mindenkinek

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát izé...., én nem szoktam egy szavas mondatokat alkotni, fentebb még is így sikeredett. Csigu írásából talán érthető, hogy miért. Az adás meghallgatásakor már biztos voltam benne, az a műsor alaposan ki lett kozmetikázva.
Mit tudok erre mondani? Tiszta kommunizmusi cenzúra:rolleyes:. Háát ennyit a demokratikus médiáról. Egy kívül álló az egészből annyit vesz le, hogy van egy kis csoport, amelyik prüszköl "valami" ellen, kapaszkodik "valamibe", és nem érti mért, hiszen neves doktorok nem látják a két "valami" közötti különbséget. Sőőőőt, még a "valamiket" szabályozó rendeletet is jellemzően jónak, legitimnek és hasznosnak tartja.
Mert a műsorból télleg ez jött le. Ezért kár volt a villanyt felkapcsolni a stúdióban. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A véleményem: ez a műsor nem volt más, mint fél órányi idő kitöltés az egész napi rádió műsorból. :(
 

borka

Őstag
Nesze semmi fogd meg jól.
Erre volt jó ez a műsor, azt hiszik, hogy ezzel be tudják fogni a szánkat.
Szerintem csak még jobban felbőszítik az embereket. :mad:A "tisztelt társaság" (mdt) (nem véletlen a kisbetű) pedig azt papolja, hogy csökkentsük a stresszes helyzeteket,mert az is befolyásolja a vc. ingadozást.Köszönjük, most aztán rendezték mindenkinek a cukrát.:rolleyes::dr_64::dr_307:
 

kiskatka

Új tag
Kedves Mindenki!

Sajnálom, hogy a riport csalódást okozott. Visszahallgatva a műsort mi is csalódottak voltunk/vagyunk Eszterrel, és persze azóta is azon zakatolunk, hogyan és mit lehetett volna vagy kellett volna másként csinálni. Nem erre készültünk, nem ilyennek szántunk. Pl a riporter teljes tájékozatlansága, az érsebész bekapcsolása, az egész műsor fókuszvesztettsége mellbevágó volt a helyszínen és visszahallgatva egyaránt, főleg a műsort megelőző 3 nap megfeszített felkészítő munkája után.

De inkább valami építőt írjak.

1. Ígéretet kaptunk a rádiótól, hogy 1 hónapon belül ismét műsorra tűzik a témát, tehát folytatjuk. Már mi is tapasztaltabbak leszünk és részemről határozottabb a műsor alakításában (akár személyesen, akár a háttérből).
2. Hátha az OEP is betartja az ígéretét, és 2-3 hét múlva már hajlandó nyilatkozni (ugyanis ezt ígérték)
3. Ha igen, ha nem, azon igyekszünk, hogy az inzulinrendelet téma maradjon, amennyire csak lehet.
4. A TASZ akció nagyon jól dübörög az Alkotmánybíróság felé, az adás segítette a további dübörgést.
5. Az adás kapcsán több, független diabetológustól és szakembertől kaptuk azt az információt, hogy ez nem egy lefutott meccs: bár a felszínen látszólag nem történik semmi, valójában van nyomás a törvényalkotókon, mert sokmindenki kezdett akcióba a maga lehetőségeihez mérten. És sok kicsi sokra megy.
6. Továbbá azt csicseregték a verebek, hogy a változás szele lengi körül a minisztériumot, és hogy most igazából mindenki várja, hogy mi lesz. Ez amolyan optimista várakozás.

Szóval részemről azt gondolom, folytatni kell tovább, amit eddig, minél több helyen, minél több kontextusban hallatni a hangunkat, tudva azt, hogy kívülállónak rettentő nehéz elmagyarázni, mi is itt a probléma. Mert amolyan nyavalygásnak hangzik és mostanában mindenkinek megvan a maga baja. Hiszen maga Halmos is azt mondja, az analóg csupán kényelmi szempont (MDT tiszteletbeli elnök, egész életében diabosokkal foglalkozott), mi pedig a saját tapasztalataink alapján tudjuk, hogy ez baromság, és pont annyira kényelmi szempont, mint kerekesszéken a kerék (bocsánat, remélem ezen senki nem sértődik meg).

Sajnálom, hogy ezt nem sikerült átadni a műsorban, de nagyon remélem, lesz még alkalom próbálkozni, vagy ami még jobb, már ne is kelljen erről beszélni többet.

A legjobbakat mindenkinek
Kata
 

tímeácska

Őstag
Szia Kata!

Tudod, csak azt nem értem, ha riporter és a szerkesztő nem ért a témához - mert, ahogy Te is írtad, ez eléggé nyilvánvaló volt -, akkor miért nem kérdezett meg valakit (akár Titeket, Minket), hogy szerintünk mit tegyünk bele a riportba? Úgy értem, hogy nagyjából lehetett volna egyeztetni, hogy milyen kérdéseket tegyen fel - az előre felvett anyagnál és az élő adásnál is. Így viszont valóban csak nyafinak tűnt az egész műsor!
És ami külön bosszantott, hogy még a mondataim is meg vannak vágva! Úgy értem, hogy hallani lehet, ahogy a mondatokból szavak vannak kivágva - és ehhez nem kell vájt fülűnek lenni, hogy észre lehessen venni! Tisztára úgy tűnik, mintha egy épkézláb mondatot nem tudtunk - tudtam - volna elmondani! :mad:
 

tímeácska

Őstag
Csak titokban jelzem...: holnap délelőtt 10 órakor találkozom egy ismerősömmel, aki a minisztériumban dolgozik. Igaz, nem az egészségügyiben, de elég nagy ismeretséggel bír. Az analóg inzulin támogatásáról fogunk beszélgetni... Hátha...
 
Sajnos nem hallottam a műsort, mert egy hiba miatt csak utána olvastam, hogy egyáltalán lesz. A leírásokból érezhető a műsor "eredménye".
Én optimista vagyok általában, de a minisztérium változásában nem bízom. Ezt az államtitkárt bármikor lenyomja a gazdasági minisztérium. Arról is tudni, hogy a gyógyszertámogatást tovább csökkentik. Tehát nem hiszem, hogy bármilyen kiadás növelő módosítást elfogadnak. Azt sem hiszem, hogy új vércukormérőt, új pumpát befogadnak. Olyan gyógyszerek "állnak sorba", amelyek életmentők.
 

kiskatka

Új tag
Röviden csak: készült összefoglaló anyag, nagyon sokat dolgoztunk rajta, éjszakába nyúlóan (főleg Eszter). És a kérdéseket pedig az eredeti terv szerint kedd este, szerda reggel kellett volna megkapnunk. Sajnos az összefoglalóban lévő anyag nem jelent meg a beszélgetésben, a kérdéseket pedig a jelek szerint nem szabad nem megkapni. És a reakciódat látva a készült anyag "láttamozásához" is érdemes ragaszkodni, ha lehetséges.
De nem akarom ezt tovább ragozni, mert szerintem fontos, hogy egyáltalán volt/van szó a helyzetről, és önmagában jónak tartom, hogy megjelenhetett a téma egy közszolgálati médiában, a szerkesztőnél pedig éreztem a segítő szándékot, összességében hálás vagyok a lehetőségért.
A tanulságokat meg levontam, legközelebb majd ezek fényében igyekszem. És folyt köv mindenki, mindenhol. Hajrá a minisztériumban holnap!
 

tímeácska

Őstag
Röviden csak: készült összefoglaló anyag, nagyon sokat dolgoztunk rajta, éjszakába nyúlóan (főleg Eszter). És a kérdéseket pedig az eredeti terv szerint kedd este, szerda reggel kellett volna megkapnunk. Sajnos az összefoglalóban lévő anyag nem jelent meg a beszélgetésben, a kérdéseket pedig a jelek szerint nem szabad nem megkapni. És a reakciódat látva a készült anyag "láttamozásához" is érdemes ragaszkodni, ha lehetséges.
De nem akarom ezt tovább ragozni, mert szerintem fontos, hogy egyáltalán volt/van szó a helyzetről, és önmagában jónak tartom, hogy megjelenhetett a téma egy közszolgálati médiában, a szerkesztőnél pedig éreztem a segítő szándékot, összességében hálás vagyok a lehetőségért.
A tanulságokat meg levontam, legközelebb majd ezek fényében igyekszem. És folyt köv mindenki, mindenhol. Hajrá a minisztériumban holnap!

Csak az esetleges félreértések elkerülése végett :))): én is összességében elégedett vagyok azzal, hogy egy közszolgálati rádióban "helyet kaptunk", lehetőséget, hogy hallassuk a hangunkat. A riporter valóban nagyon segítőkész volt, tényleg segíteni akart! Én ezt nem is vitatom!

De van még egy ötletem, majd ha kerekedik, megsúgom! ;)
Vasárnap találkozunk? :cool:
 

kiskatka

Új tag
Igen! Jöttök?? De jó!!
Én 8-tól a sátornál vagyok, kb 9:30-11:30 között futok, utána ismét a sátornál. Vegetálni fogok sztem, egész héten nem voltam edzeni... :S
akkor vasárnap folyt köv!! :D
 
Sziasztok! Szeretném figyelmetekbe ajánlani az Egészségpajzs Ételszállító céget. Sokunknak gond és szinte lehetetlen feladat napi szinten
megoldani a megfelelő táplálkozást... Itt diabéteszes és inzulinrezisztencia étrend rendelésére is van lehetőség. kórházi dietetikus számolja a szénhidrátot, meleg szívvel ajánlom :))
http://www.egeszsegpajzs.hu/

Környezetünk szennyeződései, életvitelünk káros hatásai, mint pl. a stressz, egyre inkább éreztetik hatásukat, különböző ételallergiák, glutén érzékenység, laktóz – és tejfehérje érzékenység alakult ki, és egyre több diabéteszes betegről tudunk.

Elsőként alakítottuk ki Diabéteszes étrendünket, ami orvosilag megfelelő egy közepesen súlyos cukorbeteg részére, de az egyéni igényeket is ki tudja elégíteni.
Kórházi dietetikus szakember segítségével napi 1400 kalóriás, 160 gramm szénhidrátot tartalmazó ételsort állítottunk össze ( reggeli 30 gr. ch., tízórai 20 gr. ch főleg gyümölcs, zöldség, két- vagy háromfogásos ebéd 50 ch., uzsonna 20ch. Szintén gyümölcs vagy könnyű édesség, vacsora 40ch, általában egy fogásos meleg étel)
A diéta legfontosabb jellemzője, hogy az alapanyagokat helyesen kell megválasztani, meg kell találni azt az édességet, amit nyugodtan elfogyaszthatunk anélkül, hogy bűnöznénk és a megfelelő konyha technológiát kell alkalmazni.
Diabéteszes egész napos menünk mellett Diabétesz ebéd rendelésére is van lehetőség!

Három éve találkoztunk először a nők jelentős hányadát érintő betegséggel, a PCOS szindrómával, ami vezető meddőségi ok a termékeny korú nők esetében.
Kialakulásában az inzulinrezisztencia, a túlsúly, a vérzsír lebontásának problémája a felelős, amit megfelelő diétával visszafordíthatóvá tehetünk.
Inzulinrezisztencia ebédünk, és egész napos menünk pontosan meghatározott szénhidrát tartalmú ételeket biztosít, melyekben a lassan felszívódó ch-k túlsúlyban vannak. A szokásos köretek helyett inkább zöldségfélék, gabonafélék, hajdina, bulgur, köles, csicseriborsó szerepelnek összeállításainkban.

Cégünk mottója, ahogy egy latin közmondás is hangsúlyozza:

„Azért eszünk, hogy éljünk, nem azért élünk, hogy együnk.”
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! Szeretném figyelmetekbe ajánlani az Egészségpajzs Ételszállító céget. Sokunknak gond és szinte lehetetlen feladat napi szinten
megoldani a megfelelő táplálkozást... Itt diabéteszes és inzulinrezisztencia étrend rendelésére is van lehetőség. kórházi dietetikus számolja a szénhidrátot, meleg szívvel ajánlom :))
http://www.egeszsegpajzs.hu/
Szia Andi!

A reklámot, önreklámot az oldalról azonnal törölni szoktuk a reklámtörvényre hivatkozva. Ez esetben most kivételt teszünk a téma hasznossága miatt. A többi topikból a reklámot törlöm.

Az adminisztrátorral felvéve a kapcsolatot van lehetőség a reklám további folyamatos, vagy időleges elhelyezésére.

Köszönöm a megértésed.
Vígh Kata moderátor
 

krisz_2011

Aktív tag
A legutóbbi Medtronic gyerek találkozón Kovács Áron volt a meglepetés vendég. Olyan közvetlenül, kedvesen és megnyugtatóan beszélt a cukorbetegségről, arról, hogy ő hogyan éli meg, ill. mennyire nem akadályozza a céljai megvalósításában, hogy az fantasztikus. Receptre kellene őt felírni különösen azoknak a szülőknek, akiknek friss diabos gyerekük van.
 

tímeácska

Őstag
A legutóbbi Medtronic gyerek találkozón Kovács Áron volt a meglepetés vendég. Olyan közvetlenül, kedvesen és megnyugtatóan beszélt a cukorbetegségről, arról, hogy ő hogyan éli meg, ill. mennyire nem akadályozza a céljai megvalósításában, hogy az fantasztikus. Receptre kellene őt felírni különösen azoknak a szülőknek, akiknek friss diabos gyerekük van.

Igen, valóban "mutogatni" kellene Áront a friss diabos gyerkőcöknek! :)
És nem csak a beszéde, annak stílusa ami hitelessé teszi Áront, hanem az, ahogyan a diabos dolgait kezeli! Kb. másfél hete Mátéval Herceghalmon voltunk egy rendezvényen, ahol Áronnal egy asztalnál ültünk. Hozták a desszertet vacsinál, és hát, jóindulattal sem lehetett azt mondani, hogy diétás finomság zárta a vacsit. Valami karamell krém volt, eperrel és cukorral... De semmi gondot nem jelentett Áronnak sem a helyzet, fogta, ott az étterem kellős közepén az asztalnál ülve előkapta az penjét, és mindenki szeme láttára beadott még egy "kis" inzulint. Tehát, nem akart elbújni, aki látja, látja, és ennyi!
Hamarosan feltehetem Áron kisfilmjét, amiben Máté is szerepel... ;)
 
Oldal tetejére