Babázhatok

Berci

Új tag
A múltkor említetted, hogy már a Novorapid is használható hivatalosan is terhesség alatt. Ezen meglepődtem, mert a dokim azt mondta, hogy nem (ezért is akart átállítani Actrapidra), de ennek ellenére van aki használja. Lehet hogy a dokim nem teljesen naprakész?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A múltkor említetted, hogy már a Novorapid is használható hivatalosan is terhesség alatt. Ezen meglepődtem, mert a dokim azt mondta, hogy nem (ezért is akart átállítani Actrapidra), de ennek ellenére van aki használja. Lehet hogy a dokim nem teljesen naprakész?
Magyarországon a diabetológusok többsége nem naprakész ebben a témában sajnos. Mondjuk, ha belegondolunk, hogy 30 éve még nem javasolták a cukrosoknak a gyerekvállalást és néhány éve még kizárólag actrapiddal lehetett csak szülni és még figyelembe véve a magyar bürökrata rendszert az eüben, nem is olyan meglepő, hogy évekkel marad le a legtöbb orvos ebben ;)
 

Erika

Új tag
sziasztok

Sziasztok!
már pérszor jártam a forumon es neha kerdeztem de inkabb csak tajekozodtam . Most talan ha sikerul rendszeres resztvevo leszek .Kepzeljetek ma vegeztem egy tesztet es ugy nez ki kisbabank lesz. en 22 eve vagyok cukros.
Van egy kerdesem is . Májat ehet egy kismama? Valamelyik konyvemben azt olvastam,h nem. Ti ettetek? Tenyleg nem szabad?
varom valaszotokat.
Koszonom!
Eri
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!
már pérszor jártam a forumon es neha kerdeztem de inkabb csak tajekozodtam . Most talan ha sikerul rendszeres resztvevo leszek .Kepzeljetek ma vegeztem egy tesztet es ugy nez ki kisbabank lesz. en 22 eve vagyok cukros.
Van egy kerdesem is . Májat ehet egy kismama? Valamelyik konyvemben azt olvastam,h nem. Ti ettetek? Tenyleg nem szabad?
varom valaszotokat.
Koszonom!
Eri
Erika, gratulálok, ez szuper!!! :)
Májat nemhogy ehet, hanem egyenesen jó, ha néha eszik májat a kismama, mert sok vasat tartalmaz. A lényeg, hogy ne sokat egyen a kismama, ahogyan nem jó sokat enni nem kismamaként sem és elég a heti egyszeri májevés. Terhesvitamint szedsz? Az szerintem nagyon kell, főleg így az elején és a téli időszakban (nem lesz nagyobb tőle a baba!!).
A könyvek sokszor összevissza írnak mindenfélét, nekem az egyik könyvemben ez kb szó szerint: "ha szeretné megölni a magzatát, igyon kávét". Ez butaság, kb 30 éve hitték ezt az emberek, ma már tudjuk, hogy lehet napi 1-2 bögre tejeskávét inni, sőt, van, akinek annyira alacsony az elején a vérnyomása, hogy többet is kell innia. A könyveknek nem kell mindig hinni :)
 

Erika

Új tag
Koszonom agyors hozzaszolast:)
igen szedek ELEVIT-et.
Meg vasat is folsavval mert meg terhesseg elott verszegeny voltam.
Majd meglatjuk mi lesz.
Aki a Péterfybe jar kerem irjon nekem arrol ,h mi ilyenkor a szokas. Mi kovetkezik majd. gondolok itt vizsgalatokra , cukros, nogyogyaszati, mikr van ultrahang stb. Mindennek orulok.
Elore is koszonom!
Szep napot!
Eri:p
 

gretta

Új tag
sziasztok,
hú de rég jártam már köztetek. lassan 1,5 hónapja. Olyan zsufira sikeredett ez a hónap hogy nagyon. nem is volt időm elolvasni az elmult hónap terméseit, de remélem azért mindenki jól van :)
Én is jól vagyok....és újra KISMAMA :))))
Immár 9 hetes terhes vagyok. Izgulok hogy minden rendben legyen. A cukraim nem épp a legtökéletesebbek voltak mikor megfogant a pici, de azóta sikerült szebbé varázsolni őket. Ha minden igaz juli végén már bővül a család. Én is valszínű a Péterfiben fogok szülni, mert eddig ugy volt, hogy a nődokim a Mávban dolgozik, most januártól átpártol a Péterfibe. Én meg nem fogok ám dokit váltani. Ugye Kmolli te is ott szültél? - ha jól emlékszem-
még jelentkezem :) Erika neked meg gratula. amugy cukorgondozóba hova jársz?
 

gretta

Új tag
A múltkor említetted, hogy már a Novorapid is használható hivatalosan is terhesség alatt. Ezen meglepődtem, mert a dokim azt mondta, hogy nem (ezért is akart átállítani Actrapidra), de ennek ellenére van aki használja. Lehet hogy a dokim nem teljesen naprakész?



én is novorapid-ot használok. az első terhességnél is azt használtam és minden teljesen rendben volt vele....
 

naty77

Új tag
Sziasztok!
Kicsit visszaolvastam és ha jól számolom, 3 kismamánk is van! Nagy gratula nekik, vigyázatok magatokra!!!! /még vkiért szurkolok szép csendben és váro maz örömhírt!/

vérvétel, elsősorban az a 16. heti vizsgálat adhat téves képet a cukrosoknál, most ha agyonütnek sem jut eszembe a neve:confused:, régen volt na. 3 éve ilyenkor voltam 16 hetes terhes pont. :) szóval az ált. alacsonyabb, de nekem mákom volt, mert a szabolcsban a sok kismama együtt böngészte a papírokat és ez a tendencia feltűnt. na meg a kolleganőm férje a Czeizel jobbkeze és tőle tudtam, hogy a cukrosokra külön forgatókönyv van... (lenne)

HbA1c érték a terhesség előtt: bár a kicsi is tervezett volt, de a terhesség első vérvétlénél nekem 7,2 volt és nem lett semmi gond, makkegészséges lett, hiszen a továbbiakban nagyon odafigyeltem.
volt még az első terhességnél szobatársnőm, aki véletlenül lett terhes és bizony 8 feletti HbA1c-je volt, abortuszt javasoltak neki, de nem fogadta el. és neki is egészséges kisfia született.

a hamarosan életet adó anyukáknak pedig kitartást az utolsó hetekhez és nagyon szép szülést kívánok!:D
 

naty77

Új tag
Erika a vassal vigyázz terhesen! ha székrekedést okoz, akkor csökkentsd, vagy hagyd el, akrámilyen a vérképed, ugyanis örök életre szóló ronda aranyeret csinálhat... én sajnos nagyon megszívtam. :(
vagy legalább használj mellé laevolacot akármilyen cukros.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Gratulálok minden új kismamának, és könnyen beállítható, jó cukikat kívánok a baba várás időszakára, és természetesen utána is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Erika, gratulálok, ez szuper!!! :)
Májat nemhogy ehet, hanem egyenesen jó, ha néha eszik májat a kismama, mert sok vasat tartalmaz. A lényeg, hogy ne sokat egyen a kismama, ahogyan nem jó sokat enni nem kismamaként sem és elég a heti egyszeri májevés. Terhesvitamint szedsz? Az szerintem nagyon kell, főleg így az elején és a téli időszakban (nem lesz nagyobb tőle a baba!!).
A könyvek sokszor összevissza írnak mindenfélét, nekem az egyik könyvemben ez kb szó szerint: "ha szeretné megölni a magzatát, igyon kávét". Ez butaság, kb 30 éve hitték ezt az emberek, ma már tudjuk, hogy lehet napi 1-2 bögre tejeskávét inni, sőt, van, akinek annyira alacsony az elején a vérnyomása, hogy többet is kell innia. A könyveknek nem kell mindig hinni :)
Molli!
Nagyon jó, hogy ezt leírtad, mert máj hasznosságáról nem tudtam volna infot adni, de így általad tanultam.
A kávé ivásról meg csak annyit, hogy amikor én terhes voltam, és eléggé alacsony volt a vérnyomásom, akkor a doki azt mondta, hogy ha szeretem a kávét, akkor igyam csak nyugodtan, mert akkor nem kell gyógyszerhez folyamodni, mivel a kávéval természetes úton emelem a vérnyomásomat. Ezek szerint az én dokimmal szerencsém volt.
Minden kismamának ajánlható, ha valamit meg tud oldani természetes úton, akkor az a legjobb, ha minél kevesebb gyógyszert szed. A terhes vitamin pedig külön ajándék a kismamáknak.
 

Berci

Új tag
Sziasztok!
Kicsit visszaolvastam és ha jól számolom, 3 kismamánk is van! Nagy gratula nekik, vigyázatok magatokra!!!! /még vkiért szurkolok szép csendben és váro maz örömhírt!/

vérvétel, elsősorban az a 16. heti vizsgálat adhat téves képet a cukrosoknál, most ha agyonütnek sem jut eszembe a neve:confused:, régen volt na. 3 éve ilyenkor voltam 16 hetes terhes pont. :) szóval az ált. alacsonyabb, de nekem mákom volt, mert a szabolcsban a sok kismama együtt böngészte a papírokat és ez a tendencia feltűnt. na meg a kolleganőm férje a Czeizel jobbkeze és tőle tudtam, hogy a cukrosokra külön forgatókönyv van... (lenne)

HbA1c érték a terhesség előtt: bár a kicsi is tervezett volt, de a terhesség első vérvétlénél nekem 7,2 volt és nem lett semmi gond, makkegészséges lett, hiszen a továbbiakban nagyon odafigyeltem.
volt még az első terhességnél szobatársnőm, aki véletlenül lett terhes és bizony 8 feletti HbA1c-je volt, abortuszt javasoltak neki, de nem fogadta el. és neki is egészséges kisfia született.

a hamarosan életet adó anyukáknak pedig kitartást az utolsó hetekhez és nagyon szép szülést kívánok!:D


Szia Naty,

köszönöm szépen! Remélem én is hamarosan beszámolhatok az örömhírről!
 

naty77

Új tag
Máj: nekem az unokanővérem azt mondta, aki élelmiszeripari mérnök, hogy májat inkább ne, egyáltalán, mert túl sok benne az A vitamin és ez vmi károsodást tud okozni. ezt kihagytam tegnap. de szerintem 1-1 alkalommal én is ettem.

Kata: én vagyok a vitamin ellenes, pláne mi diabosok, akik az átlagembernél egészségesebben eszünk, igazán nem szorulunk rá.
mondjuk elsősorban az elevitet ismerem, de annyi rosszat hallottam róla...... én szerencsére nem tudtam bevenni, mert túl nagy kapszula és gyógyszer undorom van 18 éves korom óta.

azt nem tudom valóban nagyobb babát "csinál-e", de ha igen ,akkor igen bajban lettem volna a használatával. :D /A gyermekem 4300 37. héten, B gyermekem 4610 36. héten/
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Máj: nekem az unokanővérem azt mondta, aki élelmiszeripari mérnök, hogy májat inkább ne, egyáltalán, mert túl sok benne az A vitamin és ez vmi károsodást tud okozni. ezt kihagytam tegnap. de szerintem 1-1 alkalommal én is ettem.

Kata: én vagyok a vitamin ellenes, pláne mi diabosok, akik az átlagembernél egészségesebben eszünk, igazán nem szorulunk rá.
mondjuk elsősorban az elevitet ismerem, de annyi rosszat hallottam róla...... én szerencsére nem tudtam bevenni, mert túl nagy kapszula és gyógyszer undorom van 18 éves korom óta.

azt nem tudom valóban nagyobb babát "csinál-e", de ha igen ,akkor igen bajban lettem volna a használatával. :D /A gyermekem 4300 37. héten, B gyermekem 4610 36. héten/
Az A vitamin 1000 UI (vagy mi...) fölött ELVILEG tud szemkárosodást okozni, ez azért nagyon nagy mennyiség. Egy szelet répában több A vitamin van, mitn egy szelet májban, szóval ezen nem nagyon érdemes aggódni, ellenben a legtöbb természetes (nem székrekedést okozó!!!) vas a májban van. Akkor állhatna fent a májból való A vitamin túladagolási veszély, ha mindennap napi 2-3x is májat fogyasztana a kismama, dehát egy heti 1-2 májfogyasztás nem okoz ilyet, sőt, a természetes vastartalma miatt meg nagyon hasznos dolog - Naty neked főleg, akinek székerekedése lesz a külön vaskészítménytől!
Az élelmiszeriparban dolgozó emberek meg legszívesebben bio kajákat ennének csak, abból sem mindent :))) Van pár a baráti társaságban :)
 

naty77

Új tag
Molli: ismersz, nem vagyok az a túl aggódós típus:D, ha mindent betartottam volna, amit hallottam, nyilván felkötöm magam.:rolleyes:
de a májat csak jó véresen szeretem lehetőleg sok borssal, mint a bélszínt.... ez meg nem épp kismama étel. :D (aki teheti próbálja ki a vaddisznó májat sütve, isteni, és a szarvasbélszín tatár beefsteaknek is ezerszer mennyeibb, mint a sima marha. csak ezekhez átlagember nem jut hozzá, kell vadász a családban)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli: ismersz, nem vagyok az a túl aggódós típus:D, ha mindent betartottam volna, amit hallottam, nyilván felkötöm magam.:rolleyes:
de a májat csak jó véresen szeretem lehetőleg sok borssal, mint a bélszínt.... ez meg nem épp kismama étel. :D (aki teheti próbálja ki a vaddisznó májat sütve, isteni, és a szarvasbélszín tatár beefsteaknek is ezerszer mennyeibb, mint a sima marha. csak ezekhez átlagember nem jut hozzá, kell vadász a családban)
pfuuuuj :D:D
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Gretta, azt hiszem, még nem is gratuláltam, hát gyorsan megteszem: hatalmas gratula :D Mikorra várható? És mekkora lesz a korkülönbség?
 

zsuzs

Új tag
Gretta, szívből gratulálunk és szép pocaknövesztős hónapokat kívánunk nektek!!
Képzeljétek, ma estére haza engedtek minket a kórházból (már 37+4 nél tartunk) és Hendri baba bármikor várható!! Remélem a fincsi halászlé majd kicsalogatja :) (légyszives, gondoljatok ránk és küldjétek az erőt, pozitív energiát!!)
Mindenkinek áldott ünnepeket kívánunk és ha már itthon leszünk újra, jelentkezek és mesélek!!
 

Sani

Új tag
Kedves Zsuzs!

Küldöm az energiát, kitartást, türelmet!
Biztosan rendben lesz minden!
Várom a 'beszámolót'!
Nektek is Boldog Karácsonyt!
 

kicsidodi

Új tag
Sziasztok!

Gondoltam írok magunkról pár sort...:D
Épp ma léptem a 11. hétbe. Végre elmúlt a "szenvedős" időszak, mert engem nagyon megviselt az eleje, de egy hete csak a fáradékonyság jellemző, de azzal elbírok;)! Viszont a pocakom rendesen növöget, pedig csak 1 kilót híztam:D! Újabban a cicim nyilal baromira, és eleve kétszeresére nőtt!
A cukraimra hála Istennek nincs sok panasz:cool:. 6,4-es HbA1C-vel indultunk neki, a legutóbbi már 5,9-es volt! Fructosamin is 250!
Eddig sokat kellett visszavennem (12-12-12-17 helyett 8-6-6-12-t adtam), de pár napja emelnem kellett (most 10-8-8-13), ez ugye normális? Vagy ez is azért részben egyénfüggő?
Az viszont egy picit aggaszt, hogy a megnövekedett inzulinigény miatt a napokban volt pár 10 körüli cukrom, ami nagyon elkeserített, pedig tényleg odafigyelek nagyon! Ettől ugye nem lesz baja a babának?! Persze próbálom ezeket teljesen leredukálni, de mégsem mérhetek félóránként! Már így is rámszólt az orvos, hogy túlzásba viszem:oops:!

Ugye nálatok is előfordult ilyesmi? Remélem meg tudtok nyugtatni;)!

pusza
 
Oldal tetejére