Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

somcsika

Aktív tag
Tegnap valamelyik tudományos csatornán láttam, hogy ...
Nem is todom, hogy irjam.
Amerikában egy fickó elvesztette az egyik ujjának utolsó ujjpercét, és a báttya adott neki egy "rejtélyes" - így fogalmazott a riporter is - fehér port. Azzal kellett mindennap beszórnia a sebet, és az ujjperce körmöstől együtt visszanőt az eredeti állapotába és méretébe.
Útólag kiderült, hogy a sertések húgyhólyagjából lett valami alkotóelem kivonva és az megszárítva, mert, hogy abban vannak valami olyan alkotóelemek amelyek a rekonstruciós képességet felfokozzák.
Ezt az eljárást, már Amerikában alkalmazzák szívizomzat előállítására és sok kisérlet folyik arról, hogy mi másra lehet még felhasználni.
Nem biztos, hogy a cukorbetegség gyógyításával valaha is összefügg, de mint érdekes hír és kisérlet megdöbbentett és gondoltam, hogy ide való lehet. Ha lesz rá időm, akkor rákeresek a neten, hátha találok róla bőbebb tájékoztatást.
 

tímeácska

Őstag
Én ezzel nem értek egyet! Ugyanis, nem csak a glucagon emeli a vércukor szintet! Pontosítanék: nem önmagában az endogén glucagon szintjével van itt probléma (mármint, 1-es típ. diabnál)! Vagyis: ne együnk?! Mert az elfogyasztott CH is emeli a vércukrot... Na, ennek a külsőleg bevitt szénhidrátnak - ami elengedhetetlen!!! a sejtek működéséhez! - "ki" segít bejutni a sejtekbe??? Nincs üzemanyag, nem műxik a rendszer! A fránya autónkon is tapasztaltam! :mad:
 

poe

Őstag
Egyet értek Timivel. Azon már én is elgondolkoztam, hogy a glucagon termelés leállítása könnyebben szabályozhatóvá tenné a vércukorszintet (nem lenne somogyi), a CH hasznosulásához azonban inzulin kell. Ha eszünk és a vérből nem jut be a sejtbe, akkor emelkedik a vc... Szóval valami hiba van a mátrixban. :)
 

tímeácska

Őstag
Egyet értek Timivel. Azon már én is elgondolkoztam, hogy a glucagon termelés leállítása könnyebben szabályozhatóvá tenné a vércukorszintet (nem lenne somogyi), a CH hasznosulásához azonban inzulin kell. Ha eszünk és a vérből nem jut be a sejtbe, akkor emelkedik a vc... Szóval valami hiba van a mátrixban. :)
Sajnos, nem is kicsi hiba van benne! Attól félek - mint oly sokszor... -, hogy valaki igencsak reménykedő elolvassa, és... :(
 

tímeácska

Őstag
Azon már én is elgondolkoztam, hogy a glucagon termelés leállítása könnyebben szabályozhatóvá tenné a vércukorszintet (nem lenne somogyi),
Na, de akkor a többi vc. emelő hormonokat is ki kellene iktatni... Az pedig az élettel nehezen összeegyeztethető lenne... Véleményem szerint még mindig előnyösebb - akár csak elméleti szinten is... - a vércukor csökkentő akármicsoda bevezetése (feltalálása...), mint a vércukrot emelő bármi kiiktatása... (Remélem, érthető voltam...:cool:)
 

poe

Őstag
Na, de akkor a többi vc. emelő hormonokat is ki kellene iktatni... Az pedig az élettel nehezen összeegyeztethető lenne...
Igen, tudom. Ezért nem fogok orvosi Nobel-díjat kapni... :rohog:
Véleményem szerint még mindig előnyösebb - akár csak elméleti szinten is... - a vércukor csökkentő akármicsoda bevezetése (feltalálása...), mint a vércukrot emelő bármi kiiktatása... (Remélem, érthető voltam...:cool:)
Van ilyen, inzulinnak híjják... ;)
 

tubi

Aktív tag
Egy nemzetközi tudóscsoport tagjai nemrég jelentették be, hogy egy új alternatív kezelési módszert fejlesztettek ki, amelynek segítségével az 1-es típusú cukorbetegséggel küzdők elkerülhetik a fájdalmas inzulin injekciókat.
http://diabetesonline.hu/hirek/kutatas/2445-uj-kezelesi-modszer-az-1-es-tipusu-cukorbetegeknek

ha jól sejtem, ez csak akkor ér valamit, ha még nem ért véget a mézeshetek időszaka... az autoimmun reakciót állítja meg.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
ha jól sejtem, ez csak akkor ér valamit, ha még nem ért véget a mézeshetek időszaka... az autoimmun reakciót állítja meg.
Én inkább úgy értelmezném, hogy amíg van C-peptid, vagyis van valamennyi maradék saját inzulin termelés. Persze a mézeshetek értelmezés is helytálló, sőt, a cikk eleve a frissen felfedezett diabosoknál látja értelmét a bevezetésnek. De amíg van béta sejt, addig van mit "megmenteni". A még meglévő sejtek további pusztulását akadályoznák meg. Gondolom a kezdeti esetleges eredmények a későbbiekben javulnak, és talán odajutnak, hogy prevenciós céllal is adják, nem csak akkor, ha már megindult a sejtpusztulás. Ugyanis általában mire a diab tüneteket okoz, és fény derül rá, addig nagyon sok megmenthető sejt elpusztult végleg. De amíg csak "gyengélkedik" vagyis még életképes, addig kellene a szert beadni.
 
Oldal tetejére