Cukorbeteg gyermek

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
sziasztok.hát többet szeretnétek tudni roluk?akkor elmesélem az utobbi két hetem eseményeit.elindultam kis családommal egy pénteki napon budapestre a nővéremhez nyralni ez egy pénteki nap volt.ic vonattal utaztunk szabolcs megyeiek vagyunk.ami szokásos egy utazásnál:BANÁN,CSOKI,CHIPS,stb a lányom ezeket ette.visszagondolva atya ég!!!!!!!odaértünk és este elkezdett hányni de mindent ha ivott azonnal enni persze nem evett.ez igy ment szombat délelőttig.kihivtuk az ügyeletet a szokásos szöveg:gyomorrontás=b6 vitamin.elmentek.de minden folytatódott ugyanugy hányás,hányás hányás.vasárnap reggelre már szegénykém elszürkült arcal nem reagálva semmire allni alig birt.azonnal mentő.a semelweis korházba vittek minket de már szegénykémnek sirni sem volt ereje.kb 5 perc elteltével közölték velem hogy gyerek cukra 30 ÉS TELJESEN KI VAN SZÁRADVA.HÁT ÖSZINTÉN MEGMONDOM HOGY A TUDATOM KB 2 NAP MILVA FOGTA FEL.aztán jött 1,5nap várakozás mert addig nem ébredt fel szegénykém.megnyugtatásul közölte vlem a doktornő akié minden tiszteletem K.Anna hogy nem biztos hogy felébred.azt a 1.5 napot nem kivánom senkinek.de majd folytatom később.sziasztok
Hüh, kicsit mellbe vágott ez a történet... a kisebbik fiam most volt 2 éves, kicsit átéltem a helyzetet... Nagyon sajnálom...
Nagyon sokrétű ennek a betegségnek a kezelése, az életvitel vele, de abszolút lehet teljes életet élni vele, gyerekként is, csak sokat kell tanulni eleinte... Ezért csak így nem lehet tanácsot adni, hogy csináld ezt és ezt, mint egy allergiánál pl, hanem ha kérdezel, arra biztosan mindig fogsz itt rendes választ kapni. Első körben ajánlom, hogy Dr. Fövényi: Intenzifikált inzulinterápia cmíű könyvét olvasd el, vagy még más ajánl mást is! A lényeg, hogy Neked kell profnak lenni a cukorbetegség ismeretében! Ehhez sok idő kell, 1 év biztosan, ne légy türelmetlen :)
 

tímeácska

Őstag
sziasztok.hát többet szeretnétek tudni roluk?akkor elmesélem az utobbi két hetem eseményeit.elindultam kis családommal egy pénteki napon budapestre a nővéremhez nyralni ez egy pénteki nap volt.ic vonattal utaztunk szabolcs megyeiek vagyunk.ami szokásos egy utazásnál:BANÁN,CSOKI,CHIPS,stb a lányom ezeket ette.visszagondolva atya ég!!!!!!!odaértünk és este elkezdett hányni de mindent ha ivott azonnal enni persze nem evett.ez igy ment szombat délelőttig.kihivtuk az ügyeletet a szokásos szöveg:gyomorrontás=b6 vitamin.elmentek.de minden folytatódott ugyanugy hányás,hányás hányás.vasárnap reggelre már szegénykém elszürkült arcal nem reagálva semmire allni alig birt.azonnal mentő.a semelweis korházba vittek minket de már szegénykémnek sirni sem volt ereje.kb 5 perc elteltével közölték velem hogy gyerek cukra 30 ÉS TELJESEN KI VAN SZÁRADVA.HÁT ÖSZINTÉN MEGMONDOM HOGY A TUDATOM KB 2 NAP MILVA FOGTA FEL.aztán jött 1,5nap várakozás mert addig nem ébredt fel szegénykém.megnyugtatásul közölte vlem a doktornő akié minden tiszteletem K.Anna hogy nem biztos hogy felébred.azt a 1.5 napot nem kivánom senkinek.de majd folytatom később.sziasztok

Köszönöm, hogy megosztottad Velünk a "történeteteket"!
Sajnos, nagyon nehéz ez, főleg a legelején... Én is átéltem ugyan ezt, és itt még sajnos nagyon sokan rajtam kívül! De tényleg erősnek kell lenni, és "bátornak", még ha az elején azt is érzed, hogy na, ez nekem biztos nem fog menni!
Az első 1-2 hétben azt fogod érezni, hogy nehéz... És kegyetlen... Azért, mert a Te kicsiddel történt ez, és Neked kell bökdösnöd... Aztán 1-2 hónap múlva -amikorra már gyermeked is "megszokja" - már azt fogod érezni, hogy talán mégis lehet ezzel együtt élni?! Persze, nem állítom, hogy akkor könnyebb lesz, de legalább már az is számít, hogy "belerázódik" az ember a mindennapokba, és nem minden totálisan új lesz!
Aztán meglátod, hogy mások is éppen ugyan olyan cipőben járnak, mint Te, illetve Ti, nagyon is nem vagytok egyedül!
Nyugodt szívvel fel merem ajánlani a Fórumozók segítségét, ha bármiben segíthetünk, fordulj Hozzánk bizalommal! ;)

Lenne még pár kérdésem: kislányodat hívják Vikinek?
Milyen inzulinokat használtok most?
Inzulinpumpa nem került szóba az orvosnál?
Kislányodnak hogyan alakulnak a vércukrai?
Hogyan viseli az inzulinozást, ujjszúrást?
Egyelőre ennyi...:cool:
 

umbra08

Aktív tag
sziasztok.hát többet szeretnétek tudni roluk?akkor elmesélem az utobbi két hetem eseményeit.elindultam kis családommal egy pénteki napon budapestre a nővéremhez nyralni ez egy pénteki nap volt.ic vonattal utaztunk szabolcs megyeiek vagyunk.ami szokásos egy utazásnál:BANÁN,CSOKI,CHIPS,stb a lányom ezeket ette.visszagondolva atya ég!!!!!!!odaértünk és este elkezdett hányni de mindent ha ivott azonnal enni persze nem evett.ez igy ment szombat délelőttig.kihivtuk az ügyeletet a szokásos szöveg:gyomorrontás=b6 vitamin.elmentek.de minden folytatódott ugyanugy hányás,hányás hányás.vasárnap reggelre már szegénykém elszürkült arcal nem reagálva semmire allni alig birt.azonnal mentő.a semelweis korházba vittek minket de már szegénykémnek sirni sem volt ereje.kb 5 perc elteltével közölték velem hogy gyerek cukra 30 ÉS TELJESEN KI VAN SZÁRADVA.HÁT ÖSZINTÉN MEGMONDOM HOGY A TUDATOM KB 2 NAP MILVA FOGTA FEL.aztán jött 1,5nap várakozás mert addig nem ébredt fel szegénykém.megnyugtatásul közölte vlem a doktornő akié minden tiszteletem K.Anna hogy nem biztos hogy felébred.azt a 1.5 napot nem kivánom senkinek.de majd folytatom később.sziasztok

Szia Viki!

Teljesen átérzem, TUDOM, hogy min mentél keresztül!!
Tavaly mi is átéltük azt a bizonyos 1,5 napot 6 hónapos babánkkal,
ami nálunk igazából 2 nap volt szombat reggeltől, hétfő reggelig.
36-os cukor, teljes kiszáradás, elsavasodás....
...bíztunk, reméltünk.
Talán ezért is nehezen fogadom el a cukorbetegség tényét, mert borzasztóan kezdődött, azt a szombatot nem tudom elfelejteni, mindig-mindig eszembe jut, felidézem, átrágom magam, miért nem ismertem fel előbb a bajt. Sokat kért szopni, gondoltam éhes. Igény szerint kér, akkor én igény szerint szoptatom!! 1-2 óránként az utolsó 1 hónapban? Akkor 1-2 óránkét! Aztán mindig oda jutok, hogy én a legjobbat csináltam, azonnal ügyeletre vittem, hisz akkor még "csak hőemelkedése volt".
persze.... az utolsó percben voltunk...

DE A LÉNYEG!!! Tökmag azóta jól van (persze minden egyes magas cukinál elkeseredünk, például ma is, amikor 13-as cukorra nem reggeliztethettem), életvidám és boldog kisfiú!!
Tegnap nagy nap volt, elindult és azóta meg sem lehet állítani!!! :)

Nekünk még csak 8 hónapja, hogy kiderült a diab, de állíthatom már most is könnyebb, mint az elején. Nem könnyű, csak kicsit könnyebb, de már ez is eredmény.
 

umbra08

Aktív tag
:hurra::hurra::hurra: Nagy gratula, puszi és ölelés a kis Szobacirkálónak és Szüleinek! :D:D:cool:

Szobacirkáló??!! :) Mit nekünk szoba!
Buli volt, a Tesco-ban gyakoroltunk! Elesett, ment tovább sikítozva!
Én vásároltam, közben tudtam Tökmag merre jár az apukájával, a hangjával jelezte!

Köszi a gratulációt! Nagy élmény volt, megzabáltam!
 

nagytniki

Új tag
sziasztok.hát többet szeretnétek tudni roluk?akkor elmesélem az utobbi két hetem eseményeit.elindultam kis családommal egy pénteki napon budapestre a nővéremhez nyralni ez egy pénteki nap volt.ic vonattal utaztunk szabolcs megyeiek vagyunk.ami szokásos egy utazásnál:BANÁN,CSOKI,CHIPS,stb a lányom ezeket ette.visszagondolva atya ég!!!!!!!odaértünk és este elkezdett hányni de mindent ha ivott azonnal enni persze nem evett.ez igy ment szombat délelőttig.kihivtuk az ügyeletet a szokásos szöveg:gyomorrontás=b6 vitamin.elmentek.de minden folytatódott ugyanugy hányás,hányás hányás.vasárnap reggelre már szegénykém elszürkült arcal nem reagálva semmire allni alig birt.azonnal mentő.a semelweis korházba vittek minket de már szegénykémnek sirni sem volt ereje.kb 5 perc elteltével közölték velem hogy gyerek cukra 30 ÉS TELJESEN KI VAN SZÁRADVA.HÁT ÖSZINTÉN MEGMONDOM HOGY A TUDATOM KB 2 NAP MILVA FOGTA FEL.aztán jött 1,5nap várakozás mert addig nem ébredt fel szegénykém.megnyugtatásul közölte vlem a doktornő akié minden tiszteletem K.Anna hogy nem biztos hogy felébred.azt a 1.5 napot nem kivánom senkinek.de majd folytatom később.sziasztok

Szia Vikibaba!
Átérzem a helyzeted én is, az akkor 18 hónapos kisfiamról márciusban derült ki, hogy cukros...Ő is a kiszáradás határán volt, de viszonylag időben felfedeztük nála. Még egy közös bennünk: ugyanaz a doki nénink!!! Mi is a SOTE-ra járunk, csak sajna mi nagyon sok időt töltöttünk bent a kórházban:( mert cukorbeállítás alatt összeszedett egy hörghurutot, amit továbbfejlesztett tüdőgyulladássá!! Szóval nem egyszerű.
Privátban küldöm az e-mail címem!!
 

vikibaba

Új tag
na itt vagyok.sajnos amit elmeséltem az még csak a kezdetek kezdete ez sem volt jo de ezután jön a poklok pokla.na amint irtam a budapesti semmelweis korhzban kezdődött a történetünk.de ahogy egyre jobban leet viktoria megkértem a doktornőt hogy had mehssünk át a nyiregyházi jósa andrás kórházba mert onnan már csak 30 km re él a családom.ez 5 nap utánn meg is történt.sajnos.amit még hozzá kell tennem hogy a semmelweis korház kortermébe nem vihettem be mást csak szénsavmentes ásványvizte.a lányomnak pedig minden evésnél ki volt számolva a szénhidrát amit akkor azt sem tudtam mi fán terem.na szoval mentővel szálitottak át minket ny.házára inzulin és ebéd után.ez kb260 km.oda is értünk kb 4 orára engem már a szivbaj kerülgetett mert már 3 kor ennie kellett volna.kb 5.30 kor már nagyon kiborultam mert még se szobánk se evés nem volt.közölte velem az eggyik növér hogy etessem meg agyereket.hát akkor már tudtam uam isten hová kerültem.mondtam a nővérnek hogy nálam nincs semmi csak 2 napos zsemle.ez volt a válasz miért azt nem eszi meg?na kész voltam.közölték velem hogy a gyereknek nem jár már vacsora mert késön értünk oda.azt hittem idegösszeomlást kapok.na mindegy 6 orakkok kikönyörögtem hogy mérjük már meg a gyerek cukrát.de azt el kell előtte mondanom hogy pesten végig hypozott.megmértük 28 volt.azt hittem meghalok.össze vissza telefonáltak hogy mennyi inzulint kell adni neki.mert még én akkor nem tudtam.na igy telt az első délutánunk.ezen kivül még van 10 nap.másnapi vércukrok: 19, 21 18 28 3,5 20 13,6 15,5 és ez nem sokat változott még a mai napig sem.szóval minden nap egy kinzás volt a hozzá nem értésükkel.én abban a hitben voltam hogy addig nem jövünk haza amig a viki cukra be nem lessz álitva.de tévedtem.be be szaladt az orvos de csak arra volt kiváncsi hogy kérjük e az inzulinpumpát.mondtuk neki hogy igen nagyon szeretnénk de először meg szeretnénk nézni hogy milyen.jo rendben azt mondta hogy másnap délelőtt megmutatja.a párom másnap reggel már 8 órára be is jött hogy ne én döntsek egyedül de sajnos feleslegesen mert a dokink elfelejkezett rolunk.ugyhogyez abba is maradt.multhét csütörtökön beugroot hozzám az orvos és közölte hogy pénteken megyünk haza.én ezen nagyon meglepődtem mert a szerdai cukraiÍ:27 11 19,4 3,7 10,4 8,2 5,3 és mondtam neki hogy én nem szeretnék hazamenni mert be sincs álitva a gyerek cukra az volt a válasz hogy majd otthon beáll meg hogy ne higgyem azt hogy örökké ott maradhatok.hát a gyomrom gondolhatjátok eddig se voltam nyugodt hát még ezután.na eljött a péntek cukrokÍ:14,5 3,6 19,4 3,7 10,4 8,2 5,3 jött az orvos gondolom a zárot ideadni és éppen akkor néztem vikinek a lázát mert nem tudom mi okbol akkor felment 38,3 ra és utánna nem volt lázas.szoltam a dokinak hogy lázas viki .jo akkor nem mennek majd csak hétfőn.nyerünk 2 napot.de sajnos nem sokat javult a cukra azóta sem.a tegnapi mert tegnap jöttünk 14,5 8,2 18,4 6,1 8,8 5,5.a mai 17,4 7,3 11 2.nem értem hogy reggelre miért ilyen magas neki.vagy ezzel más is igy van.hát a szurkálást hol igy hol ugy viseli volt már olyan hogy két napig nem is sirt egyiknél sem de most megint sir.szobatiszta szegénykém soha nem pisilt be de tegnap északa igen.hát nem is csodálom.nagyon sokmindent irhatnák nektek még erröl a ny házi korházrol de még ezt leirom.elküldtek pszihologushoz azzal a cimszoval hogy tudjam feldolgozni ami vikivel történt ez kb 1 orás lehetett a nővér addig azt mondta hogy vigyáz a lányomra amire mentem vissza mutatja nekem a gyerek anya kaptam teát megkostoltam na mi volt benne CUKORRRRRRRRRRR hát gondolhatjátok mit éreztem.szoval ez csak egy eset amit kiragadtam a történetem ből.még mesélhetnék de már igy is sokat irtam.milyen az inzulinink humulin hr humulin hn.most pedig tényle nagyon ugy érzem hogy magamra maradtam.ez a fözöcske pedig még nehezebb mint gondoltam.ha van kedvtek irjatok egy két okos receptet.puszi mindenkinek.
 

tímeácska

Őstag
Szia Vikibaba!
Először is: NYUGI!
Tudom, nem könnyű... Nehogy azt hidd, hogy csak Veletek történnek ilyen szörnyűségek! Sajnos, nem! Tudom, nem vigasztal, de velünk sem a legjobban bántak az elején... Sőt... Hypos kómát hypos kóma követett... És nem ismeretlen az a hely sem előttem, ahol Ti a diabot kezdtétek! Te azzal voltál elégedett, én pedig azzal a hellyel nem... Persze, változnak az idők, változnak az emberek is. Nem hinném, hogy én miattam viselkedtek velem/velünk úgy, ahogy, akkoriban! Nem leminősíteni akarom az 1-es sotét, csak nekem más tapasztalataim vannak onnan! Aztán még sorolhatnám, hogy hány helyen jártunk... Mindenkinek más-más tapasztalatai vannak, ugyan arról a helyről! Az a hely, amiről pedig pl. én gondolom és írom, hogy a legjobb, lehet, hogy másnak vannak pocsék emlékei, tapasztalatai!
Na, azt akartam ebből kihozni, hogy adj egy kis időt Magatoknak! De csak egy kicsit! Próbáld egy kicsit higgadtabban nézni a dolgokat! Értem ez alatt: szinte sajnos minden (általános) gyermekgyógyászaton ugyan ilyen problémákkal találkozni! n minden egyes kórházba, ahol eddig megfordultunk, vittem magunkkal kaját Mátémnak. Aztán, ha sürgősséggel kerültünk kórházba (az esetek túlnyomó részében így!), akkor pedig egyszerűen kiharcoltam a gyereknek a kaját! És adtak! Annak ellenére, hogy azt állították, már nem jár Neki! Jó, ha tudod (bár soha ne legyen rá szükségetek!), hogy cukrosra nem azok az előírások vonatkoznak, mint egy nem cukrosra: magyarán, normál esetben a kaja rendelést a főnővérnek általában 10 óráig kell leadnia a konyha felé, de ha cukrosról van szó, akár a föld alól is, de elő kell keríteni kaját, akár, még éjjel 2-kor is, és ez nővértől függetlenül igaz, azaz, az általános nővér kötelességei is, nem csak a főnővéré! És természetesen minden egyéb eszközt elő KELL teremteniük! Ha pl. éppen kifogy az inzulinotok, akkor ha törik ha szakad, de keríteniük kell inzulint! Nem mondhatják azt, hogy anyuka, menjen haza érte! Biztosan bepróbálkoznak ezzel, de Te ne hagyd Magad! Ugyan ez vonatkozik a kórházi tartózkodás alatti tesztcsíkokra! A kórházak kell ugyanis biztosítania a tesztcsíkot! Ha viszont Te a saját gépeteket szeretnéd használni, azt is megteheted (viszont, ha nem olyan készüléket használ a kórház mint Ti, akkor azt Nektek kell vinnetek!)! Mondhatod azt is akár, hogy mindig ezzel van mérve a cukra, ebben bízol! Ja, és SOHA ne kérj engedélyt a gyereked cukrának megméréséhez!!! Ezt Te bármikor MEGTEHETED! Hiszen, otthon sem áll melletted orvos/nővér, hogy megmondja, na, Anyuka, most nem mérhet/mérhet! Aztán, ha nem akarják elhinni a "bediktált" eredményt (na, én már ilyenbe is nemegyszer belefutottam:mad:), akkor pedig ott van a mérő memóriája! Dátummal, és idővel együtt láthatják a mért eredményt!
Ezekből szerintem NE ENGEDJ (mert a fejedre nőnek!:cool:)! Neked is vannak jogaid, és a tisztességes bánásmódot Te/Ti is megérdemlitek!
Ha pedig nagyon úgy érzed, hogy nem jó helyen vagytok (miután "vártál" egy kis időt, és szemlélődtél...), NE félj orvost/intézményt váltani! Úgy érzem, ha akkoriban nem mertem volna azt megtenni, hogy úgy vittem el egyik diabgondozóból Mátémat, hogy még nem volt másik dokink, mert még nem találtam senkit, aki elvállatlt volna minket, és így több, mint fél évig nem is volt kezelőorvosunk, most nem itt tartanánk, ahol... És az én fiam is egy boldog, egészséges, csupán inzulinpumpával kezelt 6 éves gyerkőc, aki már nagyon várja, hogy iskolába mehessen! :cool:

Ezeket a dühös gondolatokat pedig ne tartsd Magadban! Sokkal jobb lesz, ha meg tudod osztani olyanokkal, akik hasonlón már átmentek! :cool: Szóval, KI A DÜHVEL! :cool:
 

vikibaba

Új tag
szia timi .és ezekröl a cukrokrol ami vikinek van mi a véleményed? nem magasak nagyon?vagy nem kellett volna beálitani neki?köszi a biztatást!
 

dg

Őstag
Jaj, ha tudnád, vikibaba, én is mennyire átérzem soraidat!!! Jó lenne egy agymosás, s bár a diabos lét és jólét maradna, de a sok negatív tapasztalat eltűnne!
Borzalmas tudatlanul a korházi miliő, kínok kínja, s a többség nem ért hozzá a gyerekosztályon, úgy ahogy van, salabakterek. Én egyenesen kitiltottam a nővéreket a szobánkból -- szerintem hagyták, hogy őrjöngjek, ráadásul épp 6 hónapos terhes voltam. Egy egyszemélyes ágyon feküdtem a nagy hasammal és az épp hogy diabos lányommal, s éjjel úgy csörtettek be vércukrot mérni, mint a vaddisznók. Ajtó kivág, lámpa föl, szúrtak észnélkül a bivalybökővel , dőlt a vér, a lányom átmenet nélkül alvásból sikításba ment át minderre a "tapintatra és hozzáértésre"... Úgy mazsolázták a nővérek, hogy egy háztartási kekszben hány szénhidrát van..., és jajjj, Istenem, sorolhatnám!!!! Hol az az agymosás???
Jó ha tudod: nem lesz könnyű... Te, és csakis Te tudod, mennyit szeretne a gyermeked enni, mitől érzi jól magát, mennyit mozog, mekkora, milyenek a cukrai mindehhez képest!

Először is: nyugi! Van élet a diab kiderülése után!! (mégpedig nagyn jó :)) Először is olvass!!! Kifejezetten a gyerekdiabról szóló könyveket keress, általuk megértesz sokmindent és feloldódsz azáltal, hogy napról napra többet tudsz!!! Másodszor: sok mérés, naplóvezetés! Használj színeket az alacsony/normál/ magas értékekehez -- egy idő után maguk adják meg a választ abban, hol kell módosítani.
Ismerd meg az általatok használt inzulin hatásgörbéjét. Logikai játék az egész -- a tényező sok, de át fogod látni idővel! Banálisan hangzik, de a lényeg: az étel adagolása és az inzulin hatása találkozzék!!!
Nem kell sietni... Egyszerre nem lehet mindent megtudni! Első lépésként ismerkedj az ételekkel, a szénhidrát táblázatokkal. Vegyetek egy mérleget: mérd ki az ételt nyersen és megfőve, aztán adagold ki. Néhány hónap alatt bemászik a fejedbe, s már ránézésre tudni fogod, kb mennyi szénhidrát van egy adott ételféleségben (én az összes lábasomat fújtam anno, hány grammosak -- ma már ha agyon vernének se tudnám -- pedig a lábasok ugyanazok :) )
Kerüljétek a hypókat -- (mondom én, holott nálunk júlisus 1 óta hullámvasút van, s már majd befonom a hajam, de nem tudok kijönni belőle...)
Tudnod kell azt is, hogy a fejlődőben lévő szervezet + a mézeshetek, amiben vélhetően vagytok, azt vonja maga után, hogy folyamatosan, talán néha ugrásszerűen nő az inzulinigényetek. Minderre jó kiindulási alapnak az, hogy ha 3 napon keresztül ugyanazok a hibák jelentkeznek (ugyanabban az időben magas vagy hypo) akkor a terápián valószínűleg csiszolni kell...

És kérdezz!!! Mindent, ami csak eszedbe jut!!!
 

dg

Őstag
szia timi .és ezekröl a cukrokrol ami vikinek van mi a véleményed? nem magasak nagyon?vagy nem kellett volna beálitani neki?köszi a biztatást!


Nem engem kérdeztél ugyan, de persze, ezeket az értékeket csiszolni kell. Jelölj ki egy céltartományt, amiben jónak mondhatók a cukik. Én ezt 4-8 közé teszem nálunk, de a rutinosabbak 4-7 közé teszik, keverék inzulinnal azonban ne törekedj erre -- minden szempontból fölösleges. Sőt. Ha tovább megyünk, szerintem a kezelőorvosok a 10 alatti értékeket meg sem látják -- szóval, főleg így az elején: maradjon 10 alatt! (aztán majd finomítgattok, ha meglesz a rutin)

Annyiban igaza volt az orvosotoknak, függetlenül az előadásmód stílusától, hogy a kórházban egyrészt nem pepecselnek sokat az emberrel, másrészt, minden megváltozott élethelyzet más cukikat és inzulinigényt produkál. Az, ami nektek a mindennapokhoz jó, az nem beállítható a kórházban, ahol egyhelyben vagy a nap java részében, s eszed az ilyen-olyan kórházi kosztot. Otthon, szépen lassan visszatérve a megszokott ritmushoz, valóban csak otthon állítható be a megfelelő adagolás.
 

vikibaba

Új tag
köszönöm szépen a válaszokat.csak olyan idegesitő ez a helyzet.ti már hála az égnek tapasztaltabbak vagytok mint én és látom fordulhatok hozzátok bátran segitségért!köszönöm.
 

vikibaba

Új tag
sos na most mit csináljak.kimaradt az uzsi és már 6 kor vacsizni kéne.csak szegénykém elaludt és nem volt szivem felébreszteni.IRJATOK
 

tímeácska

Őstag
szia timi .és ezekröl a cukrokrol ami vikinek van mi a véleményed? nem magasak nagyon?vagy nem kellett volna beálitani neki?köszi a biztatást!

Értem én, és tudom is, hogy elégedetlen vagy a kórházban (nem)beállított cukraival... De ahogy DG is írta, valóban, a kórházban csak a kisiklott anyagcserét stabilizálják, nem a vércukrot állítják helyre. Az nagyon-nagyon sok időt jelentene kórházban töltéssel (egészen pontosan leírta DG a lényeget!)! Vagyis, amíg a totális diabetes ki nem alakul, magyarán, amíg a mézesheteket "tölti" kislányod, és van saját inzulin termelése, bizony lesznek akár hirtelen kiugró magas cukrai. De akár még utána is, mert nagyon is növésben levő kis szervezetecskéje van Vikinek! És a növekedési hormon, meg a hirtelen inzulin-igény megnövekedése magasabb cukrokat eredményez. Sajnos, ez ellen nincs bevált módszer, 100%-ig nem kivédhető, de korrigálható!
Azt javaslom, mindenképpen érdeklődjetek utána a pumpának! És ne hagyd, hogy csak az orvos/nővér beszéljenek róla, hanem nyugodtan írd össze a saját kérdéseidet, mindent, ami eszedbe jut, írj le, és addig ne tágíts a dokitól, amíg meg nem válaszolt minden kérdésedre! Nem Te leszel a pofátlan, mert "feltartod" a munkájában a kérdezősködéseddel, hanem ez az orvos KÖTELEZETTSÉGE (kellene, hogy legyen...), hogy válaszol, felvilágosít, segít!
Főleg azért írtam, hogy a pumpára kérdezz rá, és olvass utána, mert egy ilyen kicsi gyerkőcnél bizony elő fognak fordulni olyan esetek, de hányszor..., hogy álmos, nem akar enni, stb., stb., és pumpával pl. ezt könnyebb megoldani! Pennel sem kivitelezhetetlen, azért javasoltam csak, hogy kérdezzél rá az előnyökre/hátrányokra, ami a pumpánál esetleg előfordulhat! :cool:
 

poe

Őstag
Bezony. De az uzsit nem célszerű kihagyni, ha jó a beállítás, akkor olyankor kell a CH, hogy ne legyen hipó belőle.
Egyébként a diab (amin most a gyermeked helyett/mellett te esel át) elfogadása egy természetes pszichológiai folyamat, amin valamilyen formában mindannyian átestünk. Van neki igen nehéz része is, de túl kell élni, csinálni tovább és egy idő után könnyebbé válik, természetes lesz, az életetek része. :cool:
 

somcsika

Aktív tag
Vikibaba

Én is/mi is kelet magyarországon lakunk, eléggé ismerős vagyok Nyíregyházán ugyanis ott (is) tanultam. Sok ismerősömtől hallottam az általad említett kórházról és sajnos nem pozitív értelemben.
Irtad, hogy 30 km-re laksz Nyíregy-től. Felmerül bennem a kérdés, hogy Debrecen nincs-e hasonló közelségben hozzátok. Ott a gyermek klinikán nagyon jól képzett "team" foglalkozik a diabos gyerekekkel és pumpa centum is. Mi a Felszeghy Enikő doktornőnél voltunk egyszer egy személyes találkozóra és nagyon szimpatikus volt számunkra, mindamellett egyetemi tanársegéd, tehát a szaktudása is meg van hozzá. Az internetten is rendszeresen jelen van valamelyik orvos válaszotl rovatban, tehát ott is nyugodtan lehet tőle kérdezni és egy esetleges időpontot egyeztetni vele. Ha nagyon nem vagy megelégedve a mostani helyeddel egy másik orvos által adott szakvéleményért szerintem nyugodtan keresd fel. Én csak ajánlani tudom.
 
Oldal tetejére