Babázhatok

tubi

Aktív tag
sziasztok!
hú, de jó volt olvasni a sok tapasztalatot, így már el tudom helyezni Ricsit is a daraboskaja-evők skáláján :) a kenyérhéj nekem azért nem szimpi, mert olyan sok nemtermészetes anyag van benne (már amelyikre ráírják...). Ti fehér, vagy rozskenyeret adtatok neki? mi csak barna/rozskenyeret eszünk, nem tudom, azt mennyire bírja az emésztése az ilyen picinek (vagy már nem pici? - 9 hónapos mindjárt...).
Molli - cuki volt ez a bébikaja-evés Nimródtól :) kicsit fordítottja - én nemrég megettem (ittam) Ricsi üveges tökfőzelékét, mert nem ette meg - túl darabos volt... persze a sajátkészítésűt, amit pépesítettem teljesen, azt megette....
amúgy a rágókát persze nem szereti... mindent a szájába vesz, kivéve azt, ami arra van szánva...
azóta megettünk a férjemmel majdnem egy egész zacskó kölesgolyót prezentációképpen :) persze Ricsi mindig úgy néz ránk - Ti komolyan megesztek ezt a ...-t??? ;)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
sziasztok!
hú, de jó volt olvasni a sok tapasztalatot, így már el tudom helyezni Ricsit is a daraboskaja-evők skáláján :) a kenyérhéj nekem azért nem szimpi, mert olyan sok nemtermészetes anyag van benne (már amelyikre ráírják...). Ti fehér, vagy rozskenyeret adtatok neki? mi csak barna/rozskenyeret eszünk, nem tudom, azt mennyire bírja az emésztése az ilyen picinek (vagy már nem pici? - 9 hónapos mindjárt...).
Molli - cuki volt ez a bébikaja-evés Nimródtól :) kicsit fordítottja - én nemrég megettem (ittam) Ricsi üveges tökfőzelékét, mert nem ette meg - túl darabos volt... persze a sajátkészítésűt, amit pépesítettem teljesen, azt megette....
amúgy a rágókát persze nem szereti... mindent a szájába vesz, kivéve azt, ami arra van szánva...
azóta megettünk a férjemmel majdnem egy egész zacskó kölesgolyót prezentációképpen :) persze Ricsi mindig úgy néz ránk - Ti komolyan megesztek ezt a ...-t??? ;)
Nem ment fel a cukros a bébikajától? Beszámoltad? Én mondjuk csak gyümölcsöset ettem utánuk, de nekem felvitte és ezért abba is hagytam a maradék megzabálását...
Aztán egyszercsak Ricsi is rákap majd a kölesgolyóra, meglátod :D Abba sem fogja hagyni :) Amúgy még megpróbálhatnád a ropit. Van Dmben bioropi, ha aggasztanak a vegyi anyagok :)
A kenyérhéjban azért olyan sok E meg mindenféle nem gyülemlik fel szerintem, de adjál neki bio kenyérhéjat. Vagy valami ilyen bio péksütit, amiben nincs tej (egyébként a hókifli tipikusan nem tartalmaz tejet, de cukrot azt igen..). Meg a kenyérhéjból sem egy kg-t eszik meg.
És tök jól gondolod, 9 hósan még pici a rozs meg barna kenyerekhez Ricsi, neki még fehérlisztes kaják a jók. Aztán 1 éves kora után elkezdhetsz neki adni ilyen barnábbakat, de én azt tapasztalom,hogy még 2 évesen sem birkózik meg rendesen ezekkel egy gyerek. Nimó már bírja. Én is csak barnákat eszem, de a gyerekeknek van itthon zsemle (utálják a kenyérféléket, ha napi 1 zsemle elfogyott, akkor annak örülünk, általában semmi nem fogy, vagy van egy kicsit édesebb tésztájú, puha sós kifli, na azt nagyon szeretik - de leszedem a sót róla...).
 

szandimon

Új tag
azóta megettünk a férjemmel majdnem egy egész zacskó kölesgolyót prezentációképpen :) persze Ricsi mindig úgy néz ránk - Ti komolyan megesztek ezt a ...-t??? ;)

Én meg a kölesgolyóról kérdezem, h nem ment fel tőle a cukrotok? Mi is mindig megvettük SZandának, aztán megettük helyette, de nekem piszkosul felvitte a cukrom.....
 

tubi

Aktív tag
Nem ment fel a cukros a bébikajától? Beszámoltad? Én mondjuk csak gyümölcsöset ettem utánuk, de nekem felvitte és ezért abba is hagytam a maradék megzabálását...
Aztán egyszercsak Ricsi is rákap majd a kölesgolyóra, meglátod :D Abba sem fogja hagyni :) Amúgy még megpróbálhatnád a ropit. Van Dmben bioropi, ha aggasztanak a vegyi anyagok :)
A kenyérhéjban azért olyan sok E meg mindenféle nem gyülemlik fel szerintem, de adjál neki bio kenyérhéjat. Vagy valami ilyen bio péksütit, amiben nincs tej (egyébként a hókifli tipikusan nem tartalmaz tejet, de cukrot azt igen..). Meg a kenyérhéjból sem egy kg-t eszik meg.
És tök jól gondolod, 9 hósan még pici a rozs meg barna kenyerekhez Ricsi, neki még fehérlisztes kaják a jók. Aztán 1 éves kora után elkezdhetsz neki adni ilyen barnábbakat, de én azt tapasztalom,hogy még 2 évesen sem birkózik meg rendesen ezekkel egy gyerek. Nimó már bírja. Én is csak barnákat eszem, de a gyerekeknek van itthon zsemle (utálják a kenyérféléket, ha napi 1 zsemle elfogyott, akkor annak örülünk, általában semmi nem fogy, vagy van egy kicsit édesebb tésztájú, puha sós kifli, na azt nagyon szeretik - de leszedem a sót róla...).

nem emlékszem, hogy felment-e, azt hiszem, beadtam rá 2 egységet és úgy OK volt... de ez már olyan régen volt (2 hete ;) )

hol lehet bio péksütit/kenyeret kapni? én még nem láttam ilyen boltot. ha találok, rendelek majd tőlük csak kenyérhéjat ;)
 

tubi

Aktív tag
Én meg a kölesgolyóról kérdezem, h nem ment fel tőle a cukrotok? Mi is mindig megvettük SZandának, aztán megettük helyette, de nekem piszkosul felvitte a cukrom.....

igen, én szeretem a mogyorósat és néha elmajszolok egy fél zacskóval a gép mellett és rendesen kell utána mennem az inzulinnal. a fele levegő, azt gondolná az ember, hogy ez semmi, de ha megnézed, rá van írva a CH és az elég sok! én megpróbálom megbecsülni, mennyit eszem meg belőle és adok rá, meg mérek. mondjuk sztem 5-6 szem nem számít.
 

ecetke

Új tag
Hello!
Bocs, hogy ide írok, de innen kaptam az orvos ajánlót, és az lenne a kérdésem, hogy Dr. Hruby Ervin rendelési idejét tudja-e valaki, és hogy oda lehet-e menni, vagy kell hozzá időpont is?
Köszi.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hello!
Bocs, hogy ide írok, de innen kaptam az orvos ajánlót, és az lenne a kérdésem, hogy Dr. Hruby Ervin rendelési idejét tudja-e valaki, és hogy oda lehet-e menni, vagy kell hozzá időpont is?
Köszi.
Fel kéne hívnod az 1-es női klinikát és ott kérni Hruby Ervint (az 1-es női számát én is a netről néztem anno) és vele kell időpontot megbeszélni. Múlt évadban (nyárig) szerdánként rendelt úgy, hogy akkor volt egy egész rendelő az alagsorban, ami csak az övé volt és ha előre lehetett időpontot adni, akkor azt mindig szerdára adta, amúgy minden nap bent van a terhesambulancián, ha beteg jön, behívják, mert egész nap a kórházban van (hacsak nem volt előtte ügyeletes, akkor a másnap az szabadnap).
Én tudom a mobilszámát is, de így elsőre hülyén jönne ki, ha azon keresnéd, mert azt ő szokta megadni, ha már eldöntöttétek, hogy együtt "szültök". Ezek szerint itt a baba?
Én el szoktam tudni érni anno a központi számon is őt, de azért próbálgatni kell, mert ha műt, nyilván nem lehet elérni.
 

ildike83

Új tag
Sziasztok!

Új vagyok itt, és új vagyok a betegségben is :(
Már próbálkozunk egy ideje a babával a párommal, de eddig sajna sikertelenül. Ezért is küldtek el terheléses vércukorszint mérésre, és hát rossz híreket kaptam:
0 perces 5,5
60 perces 11,5
120 perces 8,7

Nem tudom, van-e köztetek valaki, aki tudna nekem segíteni abban, hogy vajon mi lesz a következő lépés???
A dokimtól megkaptam ma dr. Baranyi Éva számát, holnap reggel telefonálok neki, de gondolom nem 1 héten belül lesz időpont, addig pedig jó lenne tudni valamit.

Szerintetek mennyire rosszak az eredmények, milyen kezelés lesz? Elég lesz valami bogyó, vagy szuri is kellhet???
Ismeri valaki a doktornőt? Ugye nem kell befeküdni, vagy ilyesmi?

Előre is köszi minden infót, minél többet és többen írtok annál jobb, mert még nem volt időm szétnézni, hogy mit is jelentenek pontosan ezek az eredmények.

:dr_31:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Új vagyok itt, és új vagyok a betegségben is :(
Már próbálkozunk egy ideje a babával a párommal, de eddig sajna sikertelenül. Ezért is küldtek el terheléses vércukorszint mérésre, és hát rossz híreket kaptam:
0 perces 5,5
60 perces 11,5
120 perces 8,7

Nem tudom, van-e köztetek valaki, aki tudna nekem segíteni abban, hogy vajon mi lesz a következő lépés???
A dokimtól megkaptam ma dr. Baranyi Éva számát, holnap reggel telefonálok neki, de gondolom nem 1 héten belül lesz időpont, addig pedig jó lenne tudni valamit.

Szerintetek mennyire rosszak az eredmények, milyen kezelés lesz? Elég lesz valami bogyó, vagy szuri is kellhet???
Ismeri valaki a doktornőt? Ugye nem kell befeküdni, vagy ilyesmi?

Előre is köszi minden infót, minél többet és többen írtok annál jobb, mert még nem volt időm szétnézni, hogy mit is jelentenek pontosan ezek az eredmények.

:dr_31:
Szia Ildike!


Először is, meglepő módon, gratulálok, hogy kiderült, mi a baj és miért nem sikerül a baba, mert ez teljesen egyértelmű és most már, hogy ez kiderült, olyan gyorsan helyre fogsz állni, hogy nemsokára ott fog csücsülni az a baba a pocidban! :D
Azt nem tudom, hogy ez csak inzulin rezisztencia-e vagy már a 2-es típusú diabétesz eleje, de az biztos, hogy kezelni kell. És tényleg örülj, hogy most derült ki és nem évek múlva, amikor a kezeletlen cukrok miatt szövődményeid is lehetnének már (és baba sehol). Hogy Baranyi gyógyszert ad-e vagy kapsz-e inzulint, ezt nem tudom, szerintem itt ehhez kevesen értenek (mert itt többnyire 1-es típusú cukrosok vagyunk, ez más betegség,mint a tiéd).
Ha IR-ed van (inzulin rezisztencia), akkor kapsz egy gyógyszert és attól minden valószínűséggel helyre fog állni a cukrod is és az inzulin szinted is és kb 90%, hogy jönni fog a baba is akkor (ez ugyanis a meddőségek egyik leggyakoribb oka, mégis csak nagyon későn vizsgálják, ha nem sikerül a baba valakinek... és nagyon gyors és egyszerű a helyreállítása is!). Ha 2-es típusú cukor már, akkor is gyógyszer,d e akkor lehet, hogy ki fog egészülni inzulinnal, ezt a doktornő eldönti, de akkor is a szitu hasonló, szépen helyre fog állni a cukrod és jönni fog a baba.
És diétáznod biztosan kell majd, de ezt elmondják majd neked részletesen. Csupa egészséges kaját kell majd enned, ami eleinte szokatlan és éhes lehetsz, de pár hét alatt mindenki tökéletesen belejön és végtére csak jót tehetsz, ha egészséges kajákat eszel.
Azt nagyon furcsállanám, ha be kéne feküdnöd, bár Baranyi dokinő elég szigorú, de ha még nem vagy terhes, nem tudom elképzelni, hogy befektet - elvileg ilyenért nem kell befeküdni.
Ha kell szuri, nehogy elkeseredj, azzal könnyebb lesz az életed, mint a sima bogyózással, mert kicsit lazábbra lehet venni mellette a diétát. Csak bogyó mellett marha szigorú diéta kell.

Mindenesetre, tényleg jó, hogy kiderült és időben derült ki és szerintem már az is nagy dolog, hogy kiderült, miért nem jött idáig a baba és nagy valószínűséggel ezek után (ha kezelnek) a baba is jönni fog! (hányan küzdenek a babáért és nem tudják, miért nem sikerül és így tenni sem tudnak ellene)
 

ecetke

Új tag
Köszi, nem nincs baba, csak egyelőre próbálnék hozzá bejutni, eddig sikertelenül, mert vagy nem veszik fel, vagy felveszik, de semmi.meg nem is arra lakom, hogy megnézzem a rendelési időt.
 

bogesz

Új tag
sziasztok!
elkezdődött a baba projekt!
eddig semmi,de a doki mondta,hogy az első 11 hét a legfontosabb,szóval az a problémám,hogy a cukraim elég jók lennének,ha de.11-kor nem menne le 3-ra,ami du.-ra felemeli,és ez majdnem mindennapos. állítottam a bázison,ha a reggelimhez a megfelelő bólust adom ,10.30-11 óra és lent van.mi tévő legyek? megtudom fogni a du.-ni cukrokat 14-nél,de az is sok! 4 nap alatt elfogyasztok egy doboz csíkot! végig parázom a terhességem? nem szeretném!
 
R

RGabi76

Vendég
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni.II. tipusu diabeteszem van.Már van egy gyönyörű kislányunk,most szeretnénk még egy babát.Az első terhességemet Dr Baranyi Éva "navigálta" (örök hála érte) és Dr Végh Györgynél szültem.Az nem kérdés,hogy a Doktornőt fogom keresni cukor ügyben,de szülészorvossal gondban vagyok.
Az érdekelne,hogy most is van "diabetes team" vagy szabad orvosválasztás van.?Nagyon nagy segitség lenne ha valaki/kik segítenétek orvost ajánlani.Vagy legalább véleményt adnátok róluk.Persze priviben is-


Az előző terhességemnél is olyan ciki volt,hogy kaptam 3 nevet,most menjek át az osztályra és válasszak közüllük.Na eezt a stresszt most szeretném kihagyni.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni.II. tipusu diabeteszem van.Már van egy gyönyörű kislányunk,most szeretnénk még egy babát.Az első terhességemet Dr Baranyi Éva "navigálta" (örök hála érte) és Dr Végh Györgynél szültem.Az nem kérdés,hogy a Doktornőt fogom keresni cukor ügyben,de szülészorvossal gondban vagyok.
Az érdekelne,hogy most is van "diabetes team" vagy szabad orvosválasztás van.?Nagyon nagy segitség lenne ha valaki/kik segítenétek orvost ajánlani.Vagy legalább véleményt adnátok róluk.Persze priviben is-


Az előző terhességemnél is olyan ciki volt,hogy kaptam 3 nevet,most menjek át az osztályra és válasszak közüllük.Na eezt a stresszt most szeretném kihagyni.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Én a Csákány György doktor urat tudnám ajánlani neked! A Jahn Ferenc délpesti kórházban van, ő szorosan együtt dolgozik Baranyival és én imádom őt... ha Baranyis lettem volna, nála szültem volna, de ő csak úgy vállalt volna el, ha Baranyis vagyok én meg másnál voltam és nem akartam váltani.
Egy kicsit duci, középkorú pasi, nagyon jó fej szerintem és iszonyú jó szülés és nődoki, én tényleg nagyon szeretem őt.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
sziasztok!
elkezdődött a baba projekt!
eddig semmi,de a doki mondta,hogy az első 11 hét a legfontosabb,szóval az a problémám,hogy a cukraim elég jók lennének,ha de.11-kor nem menne le 3-ra,ami du.-ra felemeli,és ez majdnem mindennapos. állítottam a bázison,ha a reggelimhez a megfelelő bólust adom ,10.30-11 óra és lent van.mi tévő legyek? megtudom fogni a du.-ni cukrokat 14-nél,de az is sok! 4 nap alatt elfogyasztok egy doboz csíkot! végig parázom a terhességem? nem szeretném!
Ezek szerint terhes vagy??
Hát... ebben nem segít a diabdokid? A 14 az nagyon sok napi szinten.

Hát igen, egy cukros nő általában végigparázza a terhességét, mert olyan törékenyek a cukraink, főleg ilyenkor. Főleg az parázza végig, akinek nem stabilak a cukrai. Ha visszaolvasol, láthatod, hogy mindenki így kezdi és ha nem stabilizálódik, végig parázik is. Én is mindkétszer átéltem ezt és nagyon szar, de azért azt is jó tudni, hogy mi, cukrosok, sohasem leszünk egészséges terhesek, 30 éve nem is szülhettünk volna! Ahhoz képest ez a parázás milyen kis semmi dolog!
 

bogesz

Új tag
Ezek szerint terhes vagy??
Hát... ebben nem segít a diabdokid? A 14 az nagyon sok napi szinten.

Hát igen, egy cukros nő általában végigparázza a terhességét, mert olyan törékenyek a cukraink, főleg ilyenkor. Főleg az parázza végig, akinek nem stabilak a cukrai. Ha visszaolvasol, láthatod, hogy mindenki így kezdi és ha nem stabilizálódik, végig parázik is. Én is mindkétszer átéltem ezt és nagyon szar, de azért azt is jó tudni, hogy mi, cukrosok, sohasem leszünk egészséges terhesek, 30 éve nem is szülhettünk volna! Ahhoz képest ez a parázás milyen kis semmi dolog!
NEM,NEM VAGYOK ÉS MOST ÖRÜLÖK IS NEKI!
MERT SZERETNÉM KIKÜSZÖBÖLNI,HOGY DE.HIPÓZZAK! TEGNAP DU.-RA NAGYON SZÉPEK VOLTAK,DE REGGEL 5.30-KOR MEGINT 3,HA EZ NEM LENNE!!!!!!!!DE VAN ÉS VALAHOGY MEGKELL SZÜNTETNEM!:mad:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
NEM,NEM VAGYOK ÉS MOST ÖRÜLÖK IS NEKI!
MERT SZERETNÉM KIKÜSZÖBÖLNI,HOGY DE.HIPÓZZAK! TEGNAP DU.-RA NAGYON SZÉPEK VOLTAK,DE REGGEL 5.30-KOR MEGINT 3,HA EZ NEM LENNE!!!!!!!!DE VAN ÉS VALAHOGY MEGKELL SZÜNTETNEM!:mad:
Bocs, nem derült ki az előzőből, hogy már van-e baba :) Az jó, ha még nincs, így könnyebb jól beállni :)
És mit mond a diabdokid erre? Az nem működik, hogy még lejjebb veszed a bázist hajnalra?
 

bogesz

Új tag
Bocs, nem derült ki az előzőből, hogy már van-e baba :) Az jó, ha még nincs, így könnyebb jól beállni :)
És mit mond a diabdokid erre? Az nem működik, hogy még lejjebb veszed a bázist hajnalra?
MEGPRÓBÁLTAM!
HA LEJEBB VESZEM,8-10-RE KELEK.MOST A DU.-I VOLT MEGLEPŐ,14-KOR 7-ET,16-KOR 12-ŐT MÉRTEM! MINÉL JOBBAN AKAROK VALAMIT CSINÁLNI ANNÁL SZ...B LESZ!:rolleyes:
 
Oldal tetejére