Cukorbeteg gyermek

g_andi

Tag
Ma megvolt az első bölcsis szülinap, amiről nem tudtunk! Nóri nem volt mert beteg volt és nem szóltak haza hogy lesz.

Nagyon jól esett hogy mondta Anikó(gondozónéni), volt szülinap, sütizés, ő meg kapott a gm kekszből mert emlékezett hogy mondtam van a táskájában. Hogy ő ne üljön ott egyedül a többi meg eszik.
Igaz, a cuki elszállt, de előtte nem beszéltünk mi van ilyenkor..................................de jól esett a szívemnek hogy nem hagyták ki!!!!!!!
Ezt a cukit meg egyenesbe hozom!

Szia Linus!
Az óvodai szülinapozásnál nálunk jól bevállt a császári csemege/mogyorós,sajtos,pizzás stb/,ha abból kap 1-2 szemet az csak pár ch, és úgy ő se marad ki semmiből,ha mégis inkább édesre vágyik akkor nagyon jó a g.m. nápolyi/kókuszos kakaós,citromos/Azokba egy szembe csak 3-4 g. ch van.Holnap az oviba éppen Andika 6. szülinapját ünneplik,ezért pudingtortát készítettem folyékony édesítővel és ebből egy szeletet beleszámítok/11ch/ Andika ebédjébe.Remélem tudtam ötleteket adni.Minden jót Nektek és ha tudok valamiben segíteni akkor csak írj!
 

umbra08

Aktív tag
Azt gondolom jó hogy előtérbe került a téma, legalább valaki elkezd vele foglalkozni-remélem!!!
Mi 20 km-re lakunk és Nóri bölcsis, szóval CSAK az óvónőkön és a vezetőn múlik!!

Andi, írok mailt, mert már tuti a cöli! Valamikor a nap folyamán...................vagy este.

Sajnálom Linus! Biztos, hogy kicsivel nehezebb lesz, de te mindig olyan jól veszed az akadályokat!
Reméljük a bölcsiben is frappánsan megoldják és tudják kezelni Nórit. :cool:
GAndin kívül tud neked valaki segíteni?
 

tímeácska

Őstag
Úgy gondolom - és remélem! -, hogy most már tényleg nem mehetnek csak úgy el a hiányos rendelkezés mellett! Végre...! Szerintem, ha már az ombudsman "magától" felfigyelt a hírre, és még az előtt "szemet szúrt" neki a dolog, hogy hivatalosan is megkeresték volna, lesz intézkedés! Csak az a kérdés, hogy milyen... Illetve, az kinek lesz jó?! Illetve, kit hogyan fog érinteni - cukorbeteg kontra pedagógus...
 

dg

Őstag
Tudjátok , engem teljesen arcon csapott a hír azért, mert úgy tudtam és meggyőződésem volt, hogy egészségügyi okokra hivatkozva senki sehonnan (iskola, kollégium) nem küldhető el. Erre hivatkozni nem lehet.... Szóval , leesett az állam, hogy vállalta ez az óvoda azt, hogy a dm--re hivatkozik eltanácsolás miatt. De még mindig nem vagyok biztos abban, hogy ez törvényileg lehetséges! Szerinetm s..-be rúgják őket. Node, lesem, nézem, mert én is elbizonytalanodtam atekintetben, mit ír elő a Nagy Törvény!
 

tímeácska

Őstag
Tudjátok , engem teljesen arcon csapott a hír azért, mert úgy tudtam és meggyőződésem volt, hogy egészségügyi okokra hivatkozva senki sehonnan (iskola, kollégium) nem küldhető el. Erre hivatkozni nem lehet.... Szóval , leesett az állam, hogy vállalta ez az óvoda azt, hogy a dm--re hivatkozik eltanácsolás miatt. De még mindig nem vagyok biztos abban, hogy ez törvényileg lehetséges! Szerinetm s..-be rúgják őket. Node, lesem, nézem, mert én is elbizonytalanodtam atekintetben, mit ír elő a Nagy Törvény!
Az a "baj" (ami felháborít, dühít), hogy hagytak egy tisztázatlan dolgot... Való igaz, hogy eltanácsolni nem lehet semmilyen intézményből a beteg gyermeket, de a pedagógust nem lehet kényszeríteni a beteg gyermek ellátásra! És ekkor van a patthelyzet...! :mad::mad:
 

poe

Őstag
Én úgy gondolom, hogy nem sokra megyünk vele, ha jogszabály kényszeríti az intézményt a diabos gyerek "befogadására". Ha nem akarnak vele foglalkozni, néhány hét, hónap alatt el tudják érni azt (jogszerűen), hogy a szülő akarja máshová vinni a porontyot... Azt kellene elérni, hogy ne rettegjenek a diabetestől, azaz okításra lenne szükség.
 

tímeácska

Őstag
Én úgy gondolom, hogy nem sokra megyünk vele, ha jogszabály kényszeríti az intézményt a diabos gyerek "befogadására". Ha nem akarnak vele foglalkozni, néhány hét, hónap alatt el tudják érni azt (jogszerűen), hogy a szülő akarja máshová vinni a porontyot... Azt kellene elérni, hogy ne rettegjenek a diabetestől, azaz okításra lenne szükség.
Ezzel tökéletesen egyet értek Veled!
Pár hónap elteltével én is azt mondtam, bárcsak ne is vették volna fel Mátét az oviba... Legalábbis, abba ne... Aztán a vége nálunk is majdnem az lett, hogy "jogszerűen elérték", hogy ne vigyem a gyereket oviba... Mindenféle kifogással nem vittük... Szerencsénkre csak pár hónapot kellett "kihúznunk" így itthon... És szerencsére volt, aki itthon tudott vele lenni... Csak sajnos a legtöbb család ezt nem engedheti meg magának!
 

umbra08

Aktív tag
Én úgy gondolom, hogy nem sokra megyünk vele, ha jogszabály kényszeríti az intézményt a diabos gyerek "befogadására". Ha nem akarnak vele foglalkozni, néhány hét, hónap alatt el tudják érni azt (jogszerűen), hogy a szülő akarja máshová vinni a porontyot... Azt kellene elérni, hogy ne rettegjenek a diabetestől, azaz okításra lenne szükség.

Igen, Poe-nak igaza van...
 

tímeácska

Őstag
Legutóbbi Dr. Info magazinban olvashattunk az új NovoPen Echo nevű inzulin toppról, amit kifejezetten a gyermekek (és szüleik!) igényeihez fejlesztettek ki! http://www.novonordisk.com/diabetes/public/insulinpens/novopen-echo/default.asp

Mint a cikkben olvashattunk, egyelőre ez idő szerint csak Dániában, Svédországban, Finnországban, Kanadában és Izraelben kapható!
Rettentően kíváncsi vagyok, hozzánk mikor jut el! Úgy érzem, ez az "okos" kis pen sok embernek lesz segítségére!
...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Legutóbbi Dr. Info magazinban olvashattunk az új NovoPen Echo nevű inzulin toppról, amit kifejezetten a gyermekek (és szüleik!) igényeihez fejlesztettek ki! http://www.novonordisk.com/diabetes/public/insulinpens/novopen-echo/default.asp

Mint a cikkben olvashattunk, egyelőre ez idő szerint csak Dániában, Svédországban, Finnországban, Kanadában és Izraelben kapható!
Rettentően kíváncsi vagyok, hozzánk mikor jut el! Úgy érzem, ez az "okos" kis pen sok embernek lesz segítségére!
...
Nem vagyok gyerek, de 21 éve várok egy memóriás penre. A lillynek van már pár éve, de 15 ezer forint lenne (már rég lehet itthon kapni, humaloghoz jó), hát nem volt még kedvem ennyit kifizetni rá, meg a levemirhez nem is lenne jó. Sőt, a Lillyé pontos időt is kiír a memóriában, nem csak azt, hogy 1 órán belül adtuk az adott egységnyi inzulint. Nem is értem, ez a novo miért nem ír ki időpontot? Nekem nem mindegy, hogy 11:01-kor adtam be vagy 11:50-kor...
 

tímeácska

Őstag
Nem vagyok gyerek, de 21 éve várok egy memóriás penre. A lillynek van már pár éve, de 15 ezer forint lenne (már rég lehet itthon kapni, humaloghoz jó), hát nem volt még kedvem ennyit kifizetni rá, meg a levemirhez nem is lenne jó. Sőt, a Lillyé pontos időt is kiír a memóriában, nem csak azt, hogy 1 órán belül adtuk az adott egységnyi inzulint. Nem is értem, ez a novo miért nem ír ki időpontot? Nekem nem mindegy, hogy 11:01-kor adtam be vagy 11:50-kor...

Az Innovo-nak (az is Novo-s) volt memóriája, ugyan olyan, mint az új Echo-nak!
Az idő jelzését úgy kell elképzelni rajta, hogy miután eltelt 1 óra, csak akkor jelenik meg egy vonalka! Ha már 2 óra legalább eltelt, akkor pedig a második is befigyel!
Igen, valóban célszerűbb lett volna pontos időt kijeleznie! Szerintem nem lett volna nagy kunszt, csak lehet, hogy a Novo lebegtet... Ha most belepakolja ebbe az Echo-ba, milyen fejlesztéssel álljon majd elő 5 év múlva??? ;)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Az Innovo-nak (az is Novo-s) volt memóriája, ugyan olyan, mint az új Echo-nak!
Az idő jelzését úgy kell elképzelni rajta, hogy miután eltelt 1 óra, csak akkor jelenik meg egy vonalka! Ha már 2 óra legalább eltelt, akkor pedig a második is befigyel!
Igen, valóban célszerűbb lett volna pontos időt kijeleznie! Szerintem nem lett volna nagy kunszt, csak lehet, hogy a Novo lebegtet... Ha most belepakolja ebbe az Echo-ba, milyen fejlesztéssel álljon majd elő 5 év múlva??? ;)
Ja, hát pont mondtam apukámnak, hogy nem nagyon homorít mostanában ez a novo és az elmúlt szerintem több is, mint 5 évben ez volt a max, amivel kijött? Hát igen, lehet, hogy ez lesz a következő 5 évben az újdonsága, a pontos idő kijelzése :D Mekkora dolog is lesz 5 év múlva, mikor már drótnélküli pumpákkal fogunk rohangálni :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ja, hát pont mondtam apukámnak, hogy nem nagyon homorít mostanában ez a novo és az elmúlt szerintem több is, mint 5 évben ez volt a max, amivel kijött? Hát igen, lehet, hogy ez lesz a következő 5 évben az újdonsága, a pontos idő kijelzése :D Mekkora dolog is lesz 5 év múlva, mikor már drótnélküli pumpákkal fogunk rohangálni :)
És akkor még ott van a piacon a Sanofi Aventis, aki a Lantus-hoz a penjét (legalábbis nálunk, miről tudok) elemmel, időjelzéssel látta el. És az is több, mint 6 éve volt, mert én már akkor egy éve azzal adtam a Lantust, de nyáron már 6. éve lesz, hogy nem penezek. Azóta voltak pen területen fejlesztések.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
És akkor még ott van a piacon a Sanofi Aventis, aki a Lantus-hoz a penjét (legalábbis nálunk, miről tudok) elemmel, időjelzéssel látta el. És az is több, mint 6 éve volt, mert én már akkor egy éve azzal adtam a Lantust, de nyáron már 6. éve lesz, hogy nem penezek. Azóta voltak pen területen fejlesztések.
Azért nem soroltam ide azt a pent, mert az hm... remélem, ma már annál jobbak az optipenek :) De a Lillyé is ilyen, rendes időt mutat digitálisan, ez a digitális Humapen és még komolyan szép is.... majd keresek linket. De 15 ezer forint, nincs rá támogatás.
 
Oldal tetejére