Cukorbeteg gyermek

vikibaba

Új tag
sziasztok.azt akarom kérdezni tölletek hogy hallottatok már dr robert o.young-rol?mert kaptunk a háziorvosunktol egy dvdt és abban ez az orvos azt állitja hogy visszafordithato az 1-es tipusu cukorbetegség.aki ismeri irjon.üdvözlet mindenkinek.
 

g_andi

Tag
Sziasztok!Találtam egy jó cikket és lehet,hogy már sokan tudtok róla,de remélem azért sokaknak hasznára lehet.<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD align=left width="100%">Inzulinpumpa: változtak a szabályok! 1 hónap, 4 hete </TD><TD align=right> </TD></TR><TR><TD vAlign=top colSpan=2>Inzulinpumpa: változtak a szabályok!



Írta: Weborvos/Dr.Info-Cukorbeteg Élet 2010. június 11.

A felnőttek magasabb, a gyerekek (szülei) jóval alacsonyabb önrésszel juthatnak az eszközhöz júniustól. A 2010. június 1-én hatályba lépett, a gyógyászati segédeszközökre vonatkozó 34/2010. (V. 14.) egészségügyi miniszteri rendelet szerint számottevően módosulnak az inzulinpumpa igénylésére és támogatására vonatkozó eddigi szabályok – tudta meg a Weborvos. A változások részleteibe Dr. Kautzky László c. egyetemi docens, országos pumpakoordinátor igazít el.

Az eddigi, egyedi méltányossági kérelem helyett a jövőben normatív alapon juthatnak az eszközhöz azok a cukorbetegek, akik a korábban felállított részletes – és most némileg módosult – kritériumrendszernek megfelelnek, szó nincs tehát automatizmusról, ám az eljárás egyszerűsödik.

A pumpára való áttérést, a támogatott eszközhöz való hozzájutást továbbra is a kijelölt diabétesz centrumok javasolhatják (rendelhetik), ám ezek köre kibővült, a jövőben az Állami Egészségügyi Központ, a kiskunhalasi és a gyulai kórház szakorvosa is felírhatja – tudtuk meg.

Változott az eszközök társadalombiztosítási támogatása, a 18 éven felüliek (felnőttek) esetében 5 százalékkal csökkent, így a betegeknek 20 százalékos önrészt kell fizetniük, ami praktikusan annyit tesz, hogy négyévenként 200–240 ezer forintot kell fizetniük az eszközért, az alkatrészek, szerelékek támogatása ugyancsak 80 százalékos lesz a jövőben, ami a havi kifizetendő költségeket is megemeli.

A 18 éven aluliaknál viszont emelkedett a támogatás mértéke, 90 százalék helyett 98 százalékot finanszíroz a biztosító, így az eszközbeszerzés nagyjából 25.000 forintos terhet ró a szülőkre, a szerelékeknél maradt a 90 százalékos támogatási mérték.

Ami az indikáció változásait illeti, bizonyos szakmai paraméterek alapján már nem kell betartani azt a korábban 1, illetve 3 éves időszakot, amely előtt nem volt igényelhető a pumpa. Szükség esetén – ha a beteg vércukor-anyagcseréjét más eszközökkel nem lehet rendezni, illetve meghatározott időtartam alatt többször súlyos, külső segítséget igénylő hipoglikémiás állapot alakul ki – már előbb is felírható.

Fontos tudnivaló, hogy a rendelet 3 hónapos próbakezelési időt ír elő, így ha az ellenőrzések során kiderül, hogy akár a beteg hibájából, akár más okból a pumpakezelés nem éri el a célját, akkor a nagyértékű eszköz visszavonható, azaz a kezelésről levehető a beteg – emeli ki Kautzky doktor.

Laikusoknak ez a passzus furcsa lehet, hiszen makacsul tartja magát az a tévhit, hogy az inzulinpumpa kényelmi eszköz, amivel egyszerűbben, mondhatni az eszközön keresztül „magától" valósítható meg az amúgy macerás inzulinkezelés, de ez nem így van.

Mint azt magazinunk előző számában Dr. Kis János Tibor, a Budai Irgalmasrendi Kórház főorvosa elmondta, csak a jól képzett, a betegségéről és a használt inzulinról, a szervezete működéséről, az életvitele, táplálkozása hatásairól sokat tudó, az anyagcsere-állapotát amúgy is kézbentartó betegnek ajánlható a pumpa akkor, ha – valamilyen okból – a hagyományos kezeléssel nem tudja lefedni a napszakok változásából, vagy a kényszerű életmódból fakadó eltérő inzulinszükségleteit. Így ha a beteg nem méri a vércukorszintjeit, és nem menedzseli elvárható módon az anyagcseréjét, akkor a kezelőorvos nem javasolja az eszközt, illetve a beteg – mint fentebb kiderült – akár az egyéb kezelési módokhoz való visszatérésre is kényszerülhet.

Komornik Vera
</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

poe

Őstag
sziasztok.azt akarom kérdezni tölletek hogy hallottatok már dr robert o.young-rol?mert kaptunk a háziorvosunktol egy dvdt és abban ez az orvos azt állitja hogy visszafordithato az 1-es tipusu cukorbetegség.aki ismeri irjon.üdvözlet mindenkinek.
Szia!

Igen, hallottunk. :rolleyes: Az 1-es típusú diabetes nem visszafordítható, ellenben jó karbantarthatő és teljes élet élhető vele. Ha ez utóbbin dolgoztok, sok szenvedéstől kímélheted meg magatokat, illetve nagyobb esélye lesz a gyermekednek a szövődmények elkerülésére.

ps: A JDH táborban minden rendben, remek az idő, pörögnek az események. :)
 

vikibaba

Új tag
sziasztok.ismét én.csak azt akarom leirni nektek hogy megjött ma a lányom közgyogytámogatásárol a levél.azt hittem dobok egy hátast.azt irják hogy HAVI 600 FT gyogyszertámogatást kap.4-szer kap inzulint egy nap.ez nem vicc????????irjatok
 

linus

Tag
sziasztok.ismét én.csak azt akarom leirni nektek hogy megjött ma a lányom közgyogytámogatásárol a levél.azt hittem dobok egy hátast.azt irják hogy HAVI 600 FT gyogyszertámogatást kap.4-szer kap inzulint egy nap.ez nem vicc????????irjatok


Szia!
Az az igazság, az állam téged nem fog megszponzorálni mert van egy diabos gyereked. Semmivel.
Nem tudom nektek mi jár, nekünk ez jár közgyógyra: Havi 3 doboz tesztcsík, az inzulin, járt még a penhez a tű( mivel már pumpások vagyunk, ezt nem veszem igénybe- tényleg, ha már járna, attól még felirthatom, mert lenne kinek odaadni??!!), havonta fruktóz(fél kilo).
Ennyi. És mást nem kapunk. Ja, van 6000 ft-os keretem ha a gyerek beteg akkor annak a keretére lehet venni a gyógyszert.
Ja, és a 6 évenkénti pen és cukkermérő.
Hogy ez havi bontásban mennyi összegszerűen, azt nem tudom. De nem valami sok.
 

napocska

Őstag
Szia!
Az az igazság, az állam téged nem fog megszponzorálni mert van egy diabos gyereked. Semmivel.
Nem tudom nektek mi jár, nekünk ez jár közgyógyra: Havi 3 doboz tesztcsík, az inzulin, járt még a penhez a tű( mivel már pumpások vagyunk, ezt nem veszem igénybe- tényleg, ha már járna, attól még felirthatom, mert lenne kinek odaadni??!!), havonta fruktóz(fél kilo).
Ennyi. És mást nem kapunk. Ja, van 6000 ft-os keretem ha a gyerek beteg akkor annak a keretére lehet venni a gyógyszert.
Ja, és a 6 évenkénti pen és cukkermérő.
Hogy ez havi bontásban mennyi összegszerűen, azt nem tudom. De nem valami sok.

Ami még jár: emelt családi pótlék, és GYES a gyerek 10 éves koráig. Úgy tudom, az alapnál magasabb gyógyszerkeretet annak adnak, akinek rendszeresen van szüksége gyógyszerekre. Az inzulin nem számít ide, mivel azt ingyen kapod. (Már amelyik patikában.)
 

linus

Tag
Ami még jár: emelt családi pótlék, és GYES a gyerek 10 éves koráig. Úgy tudom, az alapnál magasabb gyógyszerkeretet annak adnak, akinek rendszeresen van szüksége gyógyszerekre. Az inzulin nem számít ide, mivel azt ingyen kapod. (Már amelyik patikában.)

Igen, én is ezért írtam, mert sajnos pofátlanul azért ami jár néha kérnek pénzt!!!!!:mad::mad:
 

kitta75

Új tag
Tudjátok egyébként még mi felháboritó? Az ,hogy a GlukoGen injekció 5400,- Ft . Még jó ,hogy ha felirja a doki és minden be van a vényen X-ve ,akkor lehet közgyógyra fizetni. Na de akkor is!!!! Sajnos nekünk most kellett újat kiváltani,mert a Szandi elájult és szükség volt az injekcióra. Hát nem kivánom senkinek .
 

linus

Tag
Tudjátok egyébként még mi felháboritó? Az ,hogy a GlukoGen injekció 5400,- Ft . Még jó ,hogy ha felirja a doki és minden be van a vényen X-ve ,akkor lehet közgyógyra fizetni. Na de akkor is!!!! Sajnos nekünk most kellett újat kiváltani,mert a Szandi elájult és szükség volt az injekcióra. Hát nem kivánom senkinek .


Mi 540 ft-ért vettük. Nem tudom jól tudom-e, mert még nem kellett újat kiváltanom, de úgy emlékszem ez is limitálva van. Ha jól emlékszem nekünk 3 jár.
 

kitta75

Új tag
Igen ,valószinű akkor Nektek még ezért volt ennyi. Ez az egész rendszer vicces egyébként . Sajnos sem a gyerekorvos ,sem a patikus nem tudja 100 %-san ,hogy mit hogyan kell felirni,vagy feliratni ,és sajnos legkevésbé az érintett van tájékoztatva. Már egy párszor volt ,hogy rohantam vissza a gyerekorvoshoz ,hogy mit hol x-jen még be.
 

linus

Tag
Igen ,valószinű akkor Nektek még ezért volt ennyi. Ez az egész rendszer vicces egyébként . Sajnos sem a gyerekorvos ,sem a patikus nem tudja 100 %-san ,hogy mit hogyan kell felirni,vagy feliratni ,és sajnos legkevésbé az érintett van tájékoztatva. Már egy párszor volt ,hogy rohantam vissza a gyerekorvoshoz ,hogy mit hol x-jen még be.


Én is jártam már így.............azóta 2x megnézem hogy mit ikszelt be. Mert nekem is vissza kellett mennem már. Persze ez mindig a legrosszabb időben és akkor történik ha millióan vannak!!!!!
Szerintem érdemes megkérdezni mennyi írható fel receptre, remélhetőleg valaki tud itt erről pontos infot adni!
 

borka

Őstag
sziasztok.ismét én.csak azt akarom leirni nektek hogy megjött ma a lányom közgyogytámogatásárol a levél.azt hittem dobok egy hátast.azt irják hogy HAVI 600 FT gyogyszertámogatást kap.4-szer kap inzulint egy nap.ez nem vicc????????irjatok

Kérdezz rá a hivatalba,mert szerintem lemaradt róla 1 nulla.
 

vikibaba

Új tag
köszi a hozzászolásokat.ez egy nagy röhely.10.000ft al több a családi és a papirom szerint kapok a gyerekemre egy évre 6000ft gyogyszertámogatást.komoly segitrég.kiváncsi leszek mi lesz a vége mert holnap elmegyek a háziorvoshoz mert szerintem valamit nagyon elirt a kis drága amikor véleményt kelett irnia a közgyógyhoz mert eddig ő abban a hitben volt hogy nap két inzulint kap a lányom nemrég világositottuk fel mert nem akarta felirni a cukimérőbe a tesztcsikot.nem tudom hogy lehet valoszinü hogy nem olvasta a zárojelentést????????????na jo éjt mindenkinek.
 

linus

Tag
köszi a hozzászolásokat.ez egy nagy röhely.10.000ft al több a családi és a papirom szerint kapok a gyerekemre egy évre 6000ft gyogyszertámogatást.komoly segitrég.kiváncsi leszek mi lesz a vége mert holnap elmegyek a háziorvoshoz mert szerintem valamit nagyon elirt a kis drága amikor véleményt kelett irnia a közgyógyhoz mert eddig ő abban a hitben volt hogy nap két inzulint kap a lányom nemrég világositottuk fel mert nem akarta felirni a cukimérőbe a tesztcsikot.nem tudom hogy lehet valoszinü hogy nem olvasta a zárojelentést????????????na jo éjt mindenkinek.



Nekünk nem a háziorvos írta közgyógyos papírokat!
A szakorvos megírta a javaslatokat és ő meg beküldte! Mert hogy őt idézzem: mivel nincs ilyen gyerek a praxisában, mi vagyunk az elsők ő nem tudja miből mennyi merre, stb.......nem tudja. És nem is engedte a rendszer hogy akármit csináljon, csak amit a szakorvosi javaslat tartalmazott.
És az alapján(szakorvosi) kaptuk meg a közgyógyot.
Hát sajnos ez az igazság, ennyi "segítséget" kapsz és a többi nehézséget ne is említsük!!!!!! Legalább 18 éves koráig kapja, utánna már minden úgyis pénzbe kerül!
 

somcsika

Aktív tag
Nekünk nem a háziorvos írta közgyógyos papírokat!
A szakorvos megírta a javaslatokat és ő meg beküldte! Mert hogy őt idézzem: mivel nincs ilyen gyerek a praxisában, mi vagyunk az elsők ő nem tudja miből mennyi merre, stb.......nem tudja. És nem is engedte a rendszer hogy akármit csináljon, csak amit a szakorvosi javaslat tartalmazott.
És az alapján(szakorvosi) kaptuk meg a közgyógyot.
Hát sajnos ez az igazság, ennyi "segítséget" kapsz és a többi nehézséget ne is említsük!!!!!! Legalább 18 éves koráig kapja, utánna már minden úgyis pénzbe kerül!


Hát ez az! Ha betölti a 18-at akkor már biztosan nincs is szükséges ezekre a gyógyszerekre, a tesztcsíkra, meg hasonlókra.
Hány olyan 18 életévet betöltött van, aki egyetemre jár, mellette lehet, hogy munkát vállal, hogy a tandíjba be tudjon segíteni. Sokan örülnek annak, ha meg tudnak élni, tudnak mit enni. Belegodnoltam abba, hogy amikor én elkezdtem dolgozni abból a fizetésemből még havi szinten 10.000 Ft-ot alsó hangon el kellett volna költenem gyógyszerre mi lett volna. :(
Egy megoldás van egy gazdag pasihoz kell, hogy férhez menjen.;):)
 

gabibaba

Aktív tag
Tudjátok egyébként még mi felháboritó? Az ,hogy a GlukoGen injekció 5400,- Ft . Még jó ,hogy ha felirja a doki és minden be van a vényen X-ve ,akkor lehet közgyógyra fizetni. Na de akkor is!!!! Sajnos nekünk most kellett újat kiváltani,mert a Szandi elájult és szükség volt az injekcióra. Hát nem kivánom senkinek .

Hát ez elég szörnyű lehetett! Mennyi volt a cukra, tudtátok egyáltalán mérni? Utána be kellett mennetek kórházba?
 

kitta75

Új tag
Hát ez elég szörnyű lehetett! Mennyi volt a cukra, tudtátok egyáltalán mérni? Utána be kellett mennetek kórházba?


Mi Actrapidot és lantust szúrunk. Reggeli 7E Actrapid , Ebéd . 4E Actrapid , Vacsi 4E Actrapid + 6E Lantus.
Férjem volt itthon a gyerekekkel . Reggel 8.3 volt a cukra ,beadták a 7E-t ,majd 20 percet szoktunk várni ilyen cukinál. Nem is volt eddig gond .Leültek reggelizni ,majd a Szasza 3 falat után lerakta a kenyeret az asztalra és közölte ,hogy ő fáradt ,aludni akar ,és ment az ágyhoz ledőlni. Ilyenkor már tudjuk valami nem oké . Mondta ,hogy nem érzi jól magát elkzdett sirni, kapott szölöcukrot ,meg aztán cukros vizet ,de már nem segitett , Elkezdett rázkódni / olyan mint az epilepsziás roham / , férjem felpolcolta a fejét hogy ne fulladjon meg ,majd kb. fél perc után Szandi elájult . "Összeszerelte" az injekciót ,és beadta neki izomba. Pár perc mulva magához is tért. 1.7 volt a cukra ájulás előtt. Természetesen a dokinénivel folyamatosan konzultáltunk telefonon. Amikor magához tért nagyon fájt a feje. 1/2 óránként cukormérés és egy korty tea ,meg egy kicsi szilárd kaja.Szépen kezdett emelkedni a cukra 5-6 körül volt délben. Csak sóba vizbe krumplit evett egy kis szafttal nem füszeresen. Délután már görkorizni akart menni . Szerencsére nem kellett bemennünk a korházba,mert nem hányt . A mai napig többször végigbeszéljük ,hogy mi lehetett a baj ,a 8.3 esetleg nem 8-3 volt? Nem tudom,de nem kivánom ezt senkinek.
 

borka

Őstag
Mi Actrapidot és lantust szúrunk. Reggeli 7E Actrapid , Ebéd . 4E Actrapid , Vacsi 4E Actrapid + 6E Lantus.
Férjem volt itthon a gyerekekkel . Reggel 8.3 volt a cukra ,beadták a 7E-t ,majd 20 percet szoktunk várni ilyen cukinál. Nem is volt eddig gond .Leültek reggelizni ,majd a Szasza 3 falat után lerakta a kenyeret az asztalra és közölte ,hogy ő fáradt ,aludni akar ,és ment az ágyhoz ledőlni. Ilyenkor már tudjuk valami nem oké . Mondta ,hogy nem érzi jól magát elkzdett sirni, kapott szölöcukrot ,meg aztán cukros vizet ,de már nem segitett , Elkezdett rázkódni / olyan mint az epilepsziás roham / , férjem felpolcolta a fejét hogy ne fulladjon meg ,majd kb. fél perc után Szandi elájult . "Összeszerelte" az injekciót ,és beadta neki izomba. Pár perc mulva magához is tért. 1.7 volt a cukra ájulás előtt. Természetesen a dokinénivel folyamatosan konzultáltunk telefonon. Amikor magához tért nagyon fájt a feje. 1/2 óránként cukormérés és egy korty tea ,meg egy kicsi szilárd kaja.Szépen kezdett emelkedni a cukra 5-6 körül volt délben. Csak sóba vizbe krumplit evett egy kis szafttal nem füszeresen. Délután már görkorizni akart menni . Szerencsére nem kellett bemennünk a korházba,mert nem hányt . A mai napig többször végigbeszéljük ,hogy mi lehetett a baj ,a 8.3 esetleg nem 8-3 volt? Nem tudom,de nem kivánom ezt senkinek.

Sajnos a frontok is tudnak milyeneket produkálni.Átérzem a helyzetet.

Milyen vc. mérőt használtok?
 
Oldal tetejére