Babázhatok

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Timi, a hozzászólásaim azon részét vagy azokat a hszeket, amik csak Ildinek szólnak, persze, törölheti bárki. De azt nem, ami a véleményemet mutatja, pl ami Wudiról a véleményem, mert pont ezért írtam ki, mert félek nagyon attól, hogy egy kevésbé jártas, babára vágyó lány idejön, elolvassa, milyen jó terhesgondozó ez a Wudi, meg fiatal és jófej, nem úgy, mint mondjuk Thaisz és hiába nem írja senki, hogy menjen hozzá, már el is döntötte magában, na, ez tetszik, én is oda akarok menni (természetesen ezzel itt mindenki tisztában van, ha agyondícsérünk egy dokit, az éppen orvoskereső tagok valszeg kipróbálják). Menjen bárki oda, csak szeretném, ha tisztában lenne vele mindenki, hogy terhességben ő nem profi szerintem, miért nem az és ezek után döntsön. Vagy, ha mindenáron az egész vitát törölni szeretnétek, akkor azt a hszt is töröljük, amiben Ildi szobrot emelne Wudinak, én azután kezdtem el leírni, hogy mit gondolok a dokinőről terhesség terén. Talán ez lenne a legjobb...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Itt egy üres nyomtatvány az Egyedi méltányossági kérelemhez.
 

Csatolások

  • OEP-EGYEDIGYSEméltányossági üres.doc
    22.5 KB · Olvasás: 13

tímeácska

Őstag
Timi, a hozzászólásaim azon részét vagy azokat a hszeket, amik csak Ildinek szólnak, persze, törölheti bárki. De azt nem, ami a véleményemet mutatja, pl ami Wudiról a véleményem, mert pont ezért írtam ki, mert félek nagyon attól, hogy egy kevésbé jártas, babára vágyó lány idejön, elolvassa, milyen jó terhesgondozó ez a Wudi, meg fiatal és jófej, nem úgy, mint mondjuk Thaisz és hiába nem írja senki, hogy menjen hozzá, már el is döntötte magában, na, ez tetszik, én is oda akarok menni (természetesen ezzel itt mindenki tisztában van, ha agyondícsérünk egy dokit, az éppen orvoskereső tagok valszeg kipróbálják). Menjen bárki oda, csak szeretném, ha tisztában lenne vele mindenki, hogy terhességben ő nem profi szerintem, miért nem az és ezek után döntsön. Vagy, ha mindenáron az egész vitát törölni szeretnétek, akkor azt a hszt is töröljük, amiben Ildi szobrot emelne Wudinak, én azután kezdtem el leírni, hogy mit gondolok a dokinőről terhesség terén. Talán ez lenne a legjobb...

Rendben, értettem!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És itt vannak a MEP-ek címei, telefonszámai. A telefonon biztosan szívesen adnak felvilágosítást, hogy mik az esélyek a plusz csík igényléséhez.
 

Csatolások

  • MEP-ek címei.doc
    85.5 KB · Olvasás: 7

orsika

Új tag
Ja, bocs Timi, Oriskának akartam írni, de neki sem bántóan ám, Orsi, ugye nem úgy értetted? :) Csak fáradok, nem az első eset, hogy azért bánt valaki, azért személyeskedik velem valaki, mert kitartok a véleményem mellett és asszem kezdek türelmetlen lenni. Amúgy Timi, tök egyetértek veled! Csakhát sajna, ha személyeskednek velem, nehez tudom szó nélkül hagyni, pedig kéne, tudom...
MÁR ENGEM IS SZEKÁLSZ???:confused:

Jó van már na, csak viccőtem... :D:D:D
Valaki félreértett valamit, ha jól látom... Én csak arra írtam, hogy mennyire zajlik itt az élet, én meg unatkozom...
Nyugodjatok meg légyszike...:wink:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi Kata!
Te már igényeltél ilyet? Vagyis, így plusz csíkot?

Nem ez nekem túl fáradtságos munka, meg elriaszt, hogy többeknek visszautasították a kérelmét, és hogy folyamatosan kell igényelni. Persze ezzel senkit sem akarok lebeszélni, sokan jutottak már így plusz csíkhoz. CsRob1 mesélte, hogy egyszer megkapta, egyszer pedig elutasították a kérelmét.
 

kicsidodi

Új tag
Sziasztok!

Eddig nem akartam belefolyni, de ha már meg lettem szólítva...:rolleyes:
Mindenek előtt: Tímeácskával értek egyet! Ez teljesen szubjektív dolog, vitázni ezen csak felesleges energiákat őröl fel!
Szerintem ezzel teljesen elriasztjátok az újakat a topictól (én szívós vagyok, maradok:D)!
Nálam ezzel azt értétek el, bár nyilván épp az ellenekezője volt a cél, hogy se Thaiszhoz, se Wudihoz nincs kedvem menni! Az hogy azzal vagdalkoztok (nem tudom ki kezdte, nem is fontos, és kérlek titeket, ne is menjünk bele!), hogy melyik orvos milyen és mennyi hibát (?) vétett praktizálása során, totál értelmetlen! Rengeteg orvos ismerősünk van, és nem hiszem, hogy tudnék mondani olyat, akinél ne történt volna soha hiba, vagy hiba nélkül is tragédia:(.

Szóval én inkább ráfeküdtem a témára, hogy minél többet megtudjak, az itteni főorvosnőről. Kiderült, hogy 2007-ben
"Pro Sanitate elismerésben részesült
Kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként"
És az összes diabos kismamát hozzá küldik a környékről, tehát nem 3-4 "beesett" kismama terhességén van túl. Ha nem lesznek továbbra sem nagy ingadozásaim (most kiegyensúlyozottak a cukraim, és teljesen szövődménymentes vagyok), és meg tudunk "egyezni" a Lantusról, és működik is nálam, akkor nekem meg fog felelni! Ha kicsit is felmerül bennem a kétely (nálam simán lehet), akkor pedig megyek Pestre.

Ja, Molli szülészének védelmében mondom, hogy beszéltem anyuval erről az infúzió- dologról és ő azt mondta, nem a szülész feladata ezzel foglalkozni, tehát nem tőle kell ezt elvárni, így számonkérni sem! Az ilyen dolgok figyelése (amennyiben jelen van egy) anestesiologus feladata, ha csak szülésznő van, akkor az övé. A szülésznőt pedig időben fel kell készíteni ezekre a külön feladatokra, mert ő is emberből van, ráadásul valóban mi ismerjük a legjobban a testünket, még ha ez egy más állapot is!

Képzeljétek, tegnap mesélte anyu, hogy van egy cukros kismamájuk, pár napja szült, problémamentesen. A babával annyi volt, hogy születéskor 2,8-as volt a cukra, de másnapra tökéletesen beálltak a cukrai.:)


És még egy vidám dolog, úgy tűnik felül tudtam kerekedni az éjszakai hipoimon, egy nemesen egyszerű dolog bevezetésével: PÓTVACSORA!:D
Igaz, hogy egy porcikám se kívánja 11-kor a kaját, de tegnap is megettem 4 darab rostdús műzlis kekszet 5,3-ra, fél 2-kor 7,3 volt a cukrom és reggel 6,4-gyel keltem:D! Lehet elég lesz csak 3 keksz, és akkor ki tudom hozni az éjszakai cukromat 6-ra, a reggelit, pedig 5 körülire;):mrgreen:!

puszika nektek:cool:
 

gajdi8

Tag
Sziasztok!

Tőlem maradhat bármi, mert mint ahogy már kb 100x mondtam, nem mondtam senkinek, hogy a Wudi doktornőhöz menjen terhesen. De azért azt engedtessék már meg nekem is, hogyha valakit kedvelek és jó orvosnak tartok, akkor azt leírhassam. Amúgy meg hogy ki is a Wudi doktornő főnöke??? És hogy nem értenek a terhességekhez??? Nem tudom például Molli vette -e a fáradtságot, hogy ezt elolvassa, mielőtt ledegradálja az orvosomat! Amúgy nagyon jól teszed Kicsidodi, mindenki ahhoz menjen, akiben bízik...és hallgass Anyudra, mert ki akarhat jobbatt a világon Neked, mint egy Anya a Gyermekének??? Szóval a cikk:


<table class="contentpaneopen"><tbody><tr><td class="contentheading" width="100%">Dr. Kerényi Zsuzsa </td> <td class="buttonheading" align="right" width="100%"> </td> <td class="buttonheading" align="right" width="100%"> </td> <td class="buttonheading" align="right" width="100%"> </td> </tr> </tbody></table> <table class="contentpaneopen"><tbody><tr> <td colspan="2" align="left" valign="top" width="70%"> Írta: Vajda János </td> </tr> <tr> <td colspan="2" class="createdate" valign="top"> 2008. január 07. </td> </tr> <tr> <td colspan="2" valign="top">
A fehér köpeny helyett civil ruhát viselő, derűs tekintetű, közvetlen modorú főorvos asszonyt barátságos, meleg pillantások kísérik, amint végighalad a kórház folyosóján – és nemcsak a saját osztályán. Más ez és több, mint a beosztásnak kijáró köteles tisztelet.

„Mindenért meg kell harcolni!”

Az ellentétek embere Dr. Kerényi Zsuzsa kandidátus, a Szent Imre Kórház belgyógyász osztályvezető főorvosa. Miközben mosolyog és mindenkihez van egy barátságos szava, munkatársai tudják, hogy szigorú követelményeket támaszt, a munkában nem ismer tréfát. Ezernyi elfoglaltsága mellett télen-nyáron időt szakít magának többféle intenzív sportra. Síel és teniszezik, bár kisgyermekkora óta súlyos cukorbeteg. Mint diabéteszes, az iskolában fel volt mentve tornából, közben kézilabdázott, kosárlabdázott, művészi tornára járt, nyolcévesen átúszta a Dunát. A gyógyító munka élteti, őszinte hivatástudatból dolgozik, nem érdekli a pénz. Igaz, a Cukorbetegekért Dél-Budán Alapítvány jóvoltából és a munkatársaival végzett nemzetközi gyógyszerkipróbáló vizsgálatok révén százezreket szerez az osztály és a rendelő modernizálására, műszerbeszerzésre vagy éppen az arra érdemesek jutalmazására. Nem törődik a külsőségekkel, számára csak a belső értékek számítanak, de büszke arra, hogy az osztályán dolgozó hölgyek – zömmel fiatalok – nemcsak szakmailag kiválóak, hanem igazán vonzó megjelenésűek is.
Eredetileg egyiptológus szeretett volna lenni. Ám a jóslatokra rácáfoló életútjában – az orvoslás akkori lehetőségei mellett kislánykorában visszamaradó serdülőnek prognosztizáltak – a sors útmutatását látta: a betegek gyógyításában várnak rá tennivalók. Ezért jelentkezett orvosi egyetemre. Először Szegeden tanul, majd diákként férjhez megy, harmadéves orvostanhallgatóként megszüli első gyermekét, és a budapesti egyetemen folytatva tanulmányait, 1973-ban szerez orvosi diplomát.
Korán megtapasztalta, hogy mindenért meg kell harcolnia. Bár választott témájában – a gyermekkori diabétesz kezelése és gondozása – hatodévesen elsődíjas rektori pályázatot nyert, summa cum laude diplomázott, több idegen nyelven beszélt, nehezen tudott megfelelő állásba kerülni. Öt éven át az Egészségügyi Szervezési Intézetben dolgozott, ahol későbbi vezetői munkájához sok ismeretet gyűjtött.
Nem volt egyszerű az intézeti munka és az egyetemi oktatás mellett teljes értékű és egész embert kívánó gyógyító munkát végezni a Semmelweis Egyetem I.sz. Belklinikáján. Ez a klinika számított azonban akkor a diabétesz fellegvárának Magyarországon, ezért ott kellett és „csak ott lehetett” dolgoznia és tanulnia. Hosszú évek után, már a klinika munkatársaként szakvizsgázott belgyógyászatból, 1987-ben védte meg a kandidátusi disszertációját egyetemi adjunktusként.
A Szent Imre Kórházban 1989 óta dolgozik és 2002 január óta a IV. számú belgyógyászat osztályvezető főorvosa. Szakterületei az általános belgyógyászaton kívül: anyagcsere-betegségek, diabetológia és endokrinológia (hormonális zavarok).
Szervező tevékenysége eredményeként a kórházban alakult meg a Diabétesz Gondozási Nemzeti Központ. Vagyis nemcsak XI. és XXII. kerület tartozik ellátási körzetébe, hanem Budapest bármely kerületéből, illetve az ország minden részéről fogadhatnak betegeket. A kórház teljes ellátási területére kiterjedő terhességi szűrőprogram alapján itt gondoskodnak a gesztációs diabéteszes – a terhesség alatt cukorbeteggé vált – kismamákról és persze újszülötteikről. Méltán büszke a főorvos asszony arra, hogy az évente 80–100 itt szülő diabéteszes anyának ugyanolyan jók az egészségügyi paraméterei, mint az ilyen problémától mentes kismamáknak és gyermekeiknek.
A terhesség legmegfelelőbb időszakában, a 24–28. héten vizsgálják az asszonyokat. A terhességi cukorbajosokat a szülésig hetente ellenőrzik, oktatják, szükség esetén inzulinra állítják. A kezelés célja az abszolút normoglikémia (az egészségesekével azonos vércukorértékek) elérése és fenntartása. Az anyukákat a szülést követően sem tévesztik szem elől, szülés után 6 héttel, illetve a szoptatás befejezésekor ismét megvizsgálják őket, hogy megállapítsák, van-e maradandó anyagcserezavaruk, vagy teljesen egészségesek-e. Nagyon fontos a terhesek szűrővizsgálata, hiszen közöttük 5–7 százalékos lehet a gesztációs cukorbetegek aránya hazánkban. Ezeket az asszonyokat a szülés után 4–8 évvel vizsgálva, 50–60 százalékban találtak szénhidrát-anyagcserezavart, 30–40 százalékban pedig magas vérnyomást. Körükben gyakori a szív- és érrendszeri megbetegedésekre, korai halálozásra hajlamosító metabolikus szindróma.
A főorvos asszony nem ismeri a létszámhiányt vagy a személyzet alulképzettségét, s a tavalyi fizetésemelések előtt sem volt ilyen gondja. A kórházi osztályon és a hozzá tartozó rendelőintézetben 10 orvos, 23 nővér, 8 asszisztens és 3 dietetikus dolgozik. A kórház vezetésétől minden támogatást megkapnak munkájukhoz. Az együttműködés kölcsönös abban az értelemben is, hogy mindaz az anyagi forrás, amelyet az osztály orvosai, egészségügyi dolgozói a tudományos munkával előteremtenek, az egész intézmény modernizálását és bővülését is szolgálja.
</td></tr></tbody></table>

Na és itt dolgozott vele régen az én doktornőm is....

Felőlem nyugodtan maradhat a Thaisz, mert engem nem sért, ha valaki dícséri a saját orvosát
 

kicsidodi

Új tag
Éppen ma olvastam ezt a cikket Kerényi doktornőről:)!
Sztem ezen a területen ő az ász, biztos hozzá mennék, ha tehetném, de sajnos Csepel nekem pont a város túlsó fele....Az már tényleg nagyon messze van ahoz, hogy terhesen hetente egyszer, hétközanapi dugóban végigüljem:-(.
Én nem ismerem Wudit, szóval csak általánosságban írom, hogy a "mester" azért nem azonos a "tanítványával".
 

gajdi8

Tag
Már szerintem nincs ott, én a múltkor csütörtök este találkoztam Vele ott volt Ő is a Wudi dokinőnél. ....szerintem már csak Csepelen rendel pá nap, utána meg kutat a Wudival együtt a múltkor legalábbis ez történt.
 

gajdi8

Tag
Tényleg a Te leendő dokidról nincs itt cikk? Érdeklődő típus vagyok...Ja és a Thaiszról is elolvastam már nagyon régen
 

Sani

Új tag
Én terhességem alatt nem jártam olyan sokszor diab. gondozásra, mint ahogyan ti leírjátok.
A dokimmal telefonkapcsolatban voltunk, és akár még az éjszaka folyamán is felhívhattam volna ...meg így van ez a mai napig, - ha bármi probléma lett volna - lenne.
A titok , szerintem, az állandó vc kontroll - amint elkezd emelkedni az inzulinigényünk, 2 - 3 óránként vc mérés és inzulinadagövelés - és a diéta betartása.
- Tudni kell rólam, hogy nagyon szeretek enni. Amit megkívánok, azt meg is eszem. Csak nagyon fontos a mértékletesség és ch tartalom megfelelő ismerete.
De a 9 hónap alatt nagyon szigorú diétán éltem, egyszer engedtem meg magamnak - farsang idején - 2 db fánkot, de nyilván mértem és korrigáltam, ha kellett.<-- elég nagy lelkiismeretfurdalásom volt miatta, de szerencsére a cukrom jó volt ( jól adtam be az inzulint) így nem lett semmi baj.

9 hónapot - egy egészséges gyermekért - még fél lábon állva is kibírunk;) ...és erről szó sem volt. Én nagyon jól éltem meg a terhességem...az elején volt egy kis gond, mert azt nem tudtam, hogy az első 3 hónap alatt csökken az inzulinigény. De amint tisztáztam a dokimmal, rendben zajlott a 9 hónap.
Persze az is fontos, hogy ilyenkor csak magunkra , ill. a baba biztonságára figyeljünk és - a lehetőségekhez mérten - biztosítsuk a nyugalmat.

Mindent bele kismamák, leendő anyukák!!!
 

naty77

Új tag
Mint ennek a fórumnak a "megnyitója" gondolkoztam írjak-e bármit az orvosokkal kapcsolatban.
Végeredményben mindenki válassza a neki szimpatikus orvost, de azért tényleg nem árt, ha terhesség alatt olyanokhoz mentek, akik szakértők.
Viszont ki mondható ma szakértőnek? Mert egy terhességnél kevés a szakértő diab orvos, olyan kell, aki kapcsolatban van a nőgyógyásszal, a szemésszel, ultrahangossal és team-et alkotnak.

Ilyen volt Baranyi csapata a szabolcs utcában. másról nem tudok, ahol ez valóban működne Bp-n. /és ha jól sejtem, már ez sem a költözés óta/

Bár hozzáteszem, hogy a baross utcában az igyekezet megvolt mindkét orvosom részéről erre, de mégsem ment úgy, mint az első terhességnél a team munkája.

Én részemről sosem tartottam szimpatikusnak Thaiszot, róla is hallottam rosszat már, mint ahogy mindenkiről lehet.
Wudi doktornőt nem ismerem, csak Gajdi mesélt róla, de az 5x actrapidozás alapján nem dícsértem volna, akármilyen is emberileg.
Baranyira nem tudok rosszat mondani, kijöttem Vele, de az általa megszabott korlátokkal nem szeretnék újra élni. És azt is tudom, hogy ha neki nem volt szimpatikus egy páciens, akkor azt "kinyírta" Ahogy Lizzit is, de láttam ilyet testközelből is.
Mint tudjátok, én Pusztai dokihoz járok és a SOTE-n még Somogyi adjunktus asszony, aki vállal terheseket. Hozzá ment az én első dietetikusom is, amikor babát vállalt, pedig ő Wudi doktornő mellett dolgozott Csepelen.
Azt hiszem egy szakember választása mintaadó lehet mindenki számára. Bár ehhez hozzáteszem, hogy egy másik dietetikus ismerősöm által kerültem Pusztaihoz, tehát ezek szerint ő is jó választás. :)

Viszont beszélhetünk napokat arról ki a jó orvos, ki nem, ha a legjobbal (tegyük fel kiválasztható) nem jövünk ki emberileg. Mert ez is lehetséges.

De mondok még vmit, azok a cukorbeteg lányok, akik vállalják a betegségük mellett a babát azok kellően felelősek magukért és megtesznek érte bármit. Tehát nem is a diab doki személye a legfontosabb, és nem is a nőgyógyászé, hanem a kórházé, ahol a baba születni fog. Baj esetén el tudják-e látni őt.
Mivel én két különböző kórházban szültem, így tapasztalatom van bőven. Sajnos mindkét lányom intenzív osztályra került, ha más okból is. Már tudom, semmi más nem fontos, csak és kizárólag az intenzív osztály. Mert mi megteszünk mindent a baba egészségért, mert a nőgyógyászunk nyilván megtesz mindent értünk...

Remélem, senkit nem bántottam meg, nem volt szándékomban.:mrgreen:
 

gajdi8

Tag
Naty ezt is bírom Benned...nem támadtál, így igaz, mindenki ahhoz menjen akibe bízik. És én azt is megértettem, hogy mi a Babának a legfontosabb és így is jártam el, és a mai napig nagyon köszönöm, hogy segítettél. A másik legjobb döntésem meg az volt, hogy a Te dokidat választottam! Thanks God!!!!

De írhatnál arról, hogy Katrin hogy van??? cukrok??? Ugye figyelsz Magadra?????
 

gretta

Új tag
sziasztok,
jól kicsattant itt a vita hogy ki is a jó, megfelelő doki terhesség ideje alatt.... Minden ember más, úgyhogy az is természetes hogy mindenki más dokit tart legalkalmasabbnak erre a feladatra. A legnagyobb feladat persze a kismamára hárul! Betartani rendesen a diétát, a pihenőket, rendszeresen mérni... Ha betartjuk amit a kezelőorvos mond és megvan a teljes együttműködés akkor nem lesz semmi gond. Legyen szó a Thaiszról vagy Wudiról vagy másról. Biztos jó orvosok ha foggal körömmel ragaszkodunk hozzájuk :))))
Lehet ha annakidején a Thaiszhoz mentem volna mert épp őt ajánlották volna, akkor róla zengenék igéket. De nekem Wudit hozta a sors és mivel teljes mértékben bevállt így nem adnám őt semmiért. Én szoktam őt ajánlani mindenkinek, mert sztem ő jó orvos - nem maradi egyáltalán - de persze ez nem azt jelenti, hogy más diab doki nem lenne jó. Hát szerencsére nagy a választási skála. Majd mindenki eldönti, hogy az ő életviteléhez ki a jó :)
Persze a tanítvány nem egyenlő a mesterrel....., de a mester sem volt ugye mindig mester??
És gaidi8 ti akkor most próbálkoztok a babával? Még lehet összefutunk egyszer egy diab rendelésen :)
 

gajdi8

Tag
Szia Gretta!

Sajnos igen ...mármint a vita. De abszolút 1et értek azzal, hogy lehet nekem az orvosom a Fövényitől kezdve bárki, ha nem tartom be a szabályokat, nem vagyok kooperatív! Így van a lényeg, hogy mindenki találja meg a NEKI megfelelő orvost. Igen remélem 1x összefutunk a rendelésen! Novemberben megyek legközelebb (remélem előbb, mint terveztük :))
 
Oldal tetejére