Babázhatok

szolnok

Új tag
02490 terhességgel szövősött cukorbetegség k.m.n /nállunk ez volt annó/ a kód és ezen kívül még van egy csomó veszélyeztetett terhességre BNO vonatkozó kód.
 

Erika

Új tag
Barmi infonak orulok! :)

Sziasztok!
Erika vagyok . 26 éves vagyok és 20 éve cukros. Tavasszal szeretnenk babat a ferjemmel (marmint a projektnek akkor szeretnenek nekiallni).
A doktorno akihez jarok a Peterfybe utalt at a Thaisz dokinőhöz. Majd valamikor megyek hozza, de meg idopontot kell kerni . a legutobbi ket HgA1c 7,4 és 7,7 volt. Aki rutinos es mar van barmi tapasztalata mind a korhazrol , mind a doktornorol es egyebkent magarol a cukorbeteg terhessegrol...barmi infonak orulok. Mindennek.szeretnek felkesziult es okos lenni. Meg persze tudni mire szamitsak.
Koszonom elore is a segitseget!
nyugodtan irjatok mailt [email protected]
 

Erika

Új tag
Barmi infonak orulok! :)
<HR style="COLOR: #d9d9c2" SIZE=1><!-- / icon and title --><!-- message -->Sziasztok!
Erika vagyok . 26 éves vagyok és 20 éve cukros. Tavasszal szeretnenk babat a ferjemmel (marmint a projektnek akkor szeretnenek nekiallni).
A doktorno akihez jarok a Peterfybe utalt at a Thaisz dokinőhöz. Majd valamikor megyek hozza, de meg idopontot kell kerni . a legutobbi ket HgA1c 7,4 és 7,7 volt. Aki rutinos es mar van barmi tapasztalata mind a korhazrol , mind a doktornorol es egyebkent magarol a cukorbeteg terhessegrol...barmi infonak orulok. Mindennek.szeretnek felkesziult es okos lenni. Meg persze tudni mire szamitsak.
Koszonom elore is a segitseget!
nyugodtan irjatok mailt [email protected]
<!-- / message --><!-- sig -->__________________
Erika
<!-- / sig -->
<!-- controls -->
 

Erika

Új tag
Barmi infonak orulok! :)
<HR style="COLOR: #d9d9c2" SIZE=1><!-- / icon and title --><!-- message -->Sziasztok!
Erika vagyok . 26 éves vagyok és 20 éve cukros. Tavasszal szeretnenk babat a ferjemmel (marmint a projektnek akkor szeretnenek nekiallni).
A doktorno akihez jarok a Peterfybe utalt at a Thaisz dokinőhöz. Majd valamikor megyek hozza, de meg idopontot kell kerni . a legutobbi ket HgA1c 7,4 és 7,7 volt. Aki rutinos es mar van barmi tapasztalata mind a korhazrol , mind a doktornorol es egyebkent magarol a cukorbeteg terhessegrol...barmi infonak orulok. Mindennek.szeretnek felkesziult es okos lenni. Meg persze tudni mire szamitsak.
Koszonom elore is a segitseget!
nyugodtan irjatok mailt [email protected]
<!-- / message --><!-- sig -->__________________
Erika
<!-- / sig -->
 

lizzi

Őstag
szia Erika!
Én is a Péterffybe járok a Thaisz doktornőhöz és a lehető legjobb helyre kerülsz ha majd oda jársz,nagyon aranyosak!!és mi is babavállalásra készülünk,akkor szurkoljunk egymásnak!!ha van időd és visszaolvasol itt sok infót találsz a fórumon.
 

Beatty

Új tag
Sziasztok!
Tegnap voltam dokinál felülvizsgálaton. Sajna igazak a rémhírek! Egy főorvosasszony volt a felülvizsgáló, nagy nehezen össze tudtunk szedni annyi "tünetet", hogy maradhassak táppénzen. Az egy cseppet sem érdekli őket, hogy nem jó utazgatni, dolgozni IDDM-esen és terhesen! Egy főnök sem nézi jó szemmel, hogy ha az alkalmazottja 1,5 óránként mér, aztán vagy eszik, vagy insulint ad, jobb esetben meg járkál, mert a BÉBIKE NEM SZERETI, HA AZ ANYUKÁJA ÜL.
Szóval rettenet ez a mostani eü szabályozás, és állítólag minden nap változik.
Remélem hamar észreveszik magukat odafent!
 

szolnok

Új tag
Végképp nem értem a dolgoz , hiszen a 02400 a tehességgel szövődött cukorbetegség,
vagy a terhesség előtt fenn álló cukorbetegség 02430 ez nem elég? a táppénzhez?
Ugyan írd már meg mit mondtak neked Betty? Hiszen ezek érvényes BNO kódok és a szürke agyam szerint minden BNO kód alkalms táppénz igénybe vételére, ha szakorvos javasolja, vagy nem?????,
 

Beatty

Új tag
Pontosan nem tudom, mi alapján írtak ki! Mindenfélét felsoroltak, de az biztos, hogy azok a dolgok a terhességgel függenek össze (lábdagadás, vetélés meg ilyenek), mintsem a cukorral. Semmi mást nem mondott az orvos, csak azt, hogy 2 hét múlva menjek vissza, 1 hónap múlva pedig újra felülvizsgálat. Remélem nem a 8. hónapban jönnek rá, hogy még tudnék dolgozni !!!???? Lényeg az, hogy "túl jók" az eredményeim, de az már senkit nem érdekel, hogy ezt hogyan érem el!!! Felháborítónak tartom az egészet! Nem az a dolog lényege, hogy a megelőzés legyen a cél, és ne az, hogy a már esetleg súlyos szövödmények kialakulását kelljen kezelni???!!! Szóval bocsika, túl sok infoval nem tudok szolgálni, ez a rendelet kb. szeptember 1-től él, és naponta kapnak új utasításokat. Amúgy meg a 3 órás várakozás után (pedig időpontra mentem) már nem volt kedvem kérdezősködni az orvostól.
 

naty77

Új tag
Biztosan nem. Amikor a gyed-em lejárt az első lánnyal és még a szülésig volt hivatalosan 1,5 hónap kértem a táppénzt, mert cukros vagyok. És közölték ez nem indok, ezzel nem lehet táppénzre venni!!!! Végül a nőgyógy leírta, hogy ilyen olyan veszély... És ez nem most volt, hanem másfél éve!
 

Beatty

Új tag
Köszke, még 1ben vagyunk! :) Kicsit ritkábban és kevesebbet tudok a net előtt ülni, uis a fiatalúr nem tűri, hogy anya üldögéljen. Már úgyis akartam írni, mert ma voltam dokinál, és 1 kicsit beparáztam!
Azt mondta a doki, h. szilveszter utáni héten (36. hét) be kell feküdnöm a kórházba, aztán majd meglátják, hogyan alakul a dolog. Lehet, hogy meg kell indítani a szülést. De a baba miatt szerintem biztonságosabb lenne a császár, mivel vizesedek, magas a vérnyomásom, ráadásul a stressz miatt nekem úgy felmegy a cukrom, hogy nem tudom visszarángatni. A kórház (tű, vér stb.) nekem 1 hatalmas stressz. Jó ez a babának ???!!!
Majd még jelentkezek, mielőtt befekszem.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Beatty, huha, már mindjárt szülsz! Ez nagyon klassz :)

Mennyire magas az a vérnyomás? 150/90-ig OK vagy a sima szüléshez is. A cukrodat infúzióval tartanák rendben a vajúdás alatt, ha a stressztől fel is megy, azt le lehet azért vinni az infúzióval. És miért kell befeküdnöd a 36. hét után? Van valami komplikációd vagy nagy a baba?
Ha normál méretű baba van, semmi komplikáció, a vérnyomásod nem magasabb 150/90nél (a vizesedés normális), akkor mit tudnak tenni a kórházban veled, amit te ne tudnál otthon?

Nálam normál méretű baba volt, nem volt komplikáció, a vérnyomásom nekem is magasabb volt (140-145/85 körüli volt - de otthon mértem és, ha feljebb ment volna, mentem volna be), de csak a kiírás napján kellett befeküdnöm, pont hétvége volt, így még hazamentem 2 napra akkor is, csak ctg-re jártam be napi 2x, végülis szülni mentem be. És azt hittem, nyilván császár lesz, de nem lett, a dokim elmagyarázta, hogy semmi olyan komplikáció nincsen, ami császárt indokolna.

Drukkolok neked!
 

Beatty

Új tag
El is vagyok keseredve rendesen, h. ilyen korán be kell feküdnöm! A vérnyomásomra már kaptam gyógyszert. Befeküdnöm azért kell (a doki szerint), mert nem tudják garantálni a baba, ill. az én egészségemet! Amúgy hála Istennek minden rendben van, semmi komplikáció! (ami van, az meg szinte mindenkinél előfordul!) Ráadásul a reformnak köszönhetően áldatlan állapotok vannak a kórházban! (pl: nincs tiszta ágynemű, mert nincs pénz a tisztíttatásra, v. gátvarrás közben elfogyott a cérna, a csaj 2 nap múlva szétszakadt, stb.) Szóval nem értem, miért kell befeküdnöm??? Felajánlottam, h. naponta bejárok vizsgálatra. A doki erre azt felelte, h. erre nincs kapacitásuk! Jó, mi???
Azóta egyfolytában sírhatnékom van, tiszta depi vagyok.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
El is vagyok keseredve rendesen, h. ilyen korán be kell feküdnöm! A vérnyomásomra már kaptam gyógyszert. Befeküdnöm azért kell (a doki szerint), mert nem tudják garantálni a baba, ill. az én egészségemet! Amúgy hála Istennek minden rendben van, semmi komplikáció! (ami van, az meg szinte mindenkinél előfordul!) Ráadásul a reformnak köszönhetően áldatlan állapotok vannak a kórházban! (pl: nincs tiszta ágynemű, mert nincs pénz a tisztíttatásra, v. gátvarrás közben elfogyott a cérna, a csaj 2 nap múlva szétszakadt, stb.) Szóval nem értem, miért kell befeküdnöm??? Felajánlottam, h. naponta bejárok vizsgálatra. A doki erre azt felelte, h. erre nincs kapacitásuk! Jó, mi???
Azóta egyfolytában sírhatnékom van, tiszta depi vagyok.

Beatty, melyik kórház ez? A doki kifejezetten ért a cukrosokhoz?
Tudom, nagy a szám, én már túl vagyok rajta, de én akkor is hasonlóan döntöttem (mint amit most fogok írni), amikor helyzet volt. Szóval én nem mennék kórházba, saját felelősségre maradnék otthon.
Elmondom miért. Én befeküdtem a kiírás napja előtt pont (vagy aznap, már nemtom), péntek volt. Reggel bementem, órákat vártam, ideges voltam, vérnyomásomat SENKI nem mérte meg, holott ez volt az indok... Én mértem reggel otthon. Szerencsére protekciós voltam (unokatesóm ott volt orvos anno), így kaptam egy 2 ágyas szobában ágyat. Majd vártam. Semmi sem történt. Doki felém sem nézett, csak egyszer persze, hogy megjöttem-e. Aztán időnként bementem a nővérekhez, hogy megkérdezzem, miért is vagyok én itt. Mindenki csak azt mondta, hogy a papíromon az áll, hogy "observatio", megfigyelés, hogy vigyázzanak rám. Az egyik ügyeletes doki nagyon szimpinek tűnt este, leültem vele beszélni.(még mindig nem mértek vérnyomást) Megkérdeztem, hogy mit tudnak ők csinálni itt, amit én otthon nem. Erre ő annyit mondott, ez a protokoll, igazán akkor jó, ha itt vagyok, ha beindul a szülés, mert nem kell utazgatni. Ránéztem, és azt mondtam neki, hogy akkor viszont szombat reggel hazamegyek és csak vasárnap jövök vissza, mert ugye hétfőn már indítani akarták a szülést (túlhordani cukrosként azért nem engednek), akkor már 40+2 voltam. A doki azt mondta, hogy csak négyszemközt mondja, hogy jól teszem, mert itt úgysem csinálnak semmit, csak ctg-t, de arra be tudok jönni én is a lábamon. Hazamentem, saját felelősségre és mentem ctgre napi 2x (neked ráadásul a 36-39. hétig csak hetente max hetente 2x kéne menni!!!!! a túlhordás miatt kellett napi 2). Ha egy másik doki ugyanezt a 36. héttől akarta volna velem végigcsinálni, akkor be sem mentem volna. Mivel voltam Dániában (a terhességem első 5 hónapjában), tudom, hogy ott csak azt fektetik be, akinek valóban komplikációi vannak. Csak azért, mert cukros, nem. A vérnyomásodat kordában tartja a gyógyszer, nem? Tudod otthon mérni, ugye? Ha igen, akkor nagyon felesleges bemenned. Előre megmondom, hogy nincs olyan vizsgálat, amit ott végeznének veled, ami miatt megérné befeküdni. A CTG az egyetlen, amit ilyenkor néznek meg a vérnyomás (de egy 36 hetes kismamánál senki nem néz napi ctgt!). CTG-re pedig kötelessége ambulánsan is ellátni a kórháznak (hiszen az egészséges kismamák is járnak ambulánsan ugye!!!). Tudom, nehéz döntés és én megértem, ha nem mersz egyedül dönteni ebben, én csak tanácsolni tudom neked, hogy ne feküdj be ilyen korán, ha nincs probléma! (tehát: a gyógyszer mellett NEM magas a vérnyomásod, nem nagyobb a baba az átlagnál - várható szülési súlya 4kg alatt van - és nincs egyéb komplikáció). A cukroddal a kórházban SOKKAL nehezebb lesz foglalkozni, mivel szar a kaja és kevés és állandóan ez lesz a napirenden, hogy mivel és hogyan pótold, midnig legyen bent a kórházban elég hipós cucc stb stb. Ezzel akár indokolhatod is a dokidnak, hogy nem akarsz bemenni.

Remélem, tudtam segíteni.

Ha mégis bemész, drukkolok neked, hogy ne legyen olyan rossz ott lenni!

Ha esetleg szeretnél beszélni erről velem, ez a telszámom: 70-3186931

Boldog Karácsonyt!
Puszi,
Molli
 

naty77

Új tag
Szia!
Itt egy sorstárs.. Első terhesség, +20 kg a víz miatt, és befekvés a 36. héten. Mivel nyitva is voltam és magzatvíz is sok volt így a hétfői befekvés után szerdán már császároztak is(36+5). :) /1 hét múlva 3 kg volt rajtam, tehát tényleg víz volt/
Második baba +25 kg, 140/80 feletti vérnyomás miatt berendeltek pénteken és eldöntötték hétfőtől befekvés, mert itt már gáz van. :o De én akkor már tudtam ,hogy Katrin úton van és nem vár hétfőig, nekem lett igazam, szombaton elfolyt a víz, császároztak. (35+5)

Első pont: a befekvés vacak, unalmas, de ha ok van rá, akkor menj be. (ebben nem értünk egyet Mollival) Persze, ha 5 percen belül beérsz kocsival akkor nincs gond, de nekem mindkét esetben min. fél óra volt a táv.

Ha jól tudom a cukrod ugyanúgy fogják rendezni sima szülésnél is, mint a császárnál. Ezen ne aggódj. Ha lehet szülj, hidd el, megéri, több okból is! ;)
Gondolni fogunk Rád/Rátok! :mrgreen:
És semmiképpen se pánikolj, aggódj, stb, ez neked sem jó, a babának sem, a családnak sem. Minden rendben lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!
Élvezd ki a hipókat, eszegessél miattuk ;) és pihenj amennyit lehet felpolcolt lábakkal!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Első pont: a befekvés vacak, unalmas, de ha ok van rá, akkor menj be. (ebben nem értünk egyet Mollival)
De pedig egyetértünk :) Én is ugyanezt írtam, ha ok van rá, akkor menni kell. De Beattynél, ha jól értem, nincs ok. Gyógyszerrel karbantartott magas vérnyomás nem ok, azaz ha jól sejtem, gyógyszer mellett nyilván nincs 150/90 felett a vérnyomása, tehát ez nem ok. És szerintem, ami nagyon fontos, a baba mérete. Nálad mindkét baba elég nagy volt, ez is kockázati tényező, ez is egy ok a befekvésre. De ha nem nagyobb a baba egy kicsit sem, akkor tök felesleges, mert minden valószínűséggel nem fog előbb érkezni, ha nincs egyéb komplikáció, azaz ok. Szóval azt akarom kihozni, hogy csupán azért befektetni valakit a 36. héttől, mert cukros, az butaság, elavult protokoll (!), tehát normál méretű baba (várható születési súly a 40. héten bőven 4kg alatt!), jó cukorháztartás és gyógyszer mellett normál vérnyomás esetén az ok kizárólag a cukorbetegség lenne a befekvésre és ez így kevés, tényleg elavult dolog (10 éve még nem volt az).
 

Beatty

Új tag
Nagyon aranyosak vagytok, h. így nyugtadgattok! Előre is elnézést, h. nme válaszoltam hamarább, ill. h. ha nem írok, de Zsebibaba nem szereti az ülést!:))) Tényleg nincs más problémám, csak a vizesedés. De azzal meg úgysem csinálnak semmit. Vízhajtót nem ajánlanak a baba miatt, itthon úgyis fekszek, ráadásul itt van a férjem, anyukám, apukám, barátok, ha vmi kellene. A kórházban katasztrofális körülmények vannak, a megyében ez az egyetlen szülészet, gondolhatjátok! Már csak ezért sem szeretnék "feleslegesen" befeküdni! A baba normál méretű 33. héten 2157 g volt kb. Meg is lepődött a doki, h ekkora. Mondjuk nagyon figyeltem a cukromra, a legutóbbi eredményem fruktózamin 189; HbA1c 5,6. Szóval minden rendben. Ha lesz vmi változás, akkor mindenképpen jelentkezem! (vagy a férjem :))
 
Oldal tetejére