Adókedvezmény Diabetes betegeknek

eremit

Új tag
Kedves eremit!
Az APEH papírt úgy értetted, hogy visszamenőleg önellenőrzést csináltál és minden évre benyújtottad? Mert az orvosi igazolás alapján ők nem számolhatják ki a visszajárót, ha egyáltalán lehet ezt visszamenőleg kérni.


Pontosan így értettem. 5 évre vissza meg lehet igényelni, hát majd meglátom mire jutnak a papírjaimmal. De legalább el indítottam a dolgot, aztán ha valami nem tetszik nekik, akkor majd értesítenek.

A MÁK is veszélyes valóban...

A házi orvosom nekem rendes nagyon, csak szerintem nem tudta, hogy én nem tudom, hogy nekem mi jár. Az államnak valószínűle nem érdeke, hogy ilyen ügyekben felvilágosítsa a betegeket, így csak az jut hozzá az információhoz, aki jó időben van jó helyen. Jaj, de sokszor van ez így! :-(
 

blaci

Őstag
Ügyintézek...!

Sziasztok!
Most intézem én is a fentiekben már részletezett adókedvezményt. Én türelmesen kivártam az 5 évet, hogy miért azt ne kérdezzétek…csak így döntöttem, ennyi. (Igazából az az oka, hogy egy összegben szerettem volna megkapni…!) Szóval, a háziorvosom kérésemre kiállította a szükséges igazolást, bár hozzáteszem soha egy szóval sem említette, hogy nekem ez jár(na). Egyébként mindegy is mert tudtam róla, de akkor is, nem csak én járok oda...
Leadtam a papírost a bérszámfejtőnek innentől havonta elszámolja majd a munkáltatóm, vagyis a 2010. évtől. A 2009. évi adóbevallásomban (amit a munkáltatóm fog elkészíteni) szerepeltethetem, vagyis el fogják számolni. Ehhez ki kell tölteni a "Nyilatkozat az adókedvezmény igénybevételéhez" elnevezésű nyomtatványt és le kell majd adni március 20-ig, így elszámoltathatom erre az adóévre a kedvezményt. Viszont a visszamenőleges elszámolást nem vállalták, azzal forduljak az ezzel foglalkozó kis céghez (APEH).
A kérdésem az lenne, hogy aki egyénileg intézte már a visszamenőleges adókedvezményét az hogyan csinálta pontosan?
Volt akinek a munkáltatója elkészítette a visszaigénylést 5 évre visszamenőleg, vagy az ti is egyénileg intéztétek?
Kerítsek egy szimpatikus könyvelőt aki minden évre külön elkészíti nekem az önellenőrzést és abban szerepelteti a visszajáró adókedvezményt, azt kell leadni majd az adóhivatalhoz?
Köszönöm szépen a válaszokat előre is…!:dr_24:
Üdv.,
Laci …aki nem probléma egyébként így is jó lesz, csak most nekem kell külön utána járni…;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A kérdésem az lenne, hogy aki egyénileg intézte már a visszamenőleges adókedvezményét az hogyan csinálta pontosan?
Volt akinek a munkáltatója elkészítette a visszaigénylést 5 évre visszamenőleg, vagy az ti is egyénileg intéztétek?
Üdv.,
Laci …aki nem probléma egyébként így is jó lesz, csak most nekem kell külön utána járni…;)
Lizzi utólag, visszamenőlegesen intézte. Holnap írok neki egy emilt (a címe dolgozós gépemen van) és megkérdezem. Karola miatt ritkán jön a fórumra, és ezt a topikot lehet, hogy nem olvassa.
 

blaci

Őstag
Lizzi utólag, visszamenőlegesen intézte. Holnap írok neki egy emilt (a címe dolgozós gépemen van) és megkérdezem. Karola miatt ritkán jön a fórumra, és ezt a topikot lehet, hogy nem olvassa.

Szia Kata!
Az jó lenne!:D Köszönöm szépen előre is...!:dr_24::dr_24::dr_24:
Üdv.,
Laci ...aki azért még várja ám a válaszokat!;):D
 

tubi

Aktív tag
Szia!
nekem a férjem megcsinálta magának visszamenőleg 5 évre, van vele egy kis papírmunka, de megéri! nem kevés pénz azért! délelőtt megírom, milyen nyomtatványokat kell kitölteni.
Tubi
 

lizzi

Őstag
mint már Katának megírtam én sem igényeltem visszamenőleg sajnos és hát csak 2 éve vettem igénybe ,de lehet megteszem ha Tubi feltölti a dolgokat vagy megírja,hogyan is kell:)
köszi Tubi!!!!!
 

tidebor

Új tag
Sziasztok! Én még nem jártam itt, az adókedvezménnyel kapcsolatban böngésztem, és a google adta ki ezt az oldalt. Máris nagyon sok információt szereztem, én is várom Tubi feltöltését. Azt nem tudjátok, hogy ha valaki nem csak cukorbeteg, hanem lisztérzékeny is, annak nem jár véletlenül duplán a kedvezmény?
Előre is köszi. Tidebor
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! Én még nem jártam itt, az adókedvezménnyel kapcsolatban böngésztem, és a google adta ki ezt az oldalt. Máris nagyon sok információt szereztem, én is várom Tubi feltöltését. Azt nem tudjátok, hogy ha valaki nem csak cukorbeteg, hanem lisztérzékeny is, annak nem jár véletlenül duplán a kedvezmény?
Előre is köszi. Tidebor
Szia Tidebor!
Örülök, hogy ránk találtál. A cukorbetegséggel kapcsolatban rengeteg infot találsz itt nálunk, de a diab és lisztérzékenység párossal kapcsolatos topikunk is van, meg mindenféle.
Nálatok te magad, vagy gyerkőc a diabos és lisztérzékeny? Tudatosan írom, hogy nem beteg. :)
 

blaci

Őstag
Szia!
nekem a férjem megcsinálta magának visszamenőleg 5 évre, van vele egy kis papírmunka, de megéri! nem kevés pénz azért! délelőtt megírom, milyen nyomtatványokat kell kitölteni.
Tubi

Szia kedves Tubi!
Húúú, az nagyon jó lenne ha megosztanád velünk, hogyan is megy ez a dolog...!;) Szerintem másokat is érdekel rajtam kívül.
De az biztos, hogy engem pl. nagyon!
Köszönöm szépen előre is!!!:dr_24::dr_24: és :dr_24:
Üdv.,
Laci ...aki mondtam már, hogy: :dr_24::dr_24::dr_24:! :cool::dr_31:;):D
 

Jmedve

Új tag
Sziasztok!

Tudja valaki, közületek, hogy az új rendelet alapján milyen új igazolást kell, beszerezni a súlyos fogyatékosságról? Ha igen akkor azt hol lehet beszerezni, vagy letölteni?

Segítségeteket előre is köszönöm.:cool:
 

tidebor

Új tag
Sziasztok! Köszönöm a barátságos fogadtatást. A lányom 20 hónapos kora óta diabéteszes, 14 évesen kiderült a lisztérzékenysége is. Már felnőtt, 28 éves, csak most átvállaltam tőle az infogyüjtést, mert nekem több időm van rá. Sajnálatos módon ő is véletlenül tudta meg, hogy jár neki az adókedvezmény, így visszamenőleg önellenőrzésre lesz szüksége. Nagy segítség lesz, ha Tubi megosztja velünk, hogy mi a menete. Előre is köszi.
tidebor
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Mindenki!

Lacinak ígértem, hogy nálunk a bérosztályon megérdeklődöm, hogy merre induljon el az ember, de sajna egyelőre annyi a melónk, hogy az irodából alig tudok kilépni.
Ígérem, igyekszem mielőbb infot szerezni, egy kis türelmet kérek.

Addig is várjuk Tubi segítségét, de tudjátok, Tubiéknál pici baba van, aki bizony be tudja osztani a szülők idejét.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! Köszönöm a barátságos fogadtatást. A lányom 20 hónapos kora óta diabéteszes, 14 évesen kiderült a lisztérzékenysége is. Már felnőtt, 28 éves, csak most átvállaltam tőle az infogyüjtést, mert nekem több időm van rá. Sajnálatos módon ő is véletlenül tudta meg, hogy jár neki az adókedvezmény, így visszamenőleg önellenőrzésre lesz szüksége. Nagy segítség lesz, ha Tubi megosztja velünk, hogy mi a menete. Előre is köszi.
tidebor
Szia Tidebor!
Nagyon köszönöm a tájékoztatást, azt hiszem rengeteg hasznos tapasztalatot meg tudsz velünk osztani.

Remélem hamarosan a visszamenőleges adójóváírásra is lesz tanácsunk. Azért az sajnálatos, hogy a lányodat sem világosították fel, hogy mi az, ami jár neki.
 

blaci

Őstag
Szia Lizzi!
Én még nem hallottam arról, hogy adójóváírás az járna külön. Ha azért kérdezed amit Kata írt tegnap akkor szerintem a nekünk (is) járó adókedvezményre gondolt, de majd kijavít ha nem így van…! (4/#37)
Én úgy értelmeztem, bár abban igazad van, hogy a kettő nem egészen ugyan az…:dr_4:;):dr_31:
Üdv.,
Laci …aki Kata merre vagyol…?!:D
 

gabibaba

Aktív tag
Az adókedvezmény (s.fogy., 3675) azért jár, mert cukorbeteg vagy. Az adójóváírás (15100) akkor jár, ha az adóalap 1.27-szerese 3.188.000-et nem éri el. Ha eléri, akkor korlátozottan jár, max. 4.698.000 Ft-ig. De.. csak bérjövedelemre jár (gyed igen, gyes nem), és max. a bér 1.27-szeresének 17%-a. Tehát járhat mindkettő.
 
Oldal tetejére