Cukorbeteg gyermek

umbra08

Aktív tag
Sajnos felháborító a polgármester hozzá állása ,:mad: és itt említeném meg azt ,hogy mennyire hiányzik a pedagógusok szervezet edukálása.

Felháborító? Dühítő! Egyszerűen gyomorgörcsöm lett attól, amit mondott! Kíváncsi lennék, hogy mit szólna ez a szívtelen fickó, ha az ő gyereke lenne diabos?? :mad:
 

linus

Tag
Gonosz vagy sem, illő vagy sem............................biztosan lenne akinek szólna az érdekükben, vagy abba az oviba iratná ami felveszi a diabos és az érzékeny gyerekeket horror havi térítésért.
 

gjutka

Új tag
Szerintem azért is bosszantó a riport, mert már megint valami, amit egyoldalúan járnak körül... A (még érvényben lévő) közoktatási törvény feketén-fehéren leírja, hogy a 6 éves óvodaköteles gyermeknek óvodába kell járnia, tehát a polgármester ne nyilatkozzon úgy, hogy az intézmény helyesen járt el. A délelőtti foglalkozásokon való részvételt biztosítaniuk kellene!!!
A "tájékoztatásból" azért nekem az is hiányzott, hogy a rossz példa mellett vannak intézmények, amelyek pont felvállalják/felvállalnák a cukorbeteg gyermekeket. A 15. kerületi önkormányzati ovi csak a kerületi gyerekeket veheti fel hivatalosan - így is jelenleg 7 cukros kisgyerek jár oda :) Az akadémiai ovi - szabad helyek függvényében - szintén nyitott cukorbeteg gyerekek fogadására :), de jelenleg egy diabos kisgyermek se jár oda... A "Tündérország" alapítványi óvoda, amelyik szintén a cukorbeteg gyerekek integrációját tűzte ki célul évek óta küzd, hogy beindíthassa intézményét (Miért is nem talál támogatókra???)
Nem utolsó sorban ott van az iskolánk, amelyik tárt karokkal vár cukorbeteg gyerekeket!!! :)

A pedagógusok edukálása sajnos nem ennyire egyszerű - ezt saját tapasztalatból mondom! Valamilyen fokon együtt élni a betegséggel egészen más, mint megtanulni néhány alap dolgot! Szerintem területenként (nagyvárosokban, Bp-e 2-3 kerületre 1 ) kéne egy-egy suli, ovi, ahol van néhány diabos pedagógus (vagy olyan, akinek közeli családtagja cukorbeteg) + a gyerektémában is kiokosították... mai pedagógus munkanélküliség mellett nem hiszem, hogy nem találnának erre a feladatra alkalmas tanárokat... Ha még egy-egy diabetológiai szakápolót is foglalkoztatnának, akkor az már maga lenne a csoda! A realitások talaján mondom, megvalósítható lenne!!!!
 

linus

Tag
Ez a horror ár nekem reális-Bár konkrétan nem Pestről beszéltem, mert én nem ott lakom- de nekem havi 60ezer ft hogy a gyerek oviba járjon mint a "normálisak" sok és jelenleg megfizethetetlen és még jó pár km-re levő más városba hordjam. Sokszor úgy veszem észre az ilyen helyekre beveszik őket simán csak legyen cash és semmi nem probléma.

Én nem panaszkodhatom, hiszen Nóri diabos és bölcsis, de vannak ismerőseim akiknek nem ilyen könnyű vagy nem volt könnyű és míg nem mentek egy rádió riportra el, nem vették fel a gyereket és ez pont Pesten volt...............vagy mivel nem veszik be a gyereket rendesen nem tudnak dolgozni pedig szeretnének és kellene is.
Tudom, sokan küzdenek ezzel, soxor nem 1szerű és van aki irgalmatlanul sokat küzd hogy valamit elérjen...............................és igenis kerüljön az ilyen a tévébe, hátha valakinek eszébe jut hogy "ébresztő, ez mindennapi probléma, oldjuk meg valahogy"

Én szeretném ha valaki végre ezt felvállalná és "áldani" kell azoknak a nevét is, akik egyszer kitaposták az utat és aki utánuk jött már ösvényen indult!
 

tímeácska

Őstag
Azért az sajnálatos módon a nagy ... valósághoz hozzátartozik, hogy több helyen egyáltalán nem, vagy ha el is vállalják egy cukorbeteg kisgyermek bölcsődei-óvodai ellátását, néha megfordul az ember fejében, hogy bárcsak inkább ne vállalták volna...
Természetesen nem azt állítom, hogy mindenhol elégtelen a hozzáállás, de a szülők többségének - véleményem szerint (!) - a véleménye nem az elégedettséget tükrözi!
Az olyan bölcsiknek oviknak pedig elismerésem, ahol lelkiismeretesen és kellőképpen ellátják/felügyelik a bármilyen egészségügyi problémával küzdő kisgyermekek (és nagy gyermekek) ellátását! Van ilyen is, csak egyelőre még elenyésző számmal... De bízom benne, hogy ez pozitív irányba fog billenni, és tudom, hogy ebben nekünk, szülőknek óriási a szerepünk (az ösvény kitaposása - mert ez már néha nem is szimplán járás, amit pár szülőnek meg kell tennie... -)!
 

tímeácska

Őstag
... Ma voltunk Bogyómmal vérvételen. Küzdött, küzdött, de a vámpírok nyertek ...;) Igazság szerint valami nem oké Bogyóval, mert vissza-visszatérő magas (39,7-40 körüli) lázai vannak, mindenféle fizikális tünetek nélkül... Valami húgyúti fertőzésre gyanakszunk... Egyébként meg jól van!
 

g_andi

Tag
Azért az sajnálatos módon a nagy ... valósághoz hozzátartozik, hogy több helyen egyáltalán nem, vagy ha el is vállalják egy cukorbeteg kisgyermek bölcsődei-óvodai ellátását, néha megfordul az ember fejében, hogy bárcsak inkább ne vállalták volna...
Természetesen nem azt állítom, hogy mindenhol elégtelen a hozzáállás, de a szülők többségének - véleményem szerint (!) - a véleménye nem az elégedettséget tükrözi!
Az olyan bölcsiknek oviknak pedig elismerésem, ahol lelkiismeretesen és kellőképpen ellátják/felügyelik a bármilyen egészségügyi problémával küzdő kisgyermekek (és nagy gyermekek) ellátását! Van ilyen is, csak egyelőre még elenyésző számmal... De bízom benne, hogy ez pozitív irányba fog billenni, és tudom, hogy ebben nekünk, szülőknek óriási a szerepünk (az ösvény kitaposása - mert ez már néha nem is szimplán járás, amit pár szülőnek meg kell tennie... -)!
Sziasztok!Nekünk jó tapasztalatunk van szerencsére az ovódánkkal.Nagyon kedvesek és együttműködőek az az ovónénik és a dadus is.Remélem 1 és fél év múlva az iskolában is jó tapasztalataink lesznek.
 

linus

Tag
Azt gondolom jó hogy előtérbe került a téma, legalább valaki elkezd vele foglalkozni-remélem!!!
Mi 20 km-re lakunk és Nóri bölcsis, szóval CSAK az óvónőkön és a vezetőn múlik!!

Andi, írok mailt, mert már tuti a cöli! Valamikor a nap folyamán...................vagy este.
 

linus

Tag
Köszi Tímeácska, de nem olyan vészes ám ez! :)
Beszéltem Andival, vagyis e-mail-eztünk (Veszprémben diab szakasszistens, lehet ismered), írta hogy igaz, negatív lett a biopszia, de jött más eredmény. A transglutaminase az 50 alatt jó és Nórinak 1000 feletti. Ez a lisztérzékenység előszűrője, számszerűsítve. Így írta. Hogy tehát lisztérzékeny.
A biopszia meg lehet negatív mert tünete nincs, szóval az elején lett elcsípve és lehet még nem rongálódtak annyira hogy kimutatható.
Márciusban vérvétel, még nem beszéltem dokival.

Mivel te itt vagy a közelbe, ismered esetleg Dr. Hajdú Lászlót? Ő megnézi még Nórit, úgy keresték nekünk, mikor volt ez a kezdeti őrület.
 

linus

Tag
Ma megvolt az első bölcsis szülinap, amiről nem tudtunk! Nóri nem volt mert beteg volt és nem szóltak haza hogy lesz.

Nagyon jól esett hogy mondta Anikó(gondozónéni), volt szülinap, sütizés, ő meg kapott a gm kekszből mert emlékezett hogy mondtam van a táskájában. Hogy ő ne üljön ott egyedül a többi meg eszik.
Igaz, a cuki elszállt, de előtte nem beszéltünk mi van ilyenkor..................................de jól esett a szívemnek hogy nem hagyták ki!!!!!!!
Ezt a cukit meg egyenesbe hozom!
 
Oldal tetejére