Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

umbra08

Aktív tag
Ciki? Pedig ott nem is látszik neki!

Én fenék fölé a pelenka miatt nem tehetem, a hasába meg nem merem... :(
.... nem merem, pedig már sokat gondolkodtam rajta. Olyan kicsi még, kis vékony bőre van a hasán.
 

umbra08

Aktív tag
Én úgy vettem észre, hogy a fiad nagyon érdeklődő, de emellett nagyon önálló is, és gondolom ezzel együtt nagyon értelmes is. Lehetőséget kell neki biztosítani, hogy megnézhesse a pumpát a felügyeleted alatt. Mivel okos kissrác, meg fogja érteni, hogy ha te nem vagy mellette, akkor nem szabad nyomkodni, rángatni, stb. mert te úgyis megmutatod neki, amire kíváncsi.
Ezzel azt akarom mondani, hogy próbálj meg elémenni a dolgoknak. Mutass meg mindent, de szabjál feltételeket is. Mondd meg neki, hogy megmutatod, de csak akkor, ha megteszi amit kérsz, vagyis nem rángatja a vezetéket, nem piszkálja a gombokat, amikkel egyelőre nem tudja irányítani a pumpát. Ajánld fel neki, hogy ha "segít" neked a kanülözésben és a pumázásban, akkor hamarosan veled együtt beadhatja az inzulint. (Ő még nem rendelkezik az idő fogalmával, nem tudja mit jelent a "hamarosan", de hidd el, várni fog rá, és közreműködő lesz.)

Pelenkázás: gyereke válogatja, hogy mikor lehet levenni a pelust nappalra. Most nem a nagykönyv tanácsát adom, hanem saját élményt osztok meg veled. A fiam alig múlt egy éves, amikor azt mondta, hogy ne tegyem fel a pelust. Nekem is tanácsolták, hogy bízzak meg a gyerkőcben, és én megbíztam. Nappalra nem volt pelus, és nagyon ritka kivételtől eltekintve nem is pisilt be. Büszke volt magára, hogy nagy fiúsan nem pelusozik.
Tegyél egy próbát, ajánld fel, hogy nem pelusoztok, ha ügyesen szól, amikor pisilni kell. (Lehet, hogy lesz egy átmenet, és lesz bepisilés, de valószínű törekedni fog a pelus mentes nappalokra.)
Sok sikert.

Pumpa: Igen, ma a kezében hagytuk, nézegette, nyomogatta a gombokat.

Pelenkázás: Gondoltam már, hogy lassan venni kellene bilit és ráültetni.
Legalább akkor, amikor kb. tudom, hogy nagydolga lesz. Csak hát akkor mit csináljak a pumpival, és a szerelékkel ami a combjában van? Ő egy percig se ül meg nyugton, a pumpát meg nem vehetem le folyton!
Fürcsi előtt szokott pelenka nélkül szaladgálni, párszor már be is pisilt (nem szólt, csak nézett ő is, hogy mi történik :D), a szőnyeg bánta, jó esetben a konyhakő. Hát, ebben a kis lakásban így télen, nem örülnék, ha össze-vissza pisilne, így én még nem merem levenni róla a pelenkát napközben. Majd tavasszal/nyáron a kertben a szülőknél.
 

poe

Őstag
Esetleg egy ilyen?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, ez tényleg nem rossz ötlet, de jön a tél, vastagabb ruházat, stb.
Hogy adok rá pl. kabátot erre?
Medtronic-nak van ugyan ilyen? Vagy melyik pumpagyártó árulja?
Csak venni kellene azért egyet.
Ahogy elnézem ezt a pumpatokot, nagyon praktikus, és akár fordítva, vagyis nem háton, hanem elöl is lehet a tok, így hátra kerül a kantárja. A télikabát alatt pedig van annyi helye, hogy nem púposodik ki alóla, legalábbis ha elől van a tok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Pelenkázás: Gondoltam már, hogy lassan venni kellene bilit és ráültetni.
Legalább akkor, amikor kb. tudom, hogy nagydolga lesz. Csak hát akkor mit csináljak a pumpival, és a szerelékkel ami a combjában van? Ő egy percig se ül meg nyugton, a pumpát meg nem vehetem le folyton!
Annak idején, amikor az én gyerkőcöm még pocaklakó volt, már megvettem a bilit. Röhögött is a család, hogy minek még, de tudjátok milyen egy anya, csinál lükeségeket, amik nem fölöslegesek, csak koraiak.
Viszont szegény bili ott volt mindenhol, legfőképpen a gyerkőc szeme előtt, ami így utólag egyáltalán nem tűnik haszontalannak, mivel megszokta a gyerek, hogy "olyan" is van.
Most, okos fejjel azt mondom, hogy egy gyerkőcnek nem árt, ha látja, megszokja azt a tárgyat, amit majdan használnia kell.

Egy gyerkőc azt tudja, hogy ő pelenkába végzi a dolgát, a felnőtt pedig bezárkózik egy ajtó mögé, ahol van egy nagy "lyukas ülőke". Aztán megkapja a bilit, és mindjárt elvárják tőle, hogy tudja mire való, holott mint tanulandó mintát nem látja a szülőtől, hogy az mire is való egyáltalán. Csak azt tapasztalja, hogy a szülőnek már nem tetszik a pelenka, és őt rákényszeríti egy számára ismeretlen tárgyra, és olyat kér tőle, amit eddig nagyon jól elvégzett a pelusba, és a felnőttektől sem látja, hogy használnák ezt a tárgyat. Talán ezért van, hogy sok gyerek tiltakozik, és azért sem keletkezik eredmény a bilibe.

Nálunk az idejekorán megvett bili már ismerős volt a fiamnak, de még nem töltötte be a funkcióját. Azt nekem is tapasztalt anyukák ajánlották, hogy üljek rá, és akkor a gyerkőc is rá fog ülni, mivel "tanulja" tőlem. Baromi egyszerűen ment a dolog, mert a gyerkőcöm magától ráült, és nagyon hamar oda sikeredtek a dolgok. Persze az is igaz, hogy a gyerkőcöm nagyon hamar felkéretőzött a felnőtt wc-re.

Bili és a pumpa: a pumpa viselése még a felnőtteknél is jelent némi akadályt az öltözés-vetkőzésnél és így a mellékhelyiség látogatásánál is. Nekem egy pánton van a pumpa, keresztbe vetve a vállamon, és így nem kell fogni, tartani az öltözködésnél, mivel nem nadrág csiptetőn, vagy nem derékszíjon van. Teljesen mindegy hol van a kanül, nem okoz problémát semmilyen öltözés, vetkőzés.
Egy pánttal, amit esetleg csak otthon visel a fiad, biztonságban rajta lehet a pumpa, nem kell le,- és fölvenni. Ebből a szempontból a tomporba szúrni a knaült a legoptimálisabb. A pelenka széle vagy fölé-, vagy aláesik. Egyébként a pelenka széle nem nyomja annyira, mint egy farmer korcája, hogy gondot okozna. Sokkal fontosabb, hogy jó helyre kerüljön a kanül a felszívódás miatt.
 

tímeácska

Őstag
Még azt szeretném elmesélni, hogy Tökmag már majdnem magától méri a cukiját!!!! :) Pár napja kezdte, hogy ő szeretné.
Na jó, ez teljesen nem igaz. Én megszurizom, ő pedig odatartja a cukimérőt a vérhez. Én azért segítek neki, hogy pontosan eltalálja és tartsa is ott addig, amíg az Xceed nem csipog.
Pici baba volt, amikor cukorbeteg lett, még csak forgott, most meg 1,5 évesen lassan ő méri a cukiját.... :cool: :D

:) Nekem is Mátém még az első szülinapja előtt túl volt az első saját kivitelezésű cuki mérésén... Bár igaz, hogy a tenyerét sikerült megszúrnia, de sikerült! :)
 

tímeácska

Őstag
Igen, ez tényleg nem rossz ötlet, de jön a tél, vastagabb ruházat, stb.
Hogy adok rá pl. kabátot erre?
Medtronic-nak van ugyan ilyen? Vagy melyik pumpagyártó árulja?
Csak venni kellene azért egyet.

Javaslom, hogy nézd meg az egyik albumomat, amiben elég sok hordási verziót bemutat Mátém... Van benne "változat" a háti hordozásra is... Sőt, éppen a karjába volt beszúrva a kanül, és a póló alatt, a vállánál egy kis ragtapaszcsíkkal volt rögzítve! Ez 60 cm-s szerelék volt, még Mátémnak is bőven elég volt a hossza, így biztosan Tökmagnak is elég hosszú lenne!
http://drinfo.hu/forum/tag/timeacska-album-matem-igy-hordja-pumpat.html
 

nagytniki

Új tag
Képzeljétek!! El kezdtem intézni a pumpát Janónak! Medtronicot fog kapni, és november 29-én kell befeküdnie a kórházba! Már nagyon várjuk. Bár én még rettegek a 2 naponta átszúrásoktól, meg hogy hogy fogom én azt tudni csinálni... De gondolom belejövünk majd. Nov. 22-én megyünk a céghez oktatásra! Tuti lesznek majd kérdéseim hozzátok, pumpás gyerkőcök szüleihez..;)
 

linus

Tag
Hú, köszi a bítztatást, rám fér!:dr_24:
Reméelm a 2 évesem is így fogja érezni, hogy nem rosszabb, mint a peens szúrás!:dr_32:


Niki, nekem a Nórit le kellett egy embernek fognia míg én beadtam a pennel az inzulint..................................jelenleg egyedül cserélek kanült nem kell külső segítség.
Ha felajánlják, próbáld ki magadon, én megtettem hogy tudjam mit érez (hozzáteszem én mindent kipróbáltam).
Hidd el, nem lesz gond. ;)
 

umbra08

Aktív tag
Képzeljétek!! El kezdtem intézni a pumpát Janónak! Medtronicot fog kapni, és november 29-én kell befeküdnie a kórházba! Már nagyon várjuk. Bár én még rettegek a 2 naponta átszúrásoktól, meg hogy hogy fogom én azt tudni csinálni... De gondolom belejövünk majd. Nov. 22-én megyünk a céghez oktatásra! Tuti lesznek majd kérdéseim hozzátok, pumpás gyerkőcök szüleihez..;)

Szívesen segítünk majd, amit tudunk, kérdezz majd nyugodtan!
 

tímeácska

Őstag
Hú, köszi a bítztatást, rám fér!:dr_24:
Reméelm a 2 évesem is így fogja érezni, hogy nem rosszabb, mint a peens szúrás!:dr_32:

Így fogja érezni... Csak türelem! Én sem hittem el, hogy az én (akkor még csak) 3 évesem nem fogja kibányászni magából a kanült/nyomkodni a gombokat/a bebökést elviselni/egyáltalán elviselni magán a pumpát! Immáron éli a (lassan) 7 évesek mindennapi életét, köszöni szépen, jól megvannak a pumpával édes kettecskén... :D
 

nagytniki

Új tag
Így fogja érezni... Csak türelem! Én sem hittem el, hogy az én (akkor még csak) 3 évesem nem fogja kibányászni magából a kanült/nyomkodni a gombokat/a bebökést elviselni/egyáltalán elviselni magán a pumpát! Immáron éli a (lassan) 7 évesek mindennapi életét, köszöni szépen, jól megvannak a pumpával édes kettecskén... :D

Hát ennek nagyon örülök!:) és reménnyel tölt el!

Már csak az okoz bosszúságot, hogy a 6 hónapos babánkat nem vihetem be a Ronald Házba a pumpára állítás idejére... Pedig ő még csak szopizik, szóval nehéz dió lesz, hogy hogy oldjuk meg, hogy bent is vagyok a kórházban Janóval, hogy tanuljak, meg kint is, hogy Zalánnal legyek.. Persze időnként férjem lesz bent Jnaóval, de azért mégiscsak én vagyok vele többet, szóval szeretném első kézből kapni az infókat a pumpáról, a használatáról. stb...
 

tímeácska

Őstag
Hát ennek nagyon örülök!:) és reménnyel tölt el!

Már csak az okoz bosszúságot, hogy a 6 hónapos babánkat nem vihetem be a Ronald Házba a pumpára állítás idejére... Pedig ő még csak szopizik, szóval nehéz dió lesz, hogy hogy oldjuk meg, hogy bent is vagyok a kórházban Janóval, hogy tanuljak, meg kint is, hogy Zalánnal legyek.. Persze időnként férjem lesz bent Jnaóval, de azért mégiscsak én vagyok vele többet, szóval szeretném első kézből kapni az infókat a pumpáról, a használatáról. stb...

A "mi időnkben"..., a Ronald-házban a kórházi kezelésre hordott gyermeken és anyukáján kívül (vagy aki folyamatosan a gyermekkel volt) más személy csak úgy tartózkodhatott, hogy a földszinti társalgóban lehettek csak. Az emeletre, azaz a szobákba nem mehettek fel. Viszont arra határozottan emlékszem, hogy tudtak "kivételt" tenni a családtagoknak: apuka, vagy másik, és igencsak kicsi gyermek esetében a Ronald-ház vezetőjével kellett egyezkedni, neki rögzíteni is kellett, hogy ki, mikor és miért megy fel az emeletre... Egyébként nagyon rendes volt az akkori vezető (nem tudom, hogy azóta változott-e a személye), szerintem a 6 hónapos kicsidet meg fogja érteni... De sajnos csak akkor, ha vidékiek vagytok (látom, Ócsáról írsz, így jó esélyed van a szobára, vagy legalább a társalgóban való tartózkodásra)! Ez egyébként az ott tartózkodás feltétele is (volt régen)...
Mi a "süni" szobában "laktunk" 2 alkalommal, a másik szoba jelére nem emlékszem már... :laz:

A lényeg: NE (és hangsúlyozom: NE-NE-NE) az orvossal egyezkedj, hanem a Ronald-ház vezetőjével!
Bár, én mondjuk összetűzésbe is keveredtem az akkori kezelőorvosunkkal, mivel vidéki kórházból vittek át Mátémmal, és előre odatelefonáltam a Roniba (egyszerűen megkérdeztem egy Mekiben, hogy meg tudnák-e mondani a Ronald-ház telszámát...), hogy megyünk, és ha van férőhely, kalkuláljanak velem (akkor még Mátém bent kellett, hogy maradjon a kórházban). Na, mikor megérkeztünk, mondta az orvos, hogy saaaajnos anyukának nincsen hely, se a kh.-ban az anyaszálláson, sem a Ronald-házban. Erre mondtam, hogy de van, mert már lebeszéltem a vezetővel (talán Mariannak hívták...). Na, erre jól megkaptam, hogy ez nem szálloda, ahol előre szokás szobát foglalni... :)mad:) Mindegy, már nem tudott mit tenni, így szépen be tudtam "költözni" a Roniba...

...Tehát: ne hagyd Magad! Lehet, hogy a doki azt mondja, hogy nincs hely, és egyébként sem lehetsz ott a 6 hónapos szopizós babáddal, én tuti megkérdezném a valóban illetékest... De még az orvossal való egyezkedés előtt!!! ;)
 
Oldal tetejére