Cukorbeteg gyermek

Szia!
nem nekünk még nincs pumpánk ez év januárjában derült ki a betegség. Most erősen gondolkodom ki kellene próbálni. Most már a gyerek is talán elfogadná, legalábbis mondogatja. Emlékszel-e még mennyi időt töltöttetek kórházban a beállitás miatt?
Na meg az igaz-e, hogy tényleg kipróbálhatunk akár 2 fajta pumpát is mielőtt döntenénk, és ebbe mennyire szól bele az orvos? (a választásba)
Jónak hallottam a medtronicot de most fog megjelenni a combo ami állítólag nagyon profi!!!???
Még azt szeretném kérdezni mennyire veszi zokon a szúrást a gyerkőc mikor cseréltek szereléket, illetve hogy viseli azt, hogy folyton rajta van a készülék???
Köszi ha válaszolsz!!
Üdv.: Edit
 

nagytniki

Új tag
Szia!
nem nekünk még nincs pumpánk ez év januárjában derült ki a betegség. Most erősen gondolkodom ki kellene próbálni. Most már a gyerek is talán elfogadná, legalábbis mondogatja. Emlékszel-e még mennyi időt töltöttetek kórházban a beállitás miatt?
Na meg az igaz-e, hogy tényleg kipróbálhatunk akár 2 fajta pumpát is mielőtt döntenénk, és ebbe mennyire szól bele az orvos? (a választásba)
Jónak hallottam a medtronicot de most fog megjelenni a combo ami állítólag nagyon profi!!!???
Még azt szeretném kérdezni mennyire veszi zokon a szúrást a gyerkőc mikor cseréltek szereléket, illetve hogy viseli azt, hogy folyton rajta van a készülék???
Köszi ha válaszolsz!!
Üdv.: Edit
Szia
Mi az I. sz Gyermekklinikára járunk, ott 3 nap volt a beállítás (persze ez csak valami kb. dolog, majd a hetek folyamán, ahogy tapasztaljátok a dolgokat, az orvossal karöltve kell ezen finomítani... Mi nem próbáltunk ki egyet sem, olvasgattam a tapasztalatokat a Medtronicosról és nem is akartam válogatni.:) tökéletes választás volt!:)
Janó még elég kicsi (most 3 éves), neki nem okozott gondot a pumpavisés. Sőt, fürdés után a belövés sem olyan rémálom, pedig eleinte annak tűnt.:) Ha megbeszélem vele, hogy új kanült kap, azért belemegy a dologba mindig.
 

nagytniki

Új tag
Nem, nem voltunk mindig pumpások. 2010. márciusában diagnosztizálták Janónál a diabot, pent kaptunk. Majd nyár tájékán változott a rendszer (asszem) és nem kellett legalább 1 évet várni rá, így 9 hónap után megkaphattuk a szerkentyűt! Remélem Ti is megtapasztalhatjátok a sok-sok jó oldalát hamarosan!:)
 

vikibaba

Új tag
Szia.Remélem nem haragszol hogy csak ugy irkálok. Kislányom most 3 és fél éves és 1 éve pumpások vagyunk.(medtronic).csak ajánlani tudom mindenkinek főleg kisgyerekeknek a ch miatt is,mert ügye vagy eszik a gyerek vagy nem.Vagyis nálunk igy van.ÉN (hülye) amikor mondta az orvos a pumpát teljesen elzárkoztam tőle de hála az égnek rábeszélt.Ma már nincs az a pénz amiért visszaadnám.:cool: Csak ennyit akartam hozzáfüzni.szia.:hurra:
 
Szia! Köszönöm, hogy írtál! Egyre jobban gondolom nekünk is ki kell próbálni.
Annyi jót hallottam és a gyerek is kezdi mondogatni. Köszi a biztatást. A cukorjaink úgyis eléggé vackok:o. sajnos!!!
ugyhogy köszi szépen!! Üdv.: Edit
 

poe

Őstag
Szia Edit!

Bár a pumpa nem csodaszer és nem szabad azt várni, tőle, hogy egycsapásra tökéletes vércukrok lesznek, én azt mondom, hogy mindenképp érdemes kipróbálni. Ez a ma, Magyarországon elérhető legkorszerűbb terápiás eszköz. Sokkal könnyebb vele a terápiát a páciens igényeihez igazítani, ami egy kisgyerek esetében szerintem elsődleges szempont. :cool:
 
Szia!
Köszi a biztatást tőled is (poe) azt szeretném kérdezni, hogy nektek is Medtronic pumpátok van?
Valaki nemrégiben írta, hogy akár több pumpát is kipróbálhatunk.
Szerintetek annak van értelme? Mert most jön állítólag a Combo és arra gondoltam a Medtronic után (talán ha lehet):dr_32: azt is kipróbálnánk.
üdv: Edit
 

poe

Őstag
Igen, nekem is Medtronic pumpám van, én saját magam vagyok diabos és pumpás. (A pumpát illetve típusát kiírtam az aláírásomban is, ami azért célszerű, mert ha kérdezel valamit, nem mindegy, hogy milyen terápián vagy, milyen inzulint, milyen pumpát használsz.)
Atöbb pumpa kipróbálását tudtommal semmi nem tiltja, de a clgek nemigen repesnének az örömtől, amivel lehet nem törődni, de azért vannak hátrányai... Bár van olyan cég is, amelyik mindkettőt forgalmazza. ;)
Amiért viszont úgy gondolom, hogy nincs értelme, az az hogy az apró, mondhatni nüansznyi eltérések nem derülnek ki 3 hónap alatt, főleg akkor nem, ha akkor kezdesz pumpát használni. A pumpákat megnézni, taperolni, a forgalmazóval beszélni persze érdemes (no meg itt kérdezni, mert mi csuda objektívek vagyunk), de kipróbálni szerintem nem sok értelme van.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Edit, és pumpán gondolkodók!
A pumpát a legtöbben hamar megszokják, felnőttek is gyerekek is. Tudtommal visszaadni csak azért adják vissza, ha valami miatt nem tudják megszokni magukon az "idegen" tárgyat, de ez kevés van. Aki idegenkedik is egy kicsit, az is megszokja és megváltozik a viszonya a pumpával, így tényleg kevés az e miatti visszaadás.
Az viszont fontos tényező, hogy az orvos visszavonhatja a szerelékek felírását (vagyis leveheti a pumpát a betegről), ha azt tapasztalja, hogy a diabos nem alkalmazkodó, nem tesz meg mindent annak érdekében, a cukrát megfelelően karban tartsa. De ez nem a 20-as cukrokat jelenti, hanem azokat a 20-as cukrokat, ami bizonyíthatóan a beteg felelőtlensége, rossz hozzáállása miatt következik be. Aki komolyan veszi a pumpát és a vele való kezelést, azért az orvos is küzd, hogy a pumpából a lehető legjobbat hozzák ki.
A pumpát mindenképpen érdemes kipróbálni, a kezdeti tanuló idővel együtt, és ebből a szempontból tényleg mindegy, melyik pumpa, mert a különbségek valóban elenyészőek, rosszul nem lehet dönteni.
Sok sikert a döntéshez :)
 
Köszönöm a biztatást!
A héten szólok én is a Dr. nőnknek.
Kicsit tartok a hozzáállásától de bízom a pozitív döntésében. A mi odafigyelésünkkel gondolom nincs és nem is lesz baj mármint legalábbis mindent próbálunk a belátásunkhoz mérten jól csinálni és ezt a Dr.-nő is tudja. De igazad van hallottam már az OEP akkor visszavonhatja a támogatást.
Még egyszer a biztatást köszönöm szépen! Kérdésem még biztosan lesz majd.:cool:
Üdv.: Edit
 

vikibaba

Új tag
Kedves fórumozok.Seretném veletek megosztani a mai napomat, ami ovodalátogatással (majdnem beiratással)telt el.Azt hozzá kell füznöm,hogy mi vidékiek vagyunk és pumpások.Sajnos!!!!!Szóval a lányom 3 és fél éves és ügye amint a mai napon felvilágositottak nem ovodaköteles. Az lessz majd ha betölti az 5 évet de viki januári és csak szeptemberben vennék be, amikor ha jol számolom 5 éves és 8 hónapos lesz!!!Nade akkor is csak ugy, hogy viszek neki tizorait, tudnak neki diabetikus ebédet főzni, menjek érte ebéd után és mégegy de, NEM MÉRHETNEK NEKI CUKROT!!!Ez elég érdekes lenne.Remélem több tapasztalt anyuka van aki elovassa ezt a pár sort és tud nekem adni tanácsot ovi ügyben.Mert ez felháboritó.Előre is kösz.
 

borka

Őstag
Kedves fórumozok.Seretném veletek megosztani a mai napomat, ami ovodalátogatással (majdnem beiratással)telt el.Azt hozzá kell füznöm,hogy mi vidékiek vagyunk és pumpások.Sajnos!!!!!Szóval a lányom 3 és fél éves és ügye amint a mai napon felvilágositottak nem ovodaköteles. Az lessz majd ha betölti az 5 évet de viki januári és csak szeptemberben vennék be, amikor ha jol számolom 5 éves és 8 hónapos lesz!!!Nade akkor is csak ugy, hogy viszek neki tizorait, tudnak neki diabetikus ebédet főzni, menjek érte ebéd után és mégegy de, NEM MÉRHETNEK NEKI CUKROT!!!Ez elég érdekes lenne.Remélem több tapasztalt anyuka van aki elovassa ezt a pár sort és tud nekem adni tanácsot ovi ügyben.Mert ez felháboritó.Előre is kösz.

Olvassad ezt az oldalt,hátha segít.
[h=1]http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/503-ovoda-iskolakezdes-ovonok-tanarok-edukalasa-55.html#post85902
[/h]
 

tubi

Aktív tag
Kedves fórumozok.Seretném veletek megosztani a mai napomat, ami ovodalátogatással (majdnem beiratással)telt el.Azt hozzá kell füznöm,hogy mi vidékiek vagyunk és pumpások.Sajnos!!!!!Szóval a lányom 3 és fél éves és ügye amint a mai napon felvilágositottak nem ovodaköteles. Az lessz majd ha betölti az 5 évet de viki januári és csak szeptemberben vennék be, amikor ha jol számolom 5 éves és 8 hónapos lesz!!!Nade akkor is csak ugy, hogy viszek neki tizorait, tudnak neki diabetikus ebédet főzni, menjek érte ebéd után és mégegy de, NEM MÉRHETNEK NEKI CUKROT!!!Ez elég érdekes lenne.Remélem több tapasztalt anyuka van aki elovassa ezt a pár sort és tud nekem adni tanácsot ovi ügyben.Mert ez felháboritó.Előre is kösz.

Szia!

sajnálom, hogy Neked is szembesülnöd kellett ezzel :( Mi még a bölcsis korban vagyunk, onnan kaptuk meg az elutasítást augusztusban. Vannak bizonyos szabályok, amelyeket ha szigorúan vesznek, nem tudják ellátni a cukros gyerekeket, ilyen pl. az, hogy csak egészségügyi végzettségű személy vehet vért tőle és inzulint elvileg egyáltalán nem adhatnak be az oviban a gyerekeknek (még rendes gyógyszert sem!!!). Aztán nálunk arra is hivatkoztak, hogy a vércukormérés és inzulinozás közben keletkezett veszélyes hulladékokat külön kellene tudni nekik tárolni. Na ez tényleg nonszensz, hiszen pár tesztcsíkról van szó. Szóval az a baj, hogy hivatalosan igazuk van, csak akkor lehet ezt áthidalni, ha találsz egy ovit, ahol elvállalják. Nálunk ez központilag megy, vagyis ha jelentkezünk, akkor vagy felveszik, vagy sehova sem. Én azt javaslom, keresd meg azt a személyt, aki minden oviért felelős a városban, mert ő látja át a dolgokat. Ha nincs ilyen, akkor minden felmerülő ovit meg kell külön látogatni és személyesen érdeklődni. Sajnos a tapasztalatok nem túl jók :( írd majd meg, hogy alakul a helyzet!
 

linus

Tag
Én ezt nem tapasztaltam meg, mert a bölcsibe is felvették Nórit, kb 1 héten belül. És a bölcsibe pedig el kellene vállalni, mert ott egészségügyi dolgozók vannak, konkrétan nővérek voltak valamikor. A bölcsi az ugymond egészségügyi inztézmény. Valamikor kórházban még adtak is be inzulint.
Ovit is elsőre sikerült találni, ahol az egész(!) személyzet együttműködő volt. Nekünk szerencsénk volt, ami ritka.

Nekünk sokat jelentett az szerintem hogy Nóri ott volt a beiratásnál, és mértem is egyet "véletlenszerűen". És az érdeklődés lett a vége, nem az elutasítás. Lehet hogy nem hangzik szépen, de ha látják milyen a gyerkőc és mit kellene csinálni akkor sikerülne helyet találni. Én ha találnék egy olyan ovit ami nem elutasító elsőre, akkor felajánlanám, hogy próbaképp egy hétre bemehetne-e a gyerek, és talán ha látnák, hogy ez mégsem olyan mint gondolták megenyhülnének. Főleg a pumpával, ahol még szúrni sem kell. Ha meg nem vállalnák a beadást vele, akkor be lehet programozni.
Szerintem még ha messzebb is az ovi, mindegyik megér egy próbát. És azt vettem észre, ha látják kicsit a gyereket és utána tudják meg hogy diabos, talán könnyebben veszik az akadályt.
Én nem ovodát választottam a gyerekemnek hanem óvónőt!!!! Mert ő az egész kulcsa. Hiába igér a vezető akármit, ha az, aki agyerekkel lenne beint úgymond. De ha megnyered, akkor maga mellé állít mást is.

A mi óvónőnk azt mondta, így, szó szerint: "Mért, most akkor legyen szegény egyedül otthon??!!)


Kitartást mindenkinek, mert 1-2 pofon után remélhetőleg jön a pozitívum!!!!! Fel a fejjel!!!!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Én ezt nem tapasztaltam meg, mert a bölcsibe is felvették Nórit, kb 1 héten belül. És a bölcsibe pedig el kellene vállalni, mert ott egészségügyi dolgozók vannak, konkrétan nővérek voltak valamikor. A bölcsi az ugymond egészségügyi inztézmény. Valamikor kórházban még adtak is be inzulint.
Ovit is elsőre sikerült találni, ahol az egész(!) személyzet együttműködő volt. Nekünk szerencsénk volt, ami ritka.

Nekünk sokat jelentett az szerintem hogy Nóri ott volt a beiratásnál, és mértem is egyet "véletlenszerűen". És az érdeklődés lett a vége, nem az elutasítás. Lehet hogy nem hangzik szépen, de ha látják milyen a gyerkőc és mit kellene csinálni akkor sikerülne helyet találni. Én ha találnék egy olyan ovit ami nem elutasító elsőre, akkor felajánlanám, hogy próbaképp egy hétre bemehetne-e a gyerek, és talán ha látnák, hogy ez mégsem olyan mint gondolták megenyhülnének. Főleg a pumpával, ahol még szúrni sem kell. Ha meg nem vállalnák a beadást vele, akkor be lehet programozni.
Szerintem még ha messzebb is az ovi, mindegyik megér egy próbát. És azt vettem észre, ha látják kicsit a gyereket és utána tudják meg hogy diabos, talán könnyebben veszik az akadályt.
Én nem ovodát választottam a gyerekemnek hanem óvónőt!!!! Mert ő az egész kulcsa. Hiába igér a vezető akármit, ha az, aki agyerekkel lenne beint úgymond. De ha megnyered, akkor maga mellé állít mást is.

A mi óvónőnk azt mondta, így, szó szerint: "Mért, most akkor legyen szegény egyedül otthon??!!)


Kitartást mindenkinek, mert 1-2 pofon után remélhetőleg jön a pozitívum!!!!! Fel a fejjel!!!!
Ti hol laktok?
Ezzel a viszem magamat a gyereket, egyetértek!!!! Szerintem ez jó taktika nagyon... sokszor így "lágyulnak" el, még az egészségeseknél is így van, ha kevés a hely, mindig az van előnyben, akinek ott a gyereke is a nyílt napon...
 

linus

Tag
Ti hol laktok?
Ezzel a viszem magamat a gyereket, egyetértek!!!! Szerintem ez jó taktika nagyon... sokszor így "lágyulnak" el, még az egészségeseknél is így van, ha kevés a hely, mindig az van előnyben, akinek ott a gyereke is a nyílt napon...

Balatonfüreden.
Nem fair mód, de néha kell egy kis taktika hogy az legyen amit mi szeretnénk. :)
 

tubi

Aktív tag
Nekem nem a fair-séggel van bajom, sőt! Szerintem az nem fair, hogy ha egy gyereknek van valamilyen baja, akkor azt kizárják a közösségből... viszont nálunk nem a bölcsivezetők döntenek a felvételről, hanem be kell adni a jelentkezést a bölcsibe/oviba, amin fel kell tüntetni, ha a gyerek valamilyen egyéni ellátást igényel. aztán ezt egy bizottság megnézi és eldönti, hogy kiválasztott, vagy bármilyen bölcsibe/oviba felveszik-e a gyereket. tehát ha én odamennék a bölcsibe/oviba, hiába lenne olyan gondozónő, aki bevállalná, a hivatalos procedúrát nem lehet megkerülni! Szóval nem értem, hogy ez akkor máshol nem így van???
 

linus

Tag
Nekem nem a fair-séggel van bajom, sőt! Szerintem az nem fair, hogy ha egy gyereknek van valamilyen baja, akkor azt kizárják a közösségből... viszont nálunk nem a bölcsivezetők döntenek a felvételről, hanem be kell adni a jelentkezést a bölcsibe/oviba, amin fel kell tüntetni, ha a gyerek valamilyen egyéni ellátást igényel. aztán ezt egy bizottság megnézi és eldönti, hogy kiválasztott, vagy bármilyen bölcsibe/oviba felveszik-e a gyereket. tehát ha én odamennék a bölcsibe/oviba, hiába lenne olyan gondozónő, aki bevállalná, a hivatalos procedúrát nem lehet megkerülni! Szóval nem értem, hogy ez akkor máshol nem így van???

Én még erről nem hallottam amit te írsz, nem így csináltuk! Mivel kellett volna hogy bölcsibe felvegyék, bementünk minden az igazgatóhoz előzetes megbeszélés nélkül. Elmondtuk mi a szitu. Elég sokat beszélgettünk. Adott egy papírt hogy töltsük ki, vigyük vissza. Már aznap szólt hogy a következő héten fel tudja venni Nórit, kezdhet. Biztosan beszélt a gondozónénikkel is.
Én úgy voltam, az én gyerekem ne legyen egy soha nem látott, adatok alapján besorolt valaki. Akiről egy megintcsak nem tudom kicsoda dönt. Odavittem a beiratásra és el voltak tőle ájulva. Már akkor megmondták hogy felveszik és mit kellene csinálni. És még választhattunk is melyikbe menjen, mert vállalták volna több helyen. Megbeszélte az óvodavezető a mi óvónéninkkel, mindkettővel és nem problémáztak hogy plusz dolguk van. És nálunk az egész ovi tudja mit kell tenni, mindenkit edukáltam, mert lehet helyettesítés.
A szomorú, hogy Magyarországon ez van, mi nagyon-nagyon-nagyon kivételesek vagyunk hogy bölcsis is volt Nóri és teljes idős ovis. Fair vagy sem, ez van. Nem szép és sok szomorúságot, kellemetlenséget okoz ez a szülőknek, de kell valami kiskapu, mert csak így lehet. Muszáj trükközni.
Szabály, hogy homeós dolgokat sem adnak be, gyógyszert meg pláne nem. Nekünk azt mondta az ovi vezetője, kivételt tesz. Magától.
Lehet itt a szabállyal jönni, de tudjuk hogy nem csak az alapján mennek a dolgok!!!
 
Oldal tetejére