Cukorbeteg gyermek

gandika

Új tag
Sziasztok!
Kislányomon a múlt hét óta szenzor is volt, és pár napot a kórházba is töltöttünk, hogy beállítsák a cukiját,majd arra a megoldásra jutottunk, hogy ezt a sok hipo-s, majd ezt követő somogyis hatást, a pumpával tudnánk csak kiküszöbölni.Eddig leányzóm nem akart pumpát, de beszélt vele a diabetes team-ből egy nagyon kedves ápoló,és most már teljesen odavan, hogy majd pumpás lehet.A HgA1c 8.8 volt neki, mert a télen rengeteget volt beteg, és nagyon érzékeny a frontokra.Remélem ezen tudunk majd változtatni a pumpával.Kicsit nehéz, mert a két kisgyerek mellett van úgy, hogy éjszaka többször is kell mérnem és etetnem a hipo miatt,de remélem jól megtanulom, majd a pumpa kezelését stb. , és kicsit könnyebb lesz jó cukrokat,és HgA1c-t produkálnunk.Nektek milyen tapasztalaitok vannak/voltak mikór pen-ről átálltatok pumpára?
Előre is köszönöm válaszaitokat!Üdv:Andi
 

poe

Őstag
Szia!
A legfontosabb, hogy bízz magatokban. Ne várd azt, hogy minden egycsapásra megváltozik, könnyű lesz, mert csalódni fogsz. Eleinte biztosan lesznek nehézségek a pumpa kezelésével, a kényelmes viselés, hordmód megtalálásával, az inzulinadagok kikísérletezésével. De amikor a pumpa kezelése már rutinná válik, mikor már észre sem veszi, hogy rajta van, megfelelően be van állítva a bázis, akkor megtapasztaljátok a jó oldalát, hogy mennyivel rugalmasabb ez a kezelési mód a többinél. A kezelés alkalmazkodik a ti igényeitekhez és nem ti a kezelés kötöttségeihez. ;) Szóval kitartás, hajrá, jó lesz!
 

gandika

Új tag
Köszi szépen.Tisztában vagyok vele,hogy ez egy új tanulási folyamat és biztos itt is lesznek nehézségek,de ez a telünk nagyon nehéz volt.Andika többször volt kórházba, különböző hányásos vírusok miatt,ami utána végigment az egész családon,és sokszor abból állt az éjszaka,hogy vércukormérés, korrigálás és hipo megelőzés, a kicsik vigasztalása,orrleszívás,a legkisebb szopiztatása, és ha Andika 2-nél többször hányt, és nem tudtam etetni irány a kórház. Ilyenkor vagy Apuka ment vele, vagy én.Viszont,ha éjszaka nem mértünk cukit, mert már Apa és én is teljesen kivoltunk, nem voltak jók reggelre a cukrok.Remélem,hogy jön a tavasz könnyebb lesz és nem betegeskedünk ennyit.Mióta nem beteg Andika cukrai is rengeteget javultak és bízok abban, hogy pumpával jobb lesz neki , ha megtanultuk és később kitapasztaltuk a használatát.
 
Sziasztok!
Kislányomon a múlt hét óta szenzor is volt, és pár napot a kórházba is töltöttünk, hogy beállítsák a cukiját,majd arra a megoldásra jutottunk, hogy ezt a sok hipo-s, majd ezt követő somogyis hatást, a pumpával tudnánk csak kiküszöbölni.Eddig leányzóm nem akart pumpát, de beszélt vele a diabetes team-ből egy nagyon kedves ápoló,és most már teljesen odavan, hogy majd pumpás lehet.A HgA1c 8.8 volt neki, mert a télen rengeteget volt beteg, és nagyon érzékeny a frontokra.Remélem ezen tudunk majd változtatni a pumpával.Kicsit nehéz, mert a két kisgyerek mellett van úgy, hogy éjszaka többször is kell mérnem és etetnem a hipo miatt,de remélem jól megtanulom, majd a pumpa kezelését stb. , és kicsit könnyebb lesz jó cukrokat,és HgA1c-t produkálnunk.Nektek milyen tapasztalaitok vannak/voltak mikór pen-ről átálltatok pumpára?
Előre is köszönöm válaszaitokat!Üdv:Andi

Szia,

Mint kezdő pumpások (szeptember óta van pumpája Rékának) én csak biztatni tudlak Titeket, nekünk kb. 2-2,5 hónap kellett mire kitapasztaltam, az inzulin ch arányokat, és 7,8%-ról 6,8 %-ra csökkent a HgA1c-je Rékának, úgyhogy úgy tűnik bevált. De persze most is vannak (és ahogy olvasgattam a fórumot) lesznek érthetetlen vc értékek.
Én mindenképpen csak ajánlani tudom és drukkolok Nektek, hogy minél hamarabb belerázódjatok! :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi szépen.Tisztában vagyok vele,hogy ez egy új tanulási folyamat és biztos itt is lesznek nehézségek,de ez a telünk nagyon nehéz volt.Andika többször volt kórházba, különböző hányásos vírusok miatt,ami utána végigment az egész családon,és sokszor abból állt az éjszaka,hogy vércukormérés, korrigálás és hipo megelőzés, a kicsik vigasztalása,orrleszívás,a legkisebb szopiztatása, és ha Andika 2-nél többször hányt, és nem tudtam etetni irány a kórház. Ilyenkor vagy Apuka ment vele, vagy én.Viszont,ha éjszaka nem mértünk cukit, mert már Apa és én is teljesen kivoltunk, nem voltak jók reggelre a cukrok.Remélem,hogy jön a tavasz könnyebb lesz és nem betegeskedünk ennyit.Mióta nem beteg Andika cukrai is rengeteget javultak és bízok abban, hogy pumpával jobb lesz neki , ha megtanultuk és később kitapasztaltuk a használatát.
Szia Andi!
A te eddigi tudásoddal, és pozitív hozzáállásoddal nem is lesz komolyabb gond. A kezdeti nehézségeket már csak azért is át tudod hidalni, mert nagyon jól tudod, hogy a pumpa csak egy eszköz, azt is először ki kell tapasztalni, akkor lesz könnyebbség a diab kezelése. Hamar rá fogsz jönni, hogyan tudod Andika egyéni sajátosságaira alkalmazni a pumpás beállításokat, adagolásokat. A lényeg, hogy optimistán, és jól állsz hozzá az új feladathoz.
Nagyon remélem, hogy a pumpa segítségével ti is megpihenhettek egy kicsikét, és Andika sem lesz beteges. :)
 

tubi

Aktív tag
nem tudom, volt-e már valakinek ilyen tapasztalata: lejárt inzulin. tudom, én vagyok a lüke, nem figyeltem, hogy egy régebbi megmaradt ampullát vettem ki, de pár napja, mikor Ricsinek érthetetlenül az egekbe szökdösött a cukra, akkor láttam, hogy 2011 dec-i. úgy emlékeztem, egyszer a saját diabdokim azt mondta, hogy ha hűtőben volt tartva, akkor lejárat után még fél évet is kibír. azért is voltam olyan "laza", mert én még extrém hidegben (síelés), vagy melegben (40 feletti fokokban is voltam napokig és csak a pótinzulinokat hűtöttem, a tollat nem) sem tapasztaltam, hogy gond lenne. mondjuk ez más téma, mint a lejárat...
Na mára sokalltam be, a 15 feletti cukroktól és kicserétem. soha többet nem csinálok ilyet, Ti is figyeljetek! én meg reménykedem, hogy emiatt vannak az extrém magas cukrok (régebben még a 10 feltti is ritka volt Ricsinek) és nem valami más oka van, mert akkor legalább nem kell tovább parázni...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
nem tudom, volt-e már valakinek ilyen tapasztalata: lejárt inzulin. tudom, én vagyok a lüke, nem figyeltem, hogy egy régebbi megmaradt ampullát vettem ki, de pár napja, mikor Ricsinek érthetetlenül az egekbe szökdösött a cukra, akkor láttam, hogy 2011 dec-i. úgy emlékeztem, egyszer a saját diabdokim azt mondta, hogy ha hűtőben volt tartva, akkor lejárat után még fél évet is kibír. azért is voltam olyan "laza", mert én még extrém hidegben (síelés), vagy melegben (40 feletti fokokban is voltam napokig és csak a pótinzulinokat hűtöttem, a tollat nem) sem tapasztaltam, hogy gond lenne. mondjuk ez más téma, mint a lejárat...
Na mára sokalltam be, a 15 feletti cukroktól és kicserétem. soha többet nem csinálok ilyet, Ti is figyeljetek! én meg reménykedem, hogy emiatt vannak az extrém magas cukrok (régebben még a 10 feltti is ritka volt Ricsinek) és nem valami más oka van, mert akkor legalább nem kell tovább parázni...
Hát én is remélem, hogy az inzulin a ludas, de már használtam én is lejárt szavatosságú inzulint, és nem volt semmi bibi vele. Ugyanakkor van itt fórumozó, aki szavatossági időn belül kapott patikában inzulint, ami romlott volt. Egyértelmű a romlottság, mivel ott is mutatta a cukorszint az inzulin hatékonyságát.
Egyébként én is úgy tudom, hogy az inzulinnak van egy bizonyos biztonsági ráhagyás a szavatossági időt illetően, vagyis korábbra datálják a lejáratot, minthogy az valóban elvesztené a hatékonyságát. Ettől függetlenül tényleg nem érdemes kockáztatni.
 

tímeácska

Őstag
Tubi, nekem már ezerszer volt ilyenem. A még le nem járt, de régi inzulinokkal is. Én ezekre extra érzékeny vagyok. Szerintem simán lehetett ettől a sok magas érték!

Hát, nálam is fordult már elő ilyen eset jó néhányszor, a még le nem járt inzulinokkal! Olyankor ténylegesen olyan, mintha vizet adagolna a pumpa... Bosszantó, de nagyon! Főleg, hogy magyarázkodhat az ember, és szinte kuncsorognia kell egy másik patron inzulint... Nem igazán szokták orvosék elfogadni azt a tényt, hogy rossz a még le nem járt szavatosságú inzulin!

De már fordult elő velünk olyan is, hogy a gyógyszertárban olyan inzulint kaptunk, aminek a szavatossága még azelőtt lejárt, hogy Máté megszületett volna... Természetesen a patika elhárította és visszautasította a dolgot, így mehettem pénteken este inzulint kuncsorogni Máténak...:mad: (Ez még Mixtardos idejében volt...)
 

tubi

Aktív tag
sziasztok! lehetséges acetonszagú pisi akkor, ha Ricsinek az előző 24 órában nem volt 10 feletti cukra? nem vagyok benne biztos, de olyan fura szagú volt reggel a pelenkája... éjjel is mértük, 8-cal feküdt, éjjel 7 és reggelre 4 volt a cukra. valószínűtlen, hogy magas lett volna a mérések közti 3-4 órában. ivott is eleget este vacsihoz is, meg lefekvés előtt is. majd veszek csíkot, de addig is érdekelne, hogy más is tapasztalt-e ilyet. a mérőjét is ellenőriztem és jól mér...
 

umbra08

Aktív tag
Cukorbeteg kisgyermekek anyukájától kérdezem, hogy ti mit adtok gyermeketeknek este lefekvés előtt inni?
Meleg innivalóra gondoltam. Tápszer, tej, kakaó, stb????

Én tápszert adok még mindig (3 éves lesz), mert imádja. Tejet még (tisztán) nem kapott, tejellenes lettem, amikor arról olvastam, hogy cukorbetegséget az is okozhatja. Jó, ő már nem lesz "cukorbetegebb" :), de mégis... kicsit még ellenálok. Illetve jó lenne tudni, hogy ha tejet adnék neki mégis este, az mennyire dobja a cukrát, hogy viselkedik a tápszerhez képest. (Cukros, banános tápszert iszik).

Ötleteket, javaslatokat előre köszönöm.
 

umbra08

Aktív tag
sziasztok! lehetséges acetonszagú pisi akkor, ha Ricsinek az előző 24 órában nem volt 10 feletti cukra? nem vagyok benne biztos, de olyan fura szagú volt reggel a pelenkája... éjjel is mértük, 8-cal feküdt, éjjel 7 és reggelre 4 volt a cukra. valószínűtlen, hogy magas lett volna a mérések közti 3-4 órában. ivott is eleget este vacsihoz is, meg lefekvés előtt is. majd veszek csíkot, de addig is érdekelne, hogy más is tapasztalt-e ilyet. a mérőjét is ellenőriztem és jól mér...

Szia Tubi,
kb. akkor, amikor ezt a kérdést feltetted és is éreztem Tökmag pisijén valami furcsát. Furcsa, szúrós szaga volt, aztán pár nap alatt elmúlt.
Nálatok mi a helyzet most?
 

tubi

Aktív tag
Szia Tubi,
kb. akkor, amikor ezt a kérdést feltetted és is éreztem Tökmag pisijén valami furcsát. Furcsa, szúrós szaga volt, aztán pár nap alatt elmúlt.
Nálatok mi a helyzet most?

akkor sztem ugyanarról beszéltünk - ez acetonszag. lehet kapni stixet, ami elvileg arra jó, hogy rápisiljen és akkor kimutatja, van-e aceton a pisiben, de én azt tervezem, ha még egyszer ilyet érzek, akkor egyszerűen belenyomom a pisis pelusba a stixet. amúgy azóta nekünk nem volt, de előtte is volt 1-2-szer. azért fura, mert Ricsinek eddig egyszer ment 15 fölé a cukra és egyik "acetonos pisi" esemény sem kötődött magas cukorhoz. szóval nem nagyon tudom hova tenni. elvileg nem jó, ha acetonos....
 

umbra08

Aktív tag
akkor sztem ugyanarról beszéltünk - ez acetonszag. lehet kapni stixet, ami elvileg arra jó, hogy rápisiljen és akkor kimutatja, van-e aceton a pisiben, de én azt tervezem, ha még egyszer ilyet érzek, akkor egyszerűen belenyomom a pisis pelusba a stixet. amúgy azóta nekünk nem volt, de előtte is volt 1-2-szer. azért fura, mert Ricsinek eddig egyszer ment 15 fölé a cukra és egyik "acetonos pisi" esemény sem kötődött magas cukorhoz. szóval nem nagyon tudom hova tenni. elvileg nem jó, ha acetonos....

Nem hiszem, hogy aceton volt. Van itthon keton teszt, én is belenyomtam akkor a pisijébe és negatív lett.
(A ketonok legegyszerűbb képviselője az aceton.)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
akkor sztem ugyanarról beszéltünk - ez acetonszag. lehet kapni stixet, ami elvileg arra jó, hogy rápisiljen és akkor kimutatja, van-e aceton a pisiben, de én azt tervezem, ha még egyszer ilyet érzek, akkor egyszerűen belenyomom a pisis pelusba a stixet. amúgy azóta nekünk nem volt, de előtte is volt 1-2-szer. azért fura, mert Ricsinek eddig egyszer ment 15 fölé a cukra és egyik "acetonos pisi" esemény sem kötődött magas cukorhoz. szóval nem nagyon tudom hova tenni. elvileg nem jó, ha acetonos....
Tubi, lehet sok mindentől acetonos a lehelete, pl, ha sokáig nem eszik-iszik (éjszaka). Terheseknek még van is aceton a pisijükben sokszor és teljesen normális. Ha nem magas a cukra, ne foglalkozz vele, én is érzem néha a gyerekeken időnként (főleg reggel) és akkor röhögünk, hogy büdösek... de ritkán érzem, azét nem heti rendszerességű.
 

tubi

Aktív tag
Tubi, lehet sok mindentől acetonos a lehelete, pl, ha sokáig nem eszik-iszik (éjszaka). Terheseknek még van is aceton a pisijükben sokszor és teljesen normális. Ha nem magas a cukra, ne foglalkozz vele, én is érzem néha a gyerekeken időnként (főleg reggel) és akkor röhögünk, hogy büdösek... de ritkán érzem, azét nem heti rendszerességű.
na ezt nem is tudtam... azt hittem, ez tényleg csak magas cukor esetén lehet (vagyis azt tudtam, hogy hosszú idejű nem iváshoz is köthető, de azt hittem, ez mondjuk 1 napot jelent, nem egy éjszakát). akkor megnyugodtam... köszi :) Ricsinél eddig 2-3-szor volt ilyen, szóval nem renszeres nálunk sem.
 

nagytniki

Új tag
Sziasztok!
Olyan dologgal fordulok hozzátok, hogy lassan aktuális lesz visszamennem dolgozni, és olyan anyukák tapasztalatait kérném szépen, akik 3-4 éves diabos gyermek mellett kezdett újra dolgozni. Hogyan lehet ezt megvalósítani, mikor a legtöbb ovi, ha fel is veszi a gyerkőcöt, max. délig biztosítja az ovit neki.
Tele vagyok kérdőjellel, viszont az anyagiak miatt kénytelen vagyok ezt a lépést meglépni. A gond még az, hogy nyáron kéne kezdenem, amikor nincs is beszoktatás az oviba. Szüleim már idősebbek, rájuk nem merem bízni. Mellette van egy 22 hónapos kisfiam is, de az ő felügyelete könnyebben megoldható.
Várom jelzéseiteket, ötleteiteket, tapasztalataitokat.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!
Olyan dologgal fordulok hozzátok, hogy lassan aktuális lesz visszamennem dolgozni, és olyan anyukák tapasztalatait kérném szépen, akik 3-4 éves diabos gyermek mellett kezdett újra dolgozni. Hogyan lehet ezt megvalósítani, mikor a legtöbb ovi, ha fel is veszi a gyerkőcöt, max. délig biztosítja az ovit neki.
Tele vagyok kérdőjellel, viszont az anyagiak miatt kénytelen vagyok ezt a lépést meglépni. A gond még az, hogy nyáron kéne kezdenem, amikor nincs is beszoktatás az oviba. Szüleim már idősebbek, rájuk nem merem bízni. Mellette van egy 22 hónapos kisfiam is, de az ő felügyelete könnyebben megoldható.
Várom jelzéseiteket, ötleteiteket, tapasztalataitokat.
Tudom, nincs diabos gyerekem, de én is így mentem vissza dolgozni, amikor a kicsi 23 hónapos volt, a nagy pedig 3.5 éves, pont nyár volt (2006 09.19. születésű a nagy és 2008 07.06. a kicsi és 2010 júniusban mentem vissza dolgozni). 4 órában dolgozom azóta is és főleg itthonról. Nálunk a kicsinek van a szívritmuszavara a nagynak meg sok más probléma, szóval nincs "sima" életünk.
Én megbántam. Nem kellett volna még dolgoznom. Én is az anyagiak miatt mentem vissza, de most azt mondom, inkább húztam volna még a gyessel 1.5 évig és inkább szenvedtem volna a kevés pénzzel, de borzasztó nehéz volt és még most is az, szívem szerint most visszamennék gyesre (a betegségeik miatt kapok utánuk még most is gyest), de ez nagyon nehéz döntés, még nem mertem belevágni, mert visszacsinálni nehezebb...
Persze, ha a megélhetés múlik ezen, akkor nincs mit tenni. Én azt mondom, érdemes olyan ovit keresnetek, ahová beveszik egész napra, mert ahogy látom, ez tökéletesen ovifüggő, van, akinek a diabos gyereke egész nap jár, nem is egy. Talán ez lehetne a cél, mert ha délre érte kell menned, 4 órában sem fogsz tudni dolgozni. Remélem, jól alakul minden, sok erőt kívánok ehhez az időszakhoz!
 

christina

Őstag
Sziasztok!
Olyan dologgal fordulok hozzátok, hogy lassan aktuális lesz visszamennem dolgozni, és olyan anyukák tapasztalatait kérném szépen, akik 3-4 éves diabos gyermek mellett kezdett újra dolgozni. Hogyan lehet ezt megvalósítani, mikor a legtöbb ovi, ha fel is veszi a gyerkőcöt, max. délig biztosítja az ovit neki.
Tele vagyok kérdőjellel, viszont az anyagiak miatt kénytelen vagyok ezt a lépést meglépni. A gond még az, hogy nyáron kéne kezdenem, amikor nincs is beszoktatás az oviba. Szüleim már idősebbek, rájuk nem merem bízni. Mellette van egy 22 hónapos kisfiam is, de az ő felügyelete könnyebben megoldható.
Várom jelzéseiteket, ötleteiteket, tapasztalataitokat.

Én évek óta délután dolgozom, így délelőtt otthon vagyok. Ha a fiam beteg akkor vele, ha oviba jár akkor is csak 9-12 óráig van bent- hozom-viszem. Délután 3-4 órát anyósom van mellette, míg a férjem hazaér.
 
Sziasztok,

SOS segítséget szeretnék kérni, Réka amióta délután felkelt 3x hányt, már eleve 3,8 volt a cukra ébredéskor, ez most már 3,0 tart, próbáltam neki adni babapiskótát, kihányta, mézet, azt nem tudom volt-e ideje felszívódni, felfüggesztettem a pumpáját és most fél óránként mérek neki. Mit lehet ilyenkor csinálni, ha semmi nem marad meg benne. Hál istennek nekünk még ilyen nem volt...

Előre is köszi!
 
Oldal tetejére