Babázhatok

zsuzs

Új tag
Kismamák, anyukák! Ti is éreztétek néha, mintha a baba remegne a pocakotokban? Remélem csak annyira aktív a drágám, hogy ezt a komplex mozgást "remegésnek" érzem, de egy kicsit aggódom! Néztem ilyenkor cukrot is, mert azt hittem, talán a hypo-ját érzem, de mindig rendben volt.. De akkor mi lehet ez? (29+3 hetesek vagyunk most)
Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni!
Zsuzs
 

naty77

Új tag
Zsuzs: ha jól sejtem, akkor amit érzel az csuklás. hamarosan erősebb lesz és megtudod majd különböztetni a töbibtől.:)

MÁV PIC-je ha lehet oda ne........ egyébként ismerem a MÁV cukros teamjét, de nem tudok köztük Magenheim nevűről..... persze ez nem jelent semmit.
de aki a babának biztosat akar, az SOTE I-et válassza!!!!!

egyre erősebben gondolkozunk a 3. babán, minden ellenérv ellenére. :rolleyes: ha anyagilag mehetne, akkor jöhetne. :D és akkor én is pumpát választanék, bár nem szívesen. félő, hogy a köv 1 évben ez még nem jön el, de itt fogok izgulni Veletek, ha végre eljön a nap...
 

kicsidodi

Új tag
Naty, Molli!

Írnátok nekem néhány dolgot a SOTE I.-ről. Szakmailag "ismerem", inkább a gyakorlati dolgok érdekelnek: Milyen a szülőszoba (nagyon műtős)? Vannak-e bármiféle alternatív lehetőségek (kád, szülőszék)? A szobák hány személyesek? Van magánszoba? A látogatás hogy zajlik?
Én nagyon szeretnék saját szobát, mert van néhány nagyon rossz tapasztalat a környezetemben. Pl. baromira idegesítene, ha vadidegenek lófrálnának a szobában egész nap, miközben én pihenni, vagy szoptatni szeretnék, viszont azt sem szeretném, ha apuci csak egy plexin keresztül nézhetné a babuciját 4-5 napig:-(. Apropó, meddig voltatok bent?

Előre is köszönöm a válaszokat, és ha van még plussz infotok, hálás leszek:)!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Naty, Molli!

Írnátok nekem néhány dolgot a SOTE I.-ről. Szakmailag "ismerem", inkább a gyakorlati dolgok érdekelnek: Milyen a szülőszoba (nagyon műtős)? Vannak-e bármiféle alternatív lehetőségek (kád, szülőszék)? A szobák hány személyesek? Van magánszoba? A látogatás hogy zajlik?
Én nagyon szeretnék saját szobát, mert van néhány nagyon rossz tapasztalat a környezetemben. Pl. baromira idegesítene, ha vadidegenek lófrálnának a szobában egész nap, miközben én pihenni, vagy szoptatni szeretnék, viszont azt sem szeretném, ha apuci csak egy plexin keresztül nézhetné a babuciját 4-5 napig:-(. Apropó, meddig voltatok bent?

Előre is köszönöm a válaszokat, és ha van még plussz infotok, hálás leszek:)!
Kicsidodi, nem akarlak elkeseríteni, de a cukros mamák 99%-a császárral szül. Még ha van is alternatív lehetőség, egy cukros nőn folyamatos infúzió van vajúdás alatt (inzulin plussz cukor), a ctg szintén folyamatos és nem hiszem, hogy felelősségteljes az az orvos, aki pl beengedi egy kádba és leveszi róla a ctg-t és az infúziót... Én vajúdtam és sikerült a hüvelyi szülés (talán ezen a topikon én vagyok az egyetlen, de jelentkezzen, aki még hüvelyi úton szült, én is kíváncsi vagyok!) és azt mondom neked, hogy ne akarj alternatív lehetőségeket, elégedj meg azzal, ha sikerül nem császárral szülni. Cukrosként több kockázatot rejthet egy vajúdás, ezért nagyobb figyelem is kell ilyenkor, ezért nekünk az igazi természetes szülés, természetes közegben, orvosi kütyük nélkül nem nagyon adatik (adathat...) meg. Amúgy tök egyéni, ki mit ért túl orvosinak, műtősnek, szerintem teljesen rendben van a szülőszoba az 1-es nőin, nekem tetszett. Labdát vihetsz, ha akarsz, de túl sok hely nincsen rá, kád nincsen. Aki az 1-es nőin szül, annál többnyire van valami probléma és akkor az alternatív vajúdás eleve nem lehetséges, ezért nincs itt annyi minden. Szerintem egy cukros mama készüljön fel a vajúdásra és a császárra egyaránt, de legyen tisztába vele, hogy a vajúdásra kisebb esélye van és nagyon valószínű, hogy az is fekve lesz többnyire a folyamatos, nagyon szoros kontroll miatt. A császárra is fel kell készülni. Aki erre készül lelkilekben, nem fogja megviselni, aki viszont a vajúdásra és mégis császár lesz, az többnyire borzasztó nehezen viseli. Csak azért írom le ezeket, mert érzem a soraidon, hogy nagyon biztos vagy a vajúdásban és készülsz rá már most és magadat véded meg (lelkileg), ha tudatosan elsősorban a műtétre készülsz. Én is így tettem és micsoda öröm volt az elsőt hüvelyi úton szülni :) A másodiknál császár lett, mert egy öröklött szívritmuszavart fedeztek fel a 35. héten és nem mertek kockáztatni a baba miatt (ez spec független lett a cukromtól) és naaaagyon rossz érzés feldolgozni, holott tisztában voltam vele, hogy cukrosként jóval nagyobb az esélyem műtétre. Eleinte felmerült, hogy nagy baba lesz a második és azért kell császár, de végül nem lett nagy baba, szóval, ha nem lett volna ritmuszavara, valszeg megszülhettem volna simán őt is (főleg, hogy második szülés lett volna, mgéha nagyobb is, ment volna). És ezt tök nehéz feldolgoznom...mert most nem műtétre számítottam. De az élet ilyen...

Vannak 2 ágyas gyerekágyas szobák, elég jók, a csecsemősök sokat segítenek. De ez nem szabad, hogy számítson egy szülészet kiválasztásában... túl sok lehetséges probléma merülhet fel egy cukros kismamánál ahhoz, hogy ilyen dolgok számítsanak. Aki makkegészséges, annak sosem javasolnám az 1-es nőit. De szépen fel van újítva, minden orvos profi és én semmi rosszat nem tudok mondani, se a műtétről, se a vajúdásról, szülőszobáról, se a gyerekágyas osztályról, se a terhesosztályról, se az intenzívről, se a koraszülött intenzívről. A terhesgondozás lassú, de profi, az UH az országban itt a legjobb szerintem.
Látogatás normális, de a szobába nem lehet bemenni, de te kiviheted a folyosóra a babát.
 

Sani

Új tag
A császárra is fel kell készülni. Aki erre készül lelkilekben, nem fogja megviselni, aki viszont a vajúdásra és mégis császár lesz, az többnyire borzasztó nehezen viseli.

Én a 39. hetet töltöttem be és minden rendben volt, és a főorvos mégis azt mondta, hogy akkor pakoljak és menjek a műtőbe.
Bocsánat, de köpni- nyelni nem tudtam, mert mivel minden rendben volt, a dokim azt mondta ,lehet természetes úton szülés. Persze azért nem mondta ezt biztosra.
Alig volt időm telefonálni a férjemnek, hogy induljon.
Viszont nem viselt meg, sőt, jó emlékeim vannak.
Nem tudtam másra koncentrálni, csakhogy a babával és cukrommal minden rendben legyen. Így már nem számított, hogy hogyan születik meg, csak az, hogy egészséges a kisbabám. :rolleyes:
 

kicsidodi

Új tag
Köszönöm a sok-sok infót! Engem amúgy egyáltalán nem rémiszt a császár gondolata (anyukám szerint, ha tudnám micsoda fájdalom, programozott császárt kérnék, persze ezt csak bíztatásként mondja, de annyi alapja mégis van, hogy a bátyámmal 20 órát vajudott, érzéstelenítés nélkül, igen alacsony fájdalomküszöbbel), de császárnál adottak a körülmények, azt azért nem kérdeztem. Ugyanakkor nagyon kiábrándítottatok, mert elég rosszul viselném, ha részévé kéne válnom a "gyerekgyárnak", mert vkinek így könnyebb/gyorsabb/rizikómenetesebb. Sani esetében ez van, és többen is mondták, hogy ha "szülésélményt"akarok cukrosan is, akkor a MÁV, mert a SOTE egy programozott hangyaboly. Persze elsődleges a biztonság, de hogy meg se próbálják...pffff. Lehet hogy a SOTE-n 100%-os a felszerelés, de ha a Mávban csak 85, de 2* annyi a figyelem, akkor elgondolkodtató...

A MÁV-ról, (ÁEK) van vkinek tapasztalata?

Köszönöm!(És nem akartam senkit sem megbántani ám:)!

puszi
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Persze elsődleges a biztonság, de hogy meg se próbálják...pffff. Lehet hogy a SOTE-n 100%-os a felszerelés, de ha a Mávban csak 85, de 2* annyi a figyelem, akkor elgondolkodtató...
Ezt ki mondta? Pont fordítva van... :rolleyes: mármint a figyelem része... Kicsidodi, nekem a sotén sikerült a hüvelyi szülés, nem a MÁVban! Én pont a MÁVból nem nagyon ismerek cukros mamát, akinek sikerült a hüvelyi. Ismerek rengeteg szült cukros nőt, ezek közül 2-t ismerek, akiknek sikerült a hüvelyi (a fórumon nem tudok senkit, de ha tévedek, javítsatok ki), az egyik a Péterfyben szült, a másik Szegeden a sotén... És sok sok nőt ismerek, akik MÁVosak voltak, de egyet sem, aki hüvelyi úton szült.
Figyi, nem azt írtuk, hogy a sotén a babagyár része leszel (mellesleg pont az én példám áll itt, hogy ott LEHET hüvelyi úton szülni), hanem hogy fel kell áldozni sokmindent egy cukros nőnek a biztonság oltárán. Nem azért, mert túlparás egy orvos, hanem mert így van valóban a legnagyobb biztonságban a baba. Majd, ha terhes leszel, szülés közelben leszel, jobban át fogod ezt érezni, több gyakorlati tudásod is lesz ezzel kapcsolatban, akkor talán érthetőbbé fog válni, amiket itt írunk. A MÁVban sem vajúdhatsz kádban, nem hiszem, hogy több alternatív lehetőséget biztosítanának egy cukros mamának, mint a sotén :rolleyes: És szerintem ott könnyebben császároznak is.

Egyébként szerintem pont forídtva írtunk a sotéról, pont nem a babagyáras, császáros klinika ez :)
 

gretta

Új tag
Köszönöm a sok-sok infót! Engem amúgy egyáltalán nem rémiszt a császár gondolata (anyukám szerint, ha tudnám micsoda fájdalom, programozott császárt kérnék, persze ezt csak bíztatásként mondja, de annyi alapja mégis van, hogy a bátyámmal 20 órát vajudott, érzéstelenítés nélkül, igen alacsony fájdalomküszöbbel), de császárnál adottak a körülmények, azt azért nem kérdeztem. Ugyanakkor nagyon kiábrándítottatok, mert elég rosszul viselném, ha részévé kéne válnom a "gyerekgyárnak", mert vkinek így könnyebb/gyorsabb/rizikómenetesebb. Sani esetében ez van, és többen is mondták, hogy ha "szülésélményt"akarok cukrosan is, akkor a MÁV, mert a SOTE egy programozott hangyaboly. Persze elsődleges a biztonság, de hogy meg se próbálják...pffff. Lehet hogy a SOTE-n 100%-os a felszerelés, de ha a Mávban csak 85, de 2* annyi a figyelem, akkor elgondolkodtató...

A MÁV-ról, (ÁEK) van vkinek tapasztalata?

Köszönöm!(És nem akartam senkit sem megbántani ám:)!

puszi

Mondjuk én a szabolcsban szültem anno, de az költözött át a mávba :) Szóval volt egy pár olyna cukros kismamatársam aki nem volt császáros. Ha nem indokolt akkor ott is a természetes szülést részesítették előnybe. Legalábbis az én dokim. A másik doki a császárt, mert az pénzéhes volt. Annak magasabb volt a tarifája.... Szóval sok függ ám hogy milyen a nődokid :)
Tök jó neked molli hogy legalább egyszer megtapasztalhattad a rendes szülést. Én is nagyon szerettem volna, de az én babucikám olyan nagy volt, hogy a végén már én is féltem volna rendesen megszülni. Titkon remélem hogy a másodiknál összejön, de ha nem akkor sem leszek elkeseredve. Egy a lényeg: ne legyen baja...
Egyébként hogy bírsz a kettővel???? Van testvérféltékenység? Van időd magaddal is törődni??? A pumpát megpróbálod még valamikor vagy már teljesen reménytelen szted?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Egyébként hogy bírsz a kettővel???? Van testvérféltékenység? Van időd magaddal is törődni??? A pumpát megpróbálod még valamikor vagy már teljesen reménytelen szted?
A pici korkülönbség valóban elég fárasztó... 21 hónap van köztük. Amióta megszületett Brúnó (a 2.), azóta többször felejtettem el beadni az inzulint, késve ettem, összevissza ettem... ez mindent elárul :) A sok betegség volt nagyon rossz (2 hét volt a kardiológián Brúnóval, aztán volt a hányós vírus, amivel én is kórházba kerültem, aztán Nimród szalmonellás lett, nekem mandulatályogom lett, plussz egyéb nyalánkságok, mindezt 3 hónap alatt). Ha ezek nem jöttek volna, azért jóval könnyebb lenne-lett volna :) Féltékenység nem igazán van, mert túl pici még ehhez Nimó :) De a sok betegség, kórházakba eltűnés eléggé megviselte őt. A pumpát akarom még, csak szeretnék egy szakértő orvossal beszélni, aki ért valamelyest a szöveti vérzékenységhez, mert a császár közben kiderült, hogy ez az én igazi problémám, ezért vérzett be minden kanülöm (ezért tettem le a pumpát). Hátha van valami jó módszer ilyen esetben...

Egyébként én is nagyon örülök, hogy legalább egyszer szülhettem normál úton, ez egy hatalmas dolog. De tudod mit? Sokkal rosszabb, hogy a másodiknál erre készültem és tudom, milyen és mégsem sikerült... Simán feldolgoztam volna az elsőnél, nem is érdekelt a dolog (szerettem volna, de nem okozott gondot eleve úgy állni a dologhoz, hogy jó lesz a csaszi is), most meg elég nehéz volt ez így. Ráadásul meg tudtam volna szülni, ha nincs a ritmuszavara szegénykének, de persze jó, hogy így lett miatta, így kellett lennie, csak hiányzik nagyon az élmény. Megfordult a fejemben, ha lenne harmadik babánk, akkor már semmi esélyem nem lenne a heg miatt hüvelyi szülésre, főleg, hogy egyre nagyobbak a babák, pláne, ha fiú is... A Hba1c-m tök ugyanolyan volt (5.5 körül végig) mindkét terhességben és mégis Brúnó jóval nagyobb lett (bár még megszülhető lett volna, beilleszkedett a feje végül). Szerintem, ha nagyon szeretnél hüvelyi szülést másodszor, akkor lányt kell gyártani, ők kisebbek másodikra talán :D Bár a heg az nem jó dolog, dehát elvileg ha nem vékonyodik el a végéig, akkor lehet rendesen szülni. Drukkolok neked!
 

kicsidodi

Új tag
Hello!

Anyuval sokat beszélgettünk ma az ÁEK kontra SOTE-dologról, ő gyermekorvos, tehát a PIC az ő terepe:smile:, azt mondta az ÁEKban minden profi, aggodalomra semmi ok! A szülészetük ötvözi a SOTE és a bababarát kórházak minden előnyét! Még jobban is utánakérdez, de ő nyugodt szívvel ajánlotta, és nyilván a saját unokája életét nem kockáztatná!:cool: De amennyiben a felszerelés adott (és mindkét helyen az), már csak az emberi tényezőn múlik, Magenheim pedig nagyon jó doki, és a SOTE-n is dolgozott korábban:cool:...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hello!

Anyuval sokat beszélgettünk ma az ÁEK kontra SOTE-dologról, ő gyermekorvos, tehát a PIC az ő terepe:smile:, azt mondta az ÁEKban minden profi, aggodalomra semmi ok! A szülészetük ötvözi a SOTE és a bababarát kórházak minden előnyét! Még jobban is utánakérdez, de ő nyugodt szívvel ajánlotta, és nyilván a saját unokája életét nem kockáztatná!:cool: De amennyiben a felszerelés adott (és mindkét helyen az), már csak az emberi tényezőn múlik, Magenheim pedig nagyon jó doki, és a SOTE-n is dolgozott korábban:cool:...
Ezek szerint megvan a szülészeted és a leendő dokid is, szuper :) Nyugalmat ad az embernek, ha tudja, kihez és hova forduljon, ha szükség lesz rá :)
 

kicsidodi

Új tag
Igen , úgy tűnik összeállt a "csapat";-)! Nov. 7-én megyek diabdokihoz, aztán napokon belül megyek a nőgyógyászhoz is. Mivel minden rendben lesz(!):-D, hamarosan belevágunk:cool:! Már szedem az Elevitet, hadd erősödjek:)!
 

kicsidodi

Új tag
Sziasztok!

Megvan a HgA1c-m eredménye:6,4 :mrgreen::mrgreen::mrgreen:! Ráadásul úgy, hogy mindössze egy hónapja figyelek a vc-ra nagyon, előtte csak "felhasználói szinten":D! Ez alapján akkor sem lehettek nagyon kiugró értékeim:cool:, de sztem ez csak még jobb lehet, mert most már folyamatosan odafigyelek majd!:mrgreen:

Ja, és az éjszakai hipoim is teljesen elmúltak:D!
Az orvos szerint olyan a vérképem, mintha nem is lennék cukros:mrgreen:!
A fructosamin-om is normális, és a vizeletemben sincs cukor!

Annyira örülök neki!!!
 

lizzi

Őstag
Kicsidodi gratulálok és szurkolok nektek,hogy mihamarabb összejöjjön a baba!!!!
Megkérdezhetem ,hogy kihez mész diabetológiára?csak ha nem titok:)
 

kicsidodi

Új tag
Nagyon köszönöm a kedves, bíztató szavakat:-D!

Lizzi!

Dr. Ferencz Ildikóhoz megyek. Még nem ismerem, de a környéken ő a "terhesfelelős". Remélem, hogy szimpatikus lesz, és közös nevezőre jutunk. Örülnék, ha az egyik "szakemberem" itt lenne közel, megnyugtatna:)!
 

kicsidodi

Új tag
Sziasztok!

Az meg tudjátok esetleg mondani, hogy ha az ÁEK terhescentrumába megyek, muszáj Baranyihoz mennem, vagy lehet más is a kezelőorvosom? Gondolom nem ő ott az egyetlen diabetológus.

Köszi
 
Oldal tetejére