Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

somcsika

Aktív tag
Ma reggel hallottam a rádióban a 2012-re várható napkitörésről, a neten találtam is erről egy cikket (mellékelem a linket).
Arról beszélnek, hogy egy esetleges nagyméretű napkitörés akár hetekre-hónapokra is tönkre teheti az elektromos hálózatok működését. Komoly problémaként említi, hogy hütés nélkül megromlanak az ételek, a gyógyszerek. Na igen, és itt nyomtam meg a pánik gombot, hiszen az inzulin hűtést igényel! Kérlek olvassátok el és elmélkedjetek egy kicsit ezen.
Ti hogyan vészelnétek át egy ilyen "átmeneti" állapotot.


http://index.hu/tudomany/urkutatas/napv090112/
 

somcsika

Aktív tag
Bár a témát érdekesnek találom, keveset tudok róla. Azt mégis hallottam (vagy talán olvastam), hogy egyes nagyobb, vagy erősebb napkitörés az emberi (és más élőlény) számára is komoly hatással van.
Érdekelne, hogy a diabra milyen hatással van.

A diabra sajnos nem tudom, de magamon olyan fúrcsát éreztem.
Sem vasárnap, sem pedig hétfő éjszaka nem aludtam jól, 9 órakkor már majd le ragadt a szemem, de nagyon nehezen tudtam elaludni. Hajnal kettőkor pedig kipattant a szemem és nem tudtam visszaaludni, hulla fáradt voltam kedd estére, de volt még egy kis dolgom, így próbáltam magam tartani, éjfélkor úgy éreztem, hogy nem bírom tovább és le kell feküldnöm, nem tudtam megint elaludni, talán túlságosan felsokkoltam magam valamin, ezután kint a nappaliban olvasgattam a fórumot, iwiw-et nézegettem, - olyan dolgokat amire mostanában nagyon kevés időm volt -csak, hogy a családot ne zavarjam. 4:15-kor mentem lefeküdni és egészen 4:38-ig aludtam, akkorra jött föl vihar és kezdte el csapkodni a húzat az ajtókat. Megint próbáltam visszaaludni, de Szandi hajnal 5-kor telefonált, hogy beázott a sátor és jó lenn ha értük tudnék menni. Mivel 6-kor kelek az utolsó órában már én nem akartam elaludni, Rosszabb lett volna 1 órát aludni, mint nem aludni. Egész nap olyan voltam, mint a kifacsart citrom. Amikor az előbbi cikket feltettem, azt is olvastam, hogy egy kisebb napkitörés volt a napokban is, és hogy az agyagfelhő ami 24-36 órával később érkezik meg, mint a neutronok ami kb. 30 perc múlva már a föld légterében vannak kb. szerda éjszakára ért ide. Szóval ezek mind hatással vannak az emberri szervezetre, a testünkre, az elménkre.
Én ennek tudom be. Mivel racionálisan már gondolkodni sem tudtam. Tegnap délután már szinte beszélni sem tudtam a fáradságtól és déltuán 5-től egy fél órás megszakítással reggel 6-ig aludtam. Biztosan tudtam volna tovább is, de mennem kellett dolgozni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A diabra sajnos nem tudom, de magamon olyan fúrcsát éreztem.
Sem vasárnap, sem pedig hétfő éjszaka nem aludtam jól,
A Hold fázisainak változása és tömegvonzása (ár-apály) is hatással van az emberi szervezetre, ez ma már nem vitás.
Akkor egy ilyen elemi erő, mint a napszél és napkitörés, ami megbolygatja a Föld mágneses terét, miért ne lenne hatással ránk?
Nekem is vannak "olyan, mintha fejbe vertek volna" napjaim, ekkor is biztosan történik valami. Ha más nem, akkor csak légnyomásváltozás, az is éppen elég, meg lehet érezni.
 

somcsika

Aktív tag
A Hold fázisainak változása és tömegvonzása (ár-apály) is hatással van az emberi szervezetre, ez ma már nem vitás.
Akkor egy ilyen elemi erő, mint a napszél és napkitörés, ami megbolygatja a Föld mágneses terét, miért ne lenne hatással ránk?
Nekem is vannak "olyan, mintha fejbe vertek volna" napjaim, ekkor is biztosan történik valami. Ha más nem, akkor csak légnyomásváltozás, az is éppen elég, meg lehet érezni.

Lásd amikor Szandi is kórházba került Szlovákiában, soha nem érzett még azelőtt olyat, és akkor mondtad te is, hogy olyan keveset mértél, és utólag más ismerősöktől is hallottam, hogy akkor biztosan volt valami a levegőben. Mindenki egyöntetűen a légnyomás változást okokolta. Az orvosunk is arra gyanakodott hiszen semmi eltérőt nem látott a labor eredményében és az aznapi eredményeit megnézve semmi nem indokolta a hypot, az ilyen nagymértékűt pedig pláne nem. Tehát ez azóta is rejtély számunkra. Jobb lenne, ha tudnám, mert akkor legalább lehetne ellene védekezni, de így...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Lásd amikor Szandi is kórházba került Szlovákiában, soha nem érzett még azelőtt olyat, és akkor mondtad te is, hogy olyan keveset mértél, és utólag más ismerősöktől is hallottam, hogy akkor biztosan volt valami a levegőben. Mindenki egyöntetűen a légnyomás változást okokolta. Az orvosunk is arra gyanakodott hiszen semmi eltérőt nem látott a labor eredményében és az aznapi eredményeit megnézve semmi nem indokolta a hypot, az ilyen nagymértékűt pedig pláne nem. Tehát ez azóta is rejtély számunkra. Jobb lenne, ha tudnám, mert akkor legalább lehetne ellene védekezni, de így...
Vegyetek egy jó minőségű légnyomásmérőt (ha nincs), így elképzelhető, hogy tudtok előre kalkulálni. Nekem sajna nem jár sok haszonnal. Én a cukrom változásából mondom meg, hogy merre fog a mutatója változni (a nővéreméknek digitális kijelzésű van, ott a számokat mondom meg). Viszont van egy diabos fődim, aki szintén pumpás. Na ő már órákkal előtte érzi, hogy merre fog változni, és aszerint emel vagy csökkent a bázison, és nagyon jól (kisebb hibákkal) elé tud menni az eseményeknek.
Persze ti pennel nehezebben tudtok előre gondolkodni, csak az étkezési inzulinnal nem lehet olyan jól kivédeni a dolgot. Akkor a bázis és bólus együttes változtatása hozhat eredményt.

Az az érdekes, hogy sem a hideg, sem a melegfront nem biztos, hogy légnyomás változással is jár. Tehát marad a Gízai piramisokon mászkáló gyerekek szívritmusa. :(
 

umbra08

Aktív tag
Balkezesek Világnapja

Olvasom, hogy ma van a Balkezesek Világnapja.

Már épp kérdezni akartam Fórumtársaimat, hogy mi a tapasztalat, mennyire jellemző a cukorbetegek körében a balkezesség?

Kérdezem azért, mert biztos vagyok benne (annyira nem örülök neki), hogy kisfiam balkezes lesz. Mindent, de mindent bal kézzel fog meg. Ha a jobb kezébe adsz valamit, egyből átteszi a balba. Tudom, hogy nem szabad elkezdeni átszoktatni a jobb kézre, nem is akarom egyáltalán.
Olvasom a cikkben, hogy születéskor ért stressz is okozhatja a balkezességet. Nos, Tökmag már a 32. hétre meg akart születni, majd 4 hétig bent tartották, majd villámgyorsan pár óra alatt megszületett.....
... csak elmélkedem.
Amúgy volt kitől örükölnie, az öcsém balkezes.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Olvasom, hogy ma van a Balkezesek Világnapja.

Már épp kérdezni akartam Fórumtársaimat, hogy mi a tapasztalat, mennyire jellemző a cukorbetegek körében a balkezesség?

Kérdezem azért, mert biztos vagyok benne (annyira nem örülök neki), hogy kisfiam balkezes lesz. Mindent, de mindent bal kézzel fog meg. Ha a jobb kezébe adsz valamit, egyből átteszi a balba. Tudom, hogy nem szabad elkezdeni átszoktatni a jobb kézre, nem is akarom egyáltalán.
Olvasom a cikkben, hogy születéskor ért stressz is okozhatja a balkezességet. Nos, Tökmag már a 32. hétre meg akart születni, majd 4 hétig bent tartották, majd villámgyorsan pár óra alatt megszületett.....
... csak elmélkedem.
Amúgy volt kitől örükölnie, az öcsém balkezes.

Szia Umbra!
miert baj, ha balkezes lesz? en nem vagyok cukorbeteg, a gyakorisagot nem ismerem cukorbetegek koreben, ellenben balkezes vagyok, es soha semmilyen hatranyat nem ereztem ennek az allapotnak, talan a konzervet nehezebb kinyitni :) mert nincs balkezes konzervnyitom...
 

umbra08

Aktív tag
Szia Umbra!
miert baj, ha balkezes lesz? en nem vagyok cukorbeteg, a gyakorisagot nem ismerem cukorbetegek koreben, ellenben balkezes vagyok, es soha semmilyen hatranyat nem ereztem ennek az allapotnak, talan a konzervet nehezebb kinyitni :) mert nincs balkezes konzervnyitom...

Szia Nofre!

Nem olyan nagy baj, csak kíváncsi voltam, hogy van-e ugyan összefüggés a balkezesség és a cukorbetegség között.
Továbbá, az öcsém balkezes és háááát .... ő elég csúnyán ír, mondhatni "titkosírással". :D
Illetve, ha minden úgymond (mondjuk rá) "kicsit negatívabbat" megörököl a tesómtól, akkor jajj nekünk, mert a tesómnál izgőbb-mozgóbb embert nem látott még s Föld. :D
 

linus

Tag
Szia Nofre!

Nem olyan nagy baj, csak kíváncsi voltam, hogy van-e ugyan összefüggés a balkezesség és a cukorbetegség között.
Továbbá, az öcsém balkezes és háááát .... ő elég csúnyán ír, mondhatni "titkosírással". :D
Illetve, ha minden úgymond (mondjuk rá) "kicsit negatívabbat" megörököl a tesómtól, akkor jajj nekünk, mert a tesómnál izgőbb-mozgóbb embert nem látott még s Föld. :D


Én mindig balkezes akartam lenni!!!!!! :):):):):) Az olyan jó dolog lehet, olyan különleges.....................meg különben is, valaki már megállapította, hogy a sikeres emberek nagyobb százaléka balkezes!!!!!!
 

linus

Tag
Ja, és olvastam valahol hogy nyitottak balkezes boltot, szóval balkezesek, hajrá, nézzetek utánna!!!!
nofre, lehet hogy lesz ott neked való konzervnyitó!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Most a tanévkezdésre mindenhol tanszer vásár van, és a Sparban is egész sorok vannak tele. Az egyik állványon pedig olyan írószerek és egyéb kellékek voltak, amik balkezesek számára is használható.

Az unokatesóm balkezes, neki nagyon sok balkezes cucca van.

Én pedig inkább kétkezes vagyok. Jobb kézzel írok, de a legtöbb dolgot bal kézzel csinálom, pl a kanál a bal kezemben van.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szia Nofre!

Nem olyan nagy baj, csak kíváncsi voltam, hogy van-e ugyan összefüggés a balkezesség és a cukorbetegség között.
Továbbá, az öcsém balkezes és háááát .... ő elég csúnyán ír, mondhatni "titkosírással". :D
Illetve, ha minden úgymond (mondjuk rá) "kicsit negatívabbat" megörököl a tesómtól, akkor jajj nekünk, mert a tesómnál izgőbb-mozgóbb embert nem látott még s Föld. :D

szerintem minden fiu csunyan ir :) nem kell ahhoz balkezesseg :D
 
Oldal tetejére