szolnok
Új tag
Hát kislányok!
Ugye írhatom ezt, hiszen én már nagymama vagyok, és ti nagyon fiatalok vagytok.
Kata szavaival élve és a bezzeg az én időmben szöveggel indítva /ami ugyebár 33 évvel ezelőtt volt / a hozzászólásomat, régen sem volt jobb a helyzet. Bizony előfordult, hogy a fogadott orvos nem jött be szülést levezetni, hogy a nővér /bába / és orvos simán hülyének kezelt, stb,stb.. nem volt baba-mama szoba. Igaz ritkábban császároztak emiatt nekem pl a második szülésem ami 24 órát tartott a mai napig rémképként jön elő és annak köszönhető, hogy csak két gyermekem van. De nem voltak olyan orvosi műszerek sem mint most. Akkor kezdtek csak ismerkedni az UH
gal, az egyedüli szenzáció az volt, hogy hallhattad a baba szívhangját.
Azért én pl hálás vagyok a technika fejlődésnek, az UH nak, mert enélkül pl. most nekem sem lenne csodaszép második unokám, mert a vérzés miatt simán abortálták volna mint a mi időnkben. A személyzet milyensége pedig /orvos -nővér / mindig emberfüggő és ez nem is fog változni soha. A császáros szüléssel anyává válni épp olyan szép mint a hagyományos úton szüléssel emiatt aztán senki ne bánkódjon. A lényeg a szép és egészséges babókák akik aztán bearanyozzák és megkeserítik / ez felváltva / az ember életét, és ez így természetes és így gyönyörű.
Mindenkinek jó babázást, végtelen türelmet és sok örömet kívánok.
Ugye írhatom ezt, hiszen én már nagymama vagyok, és ti nagyon fiatalok vagytok.
Kata szavaival élve és a bezzeg az én időmben szöveggel indítva /ami ugyebár 33 évvel ezelőtt volt / a hozzászólásomat, régen sem volt jobb a helyzet. Bizony előfordult, hogy a fogadott orvos nem jött be szülést levezetni, hogy a nővér /bába / és orvos simán hülyének kezelt, stb,stb.. nem volt baba-mama szoba. Igaz ritkábban császároztak emiatt nekem pl a második szülésem ami 24 órát tartott a mai napig rémképként jön elő és annak köszönhető, hogy csak két gyermekem van. De nem voltak olyan orvosi műszerek sem mint most. Akkor kezdtek csak ismerkedni az UH
gal, az egyedüli szenzáció az volt, hogy hallhattad a baba szívhangját.
Azért én pl hálás vagyok a technika fejlődésnek, az UH nak, mert enélkül pl. most nekem sem lenne csodaszép második unokám, mert a vérzés miatt simán abortálták volna mint a mi időnkben. A személyzet milyensége pedig /orvos -nővér / mindig emberfüggő és ez nem is fog változni soha. A császáros szüléssel anyává válni épp olyan szép mint a hagyományos úton szüléssel emiatt aztán senki ne bánkódjon. A lényeg a szép és egészséges babókák akik aztán bearanyozzák és megkeserítik / ez felváltva / az ember életét, és ez így természetes és így gyönyörű.
Mindenkinek jó babázást, végtelen türelmet és sok örömet kívánok.
