Cukorbeteg gyermek

tímeácska

Őstag
hát sajnos nem kaptunk olyan tápszert, amit bent adtak Ricsinek és a Milupa HA optima 7,3-ról 19-re vitte éjjel :( aztán gyorsan visszaállt, de valóban nagyon dob :( úgyhogy vissza kell állnunk a Mildibe 3-ra... Akkor lehet, hogy Te vagy az egyetlen, akinek a gyereke 3*gyorsra volt beállítva eleinte? És Ti mennyire tartottátok a 6-12-6-os kajaidőket?

Semennyire! :D
Ugyanis, eleve 7-13-7-re toltam el neki a kajálását, magától ébredt 7-kor, így azt gondoltam, neki így jobb lesz, nem kell felkeltésre ennie...
Aztán egy kis idő után úgy voltunk, miután kitapasztaltuk az Actrapid hatásidejét (ami a Humulin R-nek is ilyen!), és valóban én is láttam azt, hogy kb. 5 óra múlva abszolút lecseng, ekkor már el lehetett tolni az ebédet akár 1-2 órával is - amennyiben szükség volt rá, mondjuk a napirendje változásai miatt, pl. elutazás, fáradtság miatt.
Mivel Máténak is az elején csak az étkezésekkor kellett rásegíteni az inzulinnal a vércukra rendeződéséhez, és nem kellett még bázis (kb. fél évig), így az étkezés és inzulin mentes időközökben normál vércukrai voltak. Tehát, ha kaja már felszívódott, és az inzulin is lecsengett, akkor nem kellett azonnal adni neki az inzulint! Így tényleg el lehetett tolni a 7-13-7-es inzulinozást!
De mindenképpen figyelembe kellett vennem, ha pl. 7-kor ette a reggelit, 10-kor tízóraizott (az Actrapid miatt nem tudtuk kihagyni, különben hypo lett volna), de 13-kor még vagy már aludt, esetleg nem voltunk otthon, akkor semmi változás nem állt elő a cukrában, ha mondjuk csak 14-15 órakor ebédelt (ritkán evett ebédet 15-kor, de a 14 órás kajálás elő-elő fordult, ilyenkor tudott jó nagyokat szunyálni), akkor a következő kis étkezés idejét el kellett tolni, tehát, ha 14-kor evett ebédet, akkor az uzsonnát 17-kor kapta. Ilyenkor a vacsit is tolni kellett, tehát a megszokotthoz képest 1 órával később kapta azt is, vagyis, 20 órakor!
Egyszerűbben: amennyivel az egyik étkezés idejét csúsztattam, annyival kellett a többit is odébb pakolni... De ez egyértelmű, úgy gondolom, sok újat nem mondtam vele! :)
Tehát a véleményem, illetve tapasztalatom: lehet kicsit rugalmasabban is adni a gyors hatású inzulinokat (bázis nélkül is)!
 

tubi

Aktív tag
köszi a részletes leírást, Timi, látom, hogy tényleg lehet lazábbra venni a dolgokat :)
na egész jól alakul a nap (ígérem, nem fogok minden nap részletes beszámolót írni;) ), 7-kor keltünk, fél 8-kor reggeli, fél 10-kor tízórai, fél 1-kor ebéd. eleve ez volt a menetrend. a cukrok 5,4 és 8,3 között. sztem jó :) bár most is azt mondom, hogy tudna többet enni... egyelőre szándékosan csak bébiételt, gyümit és kenyeret adok neki, mert azoknak tutti a CH-ja, ha majd látjuk, hogy így hogy alakul, utána jön a főzés. a szurikat jól bírja, sztem neki csak a kajával lehet gondja, ha folyamatosan többet akarna. mert nem szeretném éhezésre szoktatni...
 

tubi

Aktív tag
Niki:

de ha ez így van, akkor minden inz-ra később reagál, nem??? ha igen, akkor inz után kicsit később kell enni, gondolom, itt 5-10percekről van szó. ha meg csak reggelinél, akkor csak akkor kell tolni a kaját. ezt próbáltátok?
 

umbra08

Aktív tag
Szia Tubi!

Én még csak ott tartottam, hogy Ricsi megszületett, édes kisbaba. Nem tudtam, hogy nehéz helyzetbe kerültetek, csak most olvasom.
Sok erőt és kitartást kívánok!

Mi a Milupa Milumil 3. (sima) tápszert isszuk, előtte a Milupa HA-t itta Tökmag.
Igen, nagyon dobta Tökmag cukrát az anyatej (1 éves koráig szopizott, azóta tápszer, most 2 éves), de a tápszer is dobja ám ugyanúgy.
Nagyon sokáig hajnalban és este lefekvéskor ivott tápszert, de már egy jó ideje csak lefekvéskor, mivel hajnalban nem kel fel.
Este 210 ml vízhez adok 7 kanál tápszert. Sajnos dobja a cukiját, de próbálom bólussal követni.
Sajnos a tápszert mindig követeli. Fürcsi, pizsi, majd már mondja is "PÁ" !!!! Volt olyan, amíg nem tudott szavakat mondani, hogy magas cukinál nem kapott, de például ma, amikor 15!!! volt a cukija lefekvés előtt, adtam neki. Tudom, nem kellett volna, de rám néz, édes cukin mosolyog, vagy szúrósan követeli, PÁ, PÁ. Nem tudtunk nemet mondani. Szóval, tápszer minden este van.

Ha valamiben tudok segíteni, írj. A tapasztalataimat szívesen megosztom.

Üdv
umbra
 

umbra08

Aktív tag
Szia Tubi!

Én még csak ott tartottam, hogy Ricsi megszületett, édes kisbaba. Nem tudtam, hogy nehéz helyzetbe kerültetek, csak most olvasom.
Sok erőt és kitartást kívánok!

Mi a Milupa Milumil 3. (sima) tápszert isszuk, előtte a Milupa HA-t itta Tökmag.
Igen, nagyon dobta Tökmag cukrát az anyatej (1 éves koráig szopizott, azóta tápszer, most 2 éves), de a tápszer is dobja ám ugyanúgy.
Nagyon sokáig hajnalban és este lefekvéskor ivott tápszert, de már egy jó ideje csak lefekvéskor, mivel hajnalban nem kel fel.
Este 210 ml vízhez adok 7 kanál tápszert. Sajnos dobja a cukiját, de próbálom bólussal követni.
Sajnos a tápszert mindig követeli. Fürcsi, pizsi, majd már mondja is "PÁ" !!!! Volt olyan, amíg nem tudott szavakat mondani, hogy magas cukinál nem kapott, de például ma, amikor 15!!! volt a cukija lefekvés előtt, adtam neki. Tudom, nem kellett volna, de rám néz, édes cukin mosolyog, vagy szúrósan követeli, PÁ, PÁ. Nem tudtunk nemet mondani. Szóval, tápszer minden este van.

Ha valamiben tudok segíteni, írj. A tapasztalataimat szívesen megosztom.

Üdv
umbra
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tehát ennél nyilvánvalóan többe fog kerülni (chip-es a csík, az pedig brutál drága, a Go-csíkja is 5000ft! támogatva ez 3000 lenne és ennél drágább az igazi chipes csík, ami ehhez a Combo-hoz lesz). Tehát ez az szuper funkciója, amivel eladni szeretnék nyilvánvalóan, számunkra (magyar átlagember) a tesztcsík miatt nem lesz használható. Innentől nem biztos, hogy lényeges funkciókkal tud többet a Veonál, sőt, a szenzor így is csak a Veohoz csatlakoztatható és nem Roche pumpához.
a Go csíkja 6 ezer forint fölött van, és nem támogatott. Helyette használjuk az 585 Ft-os alternatívát. Az, hogy a Combohz tartozó csík mennyibe fog kerülni, azt még nem tudjuk, és nem a csip léte vagy nem léte határozza meg az árat, hiszen az Active-hoz és a Go-hoz is csipes csík tartozik. Ez az egész megint független a pumpa kérdésben, hiszen teljesen mindegy, hogy milyen pumpája van az embernek, vagy penes, itt mindenkinek azt preferáljuk, hogy érdemes megvenni a drágább, de jobb és megbízhatóbb vc mérőket.
Én annak idején annyira utáltam és csalódtam a D-Contban, hogy amikor megjelent az Active, azonnal megvettem, még annak árán is, hogy a hozzá tartozó csík 3x-orosa volt a magyar hulladéknak. Ezek mellett még azt is fűnek-fának ajánljuk, hogy akármilyen mérőkéje van, vegye meg mellé a SofClix, vagy MultiClix bökőt, ami 4.500-5.300 Ft között van. Sajna ezek a tények határolják be a választásunkat, köszönhetően kedves és értünk mindent "megtevő" OEP-ünknek köszönhetően. De ezek tények az egyéb tényezők mellett szinte alig befolyásolják a pumpák közötti választást.
A Combonak viszont elvitathatatlan előnye a saját vc mérő, ami távirányítóként működik a pumpához, és rendelkezik mindenféle beállítási lehetőséggel (itt hosszú lenne lenne felsorolni több oldalnyi beállítási lehetőséget), és ezt a pumpázás minden napján hasznosítani lehet. Míg a szenzort lehet használni pennel, vagy bármely más (mert a Medtronicon kívül nem csak Roche van) pumpával, ez nem szól olyan latban a Medtronic mellett, mint a Roche mellett a saját, sokat tudó vc mérője, ami semmi mással nem kompatibilis. Ami a Medronicnál meg volt, de hiányzott a Roche-ból, az a bólusvarázsló, de a Combo már ezt is tudja. Annyi csak a különbség, hogy a Roche bóluskalkulátornak hívja, ami semmit nem jelent. A különböző bólus beadási módokat is eltérően nevezi meg a két cég, de tudjuk miről van szó.
 

g_andi

Tag
Kedves Kata!

Emeltek az inzulinadagokon, és a ch mennyiséget is másképp osztották el, ami jobban igazodik az ovis napirendhez és nem is kell korán felébresztenem. Ezelött, a reggel 6 órai ébresztésnél Andikám legtöbbször "lázadt", és nem volt nagy kedve fölébredni.Most 8-ig aludhatna,persze mostanában már 7 órakor élénk...:)Most is van mikor hipozik, ez álltalában a délutáni alvásnál, vagy késő este és éjfél körül van.Reggel 8-kor kap Humulin M 3-at(30/70-es mix).Ebből 10 egységet és délután négykor Insuman Comb.25-öt(25/75-ös mix). ebböl 6 egységet.Ha a nap folyamán hipozik akkor másnapra biztos magassal ébred.Tegnap este már a 4.2-nél szólt, hogy szédül, erre adtam neki egy Vita-tigris gyümölcspürét(13 Ch) és reggelre lássunk csodát 6.7-el ébredt, ami a sok 13-15-ös ébredés után nagyon jónak mondható.Hétfőn megyünk vissza a doktornéninkhez és remélem akkor igy találunk megoldást/Talán meg kell emelni az ebédet,dupla pótvacsi..vagy majd megmondja, hogy lehet jobb.
Szép napokat és jó cukrokat Nektek!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata!

Emeltek az inzulinadagokon, és a ch mennyiséget is másképp osztották el, ami jobban igazodik az ovis napirendhez és nem is kell korán felébresztenem. Ezelött, a reggel 6 órai ébresztésnél Andikám legtöbbször "lázadt", és nem volt nagy kedve fölébredni.Most 8-ig aludhatna,persze mostanában már 7 órakor élénk...:)Most is van mikor hipozik, ez álltalában a délutáni alvásnál, vagy késő este és éjfél körül van.Reggel 8-kor kap Humulin M 3-at(30/70-es mix).Ebből 10 egységet és délután négykor Insuman Comb.25-öt(25/75-ös mix). ebböl 6 egységet.Ha a nap folyamán hipozik akkor másnapra biztos magassal ébred.Tegnap este már a 4.2-nél szólt, hogy szédül, erre adtam neki egy Vita-tigris gyümölcspürét(13 Ch) és reggelre lássunk csodát 6.7-el ébredt, ami a sok 13-15-ös ébredés után nagyon jónak mondható.Hétfőn megyünk vissza a doktornéninkhez és remélem akkor igy találunk megoldást/Talán meg kell emelni az ebédet,dupla pótvacsi..vagy majd megmondja, hogy lehet jobb.
Szép napokat és jó cukrokat Nektek!
Andi, köszönöm a választ. Az fura, hogy a doktor egyszerre változtatott az inzulin dózison is és az étkezés elosztásán is. Sőt, nekem az is fura, hogy emelt az inzulinon. Persze nyilván ő látja a naplót, és a szenzor diagramját is. A reggeli később kelés nagyon jó, hogy megoldható volt, kell egy ovis gyerkőcnek a rendes alvás. Talán tényleg az ovis ritmushoz való alkalmazkodás meghozza gyümölcsét.
Ha van lehetőséged, akkor máskor is add hipora a Vita-tigrist, és nézd meg, hogy akkor is elmarad-e a somogyi. Persze a somogyi nagyon sok mindentől függ, pl. milyen magasról, milyen gyorsan esett le a cuki, mikor vette észre a hipot, és azért itt még figyelembe kell azt is venni, hogy néhány tizedet eltérhetnek a vc mérő értékei a valós cukorszinttől. Valószínű nem volt olyan erős a hipo, így szerencsére a somogyi sem volt olyan erőteljes. Andika is egyre ügyesebb lesz, és egyre gyakrabban lesz, hogy időben (azonnal szól), ha hipo van, mert minél előbb kap valamilyen cuki féleséget, annál gyorsabban rendeződik a cukra (nem megy tovább lejjebb), és azzal a somogyi is kevésbé lesz kifejezett.
Azért ezek így összességében jó hírek, nagyon örülök neki. :)
 

tubi

Aktív tag
Cukros gyerkőcök anyukái, légyszi, segítsetek! Ha az elején nem kapott a gyerkőc bázisinzulint, csak a napi 3-szori gyorsat (Humulin, stb.), nálatok meddig tartott ez az állapot? Tudom, hogy változó, de kíváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy kb meddig lehetünk meg így a 3-szori inzulinnal... Amúgy ma nagyon megdícsért minket a dokinő az eredményekért, erre hazafelé elaludt Ricsi az autóban, álmában mértem: 1,6!!! Jaaaaaaaaaaaaaaajjjjj :( felébresztés után megevett egy egész gyümipürés babakonzervet, utána hűdevigyori volt! :) azért megijedtem... és utána 15-re ment fel :(:(:( fura, hogy behípózott, csak keveset hagyott a tízóraiból, de ezek szerint ez is számít! vagy a meleg???
Még egy kérdés - Ti hányszor mértek naponta? Mert én eddig: reggeli előtt-után(=tízórai előtt), tízórai után, ebéd előtt, ebéd után (álmában), uzsi előtt, vacsi előtt, lefekvéskor. Ez 9-10 mérés naponta. Most a dokinő azt mondta, hogy nem kell ennyit mérni, mert stabilak a cukrai (na ja, a mai hípo-t nem látta akkor még!). Szerintetek? Én veszek Ricsi lábujjaiból is, egyáltalán nem zavarja, a kezén sem, a hegek max 2 nap alatt begyógyulnak. Természetesen nem akarom szadizni a gyerekemet, de sztem a sok mérés a biztosabb, főleg egy ilyen kicsi, változó szervezetnél...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Cukros gyerkőcök anyukái, légyszi, segítsetek! Ha az elején nem kapott a gyerkőc bázisinzulint, csak a napi 3-szori gyorsat (Humulin, stb.), nálatok meddig tartott ez az állapot? Tudom, hogy változó, de kíváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy kb meddig lehetünk meg így a 3-szori inzulinnal... Amúgy ma nagyon megdícsért minket a dokinő az eredményekért, erre hazafelé elaludt Ricsi az autóban, álmában mértem: 1,6!!! Jaaaaaaaaaaaaaaajjjjj :( felébresztés után megevett egy egész gyümipürés babakonzervet, utána hűdevigyori volt! :) azért megijedtem... és utána 15-re ment fel :(:(:( fura, hogy behípózott, csak keveset hagyott a tízóraiból, de ezek szerint ez is számít! vagy a meleg???
Még egy kérdés - Ti hányszor mértek naponta? Mert én eddig: reggeli előtt-után(=tízórai előtt), tízórai után, ebéd előtt, ebéd után (álmában), uzsi előtt, vacsi előtt, lefekvéskor. Ez 9-10 mérés naponta. Most a dokinő azt mondta, hogy nem kell ennyit mérni, mert stabilak a cukrai (na ja, a mai hípo-t nem látta akkor még!). Szerintetek? Én veszek Ricsi lábujjaiból is, egyáltalán nem zavarja, a kezén sem, a hegek max 2 nap alatt begyógyulnak. Természetesen nem akarom szadizni a gyerekemet, de sztem a sok mérés a biztosabb, főleg egy ilyen kicsi, változó szervezetnél...

Nem nekem szántad a kérdést, tudom :) Szerintem jól csinálod... Én így csinálnám...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A gyümipüré amúgy nem sok egy hipóra? Nem tudom, mit szoktak az ilyen kicsiknél hipóra, csak tudom, hogy ha én megennék egy gyümipürét hipóra, nekem dobná a cukromat...
 

erica75

Aktív tag
Még egy kérdés - Ti hányszor mértek naponta? Mert én eddig: reggeli előtt-után(=tízórai előtt), tízórai után, ebéd előtt, ebéd után (álmában), uzsi előtt, vacsi előtt, lefekvéskor. Ez 9-10 mérés naponta. Most a dokinő azt mondta, hogy nem kell ennyit mérni, mert stabilak a cukrai (na ja, a mai hípo-t nem látta akkor még!). Szerintetek? Én veszek Ricsi lábujjaiból is, egyáltalán nem zavarja, a kezén sem, a hegek max 2 nap alatt begyógyulnak. Természetesen nem akarom szadizni a gyerekemet, de sztem a sok mérés a biztosabb, főleg egy ilyen kicsi, változó szervezetnél...

Szia!
Én is sokszor mérek. Minden evés előtt és után, illetve ha magasabb a cukra, akkor még többször. Szóval nálunk is legalább 10 mérés van. Én is így vagyok nyugodtabb, hisz Benedek nekem sem jelzi még, hogy valami nem oké....:o
Szintén szoktam a lábujjait is szúrni, és ajánlom a Multiclixet. Mi tavaly nyáron vettük meg, és áldom,aki kitalálta, mert szinte nem is látszik az ujjain, hogy szúrkáljuk. Persze ez is költség, de megéri!:cool:
Én hipóra Vitatigris gyümölcspürét adok. Ez 90 gr-os kiszerelésű, és 13 gr ch-t tartalmaz. Neki ez szépen felhozza a cukrát, és nem lesz magas sem tőle.
 

tubi

Aktív tag
A gyümipüré amúgy nem sok egy hipóra? Nem tudom, mit szoktak az ilyen kicsiknél hipóra, csak tudom, hogy ha én megennék egy gyümipürét hipóra, nekem dobná a cukromat...
de, sok. de ez az egyetlen nagy cukortartalmú dolog, ami gyors eredményre vezet (gyümilé nem megoldás, mert Ricsi nem issza meg...). egy fél adag elég lett volna, de úgy megijedtem az 1,6-tól, hogy inkább odaadtam az egészet ;) legközelebb már tudom.
 

tubi

Aktív tag
Szia!
Én is sokszor mérek. Minden evés előtt és után, illetve ha magasabb a cukra, akkor még többször. Szóval nálunk is legalább 10 mérés van. Én is így vagyok nyugodtabb, hisz Benedek nekem sem jelzi még, hogy valami nem oké....:o
Szintén szoktam a lábujjait is szúrni, és ajánlom a Multiclixet. Mi tavaly nyáron vettük meg, és áldom,aki kitalálta, mert szinte nem is látszik az ujjain, hogy szúrkáljuk. Persze ez is költség, de megéri!:cool:
Én hipóra Vitatigris gyümölcspürét adok. Ez 90 gr-os kiszerelésű, és 13 gr ch-t tartalmaz. Neki ez szépen felhozza a cukrát, és nem lesz magas sem tőle.
Multiclix: én kipróbáltam a legfinomabb beállítást az ujjain (kéz) és sokkal tovább vérzett, mint a sima 77E-s szúróval, szóval maradtunk annál... Sztem a vitatigris nagyjából olyan, mint a fruttapura (100 % gyümi), ez 100 gr-os és kb 10% a CH. de az üveget könnyebb hurcolni, ha nem fogy el mind ;) viszont látom, a Tigris is visszazárható...
 

christina

Őstag
Cukros gyerkőcök anyukái, légyszi, segítsetek! Ha az elején nem kapott a gyerkőc bázisinzulint, csak a napi 3-szori gyorsat (Humulin, stb.), nálatok meddig tartott ez az állapot? Tudom, hogy változó, de kíváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy kb meddig lehetünk meg így a 3-szori inzulinnal... Amúgy ma nagyon megdícsért minket a dokinő az eredményekért, erre hazafelé elaludt Ricsi az autóban, álmában mértem: 1,6!!! Jaaaaaaaaaaaaaaajjjjj :( felébresztés után megevett egy egész gyümipürés babakonzervet, utána hűdevigyori volt! :) azért megijedtem... és utána 15-re ment fel :(:(:( fura, hogy behípózott, csak keveset hagyott a tízóraiból, de ezek szerint ez is számít! vagy a meleg???
Még egy kérdés - Ti hányszor mértek naponta? Mert én eddig: reggeli előtt-után(=tízórai előtt), tízórai után, ebéd előtt, ebéd után (álmában), uzsi előtt, vacsi előtt, lefekvéskor. Ez 9-10 mérés naponta. Most a dokinő azt mondta, hogy nem kell ennyit mérni, mert stabilak a cukrai (na ja, a mai hípo-t nem látta akkor még!). Szerintetek? Én veszek Ricsi lábujjaiból is, egyáltalán nem zavarja, a kezén sem, a hegek max 2 nap alatt begyógyulnak. Természetesen nem akarom szadizni a gyerekemet, de sztem a sok mérés a biztosabb, főleg egy ilyen kicsi, változó szervezetnél...

Mi 8-10-szer mérünk naponta, ha beteg 12-14-szer is.
 

christina

Őstag
Multiclix: én kipróbáltam a legfinomabb beállítást az ujjain (kéz) és sokkal tovább vérzett, mint a sima 77E-s szúróval, szóval maradtunk annál...

Jajjj....szegény! Bár lehet, hogy ti az újabbat használjátok, de én már egyik 77 E-s ujjszúrót sem venném a kezembe.
 
Oldal tetejére