Insulinpumpa

Szia poe!
Szeretnék érdeklődni hogy mennyire vízálló a pumpa mert Bálintnak most nyár végén jár le a 4év .
Nem feltétlen ragaszkodunk a roche céghez most spirit pumpánk van.
Szeretnék körül nézni hátha találok valami mást,amit finomabban lehet állitani mert sokszor jó lenne ha csak egy picivel lehetne többet ,de ha ez a pumpa az animas vízálló is az nagyon jó.
Elöre is köszönöm a választ!:)
 

borka

Őstag
Szia poe!
Szeretnék érdeklődni hogy mennyire vízálló a pumpa mert Bálintnak most nyár végén jár le a 4év .
Nem feltétlen ragaszkodunk a roche céghez most spirit pumpánk van.
Szeretnék körül nézni hátha találok valami mást,amit finomabban lehet állitani mert sokszor jó lenne ha csak egy picivel lehetne többet ,de ha ez a pumpa az animas vízálló is az nagyon jó.
Elöre is köszönöm a választ!:)

Igaz, hogy nem vagyok Poe, de Ő sem tudna mást írni/mondani, mint, hogy hívd fel Dallos Mártát. Hidd el, hogy vízálló. Egyébként Tímeácskának Bogija is ezt használja.
http://www.pharma-marketing.hu/Inzulinpumpa.html
Pusz:
Sándor
 
Kedves Mindenki a segít! Köszönöm szépen a szíves válaszokat, mi is lenne velem nélkületek! Puszi, és jó cukrokat mindenkinek!


Kedves minden cukorbeteg!

Fredi vagyok, 31-ik eve a diab. mell. minden bajom forrasa. A mai napom regisztraltam ezen a forumon. Mar elertkeztem regen oda, hogy elfogadtam, elni kell ezzel a bajjal, csak nalam a legfobb problema, hogy a szervezetem nem ugy reagal az inzulinra, mint masoke.
Ezert dontottem ugy, hogy kiprobalom az inzulinpumpat. Sok tag velemenyet olvastam a pumpa haszna latarol, azt is hallottam, hogy nem minden szervezet fogadja el. De ettol en nem felek, akkor lesz mas meg oldas is. Kerlek benneteket, ha van egy kis szabadidotok, osszatok meg velem velemenyeteket.
1. Ha megtortent az orvosi javaslat, vajon mennyi idot vesz igenybe a beultetes?
Ugyanis jelenleg kulfoldon tartozkodom, szeretnem tudni, mennyi idore kell hazamennem, ott toltenem, mikor johetek vissza. Hogyan vegyem a " repjegyet "?
2. Melyik a legjobb pumpa?
Olvastam a velemenyeteket, viszont nektek mar van tapasztalatotok, nem szeretnek abba a hibaba esni, megveszem az olcsobbat, mert penzt nyerek rajta, vagy a dragabbat, mert jo neve van a cegnek.
3' Van-e mindegyik pumpara ez a 3 honapos kiprobalasi " akcio " ?

Most, hogy minden nap fenn tudok lenni a neten, igy szeretnek egy kicsivel tobb infot, tapasztalatot szerezni, hogy a valasztasom ne a szerencsen muljon.

Elore is koszonom, ha barmivel is tudtok segiteni?


Fredi
 

borka

Őstag
Kedves Fredi!
Üdv a fórumon.
Azt minden esetere tudnod kell, hogy ez 24 órán keresztül rajtad kell hogy legyen. A kanült 3 naponta cserélni kell.
A pumpa betanulása nem vészes pár óra ,de lehet, hogy 1-2 nap alatt meg lehet tanulni. Szakirodalom mindegyikhez van.
Minden esetre kell keresned egy pumpa centrumot ahol ezt el tudod intézni.
Nincs jó és jobb pumpa. Vannak némi eltérések közöttük,de ez egyén függő.
A Roche kombo pumpálj távirányítós a vc. mérőjével. Az ANIMAS pumpája vízálló,tehát fürdeni és úszni is lehet vele.
Mindegyik ugyan azt tudja csak más elnevezéssel.
Árba nincs különbség mindegyiknek ugyan az az ára.
Mindegyik pumpát kilehet próbálni 3 hónapos időtartammal, mely idő alatt a szereléket a pumpás cég állja.
Itt tájékozódhatsz: http://sejk.oep.hu/content.php?s=catalog


Üdv:
Sándor
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves minden cukorbeteg!

Fredi vagyok, 31-ik eve a diab. mell. minden bajom forrasa. A mai napom regisztraltam ezen a forumon. Mar elertkeztem regen oda, hogy elfogadtam, elni kell ezzel a bajjal, csak nalam a legfobb problema, hogy a szervezetem nem ugy reagal az inzulinra, mint masoke.
Ezert dontottem ugy, hogy kiprobalom az inzulinpumpat. Sok tag velemenyet olvastam a pumpa haszna latarol, azt is hallottam, hogy nem minden szervezet fogadja el. De ettol en nem felek, akkor lesz mas meg oldas is. Kerlek benneteket, ha van egy kis szabadidotok, osszatok meg velem velemenyeteket.
1. Ha megtortent az orvosi javaslat, vajon mennyi idot vesz igenybe a beultetes?
Ugyanis jelenleg kulfoldon tartozkodom, szeretnem tudni, mennyi idore kell hazamennem, ott toltenem, mikor johetek vissza. Hogyan vegyem a " repjegyet "?
2. Melyik a legjobb pumpa?
Olvastam a velemenyeteket, viszont nektek mar van tapasztalatotok, nem szeretnek abba a hibaba esni, megveszem az olcsobbat, mert penzt nyerek rajta, vagy a dragabbat, mert jo neve van a cegnek.
3' Van-e mindegyik pumpara ez a 3 honapos kiprobalasi " akcio " ?

Most, hogy minden nap fenn tudok lenni a neten, igy szeretnek egy kicsivel tobb infot, tapasztalatot szerezni, hogy a valasztasom ne a szerencsen muljon.

Elore is koszonom, ha barmivel is tudtok segiteni?


Fredi
Kedves Fredi! Borka üzenetét szeretném kiegészíteni. Azt is kérdezted, hogy mennyi időt kellene itthon tartózkodnod. Gyerekek esetében a penes kezelésről a pumpára való átállítás 3-5 napos kórházi tartózkodást igényel, mivel a megszokott hosszú + rövid hatású inzulin helyett a pumpa egyetlen, nagyon gyors hatású izulint használ. Az inzulinigény le fog csökkenni, aminek a beállítása jobb, ha orvosi felügyelettel történik. Ezért kérdezd meg azt a pumpacentrumot, ahol a készüléket kapod, hogy felnőttek esetében ez hogy megy (szerintem hasonlóan).
A kezelés elsajátítása viszonylag egyszerű, bármelyiket választod, kb. egy mobiltelefon kezeléséhez hasonlítható. Az önmenedzselés kicsit más szemléletet igényel, mint pennel, de mivel sokkal kényelmesebb, gyorsan megtanulható.
Borka kihagyta a Medtronic-ot, ami az Animas-szal együtt amerikai gyártmányú. Mindhárom igényelhető pumpa egyformán jó, kis különbségekkel. Az interneted megtalálhatod a magyar forgalmazókat, érdemes mindháromról informálódnod a döntés előtt. Mindegyikre igaz, hogy 3 hónap próbaidő után kell eldöntened, hogy megfelel-e számodra v. nem.
Olvass vissza ezen a fórumon is, rengeteg információ áll rendelkezésedre a korábbi hozzászólások között.
Sok sikert.
 
Inzulinpumpa

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
A kisfiam 5 éves, 2 éve cukorbeteg.
Nagyon ingadozik a cukorszintje, ezért jó megoldának tűnik az
inzulinpumpa használata.
Két pumpa között vergődünk, az egyik az Animas, a másik
az Accu-Chek Spirit.
A döntés nehéz, mivel senkit sem ismerünk aki használná
akár az egyik, akár a másik pumpát.
Kérek mindenkit akinek van tapasztalata írjon nekem!!!!
Köszi előre is!


Szia!

A kisfiam 2 hete kapott inzulinpumpát,de nekünk a kezelő doktornő ajánlott azt mondta 2 féle van ami szerinte jó de inább ezt mert ez bevált .
Leirom a nevét és kérdez rá a kezelő orvostól.Paradigm pumpa MMT-754 tipusú van nekünk ,nagyon szereti és jó is.
Szép napot neked szia.
 
Szia!

A kisfiam 2 hete kapott inzulinpumpát,de nekünk a kezelő doktornő ajánlott azt mondta 2 féle van ami szerinte jó de inább ezt mert ez bevált .
Leirom a nevét és kérdez rá a kezelő orvostól.Paradigm pumpa MMT-754 tipusú van nekünk ,nagyon szereti és jó is.
Szép napot neked szia.


Elfelejtettem leírni a cimet telefon számot ahol adnak információt a pumpáról.
Medtronic Hungária Kft
Tel: 06-1-889-0688
 
Kedves Fredi!
Üdv a fórumon.
Azt minden esetere tudnod kell, hogy ez 24 órán keresztül rajtad kell hogy legyen. A kanült 3 naponta cserélni kell.
A pumpa betanulása nem vészes pár óra ,de lehet, hogy 1-2 nap alatt meg lehet tanulni. Szakirodalom mindegyikhez van.
Minden esetre kell keresned egy pumpa centrumot ahol ezt el tudod intézni.
Nincs jó és jobb pumpa. Vannak némi eltérések közöttük,de ez egyén függő.
A Roche kombo pumpálj távirányítós a vc. mérőjével. Az ANIMAS pumpája vízálló,tehát fürdeni és úszni is lehet vele.
Mindegyik ugyan azt tudja csak más elnevezéssel.
Árba nincs különbség mindegyiknek ugyan az az ára.
Mindegyik pumpát kilehet próbálni 3 hónapos időtartammal, mely idő alatt a szereléket a pumpás cég állja.
Itt tájékozódhatsz: http://sejk.oep.hu/content.php?s=catalog


Üdv:
Sándor

Kedves Borka

Nagyon koszonom az infokat, kivanom hogy napjaitok ezutan hasonlokeppen teljenek, vagy meg jobban?

Fredi
 
Kedves Fredi! Borka üzenetét szeretném kiegészíteni. Azt is kérdezted, hogy mennyi időt kellene itthon tartózkodnod. Gyerekek esetében a penes kezelésről a pumpára való átállítás 3-5 napos kórházi tartózkodást igényel, mivel a megszokott hosszú + rövid hatású inzulin helyett a pumpa egyetlen, nagyon gyors hatású izulint használ. Az inzulinigény le fog csökkenni, aminek a beállítása jobb, ha orvosi felügyelettel történik. Ezért kérdezd meg azt a pumpacentrumot, ahol a készüléket kapod, hogy felnőttek esetében ez hogy megy (szerintem hasonlóan).
A kezelés elsajátítása viszonylag egyszerű, bármelyiket választod, kb. egy mobiltelefon kezeléséhez hasonlítható. Az önmenedzselés kicsit más szemléletet igényel, mint pennel, de mivel sokkal kényelmesebb, gyorsan megtanulható.
Borka kihagyta a Medtronic-ot, ami az Animas-szal együtt amerikai gyártmányú. Mindhárom igényelhető pumpa egyformán jó, kis különbségekkel. Az interneted megtalálhatod a magyar forgalmazókat, érdemes mindháromról informálódnod a döntés előtt. Mindegyikre igaz, hogy 3 hónap próbaidő után kell eldöntened, hogy megfelel-e számodra v. nem.
Olvass vissza ezen a fórumon is, rengeteg információ áll rendelkezésedre a korábbi hozzászólások között.
Sok sikert.


Kedves Krisz!

Nagyon kedves vagy, hogy ilyen hamar valaszolsz, informalsz a szamomra nyitott kerdesekrol?!
Nagyon sok segitseget jelent szamomra, hogy leirjatok, mire figyeljek, mit csinaljak.

Fredi
 
Kedves minden cukorbeteg!

Fredi vagyok, 31-ik eve a diab. mell. minden bajom forrasa. A mai napom regisztraltam ezen a forumon. Mar elertkeztem regen oda, hogy elfogadtam, elni kell ezzel a bajjal, csak nalam a legfobb problema, hogy a szervezetem nem ugy reagal az inzulinra, mint masoke.
Ezert dontottem ugy, hogy kiprobalom az inzulinpumpat. Sok tag velemenyet olvastam a pumpa haszna latarol, azt is hallottam, hogy nem minden szervezet fogadja el. De ettol en nem felek, akkor lesz mas meg oldas is. Kerlek benneteket, ha van egy kis szabadidotok, osszatok meg velem velemenyeteket.
1. Ha megtortent az orvosi javaslat, vajon mennyi idot vesz igenybe a beultetes?
Ugyanis jelenleg kulfoldon tartozkodom, szeretnem tudni, mennyi idore kell hazamennem, ott toltenem, mikor johetek vissza. Hogyan vegyem a " repjegyet "?
2. Melyik a legjobb pumpa?
Olvastam a velemenyeteket, viszont nektek mar van tapasztalatotok, nem szeretnek abba a hibaba esni, megveszem az olcsobbat, mert penzt nyerek rajta, vagy a dragabbat, mert jo neve van a cegnek.
3' Van-e mindegyik pumpara ez a 3 honapos kiprobalasi " akcio " ?

Most, hogy minden nap fenn tudok lenni a neten, igy szeretnek egy kicsivel tobb infot, tapasztalatot szerezni, hogy a valasztasom ne a szerencsen muljon.

Elore is koszonom, ha barmivel is tudtok segiteni?


Fredi



Szia!

A kisfiam 2 hete kapott inzulinpumpát,de nekünk a kezelő doktornő ajánlott azt mondta 2 féle van ami szerinte jó de inább ezt mert ez bevált .
Leirom a nevét és kérdez rá a kezelő orvostól.Paradigm pumpa MMT-754 tipusú van nekünk ,nagyon szereti és jó is.
Leíromcimet telefon számot ahol adnak információt a pumpáról.Tegnap nem jó helyre irtam,de kezdő vagyok itt az oldalon ezért ellnézést kérek.
Szép napot kivánok! Szia.
Medtronic Hungária Kft
Tel: 06-1-889-0688
 

borka

Őstag
Szia!

A kisfiam 2 hete kapott inzulinpumpát,de nekünk a kezelő doktornő ajánlott azt mondta 2 féle van ami szerinte jó de inább ezt mert ez bevált .
Leirom a nevét és kérdez rá a kezelő orvostól.Paradigm pumpa MMT-754 tipusú van nekünk ,nagyon szereti és jó is.
Leíromcimet telefon számot ahol adnak információt a pumpáról.Tegnap nem jó helyre irtam,de kezdő vagyok itt az oldalon ezért ellnézést kérek.
Szép napot kivánok! Szia.
Medtronic Hungária Kft
Tel: 06-1-889-0688


Kedves Enikő!
Szeretnélek felvilágosítani, hogy Magyarországon 3 cég inzulinpumpája van forgalomba. ANIMAS, MEDTRONIC, ROSHE. Sajnos nem minden orvos van toppon ezen a téren sem. Bizonyosodjál meg a SEJK oldalán. http://sejk.oep.hu/content.php?s=catalog
04-19-24 kódokat nézzed.
Sándor
 
Kedves Enikő!
Szeretnélek felvilágosítani, hogy Magyarországon 3 cég inzulinpumpája van forgalomba. ANIMAS, MEDTRONIC, ROSHE. Sajnos nem minden orvos van toppon ezen a téren sem. Bizonyosodjál meg a SEJK oldalán. http://sejk.oep.hu/content.php?s=catalog
04-19-24 kódokat nézzed.
Sándor

Szia Borka!

Köszönöm a linket megfogom nézni ,ezt nem is tudtam mivel nekünk a kezelőorvos azt mondta ez lesz ezt igényelte meg ,de gondolom ha felnőt lesz a fiam akkor ez másképpen fog müködni.De lehet az is baj hogy mi még nagyon az elején vagyunk kezdők vagyunk ez téren .4 év mulva biztosan jobban fogunk hozzá érteni .és itt olvasott blogok és tanácsotok is nagyon sokat segitenek ,nekünk.
Szép napot kívánok neked!
Szia
 

Anna apja

Új tag
Szia, Enikő!
Mi januárban volt egy éve, hogy kiderult, hogy a a lányom cukorbeteg. Most januárban rá is került a pumpa .
Pontosan tudtuk melyiket akarjuk . Mind három pumpanak utána olvastunk. Megkerdezhetem ki az orvos, vagy melyik kórház? Sajnos az animas pumpát nem ajánlják szinte sehol....
 
Szia, Enikő!
Mi januárban volt egy éve, hogy kiderult, hogy a a lányom cukorbeteg. Most januárban rá is került a pumpa .
Pontosan tudtuk melyiket akarjuk . Mind három pumpanak utána olvastunk. Megkerdezhetem ki az orvos, vagy melyik kórház? Sajnos az animas pumpát nem ajánlják szinte sehol....
Szia Anna apukája !

Én is olvastam a neten és Junor diabetes újságaban 3 féle inzulinpumpáról. Mondtuk a doktőrnőnek a vizállópumpát erre az mondta hogy ők kettő félét javasolnak de ő inkább ezt javasolja ehez kapjuk az oktatást amit folyamatosan oktatnak.Mi Debrecen Klinikára járunk a gyerek diabétsez szakrendelésre .Be linkelem neked
azt pumpát amit javasoltak.http://www.medtronic-diabetes.hu/product-information/index.html
Nagyon szerti a fiam ,hamar megszokta ,én kicsit féltem tőle ,de muszáj volt váltani napi 4-szer szurta magát és volt hogy többször is.
Szép napot kívánok neked .
Szia.
 

Anna apja

Új tag
Enikő!
Nekünk az animas van. De nem a vízálló mivoltja miatt. Több pumpás véleményét kikertuk. Lányomnak megmutattuk a három pumpát. Végülis ő fogja hordani. :) ő azt mondta ezt szeretné. Aki írt a diab juniorban a három pumparol,megkertuk, hogy meséljen erről a pumparol. Minket meggyozott a pumpa. :) csak azt akartam mondani, hogy ezt a pumpát nem nagyon reklámozzák a dokik. Hogy miért? Mert nem jó? Mert nem ismerik? Mert, mert,mert? :)
 

tímeácska

Őstag
Na, itt vagyok én is. "Az", aki a Diabetes Junior magazinba írta az inzulinpumpás cikket. Mi mindhárom pumpát használtuk, és ez alapján döntöttünk végül Bogi (a legifjabb pumpásunk a családban) esetében az Animas Vibe mellett.
Sajnos, az a tapasztalat, hogy sok orvos úgy csinál, mintha nem is létezne ez a harmadik pumpa... Hogy miért? Csak remélni tudom, hogy nem az anyagi juttatások miatt...! Volt olyan orvos, aki azért nem javasolta a "betegnek" az Animas pumpát, mert nem is vízálló! Érdekes kifogás, hiszen, az Animas pumpa gyártója (Johnson&Johnosn) szavatolja, hogy 24 óráig egészen biztosan vízálló a készülék, 3,6 méter mélységig. Tehát, ha mégsem lenne vízálló, azonnal kicserélnék - ingyen és bérmentve! Mi már teszteltük medencében (uszodában) a pumpát, 4 órát volt pumpával együtt Bogi a medencében (a medencében víz is volt :p :D ), NEM ázott be a pumpa. Nekem ez elegendő bizonyíték volt arra, hogy le is merjem írni, hogy valóban vízálló. Sőt, gyógyfürdőben is voltunk, és 40 fokos vízben is "úszott" a pumpa, kb. 1 órát (többet nem bírt a meleg vízben lenni Bogi, ezért csak 1 órás volt a "teszt"). Amit még imádok a Vibe (ejtsd: vájb) pumpában, hogy van szerkeszthető élelmiszer listája. Tehát, beírhatom a pumpába (számítógép és adatkábel segítségével) a szokásos ételeket, evéskor pedig csak kiválasztom, megadom az elfogyasztott/elfogyasztani kívánt mennyiséget belőle, megadom az aktuális vércukorszintet, és a pumpa javaslatot tesz ezen adatok alapján egy beadandó bólus inzulin mennyiségre. Ez óvodában, iskolában (amikor nem ÉN irányítom/kezelem az étkezéseket) lehet óriási segítség. Kb. telefon "bonyolultságú" ezen funkció alkalmazása.
Tehát, visszatérve az írásom elejéhez: nem tudom, mi lehet az oka annak, hogy orvosok azt állítják, nem "jó" pumpa... Szerintem nem is ismerik ezt a pumpát, rendben, ne ismerjék, elfogadom, de NE állítsanak a Vibe-ról valótlanokat! Mindemellett, etikátlannak tartom, hogy még csak meg sem említik a pumpaválasztáskor az ÖSSZES pumpát - ha pl. a Roche Combo pumpáját nem említenék meg, éppúgy etikátlannak tartanám! Mivel "egyenlő feltételeket" kellene biztosítaniuk az orvosoknak - na, nem csak az inzulinpumpát forgalmazó cégek részére, hanem a DIABOSOK részére is! Ha már tájékoztatás, legyen TELJES KÖRŰ - véleményem szerint...! :) ;)
 
Sziasztok!

Nem tudom miért nem ajánlják az Animas pumpát de gondolom adtol is függ az orvosok melyik céggel vannak szerződésben,és gondolom ezért plusz jutattásokat kapnak .
Nekünk nem ajánlottak ez van és kész :( mondjuk szereti ezt ,de gondolom van ennél jobb is ,hát majd 4 év múlva remélem dönthet ő is melyiket és milyet szeretne,vagy nem?!
Szép napot kívánok !:)
 
Enikő!
Nekünk az animas van. De nem a vízálló mivoltja miatt. Több pumpás véleményét kikertuk. Lányomnak megmutattuk a három pumpát. Végülis ő fogja hordani. :) ő azt mondta ezt szeretné. Aki írt a diab juniorban a három pumparol,megkertuk, hogy meséljen erről a pumparol. Minket meggyozott a pumpa. :) csak azt akartam mondani, hogy ezt a pumpát nem nagyon reklámozzák a dokik. Hogy miért? Mert nem jó? Mert nem ismerik? Mert, mert,mert? :)


Szia Anna apukája!

Sok itt a mert ,mert......:)igen ez el gondolkodtato ,gondolom az orvos ezzel céggel van szerződésben vagy csak ezt a fajtát kedveli ez vált be .... nem tudni miért ......
Szép napot kívánok!
Szia .
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!
Lányomnak lassan 2 éve Medtronic pumpája van, de a jelenleg forgalomban lévő pumpákból most nekem is az Animas Vibe tetszik legjobban. Mi a SE I.sz. Gyermekklinikájára járunk. Itt korrekt tájékoztatást kaptunk mindhárom pumpáról, az orvos ránk bízta, hogy melyiket választjuk. Semmiféle presszió sem volt, hogy ez v. az jobb választás lenne. Azt azért tudni kell, hogy sokáig az Animas nem hozta Magyarországra a legújabb fejlesztéseit, a Medtronic viszont igen. Azóta ezen előbbi már változtatott, de nincs kizárva, hogy ezt nem tudja még minden kezelőorvos. (Roche-ról nincs infóm, sok apróság miatt azt mi eleve nem akartunk.) Ezen kívül a Medtronic-nak jobb a reklámja, bár meggyőződésem, hogy alapvetően mindhárom pumpa jó. 4 évente mindenki azt választ, amit akar, ha nem vált be az első, v. csak megváltoztak a választási szempontok, nyugodtan lehet másikat rendelni. Nem gondolom, hogy az orvosok szerződésben lennének bármelyik céggel is, inkább csak arról lehet szó, hogy a paciensei közül többen használják ezt v. azt, amivel kacsolatban eddig nem tapasztalt különösebb problémát. Mindemelett sajnálatos, ha meg sem említi, hogy 3 lehetőség van.
 
Oldal tetejére