Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

linus

Tag
Sziasztok!
Ma voltunk kontrollon a 2 évesemmel, és rákérdeztem erre a 3 dobozos dologra..nem is hallott róla még a doktornőnk, utánatelefonált, majd holnap hívom fel, hogy mire jutott...

Viszont elviekben kaphat Janókám pumpát!! A befekvést is megbeszéltük, hogy hogy zajlik majd, de még nem döntöttünk teljesen..Szóval szülők, akiknek pumpás a babája, kisgyermeke!!Szívesen fogadok pozitív és negatív összetevőket a pumpával kapcsolatban!:) (majd írok a pumpás topicba is, meg olvasgatok..)


Szia!
Ez nagyon jó hír!!!!
Én nem tudok negatív dolgot csak pozitív a pumpás életünk és minden ami vele kapcsolatos!!!!! :)
És hogy idézzek:

"Ez a betegség, nem az a betegség!" (Így, pumpával)

Mindenekelőtt nem a mi életünk(a család) életét könnyítettük úgymond meg vele, hanem Nóriét!!
Mivel most volt júliusban 2 éves, ha van kérdésed tedd fel nyugodtan, ha tudok segítek, vagy elmondom nálunk hogy van.
 

gabibaba

Aktív tag
Sziasztok!
Ma voltunk kontrollon a 2 évesemmel, és rákérdeztem erre a 3 dobozos dologra..nem is hallott róla még a doktornőnk, utánatelefonált, majd holnap hívom fel, hogy mire jutott...

Viszont elviekben kaphat Janókám pumpát!! A befekvést is megbeszéltük, hogy hogy zajlik majd, de még nem döntöttünk teljesen..Szóval szülők, akiknek pumpás a babája, kisgyermeke!!Szívesen fogadok pozitív és negatív összetevőket a pumpával kapcsolatban!:) (majd írok a pumpás topicba is, meg olvasgatok..)

Szia!
Itt a 3 dobozhoz a link http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&tt...=optimum-teszt
(a közgyógyos topicban benne van a teljes OEP lista is az összes felíható cuccról meg a feltételekről)<!-- google_ad_section_end -->
 

nagytniki

Új tag
Szia!
Ez nagyon jó hír!!!!
Én nem tudok negatív dolgot csak pozitív a pumpás életünk és minden ami vele kapcsolatos!!!!! :)
És hogy idézzek:

"Ez a betegség, nem az a betegség!" (Így, pumpával)

Mindenekelőtt nem a mi életünk(a család) életét könnyítettük úgymond meg vele, hanem Nóriét!!
Mivel most volt júliusban 2 éves, ha van kérdésed tedd fel nyugodtan, ha tudok segítek, vagy elmondom nálunk hogy van.
Köszönöm a velem örülést és köszi a linket Gabibaba, ismertem, de "elveszítettem":D
A legfőképpen az érdekelne, hogy pumpát mi választunk, vagy az adott?! mármint típus..ha nekünk kell választani, melyiket érdemes és miért? de szóljatok rám, ha ez nem illik be ebbe a topicba!!;)
 

poe

Őstag
Inzulinpumpát te választasz. Jelenleg Magyarországon 4 cég pumpái érhetők el.
Medtronic Minimed Paradigm, az Accu Check, az Animas és a Diamesco.
Én ezek közül az első háromból ajánlanám valamelyiket. A Minimed előnye a folyamatos vc monitorozás lehetősége, de az plusz készülékkel más pumpánál is megoldható, az Animasnál meg nagyon jó a 0.025 E/h bázis, illetve 0,05 E bólus adagolás, ami ilyen pici gyereknél jól jöhet.
 

umbra08

Aktív tag
Vigantol !!!!

Egy anyuka írta az iwiw-en:

Nem tudom, hogy hallottatok-e róla, de a Vigantol bizonyos sorszámozott darabjait kivonták a forgalombó, mert mérgező.
http://www.ogyi.hu/dynamic/vigantol39207_5_2010_1.pdf
Itt megnézhetitek, hogy melyiket. Ha ilyen van otthon, <IGNORE style="LEFT: 32px; WIDTH: 12px; TOP: 94px; HEIGHT: 17px"></IGNORE><IGNORE style="LEFT: 14px; WIDTH: 476px; TOP: 110px; HEIGHT: 81px"></IGNORE>ne adjatok belőle a gyermeketeknek!!!!!!!
Azt írják, hogy Magyarországon ezek a sorszámok nem kerültek forgalomba, de ez nem igaz, több anyuka is jelezte egy másik fórumon, hogy nekik pont ilyen van otthon és van aki 3 kisgyereket mérgez vele esténként!
Nézzétek meg a sorszámot!


http://www.szon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/bevonta-az-ogyi-a-gyerekek-d-vitamint-potlo-gyogyszeret/cn/haon-news-charlotteInform-20101007-0509197777


Csak annyi, hogy nekünk a 109793 gyártási számú van otthon (pár hete használjuk) és benne van a listában.....<!-- google_ad_section_end --> <!-- / message -->
 

linus

Tag
Nem a vigantol a mérgező hanem a gumi adagolóból/szippantóból kioldódik valamilyen anyag és az a mérgező. Én így tudom. De mindenki irasson fel műanyag végűt az a biztos!!
 

nagytniki

Új tag
Jaj, nem is írtam, hogy hívtam a doki néninket és kiderült, hogy igazam van a 3 doboz tesztcsíkkal kapcsolatban, de állítólag ő nem is tudott róla...
Egy ismerősöm azt mondta erre, hogy tuti tudnak róla, csak a fel nem használt csíkokat használják a kórházban..nem tudom.
A lényeg, hogy jár a 3 doboz:)
 

dg

Őstag
Jaj, nem is írtam, hogy hívtam a doki néninket és kiderült, hogy igazam van a 3 doboz tesztcsíkkal kapcsolatban, de állítólag ő nem is tudott róla...
Egy ismerősöm azt mondta erre, hogy tuti tudnak róla, csak a fel nem használt csíkokat használják a kórházban..nem tudom.
A lényeg, hogy jár a 3 doboz:)

Az életkorára való tekintettel?
Egyébként hányszor használjátok a pent naponta?

Én minden további nélkül elhiszem, hogy nem tudnak róla a kórházban. Sajnos, magam is hasonlókat tapasztalok... A kórház nem tudja felhasználni az általad ki nem váltott csíkokat, mert helyetted nem válthatja ki a patikában senki más (csak legfeljebb hamis recepttel).
 

nagytniki

Új tag
Az életkorára való tekintettel?
Egyébként hányszor használjátok a pent naponta?

Én minden további nélkül elhiszem, hogy nem tudnak róla a kórházban. Sajnos, magam is hasonlókat tapasztalok... A kórház nem tudja felhasználni az általad ki nem váltott csíkokat, mert helyetted nem válthatja ki a patikában senki más (csak legfeljebb hamis recepttel).

3x penezünk, mind3szor Humulin M3-at kap.
Én sem feltételezném a csík használatot, a kivitelezés miatt, amit írtál..:)
 

umbra08

Aktív tag
Húúú, tegnap egész nap alacsony cukik voltak (3,6 ; 3,7; 2,4 ; 2,9 ), aztán egész éjjel (még korr. után is) 16!!

Késő esti 16,2-re 0,3 korrekció, utána hajnalban 16,9!!!
Ez egy örökös malomkerék. Soha nem lesznek jó napjaink, amikor el tudjuk felejteni egy kicsit és normális életet tudunk élni?? :mad:
 

umbra08

Aktív tag
Szerelék helye

Lehetséges az, hogy így 1 év után már nem olyan jól szívódik fel a combjából az inzulin?

Volt úgy mostanában, hogy már 1 napra szereléket kellett cserélnem, mert magas volt a cuki, úgy vettem észre "nem ment be az inzulin". Valamelyik este 23,4 volt a cuki, vacsi után, pedig kapott bólust rendesen, ennyit nem tévedhetek bólusban! Szerelékcsere után OK volt.

Illetve sokszor vissza van vétezve mostanában a szerelék.
 

dg

Őstag
3x penezünk, mind3szor Humulin M3-at kap.
Én sem feltételezném a csík használatot, a kivitelezés miatt, amit írtál..:)


Akkor azért kaptok 3 dobozzal, mert 6 év alatti a kisfiad, igaz?
Csak azért rágódom ezen, mert még mindig össze-vissza mondját ezeket a szabályokat az ellátóban (nálunk legalább is...) :(
 

poe

Őstag
Húúú, tegnap egész nap alacsony cukik voltak (3,6 ; 3,7; 2,4 ; 2,9 ), aztán egész éjjel (még korr. után is) 16!!

Késő esti 16,2-re 0,3 korrekció, utána hajnalban 16,9!!!
Ez egy örökös malomkerék. Soha nem lesznek jó napjaink, amikor el tudjuk felejteni egy kicsit és normális életet tudunk élni?? :mad:
Az, hogy korrekcióra sem ment le valószínűleg a somogyi hatás miatt van...
Nyugi, lesznek jó napjaitok, ilyen időszakok mindenkinél vannak.
Szerintem is váltsatok helyet, pihentessétek kicsit a combját. Nála még nagyon kicsi a felület, ha sokáig egy területre szúrtok, romlik a felszívódás. Váltás után mérjetek gyakrabban, mert a megszokott adagok soknak bizonyulhatnak, ha jó a felszívódás...
 

umbra08

Aktív tag
Köszi a segítséget Kata, Poe!
Gondolkoztam már a váltáson (mármint, hogy hova szúrom), csak az a nagy baj 2-3 hete, hogy megint elkezdte nagyon érdekelni a pumpa, mint régen. Ugye, amikor felült, majd felált, még csak a tokja érdekelte, de aztán szépen megszokta. Mostanában viszont, amióta szépen ügyességi játékokkal is eljátszik, azóta a pumpa is érdekli olyan szinten, hogy kiveszi a tokból és nyomogatja. Mintha egy játék lenne. Látja, hogy én nyomkodom és ő is szeretné :) Na, én ilyenkor frászt kapok.
A pumpa le van zárva, de a szereléket megránthatja, gondolom ezért vérzik sokat vissza. Illetve kaparássza tisztába tétel közben a kanült a combjába.Szóval ezért félek pont ettől, hogy ebben az időszakban váltsak beszúrási helyet?
Kis hasába nem merem, olyan vékony a bőr, de lehet megpróbálkozom a karjával! Húú, nem jó! Hol vezetem ki a body alól a szereléket? Így akkor rövid lesz a 46 cm-es, illetve túl sok lesz a "törési pont". Body alatt karnál le a kis testénél, majd body-ból ki, naciból ki a tokba. Jajj, nem fog menni.
nem fogom tudni tisztába tenni. Így is mindig ordít, nem szereti a tisztába tételt és még a szerelék/pumpi is ott van.
Na majd kigondolom, mi legyen.
 

umbra08

Aktív tag
Még azt szeretném elmesélni, hogy Tökmag már majdnem magától méri a cukiját!!!! :) Pár napja kezdte, hogy ő szeretné.
Na jó, ez teljesen nem igaz. Én megszurizom, ő pedig odatartja a cukimérőt a vérhez. Én azért segítek neki, hogy pontosan eltalálja és tartsa is ott addig, amíg az Xceed nem csipog.
Pici baba volt, amikor cukorbeteg lett, még csak forgott, most meg 1,5 évesen lassan ő méri a cukiját.... :cool: :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi a segítséget Kata, Poe!
Gondolkoztam már a váltáson (mármint, hogy hova szúrom), csak az a nagy baj 2-3 hete, hogy megint elkezdte nagyon érdekelni a pumpa, mint régen.
Igen, emlékszem a "kirántásos" történetekre. Mindenképpen ki kell agyalni valamit, mert a cukra is megszenvedi, meg a bőre, ill. az alatta lévő vékony zsírréteg is megszenvedi, ha folyamatosan "nyüstölve" van a combi területe.

Az inzulin felszívódás elégtelen a bőr alatti inzulin és tű okozta szöveti gyulladás miatt, de gyakori a zsírréteg elhalása is, ami évekig nem regenerálódik (komolyabb esetekben). Szóval keressetek helyet a kanülnek, van megoldás.

Én úgy vettem észre, hogy a fiad nagyon érdeklődő, de emellett nagyon önálló is, és gondolom ezzel együtt nagyon értelmes is. Lehetőséget kell neki biztosítani, hogy megnézhesse a pumpát a felügyeleted alatt. Mivel okos kissrác, meg fogja érteni, hogy ha te nem vagy mellette, akkor nem szabad nyomkodni, rángatni, stb. mert te úgyis megmutatod neki, amire kíváncsi.
Ezzel azt akarom mondani, hogy próbálj meg elémenni a dolgoknak. Mutass meg mindent, de szabjál feltételeket is. Mondd meg neki, hogy megmutatod, de csak akkor, ha megteszi amit kérsz, vagyis nem rángatja a vezetéket, nem piszkálja a gombokat, amikkel egyelőre nem tudja irányítani a pumpát. Ajánld fel neki, hogy ha "segít" neked a kanülözésben és a pumázásban, akkor hamarosan veled együtt beadhatja az inzulint. (Ő még nem rendelkezik az idő fogalmával, nem tudja mit jelent a "hamarosan", de hidd el, várni fog rá, és közreműködő lesz.)

Pelenkázás: gyereke válogatja, hogy mikor lehet levenni a pelust nappalra. Most nem a nagykönyv tanácsát adom, hanem saját élményt osztok meg veled. A fiam alig múlt egy éves, amikor azt mondta, hogy ne tegyem fel a pelust. Nekem is tanácsolták, hogy bízzak meg a gyerkőcben, és én megbíztam. Nappalra nem volt pelus, és nagyon ritka kivételtől eltekintve nem is pisilt be. Büszke volt magára, hogy nagy fiúsan nem pelusozik.
Tegyél egy próbát, ajánld fel, hogy nem pelusoztok, ha ügyesen szól, amikor pisilni kell. (Lehet, hogy lesz egy átmenet, és lesz bepisilés, de valószínű törekedni fog a pelus mentes nappalokra.)
Sok sikert.
 

moncsi

Új tag
A beszúrás helyét illetően: nekünk a kórházban javasolták, hogy szúrjuk a szereléket a popsi fölső részébe, ott a deréktól kicsit lejjebb, hát igen, most ahogy tapogatom, van ott egy kis "hájasabb" rész. Kristófnak csak egyszer szúrtuk oda, azt mondta, hogy egyáltalán nem érezte, de nem favorizálja ezt a helyet, mert szerinte ciki...:rohog: Hiába, kamasz...:dr_126:
 
Oldal tetejére