A mai napom apró öröme...

lizzi

Őstag
Először is megmosod ,majd szépen elvágod és kiszeded a magházát és isteni finom befőttet főzöl belőle pár perc alatt ízesítve pár szegfűszeggel és egész fahéjjal ,ha nem elég édes akkor dobsz bele valami édesítőt is!Hidd el megéri:)a leve is isteni finom !
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én is kaptam birsalmát, olyan szép szőrös, de hogy mit lehet vele kezdeni??? :D majd mesélj!
Annyit tudok, hogy a szőrt le kell szedni, mert a héja kell mindenbe, bárhogy is csinálod meg, vagy csinálja meg valaki ;)
Úgy is mondhatnám, hogy valakinek meg kéne csinálnod, de valakinek a szőrt is le kéne szedned róla :rohog:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Először is megmosod ,majd szépen elvágod és kiszeded a magházát és isteni finom befőttet főzöl belőle pár perc alatt ízesítve pár szegfűszeggel és egész fahéjjal ,ha nem elég édes akkor dobsz bele valami édesítőt is!Hidd el megéri:)a leve is isteni finom !
Most látom, hogy itt már leírtad. Citromot nem raksz bele? Nekem olyan receptem van. Egy egész citrom, a héja is reszelve, és botmixerrel kell trutymózni.
Ezek szerint te akkor befőttként, ill. kompótként eszed? Mert akkor nem sajt. Legalább nem szőrös :rohog:
 

lizzi

Őstag
Kata elég nagy mennyiség volt ,így lett belőle befőtt,2 üveg lekvár (még mielőtt átalakult volna sajttá) és sajt is!és sok lé ,amit betettem a hűtőbe mivel nincs benne tartósítószer.
A sajtot úgy csináltam ,hogy mosás,darabolás, magház kivágás után feltettem főni annyi vízzel ami ellepi ,aztán ha már megfőtt(nekem kb. 15 perc volt)akkor leszűrtem és lemértem a cuccot ,bár nem tudom minek?:)2,5 kg volt és ezt leturmixoltam majd odaraktam főni és tettem bele 1 citrom levét meg egész fahéjat és kb. fél kg gyümölcscukrot meg pár kanál xilitet(recept szerint minden kg püréhez kell 60-80 dkg cukor,nekem nem volt ennyi itthon és nem is tudtam szerezni,így ennyi került bele:) )majd főztem sűrű kavargatás mellet kb. 1 órát,dobáltam bele 3 marék diót,aztán folpackkal bélelt őzgerincformába és tálkákba öntöttem még forrón és betettem a kamrába 1 éjszakára ma meg kiborítottam sütőpapírra egy nagy deszkára és a hűtőszekrény tetején szárad majd valameddig:) hogy ettől a mennyiségű cukortól mennyire lesz elég száraz azt nem tudom ,majd kiderül ,de édesnek nekem így is elég édes
majd beszámolok 1-2 hét múlva :)
sok sikert!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata elég nagy mennyiség volt ,így lett belőle befőtt,2 üveg lekvár (még mielőtt átalakult volna sajttá) és sajt is!és sok lé ,amit betettem a hűtőbe mivel nincs benne tartósítószer.
A sajtot úgy csináltam ,hogy mosás,darabolás, magház kivágás után feltettem főni annyi vízzel ami ellepi ,...
majd beszámolok 1-2 hét múlva :)
sok sikert!
Lizzi, ezer hála a receptért. :dr_24: Én is így tudtam, de fejben volt meg, úgyhogy most a tiedet kinyomtattam, és ez alapján ma neki is állok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata elég nagy mennyiség volt ,így lett belőle befőtt,2 üveg lekvár (még mielőtt átalakult volna sajttá) és sajt is!és sok lé ,amit betettem a hűtőbe mivel nincs benne tartósítószer.
A sajtot úgy csináltam ,hogy mosás,darabolás, magház kivágás után feltettem főni annyi vízzel ami ellepi ,aztán ha már megfőtt(nekem kb. 15 perc volt)akkor leszűrtem és lemértem a cuccot ,bár nem tudom minek?:)2,5 kg volt és ezt leturmixoltam majd odaraktam főni és tettem bele 1 citrom levét meg egész fahéjat és kb. fél kg gyümölcscukrot meg pár kanál xilitet(recept szerint minden kg püréhez kell 60-80 dkg cukor,nekem nem volt ennyi itthon és nem is tudtam szerezni,így ennyi került bele:) )majd főztem sűrű kavargatás mellet kb. 1 órát,dobáltam bele 3 marék diót,aztán folpackkal bélelt őzgerincformába és tálkákba öntöttem még forrón és betettem a kamrába 1 éjszakára ma meg kiborítottam sütőpapírra egy nagy deszkára és a hűtőszekrény tetején szárad majd valameddig:) hogy ettől a mennyiségű cukortól mennyire lesz elég száraz azt nem tudom ,majd kiderül ,de édesnek nekem így is elég édes
majd beszámolok 1-2 hét múlva :)
sok sikert!
Juhéjj, megcsináltam, úgy, ahogy leírtad. Én is több vizet tettem alá, és a fölös mennyiséget leöntöttem, amikor megkompótult. Isteni finom lett, bent van a hűtőben, de egy pohárral még melegen megittunk. Tettem el lekvárnak is 3 kis üveggel, és még maradt 2 őzgerinc formára való is. Én nem mértem le, csak találomra csináltam, még a cukor is találomra ment bele. Egy jó marék sötét nádmelaszos barna cukor, és fél doboz (kb 25 dkg) xilitet raktam bele. Menet közben kóstoltam, és ezt elegendőnek véltem, ezért nem raktam bele többet. A gyümi önmagában is elég édes nekem.
2-3 hét múlva én is beszámolok, ha megsajtul a formában lévő.
Köszike a receptet. :dr_24: Ja, én a végén egy csipet aszkorbinsavat tettem bele, ez egy kicsit tartósít. Gyógyszertárban vettem, de nem nagyon adják, ha venni szeretnél, akkor hadakozni kell velük, hogy neked márpedig kell.
 
Oldal tetejére