Babázhatok

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nimródnak mi is csak bio kaját adtunk 1 éves koráig, utána nem ment,mert a mi kajánkból akart enni, már nem tudtam neki külön főzni (főleg mert, terhes lettem és feküdnöm kellett, így nagyunk magunknak sem főztem... ). Aztán 2 kisgyerekkel már ott lett probléma, hogy hogy szerzem be a sok bio dolgot. Bio húst csak bébiételből kaptak mindketten mondjuk, de más húst nem nagyon kaptak 1 éves korig egyik sem. 2 gyereknél már egyszerűen képtelen voltam sokáig egyáltalán beszerezni a bio dolgokat. Mert a helyi boltban nincsen :) Most jutottam el odáig (kb 3 hónapja, most 22 hós a kicsi és 3.5 éves a nagy), hogy el tudok menni rendesen bevásárolni, szombatonként reggel a biopiacra és így rengeteg dolgot tudok megvenni (eddig egyszerűen nem volt időm erre vagy energiám). A Coraban nagyon sok mirelit bio zöldség van, ezek nagyon hasznosak, mert egy héten elég egyszer elmennem és beteszem a fagyasztóba. Bio húst viszont nem tudok venni 4 személyre, mert az valami brutális árban van (már mindannyian ugyanazt esszük). Szóval én úgy csinálom, hogy amit meg tudok venni és nem túl drága, az bio (mi rizstejjel főzünk, az bio mindig, de a sima tejet is bioból szoktuk választani), amit nem tudok beszerezni vagy nagyon drága,az nem bio. Mondjuk felvágottak, virsli (sajnos nagyon szeretik a gyerekek és néha adok nekik, mert van, amikor csak így esznek húst), a hét második felében a gyümölcsök és paradicsom, uborka, paprika (amikorra elfogy a szombati bio zöldséggyümi). Meg bio tönkölykenyeret adok nekik. Ugyanakkor igenis megy a harc a kinder tejszeletért, mert mindenki eszik ilyet az oviban, játszótéren, ismerősöknél és akkor azt KELL adni egyszerűen :) Meg némely édességért, de elég keveset kapnak.

A betegség dolog: addig semmi betegség nem volt, amíg nem volt két gyerek. Amióta ketten vannak, de főleg az ovi óta megállás nélkül betegek, hiába a jó vitamin és sok jó kaja. Általában 2 éves kortól indulnak a betegeskedések,mert akkor kezdenek el közösségibb életet élni (mégha nincsenek is bölcsiben), akár a játszótéren (pl egymás száját fogdossák és egymás motorján hajtanak és egymást hapcizzák le).
Igy utólag én azt hiszem, hogy a bio kajálás hosszabb távon okoz pluszt, mert nem jut be a sok méreganyag a szervezetbe (vagy kevesebb jut be,mert nem lehet csak bion élnie egy 2-3 évesnek szerintem). És a mérgeknek sok év kell, mire kijön a hatásuk többnyire.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bár nálunk nincsen(ek) kisgyerek(ek), de én is vettem mosódiót, és a hozzávaló fehérítőt. Kicsit macerás azzal mosni, de megoldható. Emellett Amway-t használok mosásra, öblítésre és mosogatásra.

Egyéb tisztítószert pedig a Frosch sorozatát használom (általános tisztító, ecetes tisztító kádra mosdókagylóra, csempére, de megvettem a mosogatószerét is az Amway mellé.)

Molli, megpróbálhatod ezzel a felmosást, erre a PH-neutralt használom, nagyon kevés kell belőle a felmosóvízbe. Vettem én is Ecover-t, de sokkal drágább a Frosch-tól, az összetétele meg szinte megegyezik.

A mosogatás egyébként nagy mumus, mert olvastam egyszer valahol, hogy nem alaposan öblítjük el az edényeket, vagyis nem mossuk le rendesen a mosogatószer maradványokat, és a következő étkezéskor az étel feloldja a maradványokat, és ezeket meg is esszük.
Na itt tényleg nem akarok reklámot adni, de anno az Amway-t reklámozták úgy, hogy ami esetleg rajtamarad a tányéron, nem okoz mérgezést. Ha valami miatt mással mosogatok, akkor érzem az öblítéskor, hogy még "csúszik" a tányér, vagyis van rajta mosogatószer.

Szerintem nem túlzás, ha odafigyelünk, hogy mit veszünk, akár étkészletről, akár tisztítószerről van szó, vagy ételféleségről.
 

tímeácska

Őstag
Én is Frosch használó vagyok!
Teki említette már, hogy Ő is az Universal Ph-Neutral Cleanert használja. Én úgyszintén. Fel/le-mosásokhoz is. Ráadásul, koszos apró Máté mancsokat is kitűnően lecsutakol, alaposan és hatékonyan, ugyanakkor kíméletesen. Egyébként, javasolják kézmosáshoz is, és finom mosószerként is használható. Mondjuk, én a ruháink mosására nem használom, de a melós ruhákból tényleg kiszedi a dszuvát (ugye, vannak lovaink -nem részletezném az ebből a tényből származó szennyeződéseket :D...-, meg Mátém rendszeresen szerel olajos dolgokat -is!:mad::D-...)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én a Ph-neutrált kipróbáltam mosáshoz is, mégpedig azért, megvettem ugyanennek a márkának a folyékony mosószerét is , de piszok drága (3x-osa a neutrálnak). Gondoltam teszek egy próbát, és tökéletesen kimosta a cuccokat.

Az ecetes tisztítószert pedig bátram merem használni a kádra, mert nekem akril kádam van, és az arra való tisztítószer is drága. A hatékonyság érdekében áttöltöttem pumpás-spriccelőbe, így egyenletesen, vékony rétegben tudom a kádat beteríteni vele, aztán már csak egy puha szivacs kell. A mosdókagylónál is szuper, nem kell vízkőoldó, és tényleg fényes a kagyló.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Mi ez a PH Neutral? Akkor ezt kéne felmosásra is használom? Hol lehet venni?

A mosogatószernél a Frosch nekem nem jött be, az Ecover igen. A vízkőoldó, hiába ecetes (ecover), az nekem nem oldja rendesen... vagy ritkán takarítok? :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mi ez a PH Neutral? Akkor ezt kéne felmosásra is használom? Hol lehet venni?

A mosogatószernél a Frosch nekem nem jött be, az Ecover igen. A vízkőoldó, hiába ecetes (ecover), az nekem nem oldja rendesen... vagy ritkán takarítok? :)
Én a Rossmanban veszem, ott szokott akció is lenni, akkor megveszem a sorozatot.

A Frosch ecetese nagyon jó, abból az Ecovert nem ismerem.

Az Ecoverből az ablak-tükör tisztítója van meg. Jó, jó, de mikroszálassal nagyon suvickolni kell utána, hogy ne hagyjon homálycsíkot. Ecoverből az általános van még meg, de miután a Frosch lekőrözte (hatékonyságban, árban), ott áll a félig flakon a fürdőszobában.
 

szandimon

Új tag
Biztos sokan "hülyeségnek" tartják, de mi csak bio ételeket adunk Árminnak, biopiacon vásárolunk, biohúst készítek. Legalább addig, amíg oviba nem kerül. Vannak amik nem olcsók valóban, de még olyan kicsi az a mennyiség amit megesznek, hogy annyira nem is húzós. Mások 2x annyit cigiznek el (régen én is)...arra bezzeg telik. Eddig csak 1x volt megfázva, semmi más baja nem volt, pedig járunk zenebölcsibe is. Mi ezt elhatároztuk és nem azért, mert tele vagyunk mint déli busz, de szeretnénk hinni, hogy ezzel jót teszünk Neki.

Nem tartom hülyeségnek, csak van ahol ez egyszerűen kivitelezhetetlen. Pl. amikor az ételeket vezettem be, bio krumplit kerestem. Sehol sem találtam, a Corában is kikerekedett szemmel néztek. Kisebb városokban, mint a miénk is, nincs biopiac. Arról nem is beszélve, hogy ez anyagilag rettenetesen sokba van, egyszerűen nincs már honnan erre a célra átcsoportosítani, bármennyire is szeretném. Soha nem cigiztem, így ez sem megoldás :) Én annyit csinálok, hogy megtermelem a kis kertemben amit tudok, és kerülök minden káros E betűst, a tartósítószert legfőképp. PL. felvágottat még soha nem adtam Szandának. Régebben nem is hittem, hogy szinte minden margarinban és nagyon sok sajtban(tömbsajtokban is) tartósítószer van. Engem már ezért is hülyének néz a környezetem...... De az én kislányom is csak egyszer volt eddig beteg a maga 22 hónapja alatt, és nekem ez a fő :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Timi, nem tudom, hova írjam, ide írom:)
A CT leleten nem látszott semmi azon kívül, hogy a jobb arcüregem tiszta trutyi volt, pedig nem volt éppen panaszom. Valahol góc van ott, az biztos, most fogászatra megyek a gégész tanácsára és kérésére. Oda holnap megyek :)
Egy orrjárat tágító műtétet azért csinálni fognak a nyáron, mert nehezen ürül a cucc az üregemből (de a góc miatt gyulladozik folyton).
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Tök igaza van Szandimonnak. Sajnos nagyon sokszor kivitelezhetetlen a bio kajálás. Meg hát amikor már azt eszi a gyerek, amit a szülők, onnantól lesz szinte lehetetlen és 2 kisgyereknél már nagyon nagy nehézségbe ütközünk, ha bio cuccokat akarunk adni. Pedig mi nem állunk rosszul anyagilag, de hihetetlen összegeket hagyok ott egy biopiacon és alig elég néhány napnyi zöldség, gyümölcs, amit ott veszek. A bio tej is marha drága, ha a családban fogy rendesen a tej, akkor ez brutális összeg. Bio kenyeret mondjuk könnyű otthon sütni legalább. De tényleg nagyon nehéz ez.

Voltam DMben és néztek rám furán, hogy mi az a Neutral PH? Hogy néz ki ez, milyen gyártója van??
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Na, utánanéztem a neten, hát írhattátok volna, hogy ez Frosch :) Ez lemaradt nekem... Így már ok, neten is lehet rendelni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Voltam DMben és néztek rám furán, hogy mi az a Neutral PH? Hogy néz ki ez, milyen gyártója van??

Na, utánanéztem a neten, hát írhattátok volna, hogy ez Frosch :) Ez lemaradt nekem... Így már ok, neten is lehet rendelni.
Csigu írta, hogy a Frosch-nak a Ph-neutrálját használja, ill én is. Aztán meg én, hogy a Rossmannban. De sebaj, már megszoktuk, hogy néznek ránk mindenhol, patika, orvosi rendelő, ilyen bolt, olyan bolt.;):)
 

tímeácska

Őstag
Timi, nem tudom, hova írjam, ide írom:)
A CT leleten nem látszott semmi azon kívül, hogy a jobb arcüregem tiszta trutyi volt, pedig nem volt éppen panaszom. Valahol góc van ott, az biztos, most fogászatra megyek a gégész tanácsára és kérésére. Oda holnap megyek :)
Egy orrjárat tágító műtétet azért csinálni fognak a nyáron, mert nehezen ürül a cucc az üregemből (de a góc miatt gyulladozik folyton).

Nekem a balos vacakol, RTG szerint fedett az arcüreg is, és a homloküreg is... "Kicsit" be van gyulladva... Fogászatilag nem hinném, hogy gáz lenne, a várandósság miatt pár hónapja voltam fogorvosnál... Ez a problémám pedig évek óta vissza-vissza tér...
Orrjárat tágítás... Nem hangzik valami túl jól, de most, amennyire feszít/enek az üregem/eim, annyira jóóóól hangzik... :dr_31:
 

szandimon

Új tag
Lányok arról szeretnék érdeklődni, hogy anno amikor terhesek voltatok, mennyire voltak kiugró vércukorértékeitek? Pl. volt-e ébredéskor 13 körüli, vagy nektek sikerült annyira jól beállítani a cukrot, hogy ilyen nagy érték nem is volt a 9 hónap alatt? Akinek volt, milyen gyakorisággal? Főként az elején érdekelne... illetve, hogy mit tudtok arról, hogy mikor számítanak leginkább a rossz értékek? Azt persze tudom, hogy az első 3 hónapban van a legnagyobb esélye a fejlődési rendellenességek kialakulásának, de ennél esetleg nem tudja valaki konkrétabban? Mi a veszélyesebb? A magas, alacsony, vagy az ingadozó cukor? Tudom, hogy alapból mindet el kellene kerülni....de mégis. Cikket is ajánlhattok, vagy linket, hogy hol tudnék meg erről többet? Koszi!!!
 
Oldal tetejére