mindenkinek

tímeácska

Őstag
Majd azokat is átprogramozzák.......:)

Igen, és akkor majd úgy megyünk az orvoshoz, hogy
- "Kedves Doktor Úr! Legyen szíves állítani egy kicsit a béta sejtjeimen, mert a programázással valami gond lehet, folyamatosan 10 körüli cukrokat mérek!"
Vagy egyszerűen csak egy programot kapunk CD-n vagy DVD-n, hozzá egy adatkábelt, és a frissítést önállóan, otthon el tudjuk végezni új, programozott béta sejtjeinken... Már orvoshoz sem kell majd járnunk... :rohog::rohog::rohog:
 

borka

Őstag
Igen, és akkor majd úgy megyünk az orvoshoz, hogy
- "Kedves Doktor Úr! Legyen szíves állítani egy kicsit a béta sejtjeimen, mert a programázással valami gond lehet, folyamatosan 10 körüli cukrokat mérek!"
Vagy egyszerűen csak egy programot kapunk CD-n vagy DVD-n, hozzá egy adatkábelt, és a frissítést önállóan, otthon el tudjuk végezni új, programozott béta sejtjeinken... Már orvoshoz sem kell majd járnunk... :rohog::rohog::rohog:

Kicsit futurisztikus,de lehet,hogy valaki még ezt is megéli.;)
:o100 év múlva.........Apúúúúúúúú mi az a dévédéééé????????
 
Parlamenti megnyilatkozás!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=uhXAJKUPeOQ[/QU

Ezek szerint minden Így jó ahogy van?? Csak egyet szeretnék nagyon, hogy a Tisztelt Államtitkár úrnak is legyen a közvetlen közelében családjában (akár netán a gyereke!!) cukorbeteg és derüljön végre ki a számára is, hogy nem csak a diéta és az életmód az aminek hatására lesz a HgA1c érték olyan amilyennek "ŐK" ott fent megálmodták.....
 

borka

Őstag
A Hemedisz HM-i Diabetes Szövetség Szervezésével!!!!!!!!

Találkozó a TASZ-nál 2012. nov.ember 6.-án 13 órakor : 1136 Budapest, Tátra utca 15/b.

Mi megyünk! Nekünk fontos, hogy az új inzulinrendeletet megváltoztassák, vagy eltöröljék. Budapestre megyünk autóval, november 6-án 9-órakor aláírni a beadványt, aki szeretne velünk jönni, azok írjanak! :) Budapesten a TASZ-nál fogadnak bennünket 13 órakor. Budapesten a TASZ-nál fogadnak bennünket 13 órakor. Az a diabéteszes, aki Pesten él és egyetért velünk, szeretné aláírni a beadvány, azt várjuk. Jelentkezzetek.
 
Örülök, hogy van ez a tiltakozó akció. Azonban pontosan ugyanakkor megyek a szokásos ellenőrzésre a diabetológus szakorvoshoz. És azt tudjuk, hogy hetekre van előjegyzés, nehéz lenne másik időpontot kérni. A kérdésem, hogy mehetnék-e 14-15 óra között a TASZ-hoz?
 
A Hemedisz HM-i Diabetes Szövetség Szervezésével!!!!!!!!

Találkozó a TASZ-nál 2012. nov.ember 6.-án 13 órakor : 1136 Budapest, Tátra utca 15/b.

Mi megyünk! Nekünk fontos, hogy az új inzulinrendeletet megváltoztassák, vagy eltöröljék. Budapestre megyünk autóval, november 6-án 9-órakor aláírni a beadványt, aki szeretne velünk jönni, azok írjanak! :) Budapesten a TASZ-nál fogadnak bennünket 13 órakor. Budapesten a TASZ-nál fogadnak bennünket 13 órakor. Az a diabéteszes, aki Pesten él és egyetért velünk, szeretné aláírni a beadvány, azt várjuk. Jelentkezzetek.

Kedves Mindenki!

Nagyon szívesen elmennék, és NAGYON ÖRÜLÖK A KEZDEMÉNYEZÉSNEK! de nem tudok, munkahelyi elfoglaltság miatt! Én már telefonon beszéltem velük, mégpedig a Bence Rita foglalkozik ezzel, azt mondta nekem, írjam meg a kérvényemet, én megírtam, másoljam le az orvosi papírokat, megcsináltam, de az ügyvédnek a meghatalmazást azt sajnos csak személyesen lehet felvinni.
Én Miskolcon lakom! Vagy esetleg aláírva a meghatalmazást elküldeném postán annak aki megy!
Tudna valaki segíteni, hogy az enyémet (meghatalmazás az ügyvédnek ) felvinné? Nagyon megköszönném!

E-mail címem : moncsi2006@yahoo.com

Köszönettel:

Moncsi
 

borka

Őstag
Sajnos pár nappal ezelőtt az RTL-klub is leközölte ezt a hírt a fél 7-es híradóban, tehát igaz. Én csak azt hiszem el, amit az újságban, tv-ben, interneten visszavonnak!
 

lizzi

Őstag
Sziasztok!
mostanában elég durva és érdekes hipoim vannak:( sajnos már nem nagyon érzem meg ,csak akkor amikor már elég alacsony és akkor alig akar reagálni a szervezetem a bevitt ch-ra.Tegnap este is volt egy elég durva eset és miután már ettem,kb.1/4 -1/2 óra múlva erős szívdobogásom van és nagyon rossz a közérzetem.Megmértem a vérnyomásom,magas volt és a pulzusom is ,de elég sok idő eltelt mire már jobb állapotba kerültem.
Valakinek van ,volt hasonló tapasztalata?
 

lizzi

Őstag
tubi a vérnyomásom általában rendben van ,nem szedek már rá gyógyszert .ilyen érzésem mindig a durva hipo után van....és nem tudom az összefüggést...
 
Sziasztok!
mostanában elég durva és érdekes hipoim vannak:( sajnos már nem nagyon érzem meg ,csak akkor amikor már elég alacsony és akkor alig akar reagálni a szervezetem a bevitt ch-ra.Tegnap este is volt egy elég durva eset és miután már ettem,kb.1/4 -1/2 óra múlva erős szívdobogásom van és nagyon rossz a közérzetem.Megmértem a vérnyomásom,magas volt és a pulzusom is ,de elég sok idő eltelt mire már jobb állapotba kerültem.
Valakinek van ,volt hasonló tapasztalata?

Szia! Én még csak 2 éve vagyok I. típusú, de megkérdezhetem, hogy Te hány éve? Nekem ha fekve jön rám, akkor van a baj, nem érzem, csak már akkor ha felkelek, mondjuk, kimegyek a wc-re. Múltkor belealudtam, a kislányom, ő 11 éves, jött rá, és rázogatott, hogy anya kelj fel, nézd már meg, valami gond van, én meg hesegettem, hogy had aludjak már...de még jó, hogy megmértem, 2,9 volt...
 
Moncsi én már 31 vagyok cukros,de ez csak mostanában van


Az nem semmi! Mármint az én 2 évemhez képest! Kérdeznék valamit, mert Te akkor már nagy rutinnal kezeled a dolgokat.
2 évig a karom szúrkáltam, elég jól alakult a cukor így, a lantust, adtam a lábamba, fenekembe. A hasam nem szúrkálom, mert össze-vissza vagyok vagdosva (műtétek). Kezdett a karom nagyon fájni, csúnya csomók, áttértünk a lábra, fenékre, erre a cukrok hogy alakultak? 12-20 ig minden előfordult. És ez így ment addig, mig vissza nem tértem megint a kari szúrásra. Iszonyatos magas cukrok voltak, ugyanazt ettem, és szúrtam! Erre kínomban visszatértem 2 szer szúrom a karom, vacsinál meg a hasam valahogy, hogy mentesítsem a kart. Te hogyan csinálod ezt? Megköszönném, ha válaszolnál!
 

tímeácska

Őstag
Az nem semmi! Mármint az én 2 évemhez képest! Kérdeznék valamit, mert Te akkor már nagy rutinnal kezeled a dolgokat.
2 évig a karom szúrkáltam, elég jól alakult a cukor így, a lantust, adtam a lábamba, fenekembe. A hasam nem szúrkálom, mert össze-vissza vagyok vagdosva (műtétek). Kezdett a karom nagyon fájni, csúnya csomók, áttértünk a lábra, fenékre, erre a cukrok hogy alakultak? 12-20 ig minden előfordult. És ez így ment addig, mig vissza nem tértem megint a kari szúrásra. Iszonyatos magas cukrok voltak, ugyanazt ettem, és szúrtam! Erre kínomban visszatértem 2 szer szúrom a karom, vacsinál meg a hasam valahogy, hogy mentesítsem a kart. Te hogyan csinálod ezt? Megköszönném, ha válaszolnál!

Nem lehetséges, hogy egy kicsit több időt kellene kivárnod az inzulin beadása, és az evés között? A leglassabban a combból szívódik fel az inzulin. Leggyorsabban pedig hasból. A karból "közepes" gyorsasággal szívódik fel. Esetleg a tomport nem próbáltad még?
Én mindenképpen azt javasolnám, hogy a karodat egy jó ideig pihentesd, hogy ha azt szeretnéd, hogy valaha is rendesen felszívódjon onnan is az inzulin! Próbálkozni kellene a combbal továbbra is, és ki kellene tapasztalni, hogy miért megy fel mindig magasra a cukrod, ha oda adod az inzulint! A hasadnál nincs semmi "használható" terület? Nekem is 3 vágás van a hasamon, de ez nem okoz problémát az inzulin beadásánál - vagyis a kanül beszúrásánál!
 

tímeácska

Őstag
Régebben beszélgettünk arról, hogy tudjuk, a máj raktároz cukrot (glikogén formájában), de azt nem tudtuk, hogy mégis mennyit?
Nos, kb. 190 g CH-t bír tárolni a májunk...
Most már ezt is tudjuk... :)
Ez olyankor lehet fontos, amikor pl. hányás esetében az inzulin már bent van, de a kaja kint... Vagy a gyermek nem eszi meg a már beadott inzulinhoz a kellő CH mennyiséget, és a saját szervezetünknek kell korrigálnia a dolgot.
Mellesleg nem csak a máj képes glikogén raktározására, hanem az izmok is. Na, de hogy ott mennyi bír raktározódni, ez abszolút egyénfüggő, leginkább az izomzatunktól függ!
Jaj, de szép vagy emberi test! :p:rohog:
 
Oldal tetejére