Beszélgessünk, csak úgy

christina

Őstag
Nektek már előfordult olyan furcsaság, hogy nem hatott az inzulin úgy mint máskor?
Pontosabban: kb. 4-5 napja a fiamnak nagyon magasak a cukrai, úgy hogy ugyanúgy eszik, ugyanannyi inzulinnal. Én is gondoltam, lehet hogy a front az oka, de máskor is volt front.
Teljesen olyan, mintha az inzulin nem hatna kellően. Nemrég cseréltem ki a patront, de sajnos nem emlékszem pontosan mikor. Lehet, hogy azzal van a baj!?
Nem járt le, hűtőben van. Bár előtte ki tudja hol tárolták, ráadásul repi doboz! Azt hiszem este kicserélem egy másikra, de ha "megromlott" akkor annak is annyi. Szinte egész nap és éjjel is tíz felett van a cukra, ebéd előtt is 15 volt, beadtam gyorshatásút és csak 0,3 tizedet ment le!!!! :(
Nem szeretem a kiszámíthatatlan és logikátlan dolgokat!
 

bioszaky

Új tag
Valszeg az időjárás, mert mint alább olvashatod sokan erre panaszkodnak. Más közös nincs bennünk. :)
Nagyon hasznos, hogy leírtátok. Nem gondoltam, hogy ekkora hatása van az időjárásnak. Ez jó tapasztalat, mert máskor is volt ilyen, és mindig azt hittem, hogy én rontottam el valamit.
Tehát hidegfront jelentősen, akár 20-30%-kal emeli az inzulinigényt.

Én is azt hittem az inzulinnal van gond, de sejtettem, hogy nem.
 
Christina írta:
Nektek már előfordult olyan furcsaság, hogy nem hatott az inzulin úgy mint máskor?
Igen, van ilyen. Én ilyenkor pluszba szoktam még beadni - egységet. Előfordul, hogy ez sem viszi le egy ideig, aztán egyszercsak hirtelen, mintha szinte egyszerre hatna a beadott mennyiség, leesik a vércukor.
Az időjárásnak, nálam is főleg a hidegfrontnak nagy szerepe van ebben. Viszont nem minden frontos alkalomal van így, csak időnként. De általában max. 1-2 napig tart, a 4-5 napot kicsit hosszú időszaknak érzem. Ha van, bonts egy teljesen új doboz inzulint, lehet, hogy mégis azzal van gond.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Christina: ahogy CsRob1 is írta, nem minden front okoz ilyen problémát. Nekem szokott a fejem is fájni néha fronttól, az sem minden hideg vagy meleg fronttól fáj. De nálam van olyan, hogy 4-5 napig is eltart, sőt, 1-2 hétig is, csak addigra általában már megemelem a bázist úgy, hogy nem tűnik föl, mert nem magasak az értékeim emiatt. A meleg pontosan ugyanígy hat a legtöbbünkre szerintem, akkor meg sokkal kevesebb inzulin kell, csak az ugye mennyivel "jobb" helyzet, hiszen akkor végighipózunk napokat eleinte... Amúgy szokták tanácsolni, ha valakinek magasabb a cukra, vegyen egy meleg fürdőt, az is tud segíteni lejjebb vinni a cukrát, a hidegvíz meg fordítva. De a frontok azok durva dolgok, leginkább pont a kiszámíthatatlanságuk miatt.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hát igen, nem mindenkinek hat ugyanúgy a meleg meg a hideg... még ezt sem lehet általánosítani...

Velem az történt ma, hogy délután úgy 4 körül mértem, 8.9 volt, de nem korrigáltam, mert ilyenkor le szokott menni a cukrom, sokszor hipózom is 5-6 között. Elmentem vásárolni (tehát mozogtam), közben olyan érzésem volt, mintha elindult volna lefelé, de siettem, még mennem kellett sok helyre, gondoltam, majd kicsit később iszom valamit, hogy ne legyen hipó. De elfelejtettem és tulképp eltűnt ez az érzés is. 18:15-kor, mikor hazaértem, 14.8 volt a cukrom. Hetek óta nem volt 11 fölött. Beadtam 9 egységet a Humalogból (5-t szoktam a vacsorához) és vártam, hogy menjen le, addig nem eszem sosem. 1 óra múlva 15.5 volt. Akkor beadtam még 5 egységet és 3/4 óra múlva 8.4 lett, na ekkor rendesen ettem, érzem most is, hogy még mindig lefelé megy. Nem tudom, mi lehetett ez, a fronttól permanensen magas, nem ilyen kiugrásszerűen és kezelhetetlenül. Nem tudom elképzelni, hogy mégis hipó volt, amit éreztem, csak valahogy a szervezetem most helyrehozta és 1 órán belül már somogyizott is, ez nem ilyen gyors szerintem. A napom pont olyan volt, mint máskor, nem történt semmi különös. Egyetlen dolog történt, eléggé ideges voltam délután (a 8.9-es mérés előtt közvetlenül), veszekedtünk is itthon, utána se tudtam lenyugodni (kicsit aggódunk a gyerek miatt). Dehát azért ez nem annyira ritka az életemben, hogy ideges vagyok, bár nem is mindennapos ez a fajta feszültség. Mit gondoltok? Nem tudom, mi lehetett ez.
 

Beatty

Új tag
Sziasztok!
Amíg nem tapasztaltam, addig én sem gondoltam volna, hogy ennyire hat a meleg a cukromra. Most már (jó pár hipó után) nagyjából tudom, hogyan működik a dolog. Azért is szeretem a nyarat, mert ilyenkor (szerintem a meleg miatt) sokkal jobban rendben tudom tartani a cukromat. (nem mozgok se többet, se kevesebbet, bár most inkább kevesebbet, mert vizsgaidőszakom van, és egyfolytában ülök és tanulok) Hát az idegesség!?!?!?!!! Az bizony (legalábbis nekem) iszonyatosan felviszi. És akkor aztán korrigálhatok, mintha nem is adnék be inzulint! Sokkal jobban felviszi, mint pl: a fehérkenyér (nálam a "fehér" cuccok a nem kívánatosak, a csoki hála Istennek kevésbé vészes :)) . Szóval tényleg nagyon összetett dolog ez az egész. Még Kmolli sem értette, pedig az ő múltjával....! :lol:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Beatty írta:
Sziasztok!
Amíg nem tapasztaltam, addig én sem gondoltam volna, hogy ennyire hat a meleg a cukromra. Most már (jó pár hipó után) nagyjából tudom, hogyan működik a dolog. Azért is szeretem a nyarat, mert ilyenkor (szerintem a meleg miatt) sokkal jobban rendben tudom tartani a cukromat. (nem mozgok se többet, se kevesebbet, bár most inkább kevesebbet, mert vizsgaidőszakom van, és egyfolytában ülök és tanulok) Hát az idegesség!?!?!?!!! Az bizony (legalábbis nekem) iszonyatosan felviszi. És akkor aztán korrigálhatok, mintha nem is adnék be inzulint! Sokkal jobban felviszi, mint pl: a fehérkenyér (nálam a "fehér" cuccok a nem kívánatosak, a csoki hála Istennek kevésbé vészes :)) . Szóval tényleg nagyon összetett dolog ez az egész. Még Kmolli sem értette, pedig az ő múltjával....! :lol:
Igen, az idegesség lehet ilyen hirtelen magas cukornak az oka, de annyira nem éreztem most vészesnek ezt a délutánit, máskor sokkal idegesebb is voltam már és mégsem történt ilyen, ezért nem egyértelmű nekem az idegesség. De persze ez is lehet olyan, mint a front, hogy nem mindegyik front hat a cukrunkra sem, néha meg igen. Nekem eddig csak a vizsgadrukk vitte fel a cukromat, az ilyen szorongásos idegesség (aggódni valami miatt mondjuk) az még eddig nem, de hát lehet, hogy mostantól ez is... Szerintem ez most az a kategória, amire a diabdokim szokta mondani, hogy "nos, cukorbeteg vagy, ilyen megesik ;)" :))) Ami még fura, hogy még azelőtt elindult rohamosan lefelé a cukrom, hogy úgy igazán megnyugodtam volna. Nade mostmár le kellene feküdnöm aludni... jóéjt mindenkinek :)
 
S.o.s

Nálam előszőr alacsonycukrot állapítottak meg(volt részem három mentős utazásban)aztán ingadozó lett ami tulajdonképpen nem egészen igaz ritkán egy évben 2-3 szor fordult elő hogy 18-20 volt a cukrom,de inkább alacsony 2-4 között.Az evéssel sem igazán sikerül kordában tartani segíteni nem tudnak.Igazából a hypózás ugyanolyan veszélyes mint a magas cukor?Élményileg borzasztó néha egy kicsit meghalok,ráadásul az állásom is ez miatt vesztettem el.Ezenkívűl tapasztaltátok e hogy két cukormérő között 1-2 egésznyi különbség is van a mért eredménynél?:confused:
 

szolnok

Új tag
Nektek van vérnyomás problémátok?
Illetve, hogy konkrét legyek , keresek Bp-ten jó orvost, akihez magán is el lehetne menni, hogy a vérnyomás problémát rendezzük. A hivatalos rendelésen hosszú órákat kellett várni, az orvos meg nem jött, azóta meg már a kórház is megszünt. Megbízható doki kéne szerintem belgyógyász, vagy kardiológus, aki esetleg nem analfbéta a dibhoz sem. Vagy ez már sok?
Köszi
 

ehajni

Új tag
<TABLE class=forum><TBODY><TR class=forum_fejlec><TD></TD></TR><TR><TD>Sziasztok!
Én még csak most találkoztam ezzel a fórummal először, aminek nagyon örülök.Tavaly nyár óta vagyok inzulinos,1-es típúsú cukorbeteg, és van egy nagy problémám, amiben talán vmelyikőtök tud tanácsot adni.
A gonom az, hogy ha vmilyen gyulladás van a a szervezetemben, a cukrom azonnal magas lesz, és amíg a a gyulladás nem szűnik meg, magas is marad.(Pl. fog,mandula)Az orvos azt mondta erre, hogy a cukorbetegeknél ez előfordul.De szerintetek van megoldás ezek elkerülésére?
A falra tudnék mászni ettől a amondattól, hogy vele jár. Együtt lehet vele élni. Én szeretném, ha megtudném oldani ezeket a a gondokat.</TD></TR></TBODY></TABLE>
Előre is köszönöm a tanácsokat!
 

Vick

Új tag
Ehajni!
Ez így van mindenkinél. Betegség esetén jelentősen megnő az inzulinszükséglet. A láz nagyon fel tudja vinni. Több inzulint kell adni.
 
Sziasztok!
1-es típusú diabéteszes vagyok. Ismert szövődményem nincs, de szemüveget hordok, és felmerült bennem, hogy lézeres szemműtéttel javíttatnám a közellátásomat. Mi a véleményetek erről? Kizárná a cukorbetegség az ilyen műtétet? Nem ismerem a kettő közötti összefüggést...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A cukorbetegség megléte nem zárja ki a lézeres szemműtét lehetőségét, de ezt nem a beteg kérésére végzik el, hanem előzetes vizsgálat alapján ovosi javaslatra, ha a szemfenék kiserei már kezdenek károsodni. Az csak hab a tortán, hogy a látás élessége is javul ezáltal.
Nekem még nem volt lézeres műtétem, nincs rá szükségem szerencsére, pedig szemüveges vagyok.
Kata
 

Beno

Új tag
Én is meg akartam szabadulni a szemüvegemtől lézeres műtéttel. A szemészem előttem hívta fel a legnagyobb lézerközpontot és hallottam, amikor rögtön azt mondták, hog nem lehet, mert kizáró ok, hogy 1-es típusú cukros vagyok. Ezt én hallottam a két fülemmel, pedig az orvosom győzködte őket, hogy ez a szememen nem látszik, de akkor sem vállalják.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Beno!
Jó, hogy írtál egy személyes esetet, mert ez segítség lehet a többieknek.
Nekem van diabos ismerősöm, nem is egy, akinél lézereztek, igaz nem azért, hogy a szemüveget elhagyják, hanem tényleg gyógyító célzattal, a kis erek védelmében.
Kérlek benneteket, hogy akiknél végeztek lézeres szemműtétet, írjatok róla. Ez valóban sokunknak nagy segítség lenne.
Köszi érte: Kata
 

Beno

Új tag
Ez két teljesen különböző dolog. Amiről én írtam, az csak a látásjavító, nem pedig ereket érintő dolog lett volna. Mellesleg a régi cukros dokim, akihez még gyerekkoromban jártam, ellenezte a dolgot, pont azért, mert túl sok időt kell még cukrosan eltöltenem (10 hónapos korom óta vagyok az) és nem tudjuk, milyen szemműtétre lesz még szükségem. Erre gondolhatott, amit te írtál, Kata. Szerinte hiába mondják, hogy ez a látásjavító műtét heg nélkül gyógyul. Az ő elképzelése szerint nem gyógyulhat műtét heg nélkül. Ráadásul cukorbetegnél.Nekem a bőrömön minden után heg marad, nem tudom a szemem hogyan viselkedik. De érdemes megkérdezni a szemészt, ha gondolkozol rajta, és szerintem a cukros dokit is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Beno!
Így már étem amit a dokid mondott. Kettővel ezelőtti írásomban is ezt mondtam, hogy "esztétikai" műtétet nem végeznek. A dokid viszont jól informált téged, mert én is úgy tudom, hogy nem lehet többször egymás után lézerezni, vagyis a második lézerezés már nem olyan sikeres. Sőt, a lézerezéssel nem gyógyítják meg a kisereket, hanem megállítják a további romlástól, ill a még nagyobb bevérzéstől. Ha a doki javasolja, akkor viszont nem tanácsos halogatni. Remélem nekem nem kell ezügyben döntenem, és csak bízom benne, hogy akinek viszont döntenie kell, az jó tanácsot kap, és jól dönt.
Kata
 
H

hypohonder

Vendég
Hellóka, mindegyikőtöknek van igaza, pl. abban, hogy a látásjavító és a szemfenéki lézeres "kezelés" nem ugyanaz. Végül is mind a kettő javíthatja a látást, már amennyiben a szemfenéki lézerezéssel sikerül az egyengült, vért áteresztő hajszálereket "bestoppolni", ill. kiiktatni, és akkor azon a helyen nem megy át (egy ideig) vér a látótérbe.
Én úgy gondolom, hogy cukorbetegeknek nem célszerű olyan műtétekbe belevágni, ami érintheti a szemfeneket és az ereket, hiszen minden műtét fokozott megterhelést jelent a szervezetre, ami gyakran az átmeneti látásjavulás után súlyosabb következményeket vonhat maga után.
Arra is nagyon vigyázni kell a szemmel, hogy magas, különösen a huzamosabb ideig magas vércukrot ne próbáljuk azonnal, hanem csak szép fokozatosan normalizálni, mert súlyos szemkárosodást is okozhat (leszakadhat az ideghártya, stb.). Erről talán Gedlzs tudna hosszasan mesélni...
Jó, hogy a szemproblémák is szóba kerültek, erről sajnos elég ritkán - csak mint egyik szövődményről esik szó, de a lényegét nem fejtik ki. A Borsod megyei pumpásoknak október közepén tartott erről előadást egy szakorvos, mondhatom, hogy nagyon érdekes és sok tekintetben elszomorító volt - már abban a tekintetben, hogy mi vár(hat) ránk...
 
Oldal tetejére