hurra:

Szia Csaba.
 
Oldal tetejére