Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

tímeácska

Őstag
Kontaktlencse viselők a megmondhatói annak, hogy milyen fokozott tisztaság szükséges a használatához és ez mennyi macerával, plusz időráfordítással jár. Szemorvosok viszont annak megmondhatói, hogy aki nem tartja be a higiéniai előírásokat, vagy olcsó folyadékot vesz hozzá, azoknál mennyi gyulladást netán fertőzést kell nehézkesen gyógyítani.
Én itt az elvárt eredményt és hasznosságot vetem össze az általa okozott lehetséges kockázattal. Nos számomra nem éri meg egy szemgyulladás eshetősége, és napi herce-hurca azért, hogy megtudjam, mennyi a cukrom. Hajrá bökő, akár az utcán, piszkos kézzel, ha éppen nincs más lehetőség.

És akkor még nem is esett szó arról, hogy milyen könnyedén bír eltűnni a kicsike - mármint, a kontaktlencse!
Kíváncsi vagyok, mennyibe kerülne, de mint tudjuk, "sima", azaz dioptriás kontaktlencsék esetében már van olyan, hogy lehet benne aludni, és több napig is hordható - akár 1 hónapig is - de azoknál is javasolt a naponkénti tisztítás (ráragad a könnyben levő fehérje, stb.). Aztán megy a kukába... A dioptriás lencsék sem olcsóságok - főleg a tisztító folyadék... -, így attól tartok, hogy a cukimérős lencsék költségesebbek lesznek, mint a stixes mérés.
Persze, ha valakinek tetszik majd a kontaktlencsés mérés, miért is ne? Csak egyelőre nehezen tudom elképzelni egy olyan kütyü pontosságát (hosszú/hosszabb távon), amelyet ajánlott napi pár órán keresztül sterilizáló/tisztító folyadékban áztatni. És ha nem?! Na, ez a bibi szerintem! Hiszen a szem felületéhez van tapasztva, a szem pedig folyamatosan könnyet termel. Kinek/mikor többet/kevesebbet. Néha olyan sós, hogy ihaj, néha pedig mint a víz! Hát, nem is tudom...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én úgy tudom, a könnyben (szemcsarnok-víz) lévő cukorszint 20-40 perccel késve követi a vér cukorszint változását. Hát én nem azt akarom tudni étkezés előtt, hogy 40 perce mennyi volt a cukrom. És mi van a hipoval? Érzem a hipot, de még 40 perce lehet, hogy 9-12 mmol/l volt a cukrom, mert a szemből mérve azt az értéket látom.
 
Most, hogy éppen a szenzort próbáljuk én nagyon remélem ennél lesz azért könnyebben használható eszköz is!
Én eddig azt, hogy le kell ragasztani a szenzort soha senkitől nem hallottam (lehet, hogy csak én vagyok tájékozatlan) de szegény gyereknek a fél hasát leragasztották ami persze húzódik és kellemetlen érzés. De Levente fiam nem panaszkodik csak nekem rossz látni és látom a keze sokszor ott van a ragasztónál!!
Szóval nagyon bízom valami okos ember kitalál valamit ami ennél kellemesebben viselhető. Mert egyébként az jó tudni, hogy emelkedik-e a cukor vagy mi van éppen. Egyébként bázis beállítás miatt kaptuk kipróbálásra a szenzort.
Üdv.: Edit
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Most, hogy éppen a szenzort próbáljuk én nagyon remélem ennél lesz azért könnyebben használható eszköz is!
Én eddig azt, hogy le kell ragasztani a szenzort soha senkitől nem hallottam (lehet, hogy csak én vagyok tájékozatlan) de szegény gyereknek a fél hasát leragasztották ami persze húzódik és kellemetlen érzés. De Levente fiam nem panaszkodik csak nekem rossz látni és látom a keze sokszor ott van a ragasztónál!!
Szóval nagyon bízom valami okos ember kitalál valamit ami ennél kellemesebben viselhető. Mert egyébként az jó tudni, hogy emelkedik-e a cukor vagy mi van éppen. Egyébként bázis beállítás miatt kaptuk kipróbálásra a szenzort.
Üdv.: Edit
Rajtam is volt már szenzor, és nekem is viszketős volt a plusz ragacs alatt, holott az inzulinos kanül alatt ritkán viszket. Amikor végre levettük a szenzort, nem győztem vakarózni, de megérte. Néha egyébként az inzulinos kanül fölé is teszek plusz filmtapaszt (ilyen van a szenzor kanüljén is), és az alatt is viszket a bőröm. Valószínű, ahogy gondolod, a nagyobb felületen történt ragacsozás és esetleg más ragacs típus miatt van a viszketés.
Egyelőre ettől jobb és megbízhatóbb kütyü nincs a folyamatos monitorozásra. :)
 
Szia Umbra!
Én is azon vagyok pont a napokban gondoltam rá és elő is vettem azt a leletünket amikor bekerültünk a kórházba a cukorbetegség megállapítása kapcsán, hogy akkor 0,14 volt a C-peptid értéke Leventének most vajon mennyi lehet? (Megnéztem a norm. tart.0.9-7.1-ig.)
Kíváncsi vagyok...Egyébként ez az a hír amit régen már én is egy linkben megírtam. Csak azt nem tudom ez már további eredmény vagy csak most ért ide hozzánk el a hír... Jó lenne ha fejlemény, újabb kutatási hír lenne:hurra:
 

umbra08

Aktív tag
Szia Umbra!
Én is azon vagyok pont a napokban gondoltam rá és elő is vettem azt a leletünket amikor bekerültünk a kórházba a cukorbetegség megállapítása kapcsán, hogy akkor 0,14 volt a C-peptid értéke Leventének most vajon mennyi lehet? (Megnéztem a norm. tart.0.9-7.1-ig.)
Kíváncsi vagyok...Egyébként ez az a hír amit régen már én is egy linkben megírtam. Csak azt nem tudom ez már további eredmény vagy csak most ért ide hozzánk el a hír... Jó lenne ha fejlemény, újabb kutatási hír lenne:hurra:

Szia Edit,

Én nem találom, hogy nekünk mennyi lehetett a C Peptid a legelején.
Valahol Pesten meg lehet nézetni laborban, talán nem is olyan sokba kerül. Majd utána nézek.
 
szia Tubi!
A doktor úr mit mondott erről szerinte belátható időn belül használatra is bocsátják vagy még évtizedekig csak kisérlet alatt áll.
Bocsi a pesszimizmusomért pedig nagyon szeretném ha közel lenne a megoldás....
Azért köszi az infót!!:cool:
 
Oldal tetejére