Babázhatok

Rami

Tag
Kedves kmolli , és vighkata !
Köszi a biztatást , egyből bátrabb lettem baby projekt téren ! Igen én 5 éve vagyok beteg.
A vérképem, amit most csináltattam szinte tökéletes , 2 csillag volt a koleszterin és a trigliceridem mindkettő alacsony. Hba1c 6.1

Diabdokim is megdícsért, viszont a szoptatás alatt nagyon jó cukikat tudok produkálni. Arra kért ne hizlaljam a babám, pedig mi nem is látjuk kövérnek. Ja , és az éjszakai szopit is ellenzi . Most valami új stratégiát kell bevetnem , hogy rászoktassam a hosszú alvásra. 5és fél hónapos a baby és a fogacskáival is kinlódom.. és még aludjon is éjszaka , hát nem is tudom....

Hogy kell a ciciről (éjszaka) leszoktatni ? ( a "sírni hagyni" én ellenzem ).
Ezen kívűl várom az ötleteiteket ! Köszönöm
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hogy kell a ciciről (éjszaka) leszoktatni ? ( a "sírni hagyni" én ellenzem ).
Ezen kívűl várom az ötleteiteket ! Köszönöm
Biztos vannak tőlem okosabbak, akik alá tudják támasztani az orvosotok javaslatát, miszerint tudatosan kellene az éjszakai szoptatásról leszoktatni egy csecsemőt, de én ezt nem helyeslem. Igaz én régen szoptattam, és mint mindenben e téren is változhat az orvosi vélemény, de az én időmben azt tanácsolták, hogy a babának szopnia kell, ha éhes. Lehetőleg betartva a 3 óránkénti etetést és ebbe beletartozik az éjszaka is.
Az én fiam csak az első néhány hétben szopott éjszaka, aztán átaludta az éjszakákat, de én el sem tudtam volna képzelni, hogy hagyjam sírni, ha felkel. Igaz az én estem elég különös volt, mert a gyerkőcöm aludt éjszaka, nekem viszont minden éjszaka fel kellett kelnem lefejni a tejet, mert nem bírtam volna ki reggelig. A tejtermelés fenttartásához is az egyenletes, folytonosság kell.

Kíváncsian várom én is mások véleményét, vagy orvosi magyarázatát.
 

orsika

Új tag
Sziasztok! Én is jó régen voltam erre, de az én életem is változik... :) GRATULÁLOK MINDEN ÚJ KISMAMÁNAK, ÉS KITARTÁST A PRÓBÁLKOZÓKNAK. Én azt szeretném bejelenteni, hogy 20 hetes a kisbaba a pocimban, aki kislány... :) egy kis hercegnőt hordok a szívem alatt. Nekem nincsenek ilyen szép HgA1c eredményeim, de nekem azt mondták, hogy inkább egy picit legyen magasabb (azért próbáljam meg 8 alatt tartani a cukim) , mint alacsonyabb, mert az vetélést okozhat. :( Én a terhességnek egy 8.1-es HgA1c-vel ugrottam neki, :( és most 7.2 lett. Ez az eddigi legjobb értékem, cukros múltam alatt... Egyébként egyenlőre minden rendben, most már én is kezdek egy picit megnyugodni... már amennyire "nekem" meg lehet. Puszilok mindenkit...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! Én is jó régen voltam erre, de az én életem is változik... :) GRATULÁLOK MINDEN ÚJ KISMAMÁNAK, ÉS KITARTÁST A PRÓBÁLKOZÓKNAK. Én azt szeretném bejelenteni, hogy 20 hetes a kisbaba a pocimban, aki kislány... :) egy kis hercegnőt hordok a szívem alatt.Egyébként egyenlőre minden rendben, most már én is kezdek egy picit megnyugodni... már amennyire "nekem" meg lehet. Puszilok mindenkit...
Szia Orsika!
Én már vártalak, mert sejtettem, hogy egyszercsak jössz a nagy bejelentéssel.
Egy nagy-nagy gratula nektek is a kis hercegnőhöz.
 

szandimon

Új tag
Diabdokim is megdícsért, viszont a szoptatás alatt nagyon jó cukikat tudok produkálni. Arra kért ne hizlaljam a babám, pedig mi nem is látjuk kövérnek. Ja , és az éjszakai szopit is ellenzi . Most valami új stratégiát kell bevetnem , hogy rászoktassam a hosszú alvásra. 5és fél hónapos a baby és a fogacskáival is kinlódom.. és még aludjon is éjszaka , hát nem is tudom....

Hogy kell a ciciről (éjszaka) leszoktatni ? ( a "sírni hagyni" én ellenzem ).
Ezen kívűl várom az ötleteiteket ! Köszönöm


Kedves Rami!
Miért ellenzi az éjszakai cicit a diab. doki? Én meg épp hogy felhúztam az órát és felkeltettem éjszaka a gyereket 5 hónapos koráig, mert féltem, hogy túl sok lesz az a 10 óra egyhuzamban tejcsi nélkül.....tudjátok a rendszeres táplálkozás :) Sajnos segíteni nem tudok, mert nekem a babum koraszülött volt, éjjal-nappal aludt, ezért szoktam rá arra, hogy ébresztgettem. De én is egyetértek Katával, ha éhes és felkel, adj neki, pláne ha jön a kis foga is. Majd ha elkezd mászni, lemozogja :)

Szandimon
 

Rami

Tag
Kedves Rami!
Miért ellenzi az éjszakai cicit a diab. doki? Én meg épp hogy felhúztam az órát és felkeltettem éjszaka a gyereket 5 hónapos koráig, mert féltem, hogy túl sok lesz az a 10 óra egyhuzamban tejcsi nélkül.....tudjátok a rendszeres táplálkozás :) Sajnos segíteni nem tudok, mert nekem a babum koraszülött volt, éjjal-nappal aludt, ezért szoktam rá arra, hogy ébresztgettem. De én is egyetértek Katával, ha éhes és felkel, adj neki, pláne ha jön a kis foga is. Majd ha elkezd mászni, lemozogja :)

Szandimon


A konkrét ok , amiért le kellene szoktatnom az éjszakai evésről a babámat: Ne hizlaljam , ( 9.5 kg és 71 cm ) én is kipihent legyek és ami a lényeg , hogy ilyen korban a hosszú alvás szükséges ahhoz , hogy az agy normális ütemben fejlődjön.
Azt hozzáteszem , hogy én 3 óránként szopiztatom (mert kéri ) és napi egyszer gyümit vagy főzeléket adok neki. A védőnő szerint már 4 óránként kellene ennie. Szóval.. mi semmit nem tartunk be ezek szerint .Én imádom szopiztatni:p és ha éjszaka kell , akkor 2x is megetetem.
Ha ti is ugyan így etettétek, akkor eszem ágában sincs leszoktatni . Normál esetben este fél 10 kor alszik és hajnal kettő körűl ébred , aztán reggel 6-7 óráig alszik . Nekem a szívem megszakadna ,ha sírni hagynám ,úgyhogy mindig az ŐŐŐ akarata érvényesűl ,de ez így van jól és ha éhes enni adok neki , ha nyűgi felveszem és dajkálom. Biztos sokan eggyet értetek velem.
A súlyához mit szoltok , tényleg ne hizlaljam...?Azt,hogy kéne tennem?:roll:
 

napocska

Őstag
Pont most találkoztam egy barátnőmmel, akinek fél éves a kisfia, és 9 kilón fölül van. Ő is igény szerint szopizik, tényleg jó húsban van, de majd lemozogja később úgyis.
Szerintem, ha téged nem zavar, hadd egyen éjszaka is, valószínűleg abbahagyja magától előbb-utóbb.
 

zsuzs

Új tag
Sziasztok!
Először is szeretnék minden új kismamának gratulálni! Már régen jártam erre, de ehhez az éjszakai etetés dologhoz én is szeretnék hozzászólni! Az én kisfiam 8 hónapos és még mindig eszik éjszaka 1x (megjegyzem, mi táposok vagyunk szinte kezdettől fogva), de én úgy vagyok vele, hogy ahogy eddig is mindent, majd ezt is ő maga fogja szépen kialakítani/elhagyni, amikor már nem lesz rá szüksége.
Nekem a gyerekorvos húzta a szemöldökét már vagy 2 hónappal ezelőtt, hogy el kéne hagynunk az éjszakázást és hogy szoktassam le erről azonnal, de a védőnő meg azt mondta, hogy a súlya miatt szüksége van rá, tényleg éhes és nem "megszokásból" eszik, ne bolygassam! Én sem tudnám sírni hagyni! Néha, amikor erősebbnek érzem magam, megpróbálkozom a vízzel, de persze mindig tudja, hogy mit kap és rögtön ellenkezik. Most jelenleg csökkentgetem az éjszakai adagot, (amit persze tudom,hogy ciciből nem lehet), hátha így lesz valami, de egyáltalán nem görcsölök! Amire eddig rájöttem az anyaság alatt, hogy minden kisbaba más és más, mint ahogy mi is azok vagyunk és az egy dolog, hogy van a bizonyos tankönyvi eset, de ez nagyon ritka. Miért kéne minden gyermeknek ugyanúgy működnie? (Hendri most amúgy 10kg és 73 cm, 3x eszünk szilárdat és lefekvéskor/éjjel 12-1 között és ébredéskor 7 körül tápot)
Ha a baba boldog és kiegyensúlyozott, a mama is az és ezt a harmóniát szerintem kár megtörni amiatt, mert egy diabdoki azt mondja! (minden tisztelet az övéké, de könyörgöm, egy diabdoki ne mondja már meg, hogy hogyan neveljük a gyermekünket! Nekem legalább is ez a véleményem!)
Szóval csak nyugodtan és sok-sok szeretettel!!! :)))
 

Mira

Új tag
Sziasztok!

Én már nagyon régóta nem írtam, de általában mindíg elolvasom a hozzászólásokat. Ramitól szeretném kérdezni, hogy miért ad az 5 és fél hónapos babájának anyatejen kívül mást, ha ilyen szépen fejlődik?
Nekem épp ma 6 hónapos a kisfiam, 8.4 kg, 70 cm, csak anyatejet kap. Most bújt elő a második foga, ezért gyakran felébred éjszaka. Van, hogy 3x,4x is cicit kell, hogy kapjon, mert csak az nyugtatja meg, nem tud nélküle újra elaludni. Napközben általában 4-4.5 óránként eszik, éjszaka pedig igazán 1x, mert a foga miatti ébredésekkor pár korty után csak cumizik.
Ő átaludta az éjszakát, amíg nem jött a foga, de azt nem hiszem, hogy a többszöri ébredés gátolná az agy fejlődését....
 

szandimon

Új tag
Sziasztok!
Rami azt persze elfelejtettem mondani, hogy azért is ébresztgettem még éjszaka is a kislányom, mert minket meg mindig azzal szekáltak, hogy nem hízik a gyerek. Most 1 éves múlt, és még nincs 8,5 kg. Amikor a védőnő behúzza a kis pontunkat a kis diagramjába, mi mindig az átlag alatti alatti vonal körül vagyunk, de már nem is érdekel. Egy ismerősöm babája fél évesen túl volt a 9 kg-on, őt meg épp ezért piszkálták. Semmin nem változtatott, amikor látom őket, a gyerek szinte mindig eszik, mégis most másfél éves, és egy kis pocak kivételével tökéletes az alakja.
A nőgyógyászom azt mondta annak idején, hogy a gyereket csak fél éves koráig szoptassam, hogy nagyon ne merüljek le. Még mindig szoptatom :)
Ráadásul 3 óránként eszünk még mindig, kivéve az éjszakát. Szóval csak úgy csináld, ahogy jónak találod :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hát lányok, nekem az a sanda gyanúm, hogy a dibadokik azért akarják, hogy minél rövidebb ideig szoptassunk, hogy a cukrunk stabilabb legyen. Van, aki mázlista és a cukrát a szopi rendbeteszi, de legtöbbünknek egy picit nehezebben kezelhetőbb lesz, sok szokott lenni a nagyobb hipó (és gyakoribbak), amik a kibillenéseket okozzák és ezt akarják a diabdokik a múltnak adni és jobban szeretik kezelni a nem szoptatós, nem terhes anyukákat (a hormonháztartás miatt, persze a terheseknek nem modják, hogy hagyják már abba :)). Szóval nekem ez a gyanúm, mivel utalt ilyenekre a diabdokim már. Ennek ellenére én mondtam, hogy szoptatni akarom, ameddig bírjuk (ez 13.5 hónap volt! én nem bírtam tovább a 2 kisgyerek mellett, azért ez kiszívott engem) és tulajdonképpen lefogadta és támogatott csak halkan mindig megkérdezte, hogy szerintem meddig tart még, de semmi rossz szándék nem volt benne. És tény, ami tény, a szopi abbahagyása óta (még azért jegelem a melleimet, mert 3 szopott utoljára és érzem sokszor, hogy úgy fáj-feszít) sokkal sokkal sokkal kezelhetőbbek a cukraim.

Rami, engem is érdekelne, hogy miért kell egy 6 hónap alatti babának az anyatejen kívül mást is adni? Én is 6 hónapig csak szoptattam és kb 10 hónapos koráig a fő tápláléka az anyatej maradt. Akkor is azért csökkentettük a szopik számát, mert begyulladt a mellem és 6 hétig szenvedtem vele. Onnantól napi 2x szopott és az uccsó hetekben már csak 1-1 szopi volt és a végén 3-4 napig semmi és akkor volt egy utolsó szopi, mostmár szerencsére nem is kéri.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A konkrét ok , amiért le kellene szoktatnom az éjszakai evésről a babámat: Ne hizlaljam , ( 9.5 kg és 71 cm ) én is kipihent legyek és ami a lényeg , hogy ilyen korban a hosszú alvás szükséges ahhoz , hogy az agy normális ütemben fejlődjön.
A súlyához mit szoltok , tényleg ne hizlaljam...?Azt,hogy kéne tennem?:roll:
Hű, most felállt a szőr a hátamon. Már értem, hogy miért vagy tanácstalan. Mindenki mondja az okosat.

Amikor Deni (a fiam) szopizott és kb 5 hónapos volt, akkor nekem is azt mondta a gyerekorvos, hogy kövér a gyerek, tele van hurkákkal, mert túletetem. Az anyósom meg azt mondta, hogy éheztetem szegényt, mert alig van rajta hurka.
Na gondolhatod, hogy tele lett a sapkám, a legszívesebben elküldtem volna az anyósomat a gyerekorvoshoz, hogy csevegjenek kicsit, de engem hagyjanak békén.
A gyerekem ha szopni akar, és nekem van tejem, akkor miért ne adjak neki enni? Tömni meg úgysem lehet egy gyereket akár szopós még, akár főzelékes már.

Én azt tanácsolom neked, ha kéri éjszaka a cicit, akkor akkor adj neki enni. Te a saját érzéseid cselekedj, és ha van tejed, akkor azt használd ki.
Egy gyerkőc nem fog elhízni a rendszeres szopcsitól, anyatejtől egyébként sem lehet elhízni. Gondolj bele a pszichés részébe. Egy csecsemő az igényeit sírással tudja csak közölni, felsír éjszaka, mert éhes, és a mamája nem ad neki enni?

Örülök, hogy nem vagyok egyedül az éjszakai szoptatást illetően. Remélem te is sokkal nyugodtabb vagy, és éjszaka is átéled ezt a nem mindennapi élményt.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ja, a hízásra akartam reagálni. Nincs olyan, hogy egy csak szoptatott babát túl lehet etetni. A háziorvosok és védőnők szeretik a normál súlyú csecsemőket, ezért akármelyik irányba is kilóg valaki, akkor ők szekálnak. Ha az ember tudja, hoyg a gyereke egészséges, nem betegségtől hízik vagy fogy és csak szopik, akkor nem szabad semmi mással-senki mással foglalkozni. Éjjel is addig lehet szoptatni, amíg a gyerek kéri - bár az én véleményem az, hogy jobb korán megszoktatni a gyerekkel, hogy éjjel alvás van és nappal kell megenni, amit lehet, dehát nem mindegy, hogy otthon 1 baba van és csak nagyobb tesó vagy nincs tesó, minthogy két gyerek, akik éjjel potenciálisan kelhetnek akármiért, mert akkor muszáj éjjel aludni, mert nappal nem tudok lefeküdni egy percre sem. Szóval én pl nem tudtam volna éjjel ennyit szoptatni, mert nem volt rá már energiám, muszáj volt aludnom, így is kellett kelni valamelyikhez vígasztalni mindig. Tehát, ha te úgy érzed, hogy neked ez sok, akkor szoktasd csak le róla a babát, ha bírod, akkor minek kéne leszoktatni?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Nekem a gyerekorvos húzta a szemöldökét már vagy 2 hónappal ezelőtt, hogy el kéne hagynunk az éjszakázást és hogy szoktassam le erről azonnal, de a védőnő meg azt mondta, hogy a súlya miatt szüksége van rá, tényleg éhes és nem "megszokásból" eszik, ne bolygassam!
Szóval csak nyugodtan és sok-sok szeretettel!!! :)))
Zsuzs, nagyon jól fogalmaztad meg, és szerintem nagyon jól látod az egészet. Az egyik ezért húzza szemöldökét, a másik meg azért, és te közben a magad ritmusa szerint kialakítod a kettőtök harmóniáját.

Lehet, hogy 8 hónaposan én sem gondolnám, hogy szükséges az éjszakai evés, de honnan tudnám én x km-rő eldönteni, hogy mi az igénye a gyerkőcödnek?! A te gyerkőcöd az egy gyerkőc egyéni igényekkel, és nem a nagykönyv a nagyátlaggal.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát lányok, nekem az a sanda gyanúm, hogy a dibadokik azért akarják, hogy minél rövidebb ideig szoptassunk, hogy a cukrunk stabilabb legyen.
Minden bizonnyal vannak ilyen gondolatai is a diab dokiknak, de én ugye nem voltam még diabos Deni születésekor, és a mi gyerekorvosunk is beleszólt. Talán ők sem tudják, hogy mi az igazán helyes, és valami okosat kell mondaniuk, meg nehogymár egy kezdő kismama ösztönösen tudja, hogy mi a jó neki és a babájának. tényleg nem értem, hogy egy harmóniában lévő anya-gyermek kapcsolatot miért kell megbolygatni. A kismamák egyébként is érzékenyebbek, és tényleg fáradtabbak, minek kell erre még egy lapáttal rátenniük?
Rami esetében többet ártott a tanács, mint segített volna. Szerencsére mi a saját élményeinkel többen vagyunk, és hihetőbbek is vagyunk.

Én most megint nosztalgiázom itt veletek, hiszen én 23 éve szoptattam, de ez örök, el nem felejthető élmény.
 

Rami

Tag
Rami, engem is érdekelne, hogy miért kell egy 6 hónap alatti babának az anyatejen kívül mást is adni? Én is 6 hónapig csak szoptattam és kb 10 hónapos koráig a fő tápláléka az anyatej maradt. Akkor is azért csökkentettük a szopik számát, mert begyulladt a mellem és 6 hétig szenvedtem vele. Onnantól napi 2x szopott és az uccsó hetekben már csak 1-1 szopi volt és a végén 3-4 napig semmi és akkor volt egy utolsó szopi, mostmár szerencsére nem is kéri.[/quote]


Kedves kmolli !
A fő táplálék nekünk az anyatej (remélem még sokáig) csak nem olyan rég megkostoltattam vele a gyümit és csak úgy habzsolta nagyon ízlett neki. Azóta adok neki napi egyszer főzit vagy gyümit. És döntöttem ennyi pozitív vélemény után, amig kéri
éjszaka a cicit, addig szopiztatom. Egyébként a nagyfiam 14 hónapos volt , amikor ő nem kérte már a cicit , és onnantól kezdve átaludta az éjszakát.
Úgy gondolom kmolli tényleg nincs hátránya az éjszakai etetésnek, sőt a babának megnyugvás.
Köszönöm a sok jó véleményt , így könnyebb volt döntenem!:p
Hát kmolli ez nem semmi, ameddig szenvedtél a gyulladással. Csoda hogy nem lett tájogos és szerencse, hogy magától szokott le a babád a ciciről.
Nekem is volt gyulladás , de csak kettő hétig tartott. Lázas is voltam, és a gyermekorvos tanácsára nem fejtem, hanem szopiztattam( sokszor csillagokat láttam, és fojt a szememből a könny a fájdalomtól),de megérte.
 

tímeácska

Őstag
Köszi Lányok ismételten, és újfent a gratulációkat! :)

Lizzi, Te kis kíváncsi! ;-) Köszönöm érdeklődésedet, szívecske pár napja 1-2-szer extrázik (de tényleg nem számottevően!), vérnyomás O.K., cukraim tökéletesen rendben vannak, bár 5. napja csak 70%-on ketyegek bázisilag...
Rami kérdezte (asszem), hogyan tudok odafigyelni a cukromra ennyi gyerek mellett... Szerintem 1 vagy 3 gyerek mellett is ugyan úgy lehet odafigyelni... Úgy értem, ugyan annyi odafigyeléssel. A gyerekek számának növekedése nem egyenesen arányosan nő a diab. kezelésével eltöltött idő mértékének növekedésével... :-D (Tudom, hogy nem íííígy értetted... ;-)) Nos, mivel relatíve igen rövid idő alatt van tapasztalatom a "kevés", illetve "sok" gyerek melletti cuki-odafigyeléssel kapcsolatban, így kijelenthetem: számomra nem jár a diab. kezelésem hátrányával a gyerekek számának ily' hirtelen kiugró mértékű exponenciálisan növekedő tendenciája, illetve nem tapasztalok (egyelőre :mrgreen:) nehezítő tényezőket... jelen pillanatban eme kérdést illetőleg... ;-)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Rami kérdezte (asszem), hogyan tudok odafigyelni a cukromra ennyi gyerek mellett... Szerintem 1 vagy 3 gyerek mellett is ugyan úgy lehet odafigyelni...
Csak egy apró pici megjegyzést fűznék ehhez a témához :)
Azt hiszem, nem mindegy, mekkora gyerek(ek)ről van szó. Egy pelenkás, enni nem tudó, beszélni nem tudó, totyogó mellett, aki még a nap 24 órájában kizárólag tőlem várhat mindent, ami az élet fenntartásához kell, ebben az esetben speciel én nem tudtam annyira a cukraimra figyelni. Pl, nekikészülök ebédelni, beadom az inzulint és a gyerek bekakil és ordít, mert csípi a kaki vagy visszabukja az ebéd felét, ezért ruhát kell rajta cserélni, meg még sok ilyen hirtelen dolog adódik egy kb 1-1.5 éves életében, ami azonnali Anyát követel, hát ilyen helyzetekben mit teszek? Nyilván nem hagyon a kakiban a gyereket, amíg bekanalazom az ebédet, mert sír, mert csípi, vagy nem hagyom abban a bodyban, amire rábukta a fél ebédjét, mert hasraesett ebéd után etc.... Bár nem durvult el a helyzet, de lényegesen nagyobb gondot okozott a második terhességemben a cukromra figyelés. És azt hozzáteszem, hogy az igazán nehéz rész a 20. hét után indult el, hiszen akkor kellett hol emelni a bázist, hogy csökkenteni, de akkor indul el a nagy emelkedés, ami sokkal nehezebben volt nekem kezelhető, mint az első harmad alacsony cukijai. Ha újra kezdhetném, minimum 3-4 évet várnék a 2 gyerek között. Azt gondolom, hogy a 3 évesnél nagyobb gyerekek messze nem terhelik le fizikailag a nap minden percében az anyát, ezért a nagyobb gyerekeknél talán könnyebb egy picit terhesnek lenni. Na, ezért tervezek kb 3.5 év korkülönbséget a harmadik és a második gyerekem között :D Bár egyelőre ez még mindig csak álom szinten van, a korom, a cukrom kora túl sok lesz már...
 
Oldal tetejére