Insulinpumpa

poe

Őstag
Klassz hír, Moncsi! :cool:
Szerintem, ha a távirányítás és a vc mérő - pumpa együttműködése fontos neked, akkor a Roche. Ha a vízállóság, akkor az Animas. Ha a szenzor, akkor a Medtronic. (Bár ezt az újabb Animas is tudja és sanszos, hogy be is hozzák majd a hozzá való szenzort.) De tényleg mindhárom jó választás lehet.
Egyet viszont tarts szem előtt: a pumpa nem csodaszer, csak egy eszköz. A jó kezelés, a jó vc eredmények továbbra is rajtad múlnak, de ehhez rendelkezésedre fog állni a jelenleg elérhető legmodernebb kütyü. ;)
 

pacseny

Új tag
Klassz hír, Moncsi! :cool:
Szerintem, ha a távirányítás és a vc mérő - pumpa együttműködése fontos neked, akkor a Roche. Ha a vízállóság, akkor az Animas. Ha a szenzor, akkor a Medtronic. (Bár ezt az újabb Animas is tudja és sanszos, hogy be is hozzák majd a hozzá való szenzort.) De tényleg mindhárom jó választás lehet.
Egyet viszont tarts szem előtt: a pumpa nem csodaszer, csak egy eszköz. A jó kezelés, a jó vc eredmények továbbra is rajtad múlnak, de ehhez rendelkezésedre fog állni a jelenleg elérhető legmodernebb kütyü. ;)

Sziasztok :)

Igazad van poe, mivel egyre többet tudó punpák jelennek meg, és a választék is bővül!
Ám Moncsi azért nézz a zsebedbe is!!!:o
 
Sziasztok!
Mit tudtok az inzulinhűtők forgalmazójának jelenlegi elérhetőségéről???
A tavaly említett Frio terméknek a magyar (http://frio.hu/inzulinhuto.html) oldala elérhetetlen, megszűnt.
Ha valaki tud ilyen forgalmazót, súgja meg, egy volt kollégám "szenved" attól, hogy a felmelegedett inzulinból a megemelt mennyiségnek sincs hatása.
Előre is köszönöm!
 

napocska

Őstag
Sziasztok!
Mit tudtok az inzulinhűtők forgalmazójának jelenlegi elérhetőségéről???
A tavaly említett Frio terméknek a magyar (http://frio.hu/inzulinhuto.html) oldala elérhetetlen, megszűnt.
Ha valaki tud ilyen forgalmazót, súgja meg, egy volt kollégám "szenved" attól, hogy a felmelegedett inzulinból a megemelt mennyiségnek sincs hatása.
Előre is köszönöm!


Én innen rendeltem: http://www.friouk.com/
Lehetett bankkártyával fizetni, e-mailben minden kérdésemre azonnal válaszoltak, és hamar megérkeztek a cuccok.
 

emi76

Új tag
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, a pumpám kanuljének a helye nagyon nehezen gyógyul és csomó keletkezik a helyén. Ezt azóta tapasztalom amióta pumpát váltottam, elötte medtronicos voltam, most pedig roch pumpám és szerelékem van.
A szerelékkel elég nehezen találtam meg a "közös" nevezőt, de a pumpa jobban tetszett, mint a medtronicos ezért váltottam.Most flexlinkem van egyébként, aránylag régi pumpás vagyok, ( 7 éve használok pumpát) azt gondolom, nem követek el "kezdő" hibát. Várok bármiféle ötletet, köszi
 

poe

Őstag
Kísérletezz a különféle szerelékekkel, hátha lesz megfelelő. A Roche-os szerelékeket nem ismerem, de elméletileg bármilyen luer lockos szerelék jó a pumpához.
 
Kedves Mindenki! Csütörtökön mentem Pestre, a pumpámért. Az új Animas pumpát hoztam el, ami már vízálló, úszni, és fürdeni is lehet vele! 300 oldalas könyvet kaptam hogy két hét alatt! megtanuljam, hát....kisebb fajta számítástehnikusnak kellene lennem...DE MEG FOGOM TANULNI. Kaptam egy 3 órás tanítást, de még kínai....kinek van itt ilyen pumpája? A 24 órás periódust, óránként le kell bontanom, hogy mennyi az inzulinszükségletem...(na ez jó lesz, mert csak a lantus állandó 17-18 egység a sport függvényében..a többi, az értékhez szúrok, a kis diab füzetemből veszem ki, kb. mennyit kell szúrni. Itt a gépnek meg kell adni a konkrét inzulinszükségletet, lebontani órákra, és persze, hogy mennyi 10 g Ch inzulinigénye. Na most! Ezt hogy kell kiszámolni! Tudna valaki segíteni, hogy az elején ez hogy van a gépre állításkor? Meg hogy mennek ilyenkor a dolgok? Nagyon megköszönném! Puszillak Benneteket! Ja, és aktív sportoló vagyok, heti két edzés, és folytonos bicikli!
 

poe

Őstag
Szia Moncsi!

Ugyanilyen pumpát használok. Szívesen segítek. Keress itt privátban, vagy mailben.
Egyébként meg gratulálok. :cool:
 
Sziasztok!

Egyik borsod megyei barátnőmmel és sorstársammal ("felsőbb nyomásra" :lol: ) azt tervezgetjük, hogy létre kellene hozni Miskolcon egy pumpás-klubot. Így ha valakit érdekel a téma, mert már használja, vagy mert szeretne a pumpáról többet megtudni, kérem, hogy jelentkezzen nálam.
Ez egyelőre csak egy előzetes felmérés, hogy a modern komunikációs eszközöket kihasználva lássuk, lenne-e személyes találkozókra és tapasztalatcserére igény. Korosztálytól függetlenül működne a dolog, hiszen a pumpahasználat legyen szó kicsikről vagy nagyokról szinte ugyanazokkal a dolgokkal jár együtt.

Üdvözlettel:
eremit


Kedves Eremit!

Akkor Miskolcon megvalósult a pumpás klub? Mert 23-ától én is pumpás leszek! Hurrá!!!
 

Butsushin

Új tag
sziasztok,

nem tudom kinek milyen tapasztalatai vannak az infúziós szerelék által hagyott "bementi nyílásokat" illetően, nekem fájni nem fájnak, nem is nagyon csúnyák, de kifejezetten látszanak. van aki hazsnál rá valamilyen krémet, szert, ráolvasást, mondókát ....?

köszönöm

-b-
 

krisz_2011

Aktív tag
sziasztok,

nem tudom kinek milyen tapasztalatai vannak az infúziós szerelék által hagyott "bementi nyílásokat" illetően, nekem fájni nem fájnak, nem is nagyon csúnyák, de kifejezetten látszanak. van aki hazsnál rá valamilyen krémet, szert, ráolvasást, mondókát ....?

köszönöm

-b-

Ezt a kérdést én is feltettem kb. 1,5 évvel ezelőtt, uitt. Mindenki másra esküdött, shea vaj, aloe vera, bepanten, emu krém, szinte minden, ami a sebgyógyulást általában segíteni szokta. Kezd el vmelyikkel, ártani biztos nem árt, aztán majd kiderül, neked melyik jön be.
 
Sziasztok! Én 3 hete vagyok pumpás, nekem sem valami szép, sebes.....állítólag egy pumpás ajánlotta, pelenka krém, szürke kis dobozban van, Rossmann, DM valami Sudu krém.
 
Kedves pumpás Fórumozók!

Szakdolgozatom elkészítéséhez kérném szépen segítségeteket. IV. éves dietetikus hallgató vagyok és inzulinpumpás cukorbetegek táplálkozási naplóját fogom elemezni a szakdolgozatomban. Akinek van egy kevés ideje és töltene nekem ki 3 napos táplálkozási naplót, az nagyon sokat segítene nekem. :)Csatoltam egy tájékoztatót, hogy hogyan kellene kitölteni. Nem bonyolult, viszont nekem nagy segítség lenne.

Aki kitöltené nekem legyen kedves egy e-mailt küldeni, ide: csengeri.lilla@gmail.com

Nagyon szépen köszönöm! :)
 

Csatolások

  • Háromnapos táplálkozási napló kitöltési útmutató.pdf
    247.5 KB · Olvasás: 6
Sziasztok! Inzulinpumpához értő diabetológust keresek Budapesten. Tudtok ajánlani valakit? Mi a véleményetek dr. Kocsis Győzőről a Péterfyből? Köszi! Szép napot!
 

Okoska77

Új tag
Sziasztok! Én 3 hete vagyok pumpás, nekem sem valami szép, sebes.....állítólag egy pumpás ajánlotta, pelenka krém, szürke kis dobozban van, Rossmann, DM valami Sudu krém.
A sodukrém szárítóhatású fekvőbetegek bőrére és kisbabák pelenkás részére a kelések, fertőzés ellen alkalmazzák az inzulinpumpa tűszúrás hegére biztos nem javasolható, oda valami olyna kéne ami épp puhitja a bőrt és nem szárítja
 
Oldal tetejére