Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tudum,tudom, de biztos vagyok benne, hogy olvastam a cikket, és az nem az amire később hivatkoztam, akkor ki is nyomtattam, de most a google-ban nem találtam meg. Ott is egyértelműen friss 1-es típusú diabeteseknek irta potenciális kezelésként és ott is a saját még működő sejtjeiket "csapolták" volna le és juttaták volna a máj fő erén keresztül be a szervezetbe, hogy ott a máj egy bizonyos szegmensében megtapadjanak. Még az is le volt irva a cikkben, hogy azért éppen a májban, mert az egyébként is reprodukcióra képes.
Ha hazamegyek megkeresem a cikket, mert ki is nyomtattam, valahol biztosan meg van.
Zsuzsi, próbáld meg megtalálni a cikket, mert szerintem ez valóban reménytkeltő lehet, legalábbis elméleti szinten, a gyakorlati meg gondolom nem a kivitelezésen bukik, hanem az egyéb soktényezős dolgon.

Gondolom nem csak amiatt, hogy máj önreprodukcióra képes, hanem amiatt is, mert az egészséges szervezetben termelődött inzulin keresztül megy a májon, a máj az 50%-át "megtartja" a saját szintéziséhez és anyagcsere folyamataihoz.
(A kívülről beinjektált inzulin teljesen már utat tesz meg, a beadott inzulin csak cca 20-30%-a jut a májba.)
 

tímeácska

Őstag
Tudum,tudom, de biztos vagyok benne, hogy olvastam a cikket, és az nem az amire később hivatkoztam, akkor ki is nyomtattam, de most a google-ban nem találtam meg. Ott is egyértelműen friss 1-es típusú diabeteseknek irta potenciális kezelésként és ott is a saját még működő sejtjeiket "csapolták" volna le és juttaták volna a máj fő erén keresztül be a szervezetbe, hogy ott a máj egy bizonyos szegmensében megtapadjanak. Még az is le volt irva a cikkben, hogy azért éppen a májban, mert az egyébként is reprodukcióra képes.
Ha hazamegyek megkeresem a cikket, mert ki is nyomtattam, valahol biztosan meg van.

Én sejtem, mire gondolsz, Somcsika!
Még egy régebbi alkalommal Győrben, egy gyermek pumpás találkozón Dr. Niederland Tamás doktor beszélt ugyan erről az eljárásról, amit Te is említettél! De nem mert Ő sem nagyobb reményeket fűzni hozzá, mert a beavatkozások ugyan sikeresek voltak, vagyis, sikerült beültetni a béta sejteket, de (ha jól emlékszem) 1 éves távlatban jelentett csak "megoldást", persze, diéta és szoros vércukor ellenőrzés mellett. Ám azok az autoantitestek, amik a saját béta sejteket elpusztították, a beültetett sejteket is megtámadták a májban is. Mindezt immunszupresszív kezelés mellett, ami ugye a béta sejtet megtámadó antitestek ellen nem véd, csak a kilökődés ellen!
Tehát, ahhoz, hogy közel 1 év inzulinozás-mentességet el lehessen érni (szigorú diéta mellett!), taccsra kell vágni az immunrendszert... Köszönöm szépen, ilyen áron én szeretnék még 50 évig diabéteszes lenni!
 

somcsika

Aktív tag
1 egész napomba került, de megtaláltam azt a cikket amiről már korábban irtam.

Ebben a cikkben nem irnak a donorokról és az egész eljárást kb. 30 perc alatt végzik el.

Amiben viszont tévedtem, - pontosabban inkább rosszul emlékeztem - , hogy nem 7.-ként nyitották meg Szegeden azt a laboratoriumot hanem tizedikként.

A három éve alkalmazott eljárást (2008-as cikk) eddig Amerikában, Kanadában hat centrumában, illetve Európában csak Svájcban, Olasz- és Németországban vezették be.

És ami számomra néhány hónappal ezelőtt és most is meglepő az az utolsó mondat a cikkből.
"Az eddigi tapasztalatok szerint a kezelés évekig megoldást jelent, de 2-3-4 évente akár meg is ismételhető."

http://fogabc.hu/hirek/hirek/20030411/cukorbetegseg-inzulinfecskend-nelkul/3164
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
1 egész napomba került, de megtaláltam azt a cikket amiről már korábban irtam.

A három éve alkalmazott eljárást (2008-as cikk)
http://fogabc.hu/hirek/hirek/20030411/cukorbetegseg-inzulinfecskend-nelkul/3164
Elolvastam a cikket, és hát kissé csalódott lettem. Több bajom van vele, tudom, már az agyatokra megyek a szkepticizmusommal.


  • Ez nem tudományos oldal.
  • A cikkben olvasom a "forradalmian új" kifejezést, amitől már feláll a szőr a hátamon. Általában ezek a forradalmian új technológiák nem szoktak megvalósulni. A cikk 2008. novemberi, és áprilisra ígéri a megvalósítást, vagyis 2009-ben már működnie kéne. Ezzel szemben nem csak hogy az orvosomtól nem hallottam róla, de a MDT oldalán sem látni.
  • A cikk azt írja, hogy a hasnyálmirigyből kinyerik a bétasejteket és átültetik a májba. Oké, rutin eljárás, valószínű, ha 10 perc, akkor laparoszkóppal megoldható. De mit ültetnek át? Az én elpusztult, működésképtelen szigetsejtjeimet? Ha hasnyálmirigyen elpusztult, a májon nem fog feléledni. (Ahogy Csigu írta, az immunrendszer ott is meg fogja találni.) Vagy olyan egyénnek ültetik át, akinek még van maradék saját inzulintermelése? Lehet, de azoknál a maradék sejtműködés hatására nem szokott életveszélyes lenni a diab, és ritkán ájulnak el. Itt több ellentmondást vélek felfedezni.
Most térjünk vissza a cikkre. Leírják, hogy ezt már alkalmazzák külföldön, eredménnyel. Lehet, és el is hiszem, de akkor ez a cikk nem magyarázza el, hogy hogyan is működik ez, mert amit leír, az nem más számomra, mint egy szenzáció hajhász "mézes madzag".

Drága Zsuzsi, nagyon köszönöm, hogy megkerested a cikket, és véletlenül se értsd félre az irományomat, nem akarom minden reményedet gyökerestül kitépni, de ha ez működik, akkor nem így, vagy nem ilyen feltételekkel működik, ahogy leírták.

Még mindig azt mondom, hogy ez az elv számomra működőképes lehet, de a nagy kérdés bennem, hogy honnan veszik hozzá az ép bétasejteket.
 

somcsika

Aktív tag
Ezt a cikket kinyomtatva mentem az orvosunkhoz még friss diabos anyukaként (decemberben) és hát a diab.gondozónk mondhatni egy sercintésre van Szegedtől. Tehát gondoltam, hogy tudnak a kérdéseimre válaszolni. Mint korábban irtam, letörték a lelkesedésemet, hiszen ez a projekt utóbb kiderült, hogy nem valósult meg. :(
A cukorbetegség gyógyítással kapcsolatosan hinnem kell abban, hogy előbb utóbb lesz segítség, mert valahol mélyen ez segít egyik napot a másik után túlélni. Nem foglalkozom ezzel a dologgal, minden nap, sőt van úgy, hogy hetekig eszembe sem jut. Konstatáltam, hogy ha valami érdemleges lesz, akkor - mint ahogy irtad Kata - jól informált helyről fogjuk kapni az infót. De ha valami így elém ugrik - mint ahogy a Sidike cikke - akkor igenis egy kicsit felcsigázz a dolog, mert ezek azt jelentik, hogy egyre többet tudnak meg erről a betegségről. És minden nappal közelebb vagyunk a megoldáshoz.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De ha valami így elém ugrik - mint ahogy a Sidike cikke - akkor igenis egy kicsit felcsigázz a dolog, mert ezek azt jelentik, hogy egyre többet tudnak meg erről a betegségről. És minden nappal közelebb vagyunk a megoldáshoz.
Ez így van, tényleg minden nappal közelebb vagyunk nem csak a gyógymódhoz, de talán a megelőzéshez is.
A cikkek pedig ugrálnak ám mi elénk is, azért tudunk egyikről-másikról már némi infot, akár reményt keltő, akár eleve holt vágány.
Sőt, a barátom is "nyitott" szemmel böngészi az netet, és azonnal küldi nekem, ha valami érdekeset, vagy érdemlegeset talál. (Persze általában azzal kezdi, hogy te már biztosan tudod. :rohog: Pedig nem, van ami nekem is újdonság, amit küld.)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető

szolnok

Új tag
Ezt a cikket kinyomtatva mentem az orvosunkhoz még friss diabos anyukaként (decemberben) és hát a diab.gondozónk mondhatni egy sercintésre van Szegedtől. Tehát gondoltam, hogy tudnak a kérdéseimre válaszolni. Mint korábban irtam, letörték a lelkesedésemet, hiszen ez a projekt utóbb kiderült, hogy nem valósult meg. :(
A cukorbetegség gyógyítással kapcsolatosan hinnem kell abban, hogy előbb utóbb lesz segítség, mert valahol mélyen ez segít egyik napot a másik után túlélni. Nem foglalkozom ezzel a dologgal, minden nap, sőt van úgy, hogy hetekig eszembe sem jut. Konstatáltam, hogy ha valami érdemleges lesz, akkor - mint ahogy irtad Kata - jól informált helyről fogjuk kapni az infót. De ha valami így elém ugrik - mint ahogy a Sidike cikke - akkor igenis egy kicsit felcsigázz a dolog, mert ezek azt jelentik, hogy egyre többet tudnak meg erről a betegségről. És minden nappal közelebb vagyunk a megoldáshoz.

Sajnos 18 évvel ezelőtt ugyanitt tartott a tudomány. Akkor lett a fiam diabos. Ó mondta a doki 1-2 év és a tudomány megoldja ezt is. Hát nem oldotta meg. Mindig felröppen valami, ami reménnyel kecsegtet, / főleg friss diabosoknak ígér megoldást,/ aztán semmi se lesz belőle , és az idő vészesen telik. :(
 

borka

Őstag
Hasznos infók

Érdemes végig olvasni és esetlegesen használni.Sok igazság van benne.
Néhány dolgot már rég óta alkalmazok a leírtak közül.

Szódabikarbóna - mi mindenre jó!!!!

METRÓBAN /VÁLLALKOZÓK BOLTJA/ A SZILASNAK VAN 1 KG-os KISZERELÉSBEN SZÓDABIKARBÓNÁJA /ZÖLD SZÍNŰ CSOMAGOLÁS,

A NAGYOBB KISZERELÉSŰ FÜSZEREKNÉL/ 300,- ALATTI ÁRON.

"Maximálisan egyetértek az alább leírtakkal. Olyannyira, hogy nemrégen én is megreformáltam a mosást, amit egy időben már használtam.


1.) Nem veszek drága mosóport. Gyógyszertárban nagy
tételben lehet venni szódabikarbónát, a fehérekhez fele -
fele arányban teszem a mosó porral. Ki kell tapasztalni az
adagot, hiszen minden gép más. ESZMÉLETLENÜL FEHÉR
LESZ!!!!!!!!! Ha kipróbáljátok, soha másképpen nem fogtok
mosni. No és természetesen környezetbarát. Egyébként a
háztartásban még egy csomó mindenhez - takarítás - lehet
használni. 1 kg szódabikarbóna a gyógyszertárban 4oo ft.
(most vettem)


2.) A színes és fehér ruhákhoz is használom, amikor a dobot lecsukom, hozzáöntök ecetet. Nem lesz ecetszagú ruha.


3.) Drága öblítőt sem veszek, kifejezetten az olcsót keresem, mivel - akik ismernek - tudják, hogy nagy
tételben, a gyógyszertárban veszem az illóolajat (nemcsak
sokkal-sokkal olcsóbb, de abban biztosan az a gyógynövény
van, hiszen ezt teszik a készítményekbe és nem áll
hónapokon a drogéria polcán) és az öblítőhöz teszek
illóolajat. Általában, ami nekem van otthon: levendula,
citrom, rozmaring. VALÓBAN ILLATOS LESZ A RUHA! (az
illóolajat nagy tételben meg kell rendelni a
gyógyszertárban5o - 1oo g)
(Egy tanács: ha nagy üvegben kapjátok érdemes a
kisüvegbe, a régi, kifogyottba tenni, amihez van adagoló,
mert ha a nagy üvegből öntitek, rengeteg mellé folyik,
ebből pedig cseppeket kell használni)


4.) Nagyon - nagyon kevés folyékony flóra-szeptet teszek csak a fehér ruhákhoz, a fertőtlenítés miatt.


5.) A folttisztításhoz a köv. használom: fehérek - egy kiürült pumpás adagolóba flóra-szeptet és vizet keverek.
Ráspriccelek a foltra, de a konyhában is nagy segítség! A színes ruhákhoz - az olcsóbb mosószappant veszem és bedörgölöm a foltot. AMI a lényeg:

VALÓBAN KIJÖN A FOLT!
És nem veszed meg a drága folttisztítót, ami sokszor nem is szedi ki.
Ha kipróbáljátok ezeket, SOHA NEM FOGTOK MÁSKÉPPEN
MOSNI! Láthatóan szebben lehet mosni, no és sokkal
olcsóbban....::J) Hosszú idő után kezdtem használni és az
ágytakarómat mostam ki először, komolyan nem hittem a
szememnek. Vakítóan fehér volt! (fehér - kék - kevés drapp színű)"

Még egyszer a szódabikarbónáról, mint régi-új csodaszerről...

Nagymamáink mellette tették le a voksukat, és nem tévedtek. A
szódabikarbóna meglepően sokféle módon alkalmazható: a konyhában, főzéskor,
a háztartásban számos helyen, de különösen gyomorégés, emésztési gondok
ellen, és a kellemes lehelet, a fehérebb fog célja sem áll messze tőle.
Mindig tartsunk belőle otthon!

Íme néhány ok, amiért a szódabikarbóna rendszeres használata ajánlható.

Tisztítja a kezet

Nedvesítsük be a kezünket, és enyhén dörzsöljük be szódabikarbónával,
mintha csak beszappanoznánk: meglepődve tapasztalhatjuk, hogy kezünk bőre
tiszta és lágy lesz tőle.
Ha pedig fehéríteni szeretnénk a körmeinket, körömápolás előtt áztassuk be
egy tál langyos vízbe, melyhez három evőkanál szódabikarbónát adtunk.

Szagelnyelő

Noha szagtalan, a szódabikarbóna egyik jó tulajdonsága, hogy képes elnyelni
a legzavaróbb illatokat is, mert semlegesíti a baktériumok okozta savas
anyagokat. Hasznos a hűtőben, a beépített szekrényben vagy akár megszokott
dezodorunk helyett is. Egy kevés port bedörzsölünk a hónaljunkba vagy a
lábfejünkbe, és máris elfelejthetjük az izzadságszagot.
Beszórhatjuk a cipőnkbe is, majd hagyjuk állni benne egész éjszaka:
nemcsak, hogy szagtalanítja a lábbelit, de megakadályozza a későbbi
lábgombásodást is.

Könnyíti az emésztést

Ég a gyomra? Nehezen, emészt? Könnyen segíthet rajta! Oldjon fel egy
kávéskanál szódabikarbónát egy pohár vízben, és igya
ki egy hajtásra! Ilyenkor olyan puffadást enyhítő oldatot kapunk, mely
lúgos kémhatásának köszönhetően stabilizálja a pH-értéket, és megszünteti a
túlzottan savanyú kémhatást. Az arra érzékeny személyek számára főzés
közben is tehetünk egy késhegynyi szódabikarbónát az ételbe, amitől a nehezen emészthető vagy savas hatású hozzávalók (paradicsom, gyümölcsök stb.) könnyebben emészthetők lesznek

Fertőtlenít

Rendszerint nem is gondolunk rá, de a fésűk, kefék, manikűrkészlet,
smink-ecsetek, szivacsok és más hasonló eszközök a baktériumok melegágyai
lehetnek. Alapos tisztítás, fertőtlenítés céljából tegyük azokat speciális
áztató-lébe: egy mosdókagylónyi vízbe keverjünk 8 evőkanál szódabikarbónát.
Hagyjuk benne állni tisztítandó, ilyen jellegű tárgyainkat egy éjszakán át,
majd öblítsünk másnap reggel.

Továbbá:

- Megőrzik élénk színüket zöldségek, ha főzéskor kevés szódabikarbónát is
szórunk a vízébe.
- Keményebb és tartósabb marad a tejszínhab, ha felverés előtt egy
csipetnyi szódabikarbónát teszünk bele.
- Mindenfajta rovarcsípésre kiváló - a szódabikarbóna kevés vízzel keverve
hatásos fájdalom- és duzzadtságcsökkentő.
- Mosatlan gyümölcsöt soha ne fogyasszunk. Tiszta víz helyett azonban
javasolt 1-2 evőkanál szódabikarbónát és egy liter víz keverékét használni
a mosáshoz.
- A sütemények összeállításánál fele sütőport és fele mennyiség
szódabikarbónát használjon, szép egyenletes lesz a tészta.
- Ha nehezen fő meg a marhahús, tegyen a vízbe egy késhegyi
szódabikarbónát. Más húsra is érvényes ez az eljárás.
- Ha kemény a víz, szórjunk fürdővizünkbe 10 deka szódabikarbónát, mert
annak vízlágyító hatása van.
- Leégett étel maradványait eltüntethetjük, ha az edényben kevés vízbe
kevert szódabikarbónát forralunk. Ha kihűlt,
könnyen kitisztíthatjuk a lábast.
- A csempére tapadt makacs szennyeződéseket nedves rongyra szórt
szódabikarbónával dörzsölhetjük le. A WC-kagylóba szórjon szódabikarbónát,
majd csutakoljuk ki kefével.
- Két púpozott kiskanál szódabikarbónából és egy kiskanál citromléből vagy
vízből készítsünk sima pépet. Ezzel mossunk fogad, majd hideg vízzel
öblögessünk. Fehéríti a fogzománcot.
-Ha hajmosás előtt egy maroknyi szódabikarbónát dörzsölünk a száraz
fejbőrbe, megszabadít a korpától.
 

poe

Őstag
Én szkeptikus vagyok...
Ok, ne kell szúrni... De hogy szabályozza a felszívódás sebességét? Hogy tudok gyorsan beavatkozni? Mi van hasmenés, hányás esetén? És milyen hatásai vannak a mellé adott egyéb anyagoknak hosszútávon? Ráadásul a diab nehezebb részei, úgymint rendszeresség, odafigyelés, számolás stb maradnának változatlanul...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A tapasz, és az inhalációs inzulin is ezen okokból dőlt hamvába. Egyszer talán valamelyik alternatíva bejön, kutatni pedig kell. :)
 
Oldal tetejére