Cukorbeteg gyermek

k_viki

Új tag
Szia Mrobi!:p

Köszönöm hogy írtál.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!!...
Hány éve cukorbeteg a kisfiad? és milyen pumpát használ?


Viki
 

Mrobi

Új tag
Szia Mrobi!:p

Köszönöm hogy írtál.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!!...
Hány éve cukorbeteg a kisfiad? és milyen pumpát használ?


Viki

Szia
Patrik 2 éve cukros, és márciusban kapta a pumpát. (az előzö oldalon még pár dolgot irtam róla) Azóta sokkal szabadabb az életünk.
Mi a Medtronikos pumpa mellett döntöttünk.
 

zsuzsa

Új tag
Szia Mrobi!
Nekünk is metronicos pumpánk van, szeretném megkérdezni tőled, hogy használjátok a bólusvarázslót. Mi még nem próbálltuk, mert viszonylag állandó vc ok kellenek hozzá, hogy tudjál mi alapján számóltatni vele, kell 1-2 havi tendencia, mi így hallottuk, és nekünk nem nagyon vannak cukorilag egyfórma napjaink, jó nagyjából talán igen, de nem tudom ez elég e a varázsló programnak. Elmondod hogyan használljátok? Akár priviben akár itt.
 

naty77

Új tag
Sziasztok!
Tanácsokra lenne szükségem, illetve a véleményetekre, mert Ti már okosabbak vagytok tőlem.
Hiába vagyok x ideje cukros, gyerekek dolgában nem vagyok okos, és nem is szeretnék.... :???:
A pici lányomnak születésekor megcsinálták a TRIGR vizsgálatot, az jött ki, hogy nem örökölte a géneket, nem lesz cukros miattam.

Időnként mérek a gyerekeknek, minap is sorba állt a kicsi reggel éhgyomorra. /2 éves/ 7,5-t mértem neki, ami megijesztett. Nemrégen voltunk vérvételen, akkor 5,3 volt a éhomija.
Azóta idénként mérek neki. Evés után nincs gond, midig 5-tel kezdődő, viszont ébredéskor mindig 7 valamennyi.
Nem értem, tanácstalan vagyok. :eek:

tudom vigyem el terheléses vérvételre, tisztában vagyok vele, hogy ez a köv lépés. Csak a múltkor vérvétel után előre rettegek, mindig elugrott a tű elől mikor már beszúrták, így igen komoly tortúra árán sikerült vért venni tőle, a végére úsztunk a vérben és izzadtságban, ezt 2-3x egymás után megcsinálni egy délelőtt horror lenne... :( persze tudom, ez nem indok, mert fontos.
 

Mrobi

Új tag
Bolusvarázsló

Szia Zsuzsa
Inkább itt írom le hátha másnak is segítség.
Patrik nincs velem így csak emlékezetből írom ami eszembe jut.
Azokat az értékeket adtam meg a varázslóba amikel egyébként is számolok. Tehát ha "tudom", hogy Patrik inzulin érzékenysége reggel 6 és 9 között 6ch (1E inzulin ennyi CH kompenzál), utánna pedig 9 CH, akkor ezeket az adatokat beállítom a varázslóban.
A vércukor aránynál (1E inzulin ennyivel csökkenti a vércukrot) ugyan ez a helyzet reggel általában több inzulin kell a vércukor 1mmol/l-es csökkentéséhez. Ezt meg úgy tudod kiszámolni, hogy amikor csak korrekciót adsz, és visszamérsz akkor látod, hogy kb 1E inzulin mennyivel csökkentette a cukrot.
És jól emlékszem még kell a CH arány, ami 1 vagy 10g CH ennyivel emeli a vércukrot.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha konkrét kérdésed van írd le és utánna nézek, esetleg holnap leírom Patrik beállításait.
 

zsuzsa

Új tag
Lehet hogy butaságot kérdezek, de nem látom még át, azt nem kell figyelembe venni, hogy az adott E et elnyújtva vagy normálba adom? Tibike reggeli 30 gr hoz kap 2,5 E et elnyújtva kettős bólusba, ennyi kompenzállja, ill. úgy hogy 9 óra körűl még emelkedettebb de nem szoktam rákorrigállni, mert utána csökkenő tendencia van. Ezt hogy viszed be a varázsló programba?
 

ildikó

Új tag
Naty77!

Mérd többször a cukiját, de ha ilyen az éhomija, akkor érdemes lenne elvinni dokihoz. De ne ijedj meg!
Mondom én, aki az 1 évesnek rendszeresen mérem! Ő meg éhhomira produkált 3,5-öt, volt hogy kaja után 6,9-et. Nem tudom, hogy ez normális-e. Mármint a 3,5.
 

Vick

Új tag
Ildikó, milyen gyakran méred a hugi vércukrát? Ne aggódj, lazíts. Úgy is időben észreveszed ha baj lenne. De miért lenne, nem lesz semmi gond, ne is gondolj rá.
 

Mrobi

Új tag
Lehet hogy butaságot kérdezek, de nem látom még át, azt nem kell figyelembe venni, hogy az adott E et elnyújtva vagy normálba adom? Tibike reggeli 30 gr hoz kap 2,5 E et elnyújtva kettős bólusba, ennyi kompenzállja, ill. úgy hogy 9 óra körűl még emelkedettebb de nem szoktam rákorrigállni, mert utána csökkenő tendencia van. Ezt hogy viszed be a varázsló programba?
Amikor már az alap beállítások megvannak, és használni akarod a varázslót (étkezéshez vagy korrekcióhoz) akkor megadod a vércukor értéket amit mérsz, megadod a kaja CH tartalmát és ő kiszámolja, hogy mennyi inzulint kell beadni. Amikor ez megvan ugyan úgy be tudod állítani, hogy mennyit adjon elnyújtva.
 

ildikó

Új tag
Ildikó, milyen gyakran méred a hugi vércukrát? Ne aggódj, lazíts. Úgy is időben észreveszed ha baj lenne. De miért lenne, nem lesz semmi gond, ne is gondolj rá.


Háát, egy héten egyszer-kétszer biztos mérem, meg ha többet iszik, meg ha furának érzem a lehelletét. Én is remélem, hogy nem lesz diabos.
 

zsuzsa

Új tag
Igen én is erre gondoltam, azt hiszem elmerülök egy kicsit benne, mert kipróbállnám hogy működik e? Nálunk az a baj, hogy ezek az értékek nem álandóak, annyi minden befolyásolja, egyébként 0,5 E 10 gr szh, az alap ez, de van hogy ez így kevés, és van hogy nagyon leviszi.Lehet hogy nálunk ezért még nem működne, bár a varázsló által kiírt értéket vagy elfogadod vagy nem, csak ha nem tudom mindíg elfogadni akkor nálunk nincs túl nagy értelme alkalmazni.
 

naty77

Új tag
Sziasztok!
Nagyon úgy néz ki, hogy a mérő volt a ludas. elvittem kalibráltatni másnap, ahol kiderült, hogy mellémér, sőt a legjobb az lenne, ha kukáznám, mert öreg... :twisted: /februárban volt utoljára a szervízben/
azóta teljesen rendben voltak az éhomi értékek is. :-D
 

zsuzsa

Új tag
Ez nagyon jó, mármint hogy nincs szó cuki gondokról, csak az a fránya mérő, mennyi idegeskedést okozott nektek. De szerncsére csak a mérő a hibás.
Egyébként azt a vizsgálatot amit írtál, azt csak születés után tudják nézni, vagy már magzati korban is, mikor lehet legkorábban. Előtte voltatok genetikusnál, hogy örökölheti e ?
 

gretta

Új tag
Sziasztok!;)
Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek melyik a jobb inzulinpumpa az accu-chek spirit vagy a medtronic minimed?:confused:

szia,
ezekszerint a pumpában gondolkodsz? Helyes :)
Mrobi-val én is egyetértek. Eléggé fej-fej mellett halad a két pumpa. azért lehet ám így is mérlegelni, hogy neked mi a fontos. Igaz, hogy a medtronic pumpával lehetőség van folyamatos vc monitoringozásra, de sztem ez elég drága mulatság és sztem nem is használja ki az ember. 3 napra ha felteszed akkor az kb 10e ftodba kerül. tök jó hogy már mindent kitalálnak, de én ennek igazából nemsok értelmét látom... És ugye nem is a jelen értéket mutatja. Ti Mrobi használtátok már ezt a funkcióját?
Az accu-check spirit precizitását, pontos - működését meg svájci cég garantálja.... A pumpa refek valóban készségesek. ennek a pumpának a szolgáltatási háttere valóban jobb és kiépültebb mint a medtronic-é, ahogy azt Mrobi is írta.
fontos döntés, úgyhogy jól gondold meg! persze bármi kérdésed van nyugodtan kérdezz. van itt sokféle tapasztalat ezzel kapcsolatban.
 

zsuzsa

Új tag
Mi is metronicos pumpát használunk, és nem használltuk még ki a monitorozást, sőt a távirányítót sem, ami ugyancsak van hozzá, azokat a funkcióit használljuk amiket bármelyik pumpa tud. Én saját véleményemet, és tapasztalatomat tudom megosztani, és azt mondom 8 hónap után hogy az accu check es pumpát választanám ha most kéne döntenem. Nincs gond a metronicossal sem, de a háttér más, és szerintem jobb.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A pumpa választásnál én természetesen a Roche pumpáját tudom javasolni, mivel én ezt ismerem.
Viszont mind három forgalmazó cég pumpája megbízható, és biztonságos. Egyetlen cég sem engedheti meg magának, hogy egy nem biztonságos pumpát dobjon a piacra, hiszen nagyon hamar eltűnne a süllyesztőben, sőt, meg sem kapná a működési, forgalmazási engedélyt.

A választásnál ezek után az egyéb szempontok alapján lehet dönteni. Az tény, hogy a Roche nagyon topon van a háttér támogatás terén, és egy svájci kütyü már önmagában garancia. A pumpák között több funkció van, amit tud az egyik, a másik pedig nem, és fordítva.

A szenzoros mérésről meg csak annyit, hogy a Roche is kifejlesztette a szenzort, de nem dobja piacra, mert a tesztek során még mindig előfordulnak pontatlan mérések, és a Roche azt mondja, hogy ameddig megbízhatatlan a mérés, addig nem kereskedik vele.
A Medtronic szenzorja "produkál" pontatlan méréseket. Hallottam olyat is, hogy a 20-as cuki helyett 6-os értéket mutatott, és nem is jelzett. Elgondolkodtató, hogy 3 nap mérésért, és 10 ezer forintért, és mellette még naponta legalább 4 kontroll mérést kell végezni vc mérővel... háááát!!!

Tehát a technika a Roche tarsolyában is meg van, de üzleti érdekből nem játszik az én biztonságommal. Számomra ez nagyon fontos szempont. A Roche-sal minden szempontból meg vagyok elégedve, de ez nem jelenti, hogy szapulnám a másik két céget, ez olyan politikusos lenne.
 

naty77

Új tag
Ez nagyon jó, mármint hogy nincs szó cuki gondokról, csak az a fránya mérő, mennyi idegeskedést okozott nektek. De szerncsére csak a mérő a hibás.
Egyébként azt a vizsgálatot amit írtál, azt csak születés után tudják nézni, vagy már magzati korban is, mikor lehet legkorábban. Előtte voltatok genetikusnál, hogy örökölheti e ?

A TRIGR vizsgálatot a köldökzsinór vérből végzik el a fő géneket nézik (mindet képtelenség lenne) így azért nem 100%-os az eredmény. A neten rá tudsz keresni. Amit a kisfiúk miatt érdemes tudni, hogy apáról örökölhető nagyobb %-ban, tehát a jövőben a csodás új vizsgálatokat mindenképp érdemes elvégeztetni, ha gyermekük születik!
 
Oldal tetejére